REHAVETE KAPILMAYIN..!
İçişleri Bakanlığı genelgesiyle 3 haftadır uygulanan özellikle hafta sonlarındaki sokağa çıkma kısıtlaması etkisini göstermeye başladı. İlçe genelinde vaka sayılarında düşüş yaşandığını dile getiren Besni Kaymakamı Nazlı Demir, yaşanan gelişmenin rehavete yol açmamasının da altını çizdi. Vaka sayılarının yine de düşük olmayan seviyede olduğunu anımsatan Kaymakam Demir; “Vaka sayılarında güzel bir düşüş var ama bu bizi yanıltan bir durum olmasın. Anlık bir rehavet bu işi daha kötü bir noktaya da götürebilir. Tedbirlere devam etmeliyiz” dedi.
Tarih: 22.12.2020 10:11:15/ 5459okunma / 0yorum

ŞUAN İYİ BİR DURUMDAYIZ

Besni Kaymakamı Nazlı Demir, İçişleri Bakanlığınca yayınlanan genelge kapsamında özellikle hafta sonları uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasının vaka sayılarına etkisini değerlendirdi.
Geçtiğimiz hafta ortalarından beri vaka sayılarında azalan bir seyir olduğunu dile getiren Kaymakam Demir; “Son zamanlarda getirilen özellikle sokağa çıkma yasağı gibi kısıtlamaların vaka sayılarına çok güzel bir etkisi var. Yani sayıların birden bu kadar düşmesi bizi de şaşırttı. Malum ülke geneli bir artış vardı, o bizde de etkisini göstermişti. İşte son açıklanan tedbirler, hafta sonu sokağa çıkma yasakları, genellikle vatandaşların toplu olarak bulunduğu yerlere yönelik kısıtlamalarla beraber böyle bir azalma seyri başlamıştı. Geçen hafta ortalarından beri de güzel bir seyir var. Hemen hemen yüzde elliye yakında bir düşüş var. Ama tabi bu bizi yanıltan bir durum olmasın. Çünkü biz genelde Gaziantep´e bağlıyız bu anlamda, oradaki artışlar ve azalışlar bizi çok etkiliyor. Bu dönem Gaziantep´te de vaka sayılarında bir düşüş var. Biraz ona bağlıyoruz, biraz karantina uygulamalarına bağlıyoruz. Filyasyon ve denetim ekiplerimiz güzel çalışıyor. Dediğimi gibi özellikle bu vatandaşların yoğun olarak bulunduğu yerlere yönelik tedbirler de gelen kısıtlamalarda bu süreçte elimizi çok rahatlattı. Şuan iyi bir durumdayız, inşallah daha da iyi olacak” dedi. 

VAKALARIN YÜZDE ATMIŞI MERKEZDEN ÇIKIYOR

İlçe genelinde ki vakaların yüzde atmışının komşuluk ilişkilerine bağlı olarak merkezden çıktığını ifade eden Demir şöyle devam etti; “Vaka sayılarında güzel bir düşüş var ama dediğim gibi bu bizi yanıltan bir durum olmasın. Anlık bir rehavet bu işi daha kötü bir noktaya da götürebilir. Tedbirlere devam etmeliyiz. Burada en önemli konu şu, bu virüs tek başına iken olmuyor, bu virüs kalabalık ortamlarda oluyor. Özellikle bizim Pazartesi ve Cuma günlerimiz ilçemiz anlamında yoğun geçiyor. Köydeki vatandaşların da ilçeye bir akını oluşuyor. Biz mümkün olduğunca zaruri ihtiyaçlar dışında böyle keyfi gezmeleri, ziyaretleri istemiyoruz. Yapmasınlar istiyoruz. Ev ziyaretleri burada çok büyük bir risk oluşturuyor. Mesela vakalarımızın yüzde atmışı merkezden çıkıyor, merkezde ve apartmanlaşmanın yoğun olduğu yerlerde özellikle Erdemoğlu Mahallesi, 15 Temmuz Şehitler Mahallesi gibi bölgelerimizde apartman hayatının etkisi büyük oluyor. Her apartmanda 20-25 daire var ve sürekli birbirlerine gidip geliyorlar. Özellikle o apartman içinde o komşuluk ilişkilerine bu dönem biraz ara verirsek bizim için çok iyi olacak” şeklinde ifade etti.

BU İLLETTEN KURTULACAĞIZ

Aşı çalışmalarının da devam ettiğini söyleyen Kaymakam Nazlı Demir; “Malum aşı geliyor, yani artık burada ışığı gördük Allah´ın izniyle bu süreç bitecek, bu illetten kurtulacağız. Daha az kayıpla nasıl kurtuluruz artık ona bakacağız. Yani gerçekten ben üzülüyorum. Böyle vefat sayıları geliyor, hiç ummadığınız anda sevdikleriniz elinizden kayıp gidiyor ya da çok ağır tedavi süreçleri geçiriyorlar. Bakıyorsun biri hiçbir semptom göstermiyor ama başkası bunu ciddi anlamda ağır geçiriyor. Gencecik insanlar toparlayamıyor. Dolayısıyla istiyoruz ki kontrollü gidelim zaten dediğim gibi tünelin ucunda artık ışık göründü, yani aşı artık çıktı Sağlık Bakanlığımız da güzel bir çalışma yapıyor, iyi bir planlama içindeler, kısa sürede istenilen düzeyde bir aşılama çalışması için güzel bir planlama içindeler. İnşallah kurtulacağız ama tedbirlere devam” diye konuştu.

KÖYLERDEKİ KARANTİNA BİZİ ÇOK RAHATLATTI

İlçe Hıfzıssıhha Kurulunun kararıyla Sayören, Oyratlı ve Dörtyol köylerindeki karantina uygulamasının olumlu sonuçlar verdiğini ifade eden Demir; “Özellikle Sayören ve Oyratlı´da yaptığımız karantina uygulaması bizi çok rahatlattı. Çünkü Oyratlı ve Sayören buralar hem büyük köyler hem de hareketlilik fazla. Mesela Sayören´de genç nüfus fazla bunlar sürekli Kıbrıs´a falan gidip geliyorlar yani bizim tespit ettiğimiz 80´in üzerinde vaka vardı. Oyratlı´da da keza aynı durum vardı. Ama şuan ikisinde de vaka sayısı 10´un altına düştü. O süreçte insanlarda bir bilinçlenme yarattı. Yani Oyratlı´yı ilk karantina aldığımızda daha fazla tepki göstermişlerdi, uyum sürecinde bizi biraz zorladılar ama sonrasında kendileri de bu işin artısını eksisini gördüler ve şuan daha tedbirliler. Dörtyol Köyü ise bizim için küçük bir köy, nokta olarak bir kavşak noktasında ama nüfus az olduğu için kontrol daha kolay oluyor. Dörtyol´da mesela hiçbir sorun yaşamadık. Vaka sayıları da düşüyor. Oranın karantinası süresinde bitecek. Diğerlerinde maalesef uzatmak zorunda kaldık. Çünkü istediğimiz seviyede düşmedi. Biz mesela karantina uygulamalarında toplam vakaların son 3-4 gün içerisindeki seyrine de bakıyoruz. Yani toplam vaka sayısı yüksek görülebilir ama son 3-4 içinde hiç yeni vaka yoksa karantinayı kaldırabiliyoruz. Şuan karantina günü 10 güne düştü mesela, biz onların hepsini takip ediyoruz. Ama vaka sayısı düşük olup son 3-4 içinde bir yoğunlaşmaya girilmişse tedbirleri daha da artıyoruz” dedi.

REHAVETE KAPILMADAN TEDBİRLERE DEVAM ETMELİYİZ

Yaşanan gelişmelerin rehavete yol açmamasını ve tedbirlere kesintisiz uyulması gerektiğini altını çizen Kaymakam Demir; “Şuan için iyi gidiyoruz. Güzel de bir ekibimiz var, herkes kendi alanında güzel bir mücadele veriyor. Özellikle sağlık ekibimiz, kolluk ekiplerimiz saha da bizim elimiz kolumuz oldular. Sağ olsun İlçe Sağlık Müdürlüğümüz ve ekibine diğer kurumlardan da oraya takviyeler yaptık. Yani şuanda 10 tane filyasyon ekibimiz var. Son olarak oraya valilik onayı ile İŞKUR üzerinde şoför ve temizlik personeli görevlendirmesi yaptık. Onlarla beraber 10 araç her biri tam kapasite ekiple çalışıyorlar. Yani sabahtan gece 24:00´a kadar ful kapasite çalışılıyor. Şuan için güzel bir noktaya geldik ben umutluyum böylede gideceğini düşünüyorum. Yani iki hafta bir yoğunluk yaşadık ama şuan çok şükür iyiyiz. Vaka sayısı evet var düşük olmayacak seviyede var ama rehavete kapılmadan tedbirlere devam edersek inşallah onunda önüne geçmiş olacağız” dedi.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: REHAVETE KAPILMAYIN
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
ŞEHİDİMİZ RECEP İNCE´NİN KANI YERDE KALMADI:
ŞEHİDİMİZ RECEP İNCE´NİN KANI YERDE KALMADI:
İçişleri Bakanlığı, Yıldırım operasyonları kapsamında Bitlis Sehi Ormanları kırsalında 10-11 Ocak tarihlerinde etkisiz hale getirilen 3 teröristten birinin turuncu kategoride yer aldığını ve 2017´de Astsubay Üstçavuş Recep İnce ile Jandarma Uzman Onbaşı Halil Ateş´in şehit olduğu saldırının faili olduğunu açıkladı.
AKILLI BASTON UYGULAMASI  HAYATLARINI KOLAYLAŞTIRACAK
AKILLI BASTON UYGULAMASI HAYATLARINI KOLAYLAŞTIRACAK
Besni Kaymakamı Nazlı Demir, Sosyal Hizmet Merkeziyle işbirliği içinde hazırlanan “Engelsiz Yol” projesinin hayata geçirilmeye başlandığını bildirdi. Kaymakam Demir proje kapsamında özellikle görme engelli vatandaşların hayatlarını kolaylaştıracak akıllı bastonların engelli vatandaşlara önümüzdeki hafta törenle dağıtılacağını söyledi.
VİYADÜK YÜZÜNDEN 250 MEZARIN YERİ DEĞİŞECEK..!
VİYADÜK YÜZÜNDEN 250 MEZARIN YERİ DEĞİŞECEK..!
Yapımı yılan hikayesine dönen çevre yolundaki viyadük, 250 mezarı yerinden ediyor. Aşağışehirde Viyadük temellerine denk gelen 250 mezarın yerinin değişmesine yönelik alınan karar, cenaze sahiplerinin tepkisine neden olurken cenazelerini defnedecek bir yer bulamamaları ailelerin üzüntülerini katladı.
SANKO Holding´den ADYÜ´ye cihaz desteği
SANKO Holding´den ADYÜ´ye cihaz desteği
SANKO Holding Tekstil İşletmeleri tarafından Adıyaman Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Tekstil Mühendisliği Bölümü´ne USTER Tester 4, numara çıkrığı, rutubet cihazı ve konik levhadan oluşan cihazlar hibe edildi.
KORONAVİRÜS AŞILARI ADIYAMAN´A ULAŞTI
KORONAVİRÜS AŞILARI ADIYAMAN´A ULAŞTI
Sağlık Bakanlığı tarafından sağlık çalışanları için gönderilen yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını ile mücadele sürecinde geliştirilen SinoVac aşıları Adıyaman´daki sağlık kuruluşlarına dağıtımı başladı.
İl Müftüsü Taşçı´dan Besni´ye ziyaret
İl Müftüsü Taşçı´dan Besni´ye ziyaret
Adıyaman İl Müftüsü Mehmet Taşçı, çeşitli temaslarda bulunmak üzere Besni´yi ziyaret etti. Müftü Taşçı ziyaretleri sırasında bedensel engelli 3 kişiye de ortopedik sandalye hediye etti.
QUİCK SİGORTA ‘ONLİNE KEFALET  SİGORTASI´ İLE ALTIN ÖDÜL ALDI
QUİCK SİGORTA ‘ONLİNE KEFALET SİGORTASI´ İLE ALTIN ÖDÜL ALDI
Ödeme Sistemleri Dergisi (PSM) tarafından her yıl düzenlenen PSM AWARDS yarışmasında Quick Sigorta bu yıl ‘%100 Online Kefalet Sigortası´ uygulaması ile İnovatif Ürünler Kategorisinde Altın Ödül aldı.
YEREL BASIN PANDEMi NEDENiYLE GELiR ELDE EDEMiYOR..!
YEREL BASIN PANDEMi NEDENiYLE GELiR ELDE EDEMiYOR..!
Cumhuriyet Halk Partisi Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımlayarak basın mensuplarının gününü kutladı. Mesajında özellikle yerel basının yaşadığı sıkıntılara dikkat çeken Milletvekili Tutdere, tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını nedeniyle de yerel basının gelir elde edemediğini vurguladı.
Başkan Songur´dan şoförler için destek çağrısı:
Başkan Songur´dan şoförler için destek çağrısı:
Besni Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Mitat Songur tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını nedeniyle alınan tedbirler kapsamında özellikle servis taşımacılığının durma noktasına geldiğini belirtti. Bu süreçte servis şoförlerinin hiçbir gelir kaynağının olmadığını ifade eden Başkan Songur; Geçtiğimiz yıl Mart ayından bu yana şoför esnafımız perişan halde. Son alınan kararla bu yıl sadece Ocak, Şubat ve Mart aylarında bin liralık destek verilecek. Yetkililerden şoförler için daha kalıcı ve somut bir adım atmalarını bekliyoruz” dedi.
Yasağa uymayıp hasta ziyaretine giderken yakalandılar
Yasağa uymayıp hasta ziyaretine giderken yakalandılar
Adıyaman´da, yasağa uymayarak hasta ziyaretine giden otomobildeki 9 kişiden 4´üne 18 bin 310 lira ceza kesildi.
BESNİLİ ASTSUBAY ÇATIŞMADA YARALANDI
BESNİLİ ASTSUBAY ÇATIŞMADA YARALANDI
Diyarbakır´ın Lice kırsalında teröristlerle çıkan çatışmada bir asker şehit oldu, biri Besnili olmak üzere iki asker ise yaralandı.
Vali Çuhadar: Gazeteciler demokrasinin vazgeçilmez gereğidir
Vali Çuhadar: Gazeteciler demokrasinin vazgeçilmez gereğidir
Adıyaman Vali Mahmut Çuhadar, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Vali Çuhadar mesajında basın mensuplarının demokrasinin vazgeçilmez bir gereği ve teminatı olduğunu ifade etti.
İSTANBUL BESNİLİLER DERNEĞİNDE MÜZİK ZİYAFETİ YAŞANACAK
İSTANBUL BESNİLİLER DERNEĞİNDE MÜZİK ZİYAFETİ YAŞANACAK
İstanbul Besni´liler Dayanışma Derneği Cumartesi günü saat 20.30´da Zoom Programı üzerinden Besnili ses sanatçıları Çalışkan Kardeşler Müzik Topluluğunu ağırlayacak.
SGK Müdürü Yaşar´dan yapılandırma açıklaması
SGK Müdürü Yaşar´dan yapılandırma açıklaması
Besni Sosyal Güvenlik Kurumu Müdürü İsrafil Yaşar, “Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun” kapsamında başlatılan yapılandırma sürelerinin uzatıldığını ve yapılandırmadan yararlanmak isteyen vatandaşların e-devlet sgk uygulamaları menüsünden, postayla ve bizzat Müdürlüğe başvuruyla yapılabileceğini söyledi.
ERDEMOĞLU´NDAN 2 BİN AİLEYE GIDA YARDIMI
ERDEMOĞLU´NDAN 2 BİN AİLEYE GIDA YARDIMI
Eğitim ve ülke ekonomisine verdikleri katkının yanı sıra hayır işlerine de büyük önem veren Erdemoğlu Ailesi, yeni yılla birlikte ihtiyaç sahiplerini yine unutmadı. Son olarak Hayırsever hemşerimiz Ali Erdemoğlu tarafından gönderilen 2 bin koli gıda yardımı ihtiyaç sahibi ailelere dağıtılmaya başlandı.
Ekrem İmamoğlu´ndan Tut Belediyesine araç desteği
Ekrem İmamoğlu´ndan Tut Belediyesine araç desteği
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Tut Belediyesi´ne söz verdiği cenaze aracını gönderdi.
Antep müdafaasının kitabı Prof. Dr. Zeynel Özlü editörlüğünde yeniden yayımlandı
Antep müdafaasının kitabı Prof. Dr. Zeynel Özlü editörlüğünde yeniden yayımlandı
Antep Savunması üzerine Türkler tarafından yazılan ilk kitap olma özelliğini taşıyan Lohanizade Mustafa Nureddin´in kaleme aldığı Hubb-i İstiklalin Abidesi Gazi‘ayıntab Müdafaası adlı kitabı, Prof. Dr. Zeynel Özlü edötürlüğünde Şehitkamil Belediyesi tarafından Osmanlı Türkçesi ve günümüz Türkçesiyle yeniden düzenlenerek kitaplaştırıldı.
Kahta Belediyesi asgari ücreti 3 bin 205 lira yaptı
Kahta Belediyesi asgari ücreti 3 bin 205 lira yaptı
Kahta Belediye Başkanı İbrahim Yusuf Turanlı, sosyal medya hesabından çalışan işçi maaşını alacak personelin ücretlerinin 3 bin 205 lira olacağını bildirdi.
Besni eski Kaymakamı Kaya açığa alındı
Besni eski Kaymakamı Kaya açığa alındı
2015-2016 yılları arasında Besni´de Kaymakamlık yapan son olarak da Bolu Vali Yardımcılığı görevini yürüten Çağlayan Kaya FETÖ soruşturması kapsamında İçişleri Bakanlığı tarafından açığa alındı.
SANKO HOLDİNG YENİ YIL MESAJI
SANKO HOLDİNG YENİ YIL MESAJI
Sanko holding yeni yıl mesajı
MEGA  POLİETİLEN ÜRETİME BAŞLADI
MEGA POLİETİLEN ÜRETİME BAŞLADI
OSB´de kurulan MEGA Kumaş Fabrikası 500 insanımıza ekmek, ekonomimize ise lokomotif olacak. Tam bir Besni sevdalısı olan Özhan Kardeşlerin Betaş´ın yerine kurdukları Kumaş Fabrikası üretime başlarken makinaların kurulumu da devam ediyor. Yıllardır şehir dışında yaşamalarına rağmen gönüllerinin hep Besni´de olduğunu söyleyen işadamı Özhan, “Bizim burada fabrika kurma kararı almamızın başlıca sebeplerinden biri de memleketimiz olan Besni´ye sevgimizdi.” dedi.
Elazığ´daki 5.3´lük deprem Besni´de hissedildi
Elazığ´daki 5.3´lük deprem Besni´de hissedildi
AFAD´dan gelen son dakika açıklamasına göre Elazığ´da 5.3 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Depremin yaklaşık olarak 16 kilometre derinlikte gerçekleştiği bildirilirken Adıyaman ve ilçelerinde de hissedildi.
AÇIKLANAN DESTEK PAKETLERİ  ESNAF İÇİN YETERLİ DEĞİL..!
AÇIKLANAN DESTEK PAKETLERİ ESNAF İÇİN YETERLİ DEĞİL..!
Besni Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Hayati İşitmen, koronavirüs salgını nedeniyle esnafa verilecek destekler hakkında Cumhurbaşkanı kararının, 23 Aralık 2020 tarihinde Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdiğini söyledi. Açıklanan destek paketlerini değerlendiren Başkan İşitmen; “Pandemi döneminde mağdur olan esnaflarımızın daha büyük hibelerle desteklenmesini bekliyor, mağdur olan esnaflarımız için yeni paket bekliyoruz” dedi.
TUTDERE: TÜTÜN MAĞDURU ADIYAMAN, KENEVİR İÇİN İZİN İSTİYOR
TUTDERE: TÜTÜN MAĞDURU ADIYAMAN, KENEVİR İÇİN İZİN İSTİYOR
TBMM Katip Üyesi ve CHP Adıyaman Milletvekili Av. Abdurrahman Tutdere, Adıyaman´da kenevir üretimi konusunu meclise taşıdı. Milletvekili Tutdere burada yaptığı açıklamada; “Ekonomisi tarıma dayalı Güneydoğu Anadolu Bölgesinden bir veya birkaç ilin kenevir yetiştiriciliğine izin verilen mahaller arasında bulunmuyor olması büyük bir eksikliktir” dedi.
Hayırsever Avukat Karadeniz´den öğrencilere ayakkabı yardımı
Hayırsever Avukat Karadeniz´den öğrencilere ayakkabı yardımı
Besnili Avukat Cantekin Karadeniz, Besni Atatürkçü Düşünce Derneği tarafından başlatılan “Çocuklar Üşümesin” kampanyası kapsamında ilçedeki çeşitli okullardaki öğrencilere toplamda 150 çift ayakkabı yardımında bulundu.
Atlardan üretilen antikorlarda  insanlı klinik çalışmalar başlıyor
Atlardan üretilen antikorlarda insanlı klinik çalışmalar başlıyor
Adıyaman´da, TÜBİTAK´ın desteklediği proje kapsamında 1 Nisan´da başlatılan serum ihracatı yapan Vetal A.Ş. laboratuarlarında ´Covidsera´ ismini verdikleri Kovid-19 serumu çalışmasında başvuru sürecinin devam ettiğini ve tesiste Faz-1 insan klinik çalışmalarına başlanması bekleniyor.
ESNAF KAN AĞLIYOR
ESNAF KAN AĞLIYOR
Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını etkisini göstermeye devam ediyor. Bu süreçte en çok etkilenen esnaflar mağduriyetlerine çözüm ararken, kendilerine sağlanan destekler için daha samut adımlar atılması gerektiğini belirtiyor. Köklü esnafların bile siftahsız kepenk kapattığı Besni´de, bazı destek vaatlerinin de esnaflara ulaşmaması tepki topluyor.
Sporcu gençler buldukları parayı sahibine teslim etti
Sporcu gençler buldukları parayı sahibine teslim etti
Besni Dokan Spor Kulübü sporcularından Ömer Faruk Meşen ve Zeynel Abidin Denizhan sokakta buldukları 2 bin 200 lira parayı sahibine teslim etti.
Üst geçit için 1938 imza topladı
Üst geçit için 1938 imza topladı
Besni´de vatandaş Mehmet Alkanalka, 1. Etap Toki konutlarından Pınarbaşı Mahallesi Hasan Tahsin Sümer Caddesine giden yol arasına ve Ciritmeydan Mahallesi Gaziantep Caddesi üzerine yaya yürüme üst geçidi yapılması için başlattığı imza kampanyasını tamamlayarak belediyeye teslim etti.
MiLLi EĞiTiM LOJMANLARI FEN LiSESiNE DAHiL EDiLDi
MiLLi EĞiTiM LOJMANLARI FEN LiSESiNE DAHiL EDiLDi
3 yıl önce gazetemizin de defalarca dile getirdiği lojman konusu geçte olsa nihai karara ulaştı. Ali Erdemoğlu Fen Lisesi inşaatı yanında atıl durumda bulunan Milli Eğitim Lojmanları binası Fen Lisesi projesine dahil edildi. Fen Lisesine 200 kişi kapasiteli bir öğrenci yurdu olacağını belirten Besni Kaymakamı Nazlı Demir, yurdun yapımının ise İl Özel İdaresi tarafından yapılacağını söyledi.
aa
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ

/resimler/2016-12/9/1507370657448.jpg

ETKİNLİKLER

/resimler/2016-12/7/1407375362877.jpg

Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Hiç unutulmayacak yüz anne yüzüdür…

Hz. Muhammed
-Günümüzde evlenenlerin yüzde ellisi boşanmaktadır. (Bak bunu duyduğum iyi oldu ben zaten evlenmiyecem böylece kamçılamış oldum bu sözlerle) -Rodin’in ünlü ‘düşününen adam’ heykeli aslında İtalyan şair dante’nin portresidir. -Uranüs çıplak gözle görülen

İlginç Bilgiler 4
Adıyaman için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:52 07:33 12:40 15:10 17:28 18:57
16 Ocak 2021 Cumartesi