SİMYA´DAN BESNİ´YE İKİ EĞİTİM YUVASI
Son yıllarda Besni Eğitimine yeni bir soluk getiren Simya Okulları ilçeye iki eğitim kurumu daha kazandırdı. Besni OSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Besni Simya Anaokulu yeni eğitim öğretim yılında velilerin tercihleri arasında yer almaya başladı. Açılan iki yeni okul sağladığı imkanlarla da adından söz ettirmeye devam ediyor.
Tarih: 9.9.2021 21:00:56/ 640okunma / 0yorum

DEVLET DESTEKLİ ÜCRETSİZ ÖZEL OKUL
Geçtiğimiz ay çalışmaları tamamlanan Besni Organize Sanayi bölgesi içerindeki Besni OSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yeni eğitim öğretim yılının başlamasıyla birlikte faaliyetlerine başladı.
Hali hazırda 132 kayıtlı öğrencisi bulunan Meslek Lisesi devlet destekli ücretsiz özel okul olmasıyla da adından söz ettiriyor. Geniş öğretmen kadrosu, 16 kişilik sınıflarda ferah eğitim ve sağladığı bir çok imkanlarla ailelerin tercihte yeni gözdesi haline gelen meslek lisesi özellikle Merinos ve Mega Polietilen gibi işletmelerle imzaladıkları protokol çerçevesinde öğrencilere staj ve iş garantisi sunuyor.
Tercih dönemine yetişemedikleri için nakil yoluyla öğrenci kabulüne başladıklarını ifade eden Besni OSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdiresi Aynur Kahraman; “Bu yıl yeni açıldık. Şuan kayıtlarımızı nakil yoluyla alıyoruz, çünkü kayıt dönemine yetişememiştik. Okulumuz, devlet destekli ücretsiz özel okuldur. Okulumuzda tekstil ve bilişim bölümü mevcut. Bilişim alanında, A işletmenliği ve siber güvenlik bölümleri, tekstil alanında ise Merinos ve Mega Polietilen gibi şirketlerle iş protokolümüz var. Öğrencilerimize ileride buralarda çalışabilmeleri için referans oluyoruz, iş garantimiz var. Öğrencilerimiz burada ister mesleki alanda yetişirler isterse akademik alanda yetişirler. 16 kişilik sınıflarımız mevcut, öğretmenlerimiz bire bir öğrencilerle ilgileniyor ve güzel bir eğitim ortamı oluştuğunu düşünüyoruz.
Ayrıyeten burada tekstil mühendisliği var, öğrencilerimiz isterlerse tekstil mühendisliğine gitme şansı elde edebiliyor. Ayrıca kendi alanlarında üniversite sınavlarında ek puanları var. Kendi alanları dışında başka bir alana yönelseler bile herhangi bir kayıpları olmuyor. Okulumuzun kapasitesi 384 kişilik, kayıtlarımız devam ediyor şuanda kayıtlı 132 öğrencimiz var” dedi.

AİLE SICAKLIĞINDA ANAOKULU
Besni OSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin yanı sıra yine Yenikent Küstüm Düğün Salonu karşısında faaliyete başlayan Besni Simya Anaokulu da öğrencilerine aile sıcaklığında bir eğitim imkanı sunuyor.
Anaokulunun faaliyetleri hakkında bilgilendirmede bulunan Okul Müdiresi Aysun Meltem Ünal ise; “Yaşamın ilk altı yılında çocuk beyninin gelişimi en yüksek seviyededir. Bu yaşlarda çocuklar çok hızlı öğrenebilme yetisine ve aynı zamanda öğrenme isteğine sahiptirler. Simya Çocuk Üniversitesinde, çocukların hem araştırarak öğrenmelerine hem de onların kendi fikirlerini geliştirebilmelerine önem veriyoruz. Simya Çocuk Üniversitesi olarak üç temel amacımız vardır, çocukların özgüvenini geliştirmek, çocukların kendi fikir ve düşüncelerini ifade etmelerini sağlamak, çocukların problem çözmelerini desteklemek.
Anaokulunun amacı çocuğa evden uzakta bir bağımsızlık algısı kazandırmak, diğer çocuklarla ilişki kurmasını sağlamak ve çocuğu, ailesi dışındaki yetişkinlerle etkileşime teşvik etmektir. Her ne kadar sosyal beceriler ana odak noktası olsa da iyi bir anaokulu aynı zamanda keşfedecek yeni şeyler ve bir grup ortamında öğrenme şansı sunar.
Simya Çocuk Üniversitesinde High Scope eğitim modeli ve Bilingual Education (Çift Dilli Eğitim) sistemi uygulanmaktadır. Yarım gün boyunca hem sınıf hem de uzman bir İngilizce öğretmeni çocuklarla birliktedir. Bu program, İngilizceyi resim, matematik, fen ve drama alanlarında da öğrenme olanağı sağlar. Ana okul olarak 3-6 Yaş arası çocuklarına eğitim veriyoruz.
Çocuklarımız günlük yaşam becerilerinin kazanmış ve bunları kazanırken onları sorgulamayı, eleştirmeyi öğrenmiş, küçük yaşlarda problem çözen ve problemlere farklı çözüm üretmeye çalışan bir birey olmuşlardır. Çocukların zihinsel, duygusal, ahlaki ve estetik duyarlılıklarını geliştirerek eğitim sürecinde bir basamak daha ilerlemiş olacaklardır. Okul öncesi döneminde almış oldukları Okumaya-Yazmaya hazırlık çalışmalarında edinilen temel bilgi ve beceriler yoluyla çocuklarımızın bilişsel faaliyetleri artmış olacaktır” diye konuştu

Kaynak:

Anahtar Kelimeler: BESNİ SİMYA EĞİTİM YUVASI

/resimler/2021-2/23/1619396092055.jpg

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Besni´de İlköğretim haftası kutlandı
Besni´de İlköğretim haftası kutlandı
2021-2022 eğitim öğretim yılı İlköğretim Haftası dolayısıyla kutlama programı yapıldı.
Yamazaki Ortaokulu Erasmus kapsamında Barselona´da
Yamazaki Ortaokulu Erasmus kapsamında Barselona´da
Besni A.C. Yamazaki Ortaokulu öğretmenlerinin 2020 yılından bu yana yürütmekte olduğu Avrupa Birliği Başkanlığı´nın Erasmus+ Okul Eğitimi Personel Hareketliliği (Ka101) projeleri kapsamındaki “Z Kuşağı için Eğitimde Yeni Dönem: WEB 2.0 Araçları” projesinin ilk hareketliliği İspanya´nın Barselona kentinde tamamlandı.
ERDEMOĞLU AİLESİNDEN  ADANA´YA  MODERN  ÇOCUK KREŞİ
ERDEMOĞLU AİLESİNDEN ADANA´YA MODERN ÇOCUK KREŞİ
Seyhan Belediyesi´nce projelendirilen ve hayırsever hemşerimiz Erdemoğlu Ailesinin sahibi olduğu SASA tarafından yapımı üstlenilen Yeşiloba Mahallesi “SASA Mehmet Erdemoğlu Kreşi” bitme aşamasına geldi. 3 katlı ve 160 çocuğun faydalanabileceği kreşin 20 Eylül´e kadar tamamen bitirilmesi planlanıyor.
Kaymakam Demir´den başarılı öğrencilere ödül
Kaymakam Demir´den başarılı öğrencilere ödül
Besni Kaymakamı Nazlı Demir Liselere giriş sınavında yüzde 3´lük dilime giren öğrenciler ile yükseköğretime giriş sınavında ilk 10.000´e giren öğrencileri düzenlenen programda ödüllendirdi.
Demirel, YKS Adıyaman birincisini ödüllendirdi
Demirel, YKS Adıyaman birincisini ödüllendirdi
26-27 Haziran´da gerçekleştirilen YKS´de Eşit Ağırlık alanında 489 puan alarak Türkiye 181´incisi ve Adıyaman 1´incisi olan Besni Mustafa Erdemoğlu Anadolu Lisesi öğrencisi Aleyna Dicle ailesiyle birlikte İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Demirel´i ziyaret etti.
Besni´de 17 okulun TÜBİTAK 4006  Bilim Fuarı başvurusu kabul edildi
Besni´de 17 okulun TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı başvurusu kabul edildi
Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu´nun (TUBİTAK) her sene okulların başvurularını esas alarak düzenlediği 4006 Bilim Fuarlarında Besni´den 17 okulun başvurusu kabul edildi. Başvurularla Besni, bu alanda il genelinde ilk sırada yer aldı.
YKS TERCİH DANIŞMANLIĞI BİRİMLERİ  ÇALIŞMALARINA ARALIKSIZ DEVAM EDİYOR
YKS TERCİH DANIŞMANLIĞI BİRİMLERİ ÇALIŞMALARINA ARALIKSIZ DEVAM EDİYOR
Besni İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından “Milli Eğitim Bakanlığı 2021 Tercih Danışmanlığı Kılavuzu´nun” hükümleri gereği üniversite tercihi yapacak öğrencilere yönelik oluşturulan tercih danışmanlığı birimleri İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Demirel ve şube müdürleri tarafından ziyaret edildi.
Milli Eğitim Müdürü Demirel  velilerle toplantı düzenledi
Milli Eğitim Müdürü Demirel velilerle toplantı düzenledi
Besni İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Demirel ve Şube Müdürü Derya Erek, ilçedeki velilerle çevrimiçi toplantılarda bir araya geldi.
FAKÜLTEMİZ ÖĞRENCİLERİNİ BEKLİYOR
FAKÜLTEMİZ ÖĞRENCİLERİNİ BEKLİYOR
Üniversite eğitimi alma hayali kuran milyonlarca öğrenci tercihlerini yapmaya başlıyor. 5 Ağustos´ta başlayan tercih maratonu 20 Ağustos´a kadar devam edecek. Bu süreçte Besni Mehmet Erdemoğlu Mimarlık-Mühendislik Fakültesi de sağladığı imkanlarla öğrencilere geleceğin kapılarını açıyor. Tercihini Besni´den yana kullanan öğrencilere burs, staj ve iş imkanı sunan fakültemiz yeni eğitim öğretim yılında öğrencilerini bekliyor.
YKS Türkiye 181.´si Besni´den
YKS Türkiye 181.´si Besni´den
Tüm Türkiye´de öğrencilerin merakla beklediği 2021 yılı Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçları açıklandı. Sonuçlara göre Besni Mustafa Erdemoğlu Anadolu Lisesi öğrencilerinden Aleyna Dicle eşit ağırlık alanında Besni birincisi olurken Türkiye sıralamasında ise 181. olarak gururlandırdı.
Adıyaman İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Gönen göreve başladı
Adıyaman İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Gönen göreve başladı
Adıyaman İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz´ün emekli olması sonrası yerine atanan İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Gönen, görevine başladı.
Vali Çuhadar LGS şampiyonlarını ödüllendirdi
Vali Çuhadar LGS şampiyonlarını ödüllendirdi
Geçtiğimiz günlerde açıklanan Liselere Geçiş Sınavında (LGS)´de tüm soruları doğru yanıtlayıp 500 tam puan alarak Türkiye Birincisi olan Türkiye Petrolleri Ortaokulu Öğrencisi Muhammet Fatih Kablan ve Besni Özel Simya Ortaokulu Öğrencisi Rana Arıcı Vali Mahmut Çuhadar tarafından ödüllendirildi.
BESNİ´DE 6 DERSLİKLİ ANAOKULUN TEMELİ ATILDI
BESNİ´DE 6 DERSLİKLİ ANAOKULUN TEMELİ ATILDI
15 Temmuz Şehitler Mahallesinde 6 derslikli olarak eğitime kazandırılması planlanan Anaokulunun temeli atıldı. Besni Kaymakamı Nazlı Demir´de törene katılarak çalışmalar hakkında bilgiler aldı.
Kaymakam Nazlı Demir okullarda incelemede bulundu
Kaymakam Nazlı Demir okullarda incelemede bulundu
Besni Kaymakamı Nazlı Demir, yüz yüze eğitim öncesi bazı okullarda incelemelerde bulundu.
Alagöz Besni´deki eğitim yatırımlarını inceledi
Alagöz Besni´deki eğitim yatırımlarını inceledi
İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz, eğitim - öğretim ziyaretleri kapsamında Besni´ye gelerek bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulundu. Ziyarette İl Müdürü Ahmet Alagöz´e Besni Kaymakamı Nazlı Demir de eşlik etti.
Demirel okul idarecileriyle online toplantıda bir araya geldi
Demirel okul idarecileriyle online toplantıda bir araya geldi
Besni Eğitiminde Niteliğin Artırılması Projesi (BENAP) kapsamında İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Demirel başkanlığında okul idarecileri ve öğretmenlerle zoom programı üzerinden toplantılar gerçekleştirildi.
Ortaokullar arası bilgi yarışmasının finali yapıldı
Ortaokullar arası bilgi yarışmasının finali yapıldı
Besni Kaymakamı Nazlı Demir´in talimatları ve Besni İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Demirel´in desteği ile Besni Rehberlik ve Araştırma Müdürlüğü proje ekibi tarafından hazırlanan Besni Eğitimde Niteliğin Artırılması Projesi (BENAP) kapsamında 5-9 Nisan 2021 tarihleri arasında gerçekleştirilen Ortaokullar Arası Bilgi Yarışmasının finali yapıldı.
A.C. Yamazaki İlkokulunun E-Twinning Projesi kabul edildi
A.C. Yamazaki İlkokulunun E-Twinning Projesi kabul edildi
Besni A.C. Yamazaki İlkokulunun E-Twinning projeleri kapsamında hazırlanan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının 101. Yılını konu alan projesi kabul edildi.
Son sınıf öğrencilerine motivasyon semineri
Son sınıf öğrencilerine motivasyon semineri
Besni RAM Müdürlüğü tarafından hazırlanan Besni Eğitimde Niteliğin Artırılması Projesi kapsamında öğrenci eğitimleri devam ediyor. Bu kapsamda Besni Sosyal Hizmetler Müdürlüğü Psikoloğu Adem Yıldırım tarafından ilçedeki 12. Sınıf öğrencilerine YKS motosivasyon semineri verildi.
BENAP kapsamında kazanım değerlendirme sınavı yapıldı
BENAP kapsamında kazanım değerlendirme sınavı yapıldı
Besni Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde Besni RAM Müdürlüğü tarafından hazırlanan “Besni Eğitiminde Niteliğin Artırılması” Projesi kapsamında 8 ve 12. Sınıflara yönelik kazanım değerlendirme sınavı yapıldı.
Demirel´den yüz yüze eğitime geçen okullara ziyaret
Demirel´den yüz yüze eğitime geçen okullara ziyaret
Besni İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Demirel okullarda yüz yüze eğitime geçilmesiyle birlikte başlattığı okul ziyaretlerine devam ediyor.
BENAP, “KRİZ YÖNETİM BECERİLERİ” EĞİTİMİ İLE BAŞLIYOR
BENAP, “KRİZ YÖNETİM BECERİLERİ” EĞİTİMİ İLE BAŞLIYOR
Besni Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü koordinasyonunda hazırlanan “Besni Eğitiminde Niteliğin Artırılması” Projesi (BENAP) 17 Mart´ta Türk PDR Derneği Diyarbakır Şube Başkanı Uzman Psikolojik Danışman Ramazan Aydın´ın konuşmacı olarak katılacağı okul ve kurum yöneticilerine yönelik Kriz Yönetim Becerileri eğitimi ile başlıyor.
Alagöz Besni´de yüz yüze eğitime başlayan okulları inceledi
Alagöz Besni´de yüz yüze eğitime başlayan okulları inceledi
Adıyaman İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz, çeşitli temaslarda ve yüz yüze eğitime başlayan okullarda incelemelerde bulunmak için Besni´yi ziyaret etti.
DEMİREL: ÖĞRENCİLERİMİZİN HER ALANDA  EN İYİ SEVİYELERE GELMESİNİ AMAÇLIYORUZ
DEMİREL: ÖĞRENCİLERİMİZİN HER ALANDA EN İYİ SEVİYELERE GELMESİNİ AMAÇLIYORUZ
Besni´de hayata geçirilmeye başlayan “Besni Eğitiminde Niteliğin Arttırılması” Projesi (BENAP) kapsamında, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesindeki okul müdürleri ile istişare toplantısı yapıldı. Toplantıda konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Demirel, hayata geçecek projeyle birlikte öğrencilerin her alanda en iyi seviyelere gelmesini amaçladıklarını dile getirdi.
"BESNİ EĞİTİMİNDE NİTELİĞİN ARTIRILMASI" PROJESİ BAŞLIYOR
"BESNİ EĞİTİMİNDE NİTELİĞİN ARTIRILMASI" PROJESİ BAŞLIYOR
Besni Kaymakamı Nazlı Demir, kurum ziyaretleri kapsamında Rehberlik Araştırma Merkezi ve Besni Eğitim Vakfı İlkokulunu ziyaret etti. Kaymakam Demir´in RAM ziyaretinde gerçekleşen toplantıda Besni Eğitiminde Niteliğin Arttırılması Projesi (BENAP) üzerinde istişarelerde bulunuldu.
Yüz yüze eğitim öncesi köy okullarında inceleme
Yüz yüze eğitim öncesi köy okullarında inceleme
Besni İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Demirel, 15 Şubat´ta başlayacak olan yüz yüze eğitim öncesi köy okullarında incelemelerde bulundu.
75 OKUL “OKULUM TEMİZ” BELGESİ ALDI
75 OKUL “OKULUM TEMİZ” BELGESİ ALDI
Milli Eğitim Bakanlığı ile Türk Standartları Enstitüsü (TSE) arasında, 27 Temmuz 2020 tarihinde imzalanan "Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyonu Önleme İş Birliği Protokolü" ile hijyen şartlarının geliştirilmesi, enfeksiyon önleme ve kontrol süreçlerinin tutarlı, geçerli, güvenilir, tarafsız bir anlayışla sürdürülmesi amacıyla gerçekleştirilen "Okulum Temiz" belgelendirme programı kapsamında Besni´de yeterlilik sahibi 75 okula belgeleri teslim edildi.
BESNİ´DE 701 ÖĞRENCİYE HAZIRLIK KİTABI DAĞITILDI
BESNİ´DE 701 ÖĞRENCİYE HAZIRLIK KİTABI DAĞITILDI
Besni Kaymakamlığı ve Erdemoğlu Ailesi işbirliğiyle üniversite ve liselere geçiş sınavına hazırlanan 701 öğrenciye kaynak kitap ve soru bankası kitapları dağıtıldı. Dağıtım töreninde konuşan İlçe Kaymakamı Nazlı Demir; “Güzel bir kadromuz, güzel bir ekibimiz var. Eğitim camiamız güçlü donanım ve vizyon sahibi. İnşallah bu vizyon ve sizlerin de gayretiniz ile Besni´yi daha başarılı bir noktaya ulaştırmış olacağız” dedi.
Alagöz´den Besni´ye ziyaret
Alagöz´den Besni´ye ziyaret
Adıyaman İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz, çeşitli temaslarda ve incelemelerde bulunmak için Besni´yi ziyaret etti. Alagöz ziyaretinde Demirel´den ilçedeki uzaktan eğitim, okul öncesi kurumlardaki yüz yüze eğitim ve okulların eğitim öğretime hazırlıkları hakkında bilgi aldı.
YENİ EĞİTİM-ÖĞRETİM YILINDA ÖĞRENCİLERİNE KAVUŞACAK
YENİ EĞİTİM-ÖĞRETİM YILINDA ÖĞRENCİLERİNE KAVUŞACAK
Hayırsever hemşerimiz Maher Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Erdemoğlu tarafından Alanya´da yaptırılan 32 derslikli okulun çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Mahmut Erdemoğlu ve beraberindeki heyet yeni eğitim öğretim yılında hazır olacağı belirtilen okulda incelemelerde bulundu.
aa
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ

/resimler/2016-12/9/1507370657448.jpg

ETKİNLİKLER

/resimler/2016-12/7/1407375362877.jpg

Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Zengin, çok mala sahip olana denmez, zengin kalbi olana denir.

Hz. Muhammed
1

1
Adıyaman için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:52 07:33 12:40 15:10 17:28 18:57
17 Eylül 2021 Cuma