Tarihi günde Muhteşem açılış
Besni yine Tarihi günlerinden birisine daha tanıklık etti. Merhum Mehmet Erdemoğlu´un en büyük hayali ve vasiyeti olan Fakülte törenle açıldı. Törene katılan binlerce Besnili Erdemoğlu ailesine şükranlarını sunarken, İbrahim Erdemoğlu ise “Gücümüzün yettiği oranda, bundan sonraki tüm eğitim ve öğretim gören gençlerimiz dahil, hocalarımız dahil, buranın çevre düzenlemesi dahil, buranın ihtiyaçları dahil hepsine ön ayak olacağız” dedi.
Tarih: 29.10.2018 19:23:59/ 933okunma / 0yorum

Mehmet Erdemoğlu Mühendislik Mimarlık Fakültesi tarihi bir törenle hizmete girdi. Cuma günü saat 14.00´da yapılan açılışa, Erdemoğlu ailesi, mülki erkan ve Besni halkı katıldı. Besni dışından da çok sayıda hemşerimiz törene geldi. Havanın rüzgârlı olması ve yağış beklentisi nedeniyle tören Fakülte içinde yapıldı. Besni´deki STK´lar teşekkür ve şükranlarını Fakülte girişine astırdıkları pankartlarla gösterdiler.

Törene Adıyaman Valisi Nurullah Naci Kalkancı, Erdemoğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Erdemoğlu, Erdemoğlu Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ali Erdemoğlu ve aile üyeleri, Adıyaman Üniversitesi Rektörü Talha Gönüllü, Samsun 19 Mayıs Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sait Bilgiç, Gaziantep CHP Milletvekili Dr. Bayram Yılmazkaya, Adıyaman CHP Milletvekili Abdurrahman Tutdere, Gaziantep MHP Milletvekili Ali Muhittin Taşdoğan, Besni Kaymakamı Ahmet Gencer, Rize Ardeşen Kaymakamı Emrah Yılmaz, Besni Belediye Başkanı İbrahim Öztürk, Gölbaşı Belediye Başkanı Yusuf Özdemir,  İl Jandarma Komutanı Albay Ercan Atasoy, İl Emniyet Müdürü Metin Alper, BEV Başkanı Ali Balta, Sivil Toplum Kuruluşlarını temsilcileri, Siyasi Parti başkanları, Muhtarlar, daire Müdürleri, vatandaşlar ve öğrenciler katıldı. Yaklaşık 2 bin kişinin katıldığı tören havanı rüzgârlı olması nedeniyle bina içinde yapıldı.

Rahmetli babamızın hayalini gerçekleştirdik

 Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı´nın okunmasıyla başlayan törenin açılış konuşmasını yapan  Erdemoğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Erdemoğlu, merhum babaları Mehmet Erdemoğlu´nun hayalini gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, bu fakülteyi öğrenciler için bir cazibe merkezi haline getireceklerini söyledi.

Erdemoğlu şöyle konuştu. “Bugün burada rahmetli babamızın hayalini gerçekleştirdik, bunun açılışını yapıyoruz. Çünkü rahmetli babam Adıyaman Üniversitesi kurulduğu zaman, Adıyaman Üniversitesinin kurulmasını ve Besni´ye de fakülte olmasını rica etmişti. Ve bugün kendilerinin ömrü yetmedi ama bu bizlere nasip oldu. Onun için biz Erdemoğlu Ailesi olarak çok gururluyuz, çok huzurluyuz ve çok mutluyuz. Emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

 Gücümüz yettiğince önayak olacağız

 Biz Fakülteyi yapmakla, Fakülteyi kendi haline bırakmayacağız. Buradan bundan sonraki tüm eğitim ve öğretim gören gençlerimiz dahil, hocalarımız dahil, buranın çevre düzenlemesi dahil, buranın ihtiyaçları dahil hepsine ön ayak olacağız gücümüzün yettiği oranda. Sayın rektörümün, sayın valimin ve sayın dekanımın önderliğinde bunu bilmenizi istiyorum.

Fakültemizin ilk yılı olması münasebetiyle öğrencilerimizin teveccühü çok az olmuştur. Ancak biz bunu önümüzdeki yıl çok daha ön noktalara getirebilmek için, Türkiye´nin ulusal basınında reklamını vereceğiz, başıboş bırakmayacağız, burada tüm öğrencilerimizi okul esnasında, okul aralarında ve dönem sonlarında tüm Erdemoğlu Holding şirketlerinde gerek Merinos´ta, gerek SASA´da, gerek Dinarsu´da bunlara staj vereceğiz, bunlara hocalarımızın önderliğinde eğiteceğiz ve Türkiye´nin gelecekte ki iyi nesillerini yetiştirmek için var gücümüzle yardımcı olacağız. Bunu bilmenizi istiyorum.

Hocalarımız için lojman yapılmasını özellikle istiyorum

Bu fakülte bu bölgenin en iyi öğrencilerinin okuduğu fakülte olacak, temennimiz budur, ve bunun için biz iş dünyası fakülte örneğini göstereceğiz ve bunu Türkiye´de bence ilk örnek olarak yapıp inşallah Türkiye genelinde de genişleterek örnek olmayı istiyoruz. Sayın valimden ve sayın rektörümden bir ricam var, bu fakülteye hocalarımızın gelmeleri için yaşam şartlarının, sosyal koşullarının düzenlenmesine yardımcı olmalarını özellikle rica ediyorum. Ödeneklerimiz nedir, bütçemiz ne kadardır bilmiyorum ancak fakültemize hocalarımızın rahat edebileceği şekilde bir lojman yapılmasını özellikle istiyorum. Eksik olan tarafı varsa hocalarımızın rahat etmesi için bize ne görev düşüyorsa bizde yapacağız, buna hazırız bunu bilmenizi istiyorum.

Besnililer olarak bu fakülteye sahip çıkmanızı istiyorum

Fakülteyi yapıp, teslim etmekle işimiz bitmedi, tam tersi işimiz bundan sonra başlıyor. Tüm gençlerimizi burayı en iyi tercih yapılan hale getireceğiz, en iyi eğitimi vereceğiz ve en iyi şekilde bunların hayatı öğrenmesi, firmalarımızda bunlara eğitim vererek dünya insanı olması için ne gerekiyorsa yapacağız. Bunu özellikle bilmenizi istiyorum.

Sizlerden ricam, tüm Besnililer olarak bu fakülteye sahip çıkmanızı istiyorum. Sonuç itibari ile bölgenin aranan, başarılı öğrencilerin yetiştirildiği bir fakülte haline gelmesini istiyoruz, bunu hep birlikte yapacağız inşallah. Emeği geçen tüm arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum, törenimize katıldığınız için Erdemoğlu Ailesi adına saygılar sunuyorum.”

Allah her memlekete bir Erdemoğlu Ailesi versin

 Besni Belediye Başkanı İbrahim Öztürk ise konuşmasında, Erdemoğlu gibi bir Ailenin Besnili olmasından duydukları mutluluğu dile getirerek, "Cenab-ı Allah her memlekete bir Erdemoğlu Ailesi versin. Biz Erdemoğlu Ailesiyle gurur duyuyoruz. Allah onlardan razı olsun, Allah onların tırnaklarına taş değdirmesin. Gücü paylaşmak, ekmeği paylaşmak, kazancı paylaşmak zordur. Rahmetli Mehmet Erdemoğlu amcamızın yetiştirdiği evlatları bugün onun vasiyetini yerine getiriyor" ifadelerini kullandı.

Büyük hedeflere ulaştırmak için azimle çalışacağız

Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Talha Gönüllü ise konuşmasında, "Bu yapıya sahiplik ettiğiniz için Erdemoğlu Ailesine teşekkür etmek istiyorum. Adıyaman´ın nadide ilçelerinden olan Besni ilçemizde bugün Türkiye´de her ülkeye nasip olmayacak bir nimete kavuşmanın saadetini tadıyoruz. Her daim minnettar olduğum Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan´ın kurduğu Adıyaman Üniversitesi´ni her alanda gelişim gösterdiğini bir işareti olarak yine müstesna bir bina yapıldı. Mimarlık Fakültesi ilimin beşiği olmakla kalmayacak, aynı zamanda Adıyaman´a katkısı olan bir üretim merkezi haline gelecektir. Mehmet Erdemoğlu Mimarlık Fakültesi binasının ilçemiz için, ilimiz için, tüm Türkiye için hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. Hep beraber bu güzeli korumak büyük hedeflere ulaştırmak için gayret ve azimle çalışacağız. Öğrenci alımı noktasında Erdemoğlu Ailesine burs katkısı için müteşekkiriz" dedi.

Ne mutlu size ki böyle hayırsever bir aileye sahipsiniz

MHP Gaziantep Milletvekili Muhittin Taştan ise yaptığı konuşmada, birlik ve beraberlik vurgusu yaparak, "Cennet ülkemizin, cennet köşesi olan Besni´den böyle hayırsever bir aile çıkartınız, ne mutlu size. Erdemoğlu Ailesi ilkokul, ortaokul, lise ve son olarakta bulunduğumuz fakülte binası yaptırdı. Ne mutlu sizlere, ne mutlu size ki böyle hayırsever bir aileye sahipsiniz. Ne mutlu onlara ki ülkemizin gelişmesine sanayide katkı verdikleri gibi eğitimde de durmadan katkı veriyorlar. Hayırseverlikle de büyük bir yarışın içerisindeler. Allah onlardan razı olsun. Tüm siyasi görüşler, sivil toplum kuruluşları, Erdemoğlu Ailesine teşekkür ediyor. Bu birlik beraberlik bozulmasın inşallah" ifadelerini kullandı.

Ülkemizdeki eğitimin asıl lokomotifi üniversitelerdir

CHP Gaziantep Milletvekili Bayram Yılmazkaya ise konuşmasında, Mehmet Erdemoğlu´nu rahmetle andığını belirterek, "Mehmet Erdemoğlu ve evlatları kurdukları eserlerle bizlere gurur veriyor, mutluluk veriyor. Gelişen ve değişen dünyanın teknolojik hızına yetişmek adına ülkemizdeki eğitimin asıl lokomotifi üniversitelerdir. Türkiye´nin belirlenen Kalkınma hedeflerine ulaşması üniversitelerimiz sayesinde olacaktır" dedi.

CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere ise Adıyaman için tarihi bir gün yaşandığını dile getirerek, "Bugün Adıyaman için tarihi bir gündür. Tarihten beri bilime ve fenne, matematiğe ev sahipliği yapmış olan bu toprakları yine bu fakültelerle bilimle, fenle tanışıyor. Ne mutlu bu eseri bize kazandıran Erdemoğlu Ailesine. İlim adına kendilerine teşekkür ediyorum. Bugünü anlamlı kılan en önemli unsurlardan bir tanesi de bu binanın mimarlık ve mühendislik fakültesi olmasıdır. Fen bilimleri ülkelerin kalkınmasında çok büyük önemi vardır. Bugün dünya ülkelerine baktığımızda, gelişmiş ülkelere baktığımızda, sanayisi teknolojisi gelişmiş ülkelere baktığımızda, fen ve teknolojiye verilmiş olan desteğin ön plana çıktığını görmekteyiz. Bugün teknoloji ve fen yatırım yapılmış olması bu fakültenin önemini daha da arttırmaktadır" dedi.

Vali´den Erdemoğlu ailesine plaket

Konuşmaların ardından Vali Nurullah Naci Kalkancı, Erdemoğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Erdemoğlu ve Başkanvekili Ali Erdemoğlu´na Mühendislik - Mimarlık Fakültesi başta olmak üzere Besni ilçesine yaptıkları önemli yatırım ve desteklerden dolayı teşekkür plaketi verdi.

İl Müftüsü Mehmet Taşçı tarafından okunan duanın ardından Mehmet Erdemoğlu Mimarlık Fakültesinin açılış kurdelesi kesilerek, Vali Nurullah Naci Kalkancı ve Erdemoğlu Ailesi mensupları tarafından açılış pastası kesildi.

Açılış sonrası Vali Kalkancı ve beraberindeki heyet Fakültenin dersliklerini gezerek, öğrencilerle sohbet etti.

İlk yıl 18 öğrenci tercih etti

Babalarının eğitime katkı sağlama hayalini gerçekleştirerek Besni ilçesine Mimarlık ve Mühendislik Fakültesini yaptıran Erdemoğlu ailesi mensupları, merhum Babaları Merhum Mehmet Erdemoğlu´nun ismini verdikleri Fakülte binası her türlü teknolojik alt yapıyla inşa etti.

Bina, sosyal donatı alanları, kütüphane, laboratuvar gibi öğrenciler için bütün ihtiyaçlar düşünülerek tasarlandı. 90 kişilik öğrenci kontenjanı olan ve ilk yılda 18 öğrencinin tercih ettiği Fakültede okuyan her öğrenciye Erdemoğlu Holding tarafından aylık 1.000 TL´lik karşılıksız burs ve garantili iş imkânı verileceği daha önce açıklanmıştı.

Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Tarihi günde Muhteşem açılış
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Tutdere: HERKESE VAR ADIYAMAN´A YOK
Tutdere: HERKESE VAR ADIYAMAN´A YOK
Bakanlar Kurulunun 30/05/2018 tarih ve 2018/11844 sayılı kararıyla yürürlüğe giren Bazı İllerde Tarımsal Sulamada Kullanılan Elektrik Tüketim Bedelinin Desteklenmesine İlişkin Kararına istinaden Bakanlık Makamınca, 17/10/2018 tarihinde 2018/45 tebliğ numarası ile “Bazı İllerde Tarımsal Sulamada Kullanılan Elektrik Tüketim Bedelinin Desteklenmesine İlişkin Tebliğ” yürürlüğe konulmuştu.
Quick Sigorta Avrupa 1.si!
Quick Sigorta Avrupa 1.si!
Hayırsever hemşerimiz Mahmut Erdemoğlu´nun sahibi olduğu MAHER Holding kuruluşu olan Quick Sigorta dünyanın en büyük sigorta şirketlerinin katıldığı "Sigortacılıkta İnovasyon" yarışmasında Avrupa 1. si seçildi.
Adıyaman Valisi Aykut Pekmez göreve başladı
Adıyaman Valisi Aykut Pekmez göreve başladı
Geçtiğimiz hafta yayımlanan Valiler Kararnamesi ile Aksaray Valisi iken Adıyaman atanan Vali Aykut Pekmez göreve başladı.
Orta Refüj kalktı, Trafik allak bullak..!
Orta Refüj kalktı, Trafik allak bullak..!
Yaz boyunca esnafa büyük eziyet çektiren Atatürk caddesindeki asfaltlama çalışmasının ardından, yeni projede olmasına rağmen orta refüjün yapılmaması Besni Trafiğini tabiri caizse allak bullak etti.
BESNİLİ AİLELER FAKÜLTE´YE SAHİP ÇIKMALIYDI
BESNİLİ AİLELER FAKÜLTE´YE SAHİP ÇIKMALIYDI
Mehmet Erdemoğlu Mühendislik Mimarlık Fakültesine Besni´den hiçbir öğrencinin tercih etmemesine Erdemoğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Erdemoğlu´ndan tepki geldi.
Hulusi Şahin, Batman Valisi oldu
Hulusi Şahin, Batman Valisi oldu
2006-2009 yılları arasında Besni Kaymakamlığı yapan Hulusi Şahin Batman Valisi oldu. Son olarak İstanbul Esenler Kaymakamlığı görevinden bulunan Hulusi Şahin, Valiler Kararnamesiyle Batman Valiliğine atandı.
Demirel´den tüm okul idarecilerine ve öğretmenlere çağrı: Açılışta buluşalım
Demirel´den tüm okul idarecilerine ve öğretmenlere çağrı: Açılışta buluşalım
Besni İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Demirel, ilçede görev yapan Okul idarecileri ve öğretmenlere çağrıda bulunarak Mehmet Erdemoğlu Mühendislik Mimarlık Fakültesinin açılışına katılmalarını istedi.
En büyük Vasiyeti Gerçekleşiyor...
En büyük Vasiyeti Gerçekleşiyor...
Merhum Bilge İnsan Mehmet Erdemoğlu´nun evlatlarına vasiyeti olan Fakülte bugün resmen açılıyor. Özellikle Eğitim alanında Besni´ye kazandırdığı eserlerinin en büyüğü olan Mühendislik Mimarlık Fakültesinin açılışı ile Besni´nin de bir büyük hayali gerçek oldu. Sana ne kadar teşekkür etsek azdır Mehmet Amca, mekânın cennet, ruhun şad olsun…
İşte yeni Milli Eğitim Müdürü: MEHMET DEMİREL
İşte yeni Milli Eğitim Müdürü: MEHMET DEMİREL
Besni İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü koltuğuna “Yerli ve Milli” bir isim olan, tam bir Besni Sevdalısı Eğitimci Mehmet Demirel atandı.
Hak sahiplerinin bekleyişi bitiyor: 20 EKİM´DE TESLİM EDİLECEK
Hak sahiplerinin bekleyişi bitiyor: 20 EKİM´DE TESLİM EDİLECEK
Kura çekiminin üzerinden neredeyse 1 yıl geçmesine rağmen Müteahhit ile olan sorunlardan dolayı bugüne kadar teslim edilemeyen TOKİ konutlarının bu hafta teslim edileceği açıklandı. Ak Parti Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın konuyu çözüme kavuşturduklarını belirterek 20 Ekim´de konutların hak sahiplerine teslim edileceğini söyledi.
34 köyün altyapı Sorunu çözüldü: Kaymakam Çalışıyor Köyler Güzelleşiyor
34 köyün altyapı Sorunu çözüldü: Kaymakam Çalışıyor Köyler Güzelleşiyor
Göreve geldiği günden beri çalışmalarıyla göz dolduran Besni Kaymakamı Ahmet Gencer, son 1 yıl içinde 24 köye 70.670 m2 Kilitli Parke taşı döşetti. 24 saat kapısı herkese açık olan Kaymakam Gencer, sık sık köyleri ziyaret ederek vatandaşların sıkıntılarını dinleyerek çözüm üretiyor. Besni Esnaf Odası da bu çalışmalarından dolayı Gencer´e teşekkür plaketi verdi.
ADIYAMAN´DA UYUŞTURUCU İLE  MÜCADELE TOPLANTISI YAPILDI
ADIYAMAN´DA UYUŞTURUCU İLE MÜCADELE TOPLANTISI YAPILDI
Bağımlılık yapıcı maddedeler ve bağımlılıkla mücadele kapsamında kurumlar arası işbirliği yapmak, eşgüdüm sağlamak ve madde bağımlığı ile mücadele konusunda yapılacak faaliyetleri belirlemek amacıyla Bağımlılık ile Mücadele Toplantısı Vali Nurullah Naci Kalkancı başkanlığında gerçekleştirildi.
BEFSAD´ın fotoğraf sergisi yoğun ilgi gördü
BEFSAD´ın fotoğraf sergisi yoğun ilgi gördü
20. Besni Eğitim Bayramı etkinlikleri kapsamında, Besni Fotoğraf Sanatı Derneğinin (BEFSAD) karma fotoğraf sergisi yoğun ilgi gördü.
Mehmet Erdemoğlu Taziye Evi açıldı
Mehmet Erdemoğlu Taziye Evi açıldı
Erdemoğlu Ailesi tarafından Merhum Mehmet Erdemoğlu adına Adıyaman Karapınar Mahallesinde yaptırılan Taziye Evi açılışında konuşan İbrahim Erdemoğlu, “Gücümüzün yettiği imkânlarımızın el verdiği oranda ülkemize ilçemize ilimize devletimize ve milletimize faydalı olmaya çalışıyoruz. Yaşadığımız müddetçe inanın buna bu babamızın emrini sonuna kadar yerine getireceğiz” dedi.
TOKİ sakinlerinden İsim tepkisi
TOKİ sakinlerinden İsim tepkisi
Sarhan´daki 3. Etap TOKİ sakinleri FETÖ terör örgütü elebaşı Fetullah Gülen´in isim ve soy isminin baş harfleri olan F. G.´nin bloklarda yer almasından rahatsız olduklarını belirterek isimlerin değiştirilmesini istediler. Site sakinleri başta 225 lira olan taksitlerin 600 liraya çıkmasını da protesto ettiler.
Emniyet Müdürü Avan´dan Besni´ye Veda Mesajı
Emniyet Müdürü Avan´dan Besni´ye Veda Mesajı
1 Kasım 2018 tarihinde emekliliğe ayrılacak olan Besni İlçe Emniyet Müdürü Cemal Avan, veda mesajı yayımladı.
SERVİ ERDEMOĞLU TAZİYE EVİ VE YENİLENEN MEHMET ERDEMOĞLU  CAMİ HİZLMETE AÇILDI
SERVİ ERDEMOĞLU TAZİYE EVİ VE YENİLENEN MEHMET ERDEMOĞLU CAMİ HİZLMETE AÇILDI
Erdemoğlu ailesi tarafından Adıyaman ili Besni ilçesinde yaptırılan Servi Erdemoğlu Taziye evi ve yenilenerek genişletilen Mehmet Erdemoğlu Cami yapılan törenle açıldı.
20. Eğitim Bayramı  Coşkuyla kutlandı
20. Eğitim Bayramı Coşkuyla kutlandı
Dünya´da tek bayram olma özelliği bulunan ve her yıl geleneksel olarak kutlanılan 20. Besni Eğitim Bayramı bu yılda çeşitli etkinliklerle kutlandı.
Gelin, kına gecesinde intihar etti
Gelin, kına gecesinde intihar etti
Besni´ye bağlı Oyratlı köyünde kına gecesi öncesi tabancayla çenesine ateş ederek yaşamını yitiren Hülya Y. (23), Oyratlı köyünde toprağa verildi.
Öğrenci Sayısı 3 yılda  2000´den 500´e düştü
Öğrenci Sayısı 3 yılda 2000´den 500´e düştü
Besni Meslek Yüksek Okulunda öğrenci sayısı son 3 yılda 4´te 1 oranında geriledi. 2015 yılında 2000 civarında öğrencisi bulunan Yüksekokulun bu yıl öğrenci sayısı 500´ye düştü.
Burs, Staj, İş verecek; Ek Yerleştirme başladı
Burs, Staj, İş verecek; Ek Yerleştirme başladı
2018 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçlarına göre 2018-2019 öğretim yılı için yükseköğretim programlarına ek yerleştirme işlemleri başladı.
İşte Adıyaman´daki gerçek işsizlik: 35 kişilik işe 30 bin başvuru
İşte Adıyaman´daki gerçek işsizlik: 35 kişilik işe 30 bin başvuru
Sağlık Bakanlığının Adıyaman´da alacağı 35 daimi işçi kadrosuna, 30 binin üzerinde başvuru yapılması bekleniyor. İnternet sitesindeki ilgili duyuruyu 120 bin kişi okudu. Adıyaman İşkur Binasının önünde 1 haftadır başvuru kuyruğu var. 4 Eylül´de başlayan başvurular dün sona erdi.
 Besni eğitimine farklı bir soluk: “ÖZEL BESNİ SİMYA  ANADOLU LİSESİ” AÇILDI
Besni eğitimine farklı bir soluk: “ÖZEL BESNİ SİMYA ANADOLU LİSESİ” AÇILDI
Özel Besni Simya Anadolu Lisesi 2018-2019 eğitim-öğretim yılında hizmete girdi. Açılması tüm kamuoyu tarafından olumlu karşılanan Özel Besni Simya Anadolu Lisesi “iyi insan yetiştirmek” felsefesiyle yeni döneme damgasını vuracak gibi görünüyor.
Quick Sigorta Avrupa Finalisti...
Quick Sigorta Avrupa Finalisti...
Hayırsever Hemşerimiz Mahmut Erdemoğlu´nun sahibi olduğu MAHER Holding kuruluşu olan Quick Sigorta, Dünyanın en büyük dijital sigortacılık platformu olan “The Digital Insurer” tarafından düzenlenen “Dünya Dijital Sigortacılık Ödülleri” yarışmasında Avrupa´da finale kalan 4 şirket arasında yer aldı.
Erdemoğlu, Ek Kontenjandan Besni´yi tercih edene KARSILIKSIZ BURS VE İS VERECEK
Erdemoğlu, Ek Kontenjandan Besni´yi tercih edene KARSILIKSIZ BURS VE İS VERECEK
Hayırsever hemşerimiz Ali Erdemoğlu, Ek kontenjanlardan Besni Tekstil Mühendisliği ve İşletme bölümlerini tercih edecek öğrencilere, koşulsuz şartsız burs vereceğini ve okulu bitirmeleri durumunda Merinos´ta işlerinin hazır olduğu müjdesini verdi.
TRAFİK CANAVARI KARTAL KAVŞAĞINDA
TRAFİK CANAVARI KARTAL KAVŞAĞINDA
Gün geçmiyor ki yeni bir kaza olmasın. Yenikent´teki Kartal heykelinin bulunduğu kavşakta yaşanan trafik kargaşası son olarak 6 kişinin yaralandığı kazaya neden oldu. Peki, emniyetin ya da Karayollarının önlem alması için birilerinin ölmesi mi gerekiyor?
Erdemoğlu Cami ve Taziye Evi  Eğitim Bayramında açılacak
Erdemoğlu Cami ve Taziye Evi Eğitim Bayramında açılacak
Hayırsever Bilge insan Merhum Mehmet Erdemoğlu´nun sağlığında hizmete açtığı Çat Mahallesi eski Hastane karşısındaki Erdemoğlu Camisine yaptırılan Ek bina ve Taziye evinin açılışı Eğitimi Bayramında yapılacak.
ADIYAMAN´DA HAİN SALDIRI: 4 ASKER ŞEHİT
ADIYAMAN´DA HAİN SALDIRI: 4 ASKER ŞEHİT
Adıyaman´da PKK´lı teröristler ile güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada yaralanan askerlerden 3´ü daha, hastanede doktorların çabasına rağmen kurtarılamayarak şehit oldu. Şehit sayısının 4´e yükseldiği çatışmada 3 güvenlik görevlisi de yaralandı. Adıyaman Valiliği yaptığı açıklamada, Askerlerden 1´inin zrhlı aracın geçişi sırasında teröristlerin yola tuzakladığı el yapımı patlayıcının infilak etmesiyle, 3´ünün ise dost ateşi sonucu şehit olduğu belirtildi.
Esnaf Odasından Besnililere Çağrı
Esnaf Odasından Besnililere Çağrı
Besni Esnaf Odasından Besnililere Birlik Çağrısı; Besni Esnaf ve Sanatkârlar ODASI Başkanı Hayati İşitmen; “Euro, Dolar ve altınları bozdurup Türk Lirası´na çevirerek hükümetimize destek olmamız lazım” dedi.
Gözyaşları içinde toprağa verildiler...
Gözyaşları içinde toprağa verildiler...
Adana Aladağ ilçesinde suya giren Besnili Amca ve 2 yeğeni boğularak can verdi. Suya giren 6 kişiden 3´ü ise kendi imkânlarıyla kurtuldu. Cenazeler Besni´ye bağlı Eskiköy (Sugözü) köyünde gözyaşları içinde toprağa verildi.

/resimler/2016-12/9/1507370657448.jpg

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
5.3231
EURO
6.0775
aa
ETKİNLİKLER

/resimler/2016-12/7/1407375362877.jpg

Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Adıyaman için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:52 07:33 12:40 15:10 17:28 18:57
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Adıyaman Hava Durumu
Bugün
Bulutlu
16°
Çarşamba
Fırtına
15°
10°
Perşembe
Fırtına
14°
10°