Reşit Alkan; “Önceliğimiz Besni´de her alanda Birlik ve Beraberliğin olması”
İşadamı kimliğinin yanında siyasi kimliği de bulunan Besnili hemşerimiz Reşit Alkan BESNİLİLER Dergisinde önemli mesajlar verdi. Besni´deki başta siyasi olarak yaşanan bölünmüşlüğün tüm alanlara yansıdığını söyleyen Alkan, “Memleketi ilgilendiren önemli konularda görüş ayrımı yapmadan tek vücut olmalıyız. Besni´nin bunun yapılabileceğine ben inanıyorum.” dedi.
Tarih: 6.4.2018 08:43:37/ 1914okunma / 0yorum

Uçuk Projelerle gelmişti

Uzun yıllar Besni´de ayrı kalmasına rağmen bağlarını koparmayan binlerce Besnili gibi, “memleketim için ne yapabilirim” diyerek kendi yolunu çizen hemşerimizden İşadamı Reşit Alkan BESNİLİLER Dergisindeki söyleşisinde önemli mesajlar verdi. Siyasi bir kimliği de bulunan Alkan, son seçimlerde aday adayı olmuştu.  Son yerel seçimlerdeki aday adaylığı sürecinde ortaya attığı projeleri bilenler, onu iyi tanıyacaktır. Karadeniz´de Kömür Madeni, Adıyaman´da Mermer madeni ve Besni´de GES işleriyle meşgul olan Alkan, Besni üzerine düşüncelerini ve siyasete atılma nedenlerini Besnililer Dergisine anlattı.

Besni bunu yapılabilir

Besni´deki özellikle siyasi alandaki bölünmüşlükten yakınan Alkan, memleketi ilgilendiren önemli konularda görüş ayrımı yapmadan tüm Besnililerin tek vücut olması gerektiğini ifade ediyor. Alkan, “Herkesin memleketimiz adına elini taşın altına koyması lazım. Bu memleket bizimse bu memlekette hiç kimse kendini çemberin dışında hissetmemeli. Besni´de herkes birlik ve beraberlik içinde olmalı, memleketi ilgilendiren önemli konularda görüş ayrımı yapmadan tek vücut olmalıyız. Besni´nin bunun yapılabileceğine ben inanıyorum. Çünkü Besni farklı bir şehir. Herkes elini taşın altına koyarsa bu memleket için bir şeyler yapabiliriz.” 

Reşit Bey, söyleşimize başlamadan önce öncelikli olarak biraz kendinizden bahseder misiniz?

Teşekkür ediyorum, bana bu fırsatı verdiğiniz için, buradan da tüm Besnili ve Adıyamanlı hemşerilerimizi saygıyla selamlıyorum.

Ben, İlkokulu Namık Kemal İlköğretim Okulunda okudum. Yedi çocuklu bir ailenin en son ferdiyim. Bir kardeşimiz de doğmuş ve rahmetli olmuş, onunla sekiz oluyor. Liseyi de İmam Hatip Lisesinde okudum. İmam Hatip Lisesinden sonra Üniversitede Halkla ilişkiler okudum. Daha sonra babamın işlerinden dolayı veya yaptıkları bir takım tasarruflarından dolayı Samsun Havza´da bir kömür sahasına ortak olmak durumunda kaldık. Orada da bu işi kim yapar diye konuştuğumuzda Süleyman Arif Emre Ali Bayramoğlu´nu önerdi bize. O zaman MÜSİAD yeni kuruluyordu. O da teşkilatlanma başkanıydı. Randevulaştık, o zaman ben tabi liseyi yeni bitirmiştim. Samsun Havza´da buluştuk. Orada da ortak yürüme kararı aldık.

O zaman Babanız vesile oldu Madencilik işine girmenize?

Evet, tabi madencilik dışarıdan kulağa hemen rahat geliyor, kolay kazanılabilir para geliyor. Aslında öyle değil, orada ortaklık kararı aldıktan sonra sondaj yapmaya karar verdik. Sahaya sondaj makinesini getirdik, ondan sonra ilerleyen aylarda sondaj yaptık. Tabi bu süreçten sonra işletmeyi çalıştırma aşamasına geldik. Plan, proje çizildi, nerede ne yaparız. Yeraltına başladık. Yeraltına başladığımızda ilk etapta fazla çalışan adam bulamadık. Bölgede çalışanların durumları ve konumları farklıydı. Adamların işe saygı veya bağlılıklarında sıkıntılar oluyordu. O dönem de galerileri açtığımız zaman işçi bulma da problem yaşıyorduk ve işe gelme noktasında da bugüne kıyasladığımızda çok büyük bir gevşeklik vardı. O dönemler de kürekçi gelmezdi, kürekçilik yapardık, kazmacı gelmezdi kazmacılık yapardık. Vinççi gelmezdi vinçcilik, kancacı gelmezdi yukarı da kancacılık yapardık. Yani bu madencilikte ben şunu öğrendim, dağdaki çobandan ildeki valiye kadar muhatapsınız. Konumu ne olursa olsun herkesle işin her aşamasında her türlü kişiyle, makamla, bürokratla muhatapsınız. Epey bir sürdü tabi yeraltında çalışmalarımız. Daha sonra 1994 yılında askere gittim, geldim. Acemi birliğim Malatya idi, usta birliğim ise Tekirdağ Çorlu idi. Askerliğimi yaptım, geldim, ondan sonra tekrar işletmeye döndüğümde işletme kapatılmıştı.

Evet, Nasıl devam ettiniz? Ayrıca sektörünüzün en büyük handikaplarından birisi İş kazaları. Örnek vermek gerekirse, Soma. İş kazaları Türkiye´de Madencilik sektörünün en hassas sorunu gibi duruyor. Bu konuda sizin önlemleriniz nelerdir. Madencilik bu anlamda Türkiye´de çok zor ve riskli bir iş değil mi?

Haklısınız, devam edeyim, oraya geleceğim. Ben olmayınca ortağım Ali Bayramoğlu´nun da çok işleri vardı, ilgilenemedi. Ben gelince tekrar yeni bir sistem yaptık. Türkiye´de ilk defa kuyu sistemini biz denemek üzere işletmemizde kurduk. 2004 yılına kadar o şekilde devam ettik. Birkaç üzücü iş kazası oldu. İş kazası olunca biraz meslekten soğur gibi olduk. Ama daha sonra hayatın akışına ve gerçeklerine baktığımızda hayatın devam ettiğini gördük. Bu bizim işimiz ve mesleğimiz dedik. Yani bunu başka bir yere kaydırıp yeniden sıfırdan başlamak biraz bize ağır geldi. Bu meslek üzerinden tekrar madenciliği yapacağım dedim.

2005 yılında ben kendi şirketimi kurdum. Bu esnada tabi yine aynı sektörde kömür alışverişi yaptık. 2007 yılında ise şuanda hala çalışmakta olduğum Yozgat Sorgun´daki Enerji Bakanlığının iştirakında olan TKİ´ye bağlı, Belediye ve Pancar Ekicileri Kooperatifinin ortak olduğu bir anonim şirketin Yozgat Sorgun´daki kömür üretim işini aldım. Şuanda burada devam ediyorum. Yılda 70 bin ton üretim yapıyoruz. Sezonda 200´e yakın çalışanımız, normal sezonda ise 150 çalışanımızla sektöre ve ülke ekonomisine katkıda bulunmaya devam ediyoruz. Tabi üzücü bir takım hadiseler oldu. Manisa Soma ve Konya Ermenek olaylarında bir takım yasa ve yönetmeliklerle alakalı yeraltı madenciliği biraz daha sıkıntıya girdi. Sıkıntıya girmesiyle birlikte yatırımlara bizim biraz daha fazla eğilmemiz gerekti. İşçi sağlığı ve güvenliği anlamında Avrupa ile birlikte oralarda geçerli olan ATEX Sertifikalı ürünleri Türkiye´de işletmesine getirip kuran ilk beş firmanın arasında sayabiliriz kendimizi.

Avrupa´daki sisteme entegre sürecine ilişkin nasıl gelişmeler var?

Eskiden kömür deyince, yeraltı deyince akla vagon gelirdi. Şuanda yeraltında kesinlikle vagon olayı yok. Mesela eskiden maden direkleri vardı, şu anda sadece maden direklerini ana yollarda ihtiyaç duyduğumuz yerlerde kullanıyoruz. Şuanda madencilikte gelişti, bizde kendimizi geliştirdik ve bu iş bizim işimiz deyip bu işe sarıldık ve sahiplendik. Yeraltında hidrolik direkler kullanıyoruz. Kömürün çıktığı ilk ağızdan, bizim ayak diye tabir ettiğimiz bölgeden yukarıya kadar bantlarla sevk ediyoruz. Üretim bu şekle dönüştü. İnşallah ilerleyen günlerde şuanda çalışmasını ve yatırım araştırmasını yapıyoruz. Mekanize veya yarı mekanize sistemini işletmemize kurup ülke ekonomisine daha çok katkı, daha çok üretim ve daha çok istihdam sağlamak için araştırmalarımızı yapıyoruz. 

Şirketiniz Kömür dışında başka alanlardaki faaliyetlerinden söz eder misiniz?

Evet, Kömürün yanı sıra Adıyaman´da bir mermer sahamız var. Mermer üzerine de memleketimizde, Adıyaman´da Mermer İhtisas Sanayi ile bütünleşen bir şekilde orada da mermer üzerine üretim yapıp dünyaya pazarlamayı planlıyoruz.

Ayrıca Besni´de yine GES Enerjisi Projesi var, Güneş Enerjisi Projesinde de bir ortaklığımız bulunuyor. Şuan ki haliyle 1 Megavatlık ama bunu büyütmeyi planlıyoruz.  Memleketimiz için, Besni için, Adıyaman için tabi ki hayallerimiz, düşüncelerimiz ve hedeflerimiz var. İmkânlar ve ülkemizin gidişatıyla bunlar doğru orantılı. İnşallah hayata geçirirsek hem biz mutlu olacağız hem memleketimize olan vefamızı yerine getirmiş olacağız. Bu şekliyle iş hayatımız devam ediyor.

Gurbette yaşıyorsunuz ama Besni ile bağlarınız kopmadı. Sıla özlemini anlatır mısınız?

Tabi Besni´ye de sık sık gelip gidiyorum. Bunun yanı sıra memleket özlemimiz var. Bugün gurbette olan hangi hemşerimize sorarsanız sorun bir Besni dediğiniz zaman “ah” çeker. Besni tabelasını görene kadar farklısınızdır, o tabelayı gördükten sonra ise mutlusunuzdur. Besni´nin, Adıyaman´ın genel olarak ilimiz milliyetçiliğinde Adıyaman il sınırlarına girdiğinizde bile mutluluk duyuyorsunuz. Bizim için Adıyaman´ın tabiri caizse sürçülisan olmasın ama köpeği bile yanımızda kıymetlidir. Geliş gidişlerimiz de bu sıklıkta devam ediyor.

Besni belediye başkan aday adaylığınız oldu. Farklı projelerle çıktınız o dönem de nasip olmadı. Bu konuda söyleyecekleriniz vardır mutlaka.

Evet, birkaç dönemde aday adaylığımız oldu. Belediye Başkanlığı seçimlerinde bir aday adaylığı sürecimiz oldu. Belki Besni´de zamanında olmuştur ama benim aday adaylığı dönemimde 7-8 tane iddialı proje yayınladık. Biz bunları yapacağız diye bildiriler dağıttık. Besni bir anlamda İstanbul´daki projelerle yarışır vaziyete geldi. Aday adaylarının İstanbul´daki açıkladıkları projeleri bir anlamda mikro ölçekli bir şekilde Besni´ye getirdik. Bunları paylaştık. Bunlar olması gereken projelerdi. Benim en büyük hayalim, o dönemde de sık sık bahsettim, sağcısıyla, solcusuyla, ihtiyarıyla, genciyle bu memleketi el ele verip birlikte yönetmemiz. İstanbul´da, Mersin´de, Uşak´ta bir taziyede nerede olursa olsun Besnililer bir araya geldiklerinde mutlaka bir şeyler Besni üzerine konuşulur. Dışarıdakileri de, içeridekileri de harmanlayalım, toplayalım, yılın belli bir ayında, işte Eğitim Bayramımız var onun da peşine hemen bir program koyalım ve soralım, dışarıdan Besni´yi nasıl görmek istiyorsunuz. Besni´nin içindeki ise kendi gerçekleriyle ilgili ne yapabiliriz diye oturup konuşalım ve yapalım.

Ben, Ayda 2 bin 500 – 3 bin kilometre yol yapıyorum. Denizli Tavas´ta bile saham vardı. Oralara gittiğimde Ege´si, Akdeniz´i, Trakya´sı oralarda insanların yaptıkları projeler, uyguladıkları işlemler, vatandaşın rahatına, huzuruna sosyal ve ekonomik olarak yansıyacak projelerini gördüğümüz zaman neden Besni´de olmasın, neden Adıyaman´da olmasın, bizim insanımız bunu hak etmiyor mu diye insan kendi kendine bir düşünceye, hayale kapılıyor. Kapıldığı zaman da bize göre normal ama çılgın denilen veya diğerinin eleştirdiği, hangi parayla yapacak deyip işin içinden çıkan bir tepkiyle de karşılaştık. Ama hepsi olmazsa olmaz olan, bu memleket için iyi ve faydalı olabilecek projelerdi.

Bu ruh Besni´de var ama sanki son yıllarda ortaya çıkmıyor gibi. Sizde görüyor musunuz bunu?

Tabiki, bununla ilgili bir şey anlatayım. Benim iş yaptığım yerlerde dikkatimi en çok çeken bir olay vardı. Kendi memleketleriyle alakalı bir problem olduğunda Ziraat Odası, Esnaf ve Kefalet Kredi Kooperatifi, Ticaret Odası aklınıza ne gelirse Spor Kulübü bile o memleket meselesi için bir otobüse biner, gider Ankara´da kendi memleketleriyle alakalı sorunlarını iletir, çözer ve gelirlerdi. Bunun bir takım örnekleri var ama burada da şu var mesela 2002 yılından beri çok güçlü bir iktidar dönemi var, işte kendi bölgemiz için konuşalım. Bunları da usulüne uygun bir şekilde almamız gerekir.

Ayrıca bunu söylerken yanlış anlaşılmasın tabi ki siyasilerimiz ellerinden geleni yaptılar, ilçemize olan yatırımları kazandırdılar. Bir gerçek daha var ki, bu yatırımlara ilaveten elini her zaman üzerinde tutan, sahiplenen Erdemoğlu Ailesi var. Onların yaptıkları da asla ve asla göz ardı edilemez. Bu memleket Erdemoğlu Ailesine çok şey borçlu. Besni halkı olarak kendi imkanlarımız dahilin de destek olmalıyız. Bununla birlikte işte bugün 2018´in Şubat ayındayız. İnanıyorum ki bundan sonra ki süreçte daha çok yatırım, daha çok üretime dayalı yatırım ve insanlarımızı mutlu edecek projeleri hayata geçirip devam etmek istiyoruz.

Son olarak Besni için ne söylemek istersiniz?

Teşekkür ederim. Benim en büyük hayalim alaylıyla mektepliyi buluşturmak. İş dünyasında da bu böyleydi. Mesela bir vatandaşın yaptığı semaverle okumuş, işin mühendisi olan kişinin yaptığı semaveri bileştirirsek daha güzel bir şey çıkar ortaya. Ve bunu sanayiye koyalım. Bu sanayileşsin. Bugün benim dediğim şeyler olmuş olsa internet çağında yaşıyoruz, dünyaya Besni turşusunu gönderelim, bugün benim şireci esnafım neden 6 metrekareye hapsolsun, açılsın dünyaya. Nemrut Dağımız var, oraya giden otobüsler Malatya´yı dolaşıp gidiyor, neden Besni´yi dolaşıp gitmesin, neden Aşağı şehri gezmesin. Bizim alaylı dediğimiz eskinin köşkerleri, terzileri şimdi nerede? Geçmiş yad edildiğinde ancak o zaman bilebiliyoruz.

Toparlayacak olursak, herkesin memleketimiz adına elini taşın altına koyması lazım. Bu memleket bizimse bu memlekette hiç kimse kendini çemberin dışında hissetmemeli. Besni´de herkes birlik ve beraberlik içinde olmalı, memleketi ilgilendiren önemli konularda görüş ayrımı yapmadan tek vücut olmalıyız. Besni´nin bunun yapılabileceğine ben inanıyorum. Çünkü Besni farklı bir şehir. Herkes elini taşın altına koyarsa bu memleket için bir şeyler yapabiliriz.

Kaynak:

/resimler/2018-6/14/2028313224009.jpg

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Gelin, kına gecesinde intihar etti
Gelin, kına gecesinde intihar etti
Besni´ye bağlı Oyratlı köyünde kına gecesi öncesi tabancayla çenesine ateş ederek yaşamını yitiren Hülya Y. (23), Oyratlı köyünde toprağa verildi.
Öğrenci Sayısı 3 yılda  2000´den 500´e düştü
Öğrenci Sayısı 3 yılda 2000´den 500´e düştü
Besni Meslek Yüksek Okulunda öğrenci sayısı son 3 yılda 4´te 1 oranında geriledi. 2015 yılında 2000 civarında öğrencisi bulunan Yüksekokulun bu yıl öğrenci sayısı 500´ye düştü.
Burs, Staj, İş verecek; Ek Yerleştirme başladı
Burs, Staj, İş verecek; Ek Yerleştirme başladı
2018 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçlarına göre 2018-2019 öğretim yılı için yükseköğretim programlarına ek yerleştirme işlemleri başladı.
İşte Adıyaman´daki gerçek işsizlik: 35 kişilik işe 30 bin başvuru
İşte Adıyaman´daki gerçek işsizlik: 35 kişilik işe 30 bin başvuru
Sağlık Bakanlığının Adıyaman´da alacağı 35 daimi işçi kadrosuna, 30 binin üzerinde başvuru yapılması bekleniyor. İnternet sitesindeki ilgili duyuruyu 120 bin kişi okudu. Adıyaman İşkur Binasının önünde 1 haftadır başvuru kuyruğu var. 4 Eylül´de başlayan başvurular dün sona erdi.
 Besni eğitimine farklı bir soluk: “ÖZEL BESNİ SİMYA  ANADOLU LİSESİ” AÇILDI
Besni eğitimine farklı bir soluk: “ÖZEL BESNİ SİMYA ANADOLU LİSESİ” AÇILDI
Özel Besni Simya Anadolu Lisesi 2018-2019 eğitim-öğretim yılında hizmete girdi. Açılması tüm kamuoyu tarafından olumlu karşılanan Özel Besni Simya Anadolu Lisesi “iyi insan yetiştirmek” felsefesiyle yeni döneme damgasını vuracak gibi görünüyor.
Quick Sigorta Avrupa Finalisti...
Quick Sigorta Avrupa Finalisti...
Hayırsever Hemşerimiz Mahmut Erdemoğlu´nun sahibi olduğu MAHER Holding kuruluşu olan Quick Sigorta, Dünyanın en büyük dijital sigortacılık platformu olan “The Digital Insurer” tarafından düzenlenen “Dünya Dijital Sigortacılık Ödülleri” yarışmasında Avrupa´da finale kalan 4 şirket arasında yer aldı.
Erdemoğlu, Ek Kontenjandan Besni´yi tercih edene KARSILIKSIZ BURS VE İS VERECEK
Erdemoğlu, Ek Kontenjandan Besni´yi tercih edene KARSILIKSIZ BURS VE İS VERECEK
Hayırsever hemşerimiz Ali Erdemoğlu, Ek kontenjanlardan Besni Tekstil Mühendisliği ve İşletme bölümlerini tercih edecek öğrencilere, koşulsuz şartsız burs vereceğini ve okulu bitirmeleri durumunda Merinos´ta işlerinin hazır olduğu müjdesini verdi.
TRAFİK CANAVARI KARTAL KAVŞAĞINDA
TRAFİK CANAVARI KARTAL KAVŞAĞINDA
Gün geçmiyor ki yeni bir kaza olmasın. Yenikent´teki Kartal heykelinin bulunduğu kavşakta yaşanan trafik kargaşası son olarak 6 kişinin yaralandığı kazaya neden oldu. Peki, emniyetin ya da Karayollarının önlem alması için birilerinin ölmesi mi gerekiyor?
Erdemoğlu Cami ve Taziye Evi  Eğitim Bayramında açılacak
Erdemoğlu Cami ve Taziye Evi Eğitim Bayramında açılacak
Hayırsever Bilge insan Merhum Mehmet Erdemoğlu´nun sağlığında hizmete açtığı Çat Mahallesi eski Hastane karşısındaki Erdemoğlu Camisine yaptırılan Ek bina ve Taziye evinin açılışı Eğitimi Bayramında yapılacak.
ADIYAMAN´DA HAİN SALDIRI: 4 ASKER ŞEHİT
ADIYAMAN´DA HAİN SALDIRI: 4 ASKER ŞEHİT
Adıyaman´da PKK´lı teröristler ile güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada yaralanan askerlerden 3´ü daha, hastanede doktorların çabasına rağmen kurtarılamayarak şehit oldu. Şehit sayısının 4´e yükseldiği çatışmada 3 güvenlik görevlisi de yaralandı. Adıyaman Valiliği yaptığı açıklamada, Askerlerden 1´inin zrhlı aracın geçişi sırasında teröristlerin yola tuzakladığı el yapımı patlayıcının infilak etmesiyle, 3´ünün ise dost ateşi sonucu şehit olduğu belirtildi.
Esnaf Odasından Besnililere Çağrı
Esnaf Odasından Besnililere Çağrı
Besni Esnaf Odasından Besnililere Birlik Çağrısı; Besni Esnaf ve Sanatkârlar ODASI Başkanı Hayati İşitmen; “Euro, Dolar ve altınları bozdurup Türk Lirası´na çevirerek hükümetimize destek olmamız lazım” dedi.
Gözyaşları içinde toprağa verildiler...
Gözyaşları içinde toprağa verildiler...
Adana Aladağ ilçesinde suya giren Besnili Amca ve 2 yeğeni boğularak can verdi. Suya giren 6 kişiden 3´ü ise kendi imkânlarıyla kurtuldu. Cenazeler Besni´ye bağlı Eskiköy (Sugözü) köyünde gözyaşları içinde toprağa verildi.
LGS SONUÇLARI ÖĞRENCİ VE VELİLERİ MAĞDUR ETTİ
LGS SONUÇLARI ÖĞRENCİ VE VELİLERİ MAĞDUR ETTİ
30 Temmuz´da açıklanan LGS sonuçları tüm Türkiye´de olduğu gibi ilçemizde de çok sayıda öğrenci ve velisini mağdur etti. Aradan 15 gün geçmesine rağmen Bakanlık tarafından sorunları çözülmeyen mağdur veliler bakanlıktan Besni´de özellikle Yenikent´teki Mustafa Erdemoğlu Anadolu Lisesi ve 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesinin kontenjanlarının artırılması talebinde bulundular.
Kazayla kendini vuran asker toprağa verildi
Kazayla kendini vuran asker toprağa verildi
Ankara Merkez Komutanlığı´nda vatani görevini yaparken, nöbet tuttuğu sırada tüfeğiyle kendini kazayla vuran 22 yaşındaki Piyade Er Vakkas Şahin Besni´de toprağa verildi.
Bir Tarih yeniden Ayağa kalkıyor
Bir Tarih yeniden Ayağa kalkıyor
Yüz elli yıl önce aşiret savaşları yüzünde yıkılan, İpek Yolunun üzerindeki tarihi Kızılin Köprüsü restore edilmeye başlandı. Adıyaman Müze Müdürlüğü denetiminde Gaziantep Restorasyon ve Konservasyon Bölge müdürlüğü tarafından yapılan çalışmalar kısa süre önce başladı.
Besni´de 6 Hakim ve Savcının tayini çıktı
Besni´de 6 Hakim ve Savcının tayini çıktı
HSK kararnamesi yayınlandı ve birçok hakim ve savcının görev yeri değişti. Hakimler Savcılar Kurulu (HSK) Birinci Dairesinin 2018 Ana Kararnameleriyle, Besni´de görev yapan 6 hakim ve savcının tayini çıkarken Besni´ye 1 Savcı ve 1 hakim atandı.
Gazimize muhteşem düğün...
Gazimize muhteşem düğün...
Tunceli kırsalında arazi taraması sırasında teröristlerin döşediği mayına basınca yaralanarak gazi olan ve tedavisi tamamlanan astsubay Mustafa Deniz, Besni´de düzenlenen düğünle dünya evine girdi. Gazi astsubayı mutlu gününde komutanları da yalnız bırakmadı.
20. EĞİTİM BAYRAMI  PROGRAMI KESİNLEŞTİ
20. EĞİTİM BAYRAMI PROGRAMI KESİNLEŞTİ
Bayramın en önemli etkinliği İbrahim Erdemoğlu´nun başarı hikâyesini anlattığı Panel ile Türkiye´nin tanınmış eğitimcilerinden R. Selçuk Şirin´in konuşmacı olarak katılacağı konferans. Her iki program da hizmete girecek olan Kongre merkezinde yapılacak. Besni halkının bu iki etkinliğe büyük ilgi göstermesi bekleniyor.
Prof. R. Selçuk Şirin Besni´ye geliyor
Prof. R. Selçuk Şirin Besni´ye geliyor
Son yıllarda özellikle Eğitim ve Gençler üzerine yaptığı çalışmalarla kamuoyunda adından sıkça söz ettiren New York Üniversitesi Profesörü R. Selçuk Şirin Eğitim Bayramında düzenlenen Konferansa konuşmacı olarak katılacak. Yol Ayrımındaki Türkiye: Ya Özgürlük Ya sefalet ve Bir Türkiye Hayali isimli iki kitabı bulunan Şirin´in panelin ardından kitaplarını imzalaması bekleniyor.
REKTÖR BESNİ´Yİ SIRTINDAN VURDU
REKTÖR BESNİ´Yİ SIRTINDAN VURDU
Mimarlık Fakültesi iken öğrenci alınması için adı Üniversite senatosunun 05.04.2017 tarih ve 45929520-06-01 sayılı kararı ile Mehmet Erdemoğlu Mühendislik Mimarlık Fakültesi olarak değiştirilen Fakültemiz ÖSYM´nin tercih kılavuzunda yer almadı. Adıyaman´daki Mühendislik Fakültesine bağlı Tekstil Mühendisliği bölümü ile İdari bilimler fakültesine bağlı İşletme bölümüne alıncak öğrenciler Besni´deki binada eğitim görecek. Biz, Besnililer olarak umutla Eylül´de Fakültemize kavuşacağımızı beklerken, Rektör Besnilileri yine sırtından vurdu.
İSTANBUL´DAKİ BESNİLİLER YEMEKTE BULUŞTU
İSTANBUL´DAKİ BESNİLİLER YEMEKTE BULUŞTU
İstanbul Besnililer Yardımlaşma Derneğinde Başkan Ahmet Bozmaz,2. Başkan Ali galip Dursun ve tüm yönetimin ev sahipliğinde geçtiğimiz hafta sonu Besnililer buluşması yapıldı.
Besni Devlet Hastanesi´ndeki yangın tatbikatı gerçeği aratmadı
Besni Devlet Hastanesi´ndeki yangın tatbikatı gerçeği aratmadı
Besni Devlet Hastanesi olarak yangına müdahale, söndürme, depremden kurtarma, doğal afet ve acil durum tahliye tatbikatı gerçekleştirildi. Yapılan yangın tatbikatındaki görüntüler, gerçeği aratmadı.
Gencer, Köylerde İncelemede Bulundu
Gencer, Köylerde İncelemede Bulundu
Besni ilçe Kaymakamı Ahmet Gencer, Çamlıca ve Burunçayır Köylerinde incelemede bulundu.
Besni Belediyesi ADD Lokalini boşalttı
Besni Belediyesi ADD Lokalini boşalttı
ADD Lokali boşaltırken çok sert bir açıklama yaptı. Başkan Akif Bahçeci, yaşanan süreci anlatırken Belediye Meclisinin aldığı kararı eleştirerek, Başkan Öztürk´ün ise her seferinde yukarıdan kendisine baskı yapıldığını defalarca dile getirerek taleplerini ret ettiğini söyledi.
20. EĞİTİM BAYRAMI TASLAĞI HAZIR
20. EĞİTİM BAYRAMI TASLAĞI HAZIR
28-30 Eylül tarihleri arasında yapılacak olan 20. Besni Eğitim Bayramının taslağı hazırlandı.
15 TEMMUZ NÖBETİ
15 TEMMUZ NÖBETİ
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle Besni´de etkinlik düzenlendi. Besni Kaymakamlığı önünde yapılan Etkinlik sabahın ilk ışıklarına kadar devam etti.
İBRAHİM ERDEMOĞLU İLE ADIM ADIM BAŞARI YOLCULUĞU
İBRAHİM ERDEMOĞLU İLE ADIM ADIM BAŞARI YOLCULUĞU
Türkiye´nin en başarılı işadamları arasında gösterilen hemşerimiz Erdemoğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Erdemoğlu, başarı yolculuğunu Besnili gençlerle paylaşacak.
ERDEMOĞLU AİLESİNDEN BİR HİZMET DAHA
ERDEMOĞLU AİLESİNDEN BİR HİZMET DAHA
Gaziantep Emniyet Müdürlüğü Çevik Kuvvet yerleşkesine Erdemoğlu ailesi tarafından yaptırılan Mescit dualarla açıldı. Törende konuşan Hayırsever hemşerimiz Ali Erdemoğlu, “Gücümüz yettiği sürece devletimize, milletimize hizmet etmeye devam edeceğiz.” dedi.
HATEM Anadolu Sağlık Meslek Lisesi, basın mensuplarıyla bir araya geldi
HATEM Anadolu Sağlık Meslek Lisesi, basın mensuplarıyla bir araya geldi
Beşpınar mesire alanında bir cafe de düzenlenen programa Adıyaman Gazeteciler Cemiyeti (AGC) Başkanı Zeki Dişkaya, Özel Hatem Sağlık Meslek Lisesi Eğitim Koordinatörü Necdet Kırtan, Özel Hatem Sağlık Meslek Lisesi Adıyaman Okul Müdürü Veysel Karatekin, basın mensupları ve HATEM Anadolu Sağlık Meslek Lisesi öğretmenleri katıldı.
DSİ Genel Müdürü Acu, Çetintepe Barajında İncelemelerde Bulundu
DSİ Genel Müdürü Acu, Çetintepe Barajında İncelemelerde Bulundu
DSİ Genel Müdürü Murat Acu, Çetintepe Barajında incelemelerde bulundu.

/resimler/2016-12/9/1507370657448.jpg

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
6.2287
EURO
7.3234
aa
ETKİNLİKLER

/resimler/2016-12/7/1407375362877.jpg

Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Adıyaman için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:52 07:33 12:40 15:10 17:28 18:57
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Adıyaman Hava Durumu
Bugün
Güneşli
34°
10°
Çarşamba
Güneşli
32°
13°
Perşembe
Güneşli
32°
18°
Cuma
Güneşli
32°
17°