?Sizin Bebeğiniz Bizim Fidanımız? Projesi devam ediyor

Besni Devlet Hastanesi´nin 2015 yılında hayata geçirdiği ?Sizin Bebeğinin Bizim Fidanımız? projesi hız kesmeden devam ediyor.
GÜNDEM 22.09.2017 13:35:08 79 0

Doğan her bebek için bir fidan

Besni Devlet Hastanesi´nin 2015 yılında hayata geçirdiği ?Sizin Bebeğinin Bizim Fidanımız? projesi hız kesmeden devam ediyor. 2015 yılında Besni Devlet Hastanesince başlatılan ?Sizin Bebeğinin Bizim Fidanımız? projesi tüm hızıyla deva ediyor.

Konu ile ilgili açıklama yapan Başhekim Op. Dr. Ali Helli, "Bu proje ile her doğan çocuğun kendileri için dikilen fidanlara sahip çıkması,  halkımıza  ağaç dikimini aşılamak ve bilinçlendirilmesini  sağlamaktadır. Proje kapsamında daha önce adına fidanları dikilen dört ayrı bebeğimizin aileleri hastanemizi  bugün ziyaret ederek bebekleri adına dikilen ağaçların sulama ve bakımını yaptılar. Aynı zamanda bugün hastanemizde dünyaya gözlerini açan dört bebeğimizin adına da  birer tane fidan ekilip  isim künyeleri takıldı? dedi.

İki yılda 118 fidan dikildi

2015 yılından bu yana 118 fidanın toprakla buluştuğunu aktaran Helli; ?Bu proje için hastanemiz bahçesinde toplam 10 dönümlük bir araziyi tahsis etmiş bulunuyoruz. Bugüne kadar tahsis ettiğimiz bu arazide 118 adet fidan bebeklerimizin adına dikilmiştir. Projenin başlatıldığı ilk günden bugüne kadar desteklerini bizlerden esirgemeyen başta  Adıyaman İli Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Sayın Uzm. Dr. Erdoğan  Öz´e ve projede emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum? diye konuştu.