Tarihi günde Muhteşem açılış
Besni yine Tarihi günlerinden birisine daha tanıklık etti. Merhum Mehmet Erdemoğlu´un en büyük hayali ve vasiyeti olan Fakülte törenle açıldı. Törene katılan binlerce Besnili Erdemoğlu ailesine şükranlarını sunarken, İbrahim Erdemoğlu ise “Gücümüzün yettiği oranda, bundan sonraki tüm eğitim ve öğretim gören gençlerimiz dahil, hocalarımız dahil, buranın çevre düzenlemesi dahil, buranın ihtiyaçları dahil hepsine ön ayak olacağız” dedi.
Tarih: 29.10.2018 19:23:59/ 1383okunma / 0yorum

Mehmet Erdemoğlu Mühendislik Mimarlık Fakültesi tarihi bir törenle hizmete girdi. Cuma günü saat 14.00´da yapılan açılışa, Erdemoğlu ailesi, mülki erkan ve Besni halkı katıldı. Besni dışından da çok sayıda hemşerimiz törene geldi. Havanın rüzgârlı olması ve yağış beklentisi nedeniyle tören Fakülte içinde yapıldı. Besni´deki STK´lar teşekkür ve şükranlarını Fakülte girişine astırdıkları pankartlarla gösterdiler.

Törene Adıyaman Valisi Nurullah Naci Kalkancı, Erdemoğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Erdemoğlu, Erdemoğlu Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ali Erdemoğlu ve aile üyeleri, Adıyaman Üniversitesi Rektörü Talha Gönüllü, Samsun 19 Mayıs Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sait Bilgiç, Gaziantep CHP Milletvekili Dr. Bayram Yılmazkaya, Adıyaman CHP Milletvekili Abdurrahman Tutdere, Gaziantep MHP Milletvekili Ali Muhittin Taşdoğan, Besni Kaymakamı Ahmet Gencer, Rize Ardeşen Kaymakamı Emrah Yılmaz, Besni Belediye Başkanı İbrahim Öztürk, Gölbaşı Belediye Başkanı Yusuf Özdemir,  İl Jandarma Komutanı Albay Ercan Atasoy, İl Emniyet Müdürü Metin Alper, BEV Başkanı Ali Balta, Sivil Toplum Kuruluşlarını temsilcileri, Siyasi Parti başkanları, Muhtarlar, daire Müdürleri, vatandaşlar ve öğrenciler katıldı. Yaklaşık 2 bin kişinin katıldığı tören havanı rüzgârlı olması nedeniyle bina içinde yapıldı.

Rahmetli babamızın hayalini gerçekleştirdik

 Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı´nın okunmasıyla başlayan törenin açılış konuşmasını yapan  Erdemoğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Erdemoğlu, merhum babaları Mehmet Erdemoğlu´nun hayalini gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, bu fakülteyi öğrenciler için bir cazibe merkezi haline getireceklerini söyledi.

Erdemoğlu şöyle konuştu. “Bugün burada rahmetli babamızın hayalini gerçekleştirdik, bunun açılışını yapıyoruz. Çünkü rahmetli babam Adıyaman Üniversitesi kurulduğu zaman, Adıyaman Üniversitesinin kurulmasını ve Besni´ye de fakülte olmasını rica etmişti. Ve bugün kendilerinin ömrü yetmedi ama bu bizlere nasip oldu. Onun için biz Erdemoğlu Ailesi olarak çok gururluyuz, çok huzurluyuz ve çok mutluyuz. Emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

 Gücümüz yettiğince önayak olacağız

 Biz Fakülteyi yapmakla, Fakülteyi kendi haline bırakmayacağız. Buradan bundan sonraki tüm eğitim ve öğretim gören gençlerimiz dahil, hocalarımız dahil, buranın çevre düzenlemesi dahil, buranın ihtiyaçları dahil hepsine ön ayak olacağız gücümüzün yettiği oranda. Sayın rektörümün, sayın valimin ve sayın dekanımın önderliğinde bunu bilmenizi istiyorum.

Fakültemizin ilk yılı olması münasebetiyle öğrencilerimizin teveccühü çok az olmuştur. Ancak biz bunu önümüzdeki yıl çok daha ön noktalara getirebilmek için, Türkiye´nin ulusal basınında reklamını vereceğiz, başıboş bırakmayacağız, burada tüm öğrencilerimizi okul esnasında, okul aralarında ve dönem sonlarında tüm Erdemoğlu Holding şirketlerinde gerek Merinos´ta, gerek SASA´da, gerek Dinarsu´da bunlara staj vereceğiz, bunlara hocalarımızın önderliğinde eğiteceğiz ve Türkiye´nin gelecekte ki iyi nesillerini yetiştirmek için var gücümüzle yardımcı olacağız. Bunu bilmenizi istiyorum.

Hocalarımız için lojman yapılmasını özellikle istiyorum

Bu fakülte bu bölgenin en iyi öğrencilerinin okuduğu fakülte olacak, temennimiz budur, ve bunun için biz iş dünyası fakülte örneğini göstereceğiz ve bunu Türkiye´de bence ilk örnek olarak yapıp inşallah Türkiye genelinde de genişleterek örnek olmayı istiyoruz. Sayın valimden ve sayın rektörümden bir ricam var, bu fakülteye hocalarımızın gelmeleri için yaşam şartlarının, sosyal koşullarının düzenlenmesine yardımcı olmalarını özellikle rica ediyorum. Ödeneklerimiz nedir, bütçemiz ne kadardır bilmiyorum ancak fakültemize hocalarımızın rahat edebileceği şekilde bir lojman yapılmasını özellikle istiyorum. Eksik olan tarafı varsa hocalarımızın rahat etmesi için bize ne görev düşüyorsa bizde yapacağız, buna hazırız bunu bilmenizi istiyorum.

Besnililer olarak bu fakülteye sahip çıkmanızı istiyorum

Fakülteyi yapıp, teslim etmekle işimiz bitmedi, tam tersi işimiz bundan sonra başlıyor. Tüm gençlerimizi burayı en iyi tercih yapılan hale getireceğiz, en iyi eğitimi vereceğiz ve en iyi şekilde bunların hayatı öğrenmesi, firmalarımızda bunlara eğitim vererek dünya insanı olması için ne gerekiyorsa yapacağız. Bunu özellikle bilmenizi istiyorum.

Sizlerden ricam, tüm Besnililer olarak bu fakülteye sahip çıkmanızı istiyorum. Sonuç itibari ile bölgenin aranan, başarılı öğrencilerin yetiştirildiği bir fakülte haline gelmesini istiyoruz, bunu hep birlikte yapacağız inşallah. Emeği geçen tüm arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum, törenimize katıldığınız için Erdemoğlu Ailesi adına saygılar sunuyorum.”

Allah her memlekete bir Erdemoğlu Ailesi versin

 Besni Belediye Başkanı İbrahim Öztürk ise konuşmasında, Erdemoğlu gibi bir Ailenin Besnili olmasından duydukları mutluluğu dile getirerek, "Cenab-ı Allah her memlekete bir Erdemoğlu Ailesi versin. Biz Erdemoğlu Ailesiyle gurur duyuyoruz. Allah onlardan razı olsun, Allah onların tırnaklarına taş değdirmesin. Gücü paylaşmak, ekmeği paylaşmak, kazancı paylaşmak zordur. Rahmetli Mehmet Erdemoğlu amcamızın yetiştirdiği evlatları bugün onun vasiyetini yerine getiriyor" ifadelerini kullandı.

Büyük hedeflere ulaştırmak için azimle çalışacağız

Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Talha Gönüllü ise konuşmasında, "Bu yapıya sahiplik ettiğiniz için Erdemoğlu Ailesine teşekkür etmek istiyorum. Adıyaman´ın nadide ilçelerinden olan Besni ilçemizde bugün Türkiye´de her ülkeye nasip olmayacak bir nimete kavuşmanın saadetini tadıyoruz. Her daim minnettar olduğum Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan´ın kurduğu Adıyaman Üniversitesi´ni her alanda gelişim gösterdiğini bir işareti olarak yine müstesna bir bina yapıldı. Mimarlık Fakültesi ilimin beşiği olmakla kalmayacak, aynı zamanda Adıyaman´a katkısı olan bir üretim merkezi haline gelecektir. Mehmet Erdemoğlu Mimarlık Fakültesi binasının ilçemiz için, ilimiz için, tüm Türkiye için hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. Hep beraber bu güzeli korumak büyük hedeflere ulaştırmak için gayret ve azimle çalışacağız. Öğrenci alımı noktasında Erdemoğlu Ailesine burs katkısı için müteşekkiriz" dedi.

Ne mutlu size ki böyle hayırsever bir aileye sahipsiniz

MHP Gaziantep Milletvekili Muhittin Taştan ise yaptığı konuşmada, birlik ve beraberlik vurgusu yaparak, "Cennet ülkemizin, cennet köşesi olan Besni´den böyle hayırsever bir aile çıkartınız, ne mutlu size. Erdemoğlu Ailesi ilkokul, ortaokul, lise ve son olarakta bulunduğumuz fakülte binası yaptırdı. Ne mutlu sizlere, ne mutlu size ki böyle hayırsever bir aileye sahipsiniz. Ne mutlu onlara ki ülkemizin gelişmesine sanayide katkı verdikleri gibi eğitimde de durmadan katkı veriyorlar. Hayırseverlikle de büyük bir yarışın içerisindeler. Allah onlardan razı olsun. Tüm siyasi görüşler, sivil toplum kuruluşları, Erdemoğlu Ailesine teşekkür ediyor. Bu birlik beraberlik bozulmasın inşallah" ifadelerini kullandı.

Ülkemizdeki eğitimin asıl lokomotifi üniversitelerdir

CHP Gaziantep Milletvekili Bayram Yılmazkaya ise konuşmasında, Mehmet Erdemoğlu´nu rahmetle andığını belirterek, "Mehmet Erdemoğlu ve evlatları kurdukları eserlerle bizlere gurur veriyor, mutluluk veriyor. Gelişen ve değişen dünyanın teknolojik hızına yetişmek adına ülkemizdeki eğitimin asıl lokomotifi üniversitelerdir. Türkiye´nin belirlenen Kalkınma hedeflerine ulaşması üniversitelerimiz sayesinde olacaktır" dedi.

CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere ise Adıyaman için tarihi bir gün yaşandığını dile getirerek, "Bugün Adıyaman için tarihi bir gündür. Tarihten beri bilime ve fenne, matematiğe ev sahipliği yapmış olan bu toprakları yine bu fakültelerle bilimle, fenle tanışıyor. Ne mutlu bu eseri bize kazandıran Erdemoğlu Ailesine. İlim adına kendilerine teşekkür ediyorum. Bugünü anlamlı kılan en önemli unsurlardan bir tanesi de bu binanın mimarlık ve mühendislik fakültesi olmasıdır. Fen bilimleri ülkelerin kalkınmasında çok büyük önemi vardır. Bugün dünya ülkelerine baktığımızda, gelişmiş ülkelere baktığımızda, sanayisi teknolojisi gelişmiş ülkelere baktığımızda, fen ve teknolojiye verilmiş olan desteğin ön plana çıktığını görmekteyiz. Bugün teknoloji ve fen yatırım yapılmış olması bu fakültenin önemini daha da arttırmaktadır" dedi.

Vali´den Erdemoğlu ailesine plaket

Konuşmaların ardından Vali Nurullah Naci Kalkancı, Erdemoğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Erdemoğlu ve Başkanvekili Ali Erdemoğlu´na Mühendislik - Mimarlık Fakültesi başta olmak üzere Besni ilçesine yaptıkları önemli yatırım ve desteklerden dolayı teşekkür plaketi verdi.

İl Müftüsü Mehmet Taşçı tarafından okunan duanın ardından Mehmet Erdemoğlu Mimarlık Fakültesinin açılış kurdelesi kesilerek, Vali Nurullah Naci Kalkancı ve Erdemoğlu Ailesi mensupları tarafından açılış pastası kesildi.

Açılış sonrası Vali Kalkancı ve beraberindeki heyet Fakültenin dersliklerini gezerek, öğrencilerle sohbet etti.

İlk yıl 18 öğrenci tercih etti

Babalarının eğitime katkı sağlama hayalini gerçekleştirerek Besni ilçesine Mimarlık ve Mühendislik Fakültesini yaptıran Erdemoğlu ailesi mensupları, merhum Babaları Merhum Mehmet Erdemoğlu´nun ismini verdikleri Fakülte binası her türlü teknolojik alt yapıyla inşa etti.

Bina, sosyal donatı alanları, kütüphane, laboratuvar gibi öğrenciler için bütün ihtiyaçlar düşünülerek tasarlandı. 90 kişilik öğrenci kontenjanı olan ve ilk yılda 18 öğrencinin tercih ettiği Fakültede okuyan her öğrenciye Erdemoğlu Holding tarafından aylık 1.000 TL´lik karşılıksız burs ve garantili iş imkânı verileceği daha önce açıklanmıştı.

Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Tarihi günde Muhteşem açılış
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Erdemoğlu Sanayi esnafı ile kahvaltıda buluştu
Erdemoğlu Sanayi esnafı ile kahvaltıda buluştu
Hayırsever iş adamı hemşerimiz Ali Erdemoğlu Besni´de Küçük Sanayi Sitesi esnafının davetine katıldı. Erdemoğlu burada Sanayi Esnafın sorun ve taleplerini dinledi.
Besnililer Dergisinin 5. Sayısı çıktı
Besnililer Dergisinin 5. Sayısı çıktı
“Sıladan Gurbete” sloganıyla geçtiğimiz yıl yayın hayatına başlayan Besnililer Dergisinin 5. Sayısı çıktı. Yerel seçimler dolayısıyla Derginin bu sayıdaki kapak dosyasına Saadet Partisi Besni Belediye Başkan Adayı Reşit Alkan konuk oldu. Dergi, önceki sayılarda olduğu gibi yine Besni´den özel haberler, makaleler, Tarih ve Kültür dosyalarıyla dolu bir şekilde okuyucunun karşısında.
BEV´den Maher Holding ve İsotlar Grup´a ziyaret
BEV´den Maher Holding ve İsotlar Grup´a ziyaret
Besni Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu hayırsever hemşerilerimiz MAHER Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Erdemoğlu ve İSOTLAR Grup Yönetim Kurulu başkanı Hakan İsot´a nezaket ziyaretinde bulunarak Vakıf çalışmaları hakkında görüş alışverişinde bulundular.
İSTANBUL´DAKİ BESNİLİLERİN 50. YILI COŞKUYLA KUTLANDI: ERDEMOĞLU´NDAN BESNİ´YE YENİ YATIRIMLAR MÜJDESİ
İSTANBUL´DAKİ BESNİLİLERİN 50. YILI COŞKUYLA KUTLANDI: ERDEMOĞLU´NDAN BESNİ´YE YENİ YATIRIMLAR MÜJDESİ
28. Besni Üzüm Gecesi ve 50.yıl kutlaması büyük katılımla gerçekleşti. Geceye, Latif Doğan türküleriyle, Hasan Emre şiirleriyle renk katarken, İbrahim Erdemoğlu Besni´ye yapacakları yeni yatırımların müjdesini verdi. Rahmetli babalarının çizgisinden çıkmayacaklarını belirten Erdemoğlu, “Gençlerimizi ayrıca birlik sağlamak amaçlı Besni´ye çim sahalı stad ile kapalı ve açık basketbol ve voleybol sahaları yapmayı planlıyoruz” dedi.
İstanbul Besnililer Yardımlaşma Derneğinin Kongresi Yapıldı
İstanbul Besnililer Yardımlaşma Derneğinin Kongresi Yapıldı
İstanbul Besnililer Yardımlaşma Derneğinin olağan üstü kongresi geçtiğimiz hafta sonu dernek lokalinde yapıldı.
“Doğu Türkistan´da İşlenen Zulmü Tel´in Ediyoruz”
“Doğu Türkistan´da İşlenen Zulmü Tel´in Ediyoruz”
Besni İslami Sivil Toplum Kuruluşu Platformu üyeleri gazetemizi ziyaret ederek Doğu Türkistan´da yaşanan zulmü Tel´in ettiklerini ve Besni İslami Sivil Toplum Kuruluşu Platformu olarak yapılan bu zulmü nefretle kınıyor ve başta insan olduğunu iddia eden herkesi, sivil ve resmî kurum ve kuruluşları bu zulme, bu vahşete karşı durmaya, bu konuda sesini yükseltmeye davet söylediler.
İKA YÖNETİM KURULU ADIYAMAN´DA TOPLANDI
İKA YÖNETİM KURULU ADIYAMAN´DA TOPLANDI
İpekyolu Kalkınma Ajansı (İKA) 2019 yılı Mart ayı Yönetim Kurulu Toplantısı, Adıyaman Valisi Aykut Pekmez Başkanlığında Valilik Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.
Uşak´ta Besni Sevda Durağı açıldı
Uşak´ta Besni Sevda Durağı açıldı
Besnili hemşerilerimiz Hasan Karayegen ve Mehmet Soylu bir ilke imza attı. Uşak´ta Besnililerin yaşaması gereken kültür eksikliğini gidermeye çalışan ikili Besni kültürünü yaşatmak için gereken bütün fedakârlığı gösteriyor.
İyi Parti Başkan adayına Uşak Besnililer Derneğinden büyük ilgi
İyi Parti Başkan adayına Uşak Besnililer Derneğinden büyük ilgi
Uşak´ta Besnililer derneğini Parti çalışması kapsamında ziyaret eden İyi Parti başkan adayı Muhammet Gür büyük ilgi gördü.
86 BEKÇİ GÖREVE BAŞLADI
86 BEKÇİ GÖREVE BAŞLADI
Toplumun huzur ve güvenini sağlamak amacıyla yeniden hayata geçirilen Çarşı ve Mahalle Bekçileri Kanunu uyarınca eğitimlerini başarıyla tamamlayan 115 çarşı ve mahalle bekçisinden 86´sı Adıyaman´da göreve başladı.
Ali Erdemoğlu´ndan Gazetemize ziyaret: Besni, Bacasız Fabrikasına SAHİP ÇIKMALI
Ali Erdemoğlu´ndan Gazetemize ziyaret: Besni, Bacasız Fabrikasına SAHİP ÇIKMALI
Hayırsever hemşerimiz Ali Erdemoğlu Besni halkının Fakülteye sahip çıkması çağrısını yineledi. Gazetemiz Genel Yayın Yönetmeni Şekip Önder´i ziyaret eden Erdemoğlu, “Fakültede 500 öğrenci olsa Yüksekokulda 2500 öğrenci olsa bu her ay 2 milyon liranın Besni ekonomisine girmesi demektir. Üniversiteler Bacasız Fabrikadır ve bu para Besni´de kalacaktır. O sebeple başta esnaf olmak üzere tüm hemşerilerimiz çocuklarını burada okutarak Fakülteye sahip çıkmalıdır” dedi.
ŞEHİT UZMAN ÇAVUŞ SELÇUK DOST ŞEHADETİNİN ÜÇÜNCÜ YILINDA MEVLİD-İ ŞERİFLE ANILDI
ŞEHİT UZMAN ÇAVUŞ SELÇUK DOST ŞEHADETİNİN ÜÇÜNCÜ YILINDA MEVLİD-İ ŞERİFLE ANILDI
2016 yılının Şubat ayında Diyarbakır´ın Sur ilçesinde güvenlik kuvvetlerince yürütülen “Bayrak 12” Operasyonu kapsamında, PKK bölücü terör örgütü mensuplarıyla girdiği çatışmada şehit olan Piyade Uzman Çavuş Selçuk Dost, şehadetinin üçüncü yılında mevlidi şerifle anıldı.
BEV´den Fakülteye tam destek: Vakıf olarak bize düşeni görev bilip yapmaya her zaman hazırız
BEV´den Fakülteye tam destek: Vakıf olarak bize düşeni görev bilip yapmaya her zaman hazırız
Besni Eğitim Vakfından Fakülteye sahip çıkacağız açıklaması geldi. Hayırsever hemşerimiz Ali Erdemoğlu´nun Besnililere yaptığı Fakülteye sahip çıkın çağrısı üzerine Besni Eğitim Vakfı yaptığı açıklamada, üzerlerine düşen ne varsa yapmaya hazır olduklarını açıkladı.
BESNİ BELEDİYE BAŞKANI İBRAHİM ÖZTÜRK´TEN ÇAĞRI; FAKÜLTEMİZE SAHİP ÇIKALIM
BESNİ BELEDİYE BAŞKANI İBRAHİM ÖZTÜRK´TEN ÇAĞRI; FAKÜLTEMİZE SAHİP ÇIKALIM
Besni Belediye Başkanı İbrahim Öztürk yaptığı açıklamada; “Değerli hemşerilerim, Besni´de sayın Erdemoğlu ailesinin yaptırmış olduğu fakülte binasının memlekete eğitim hizmetiyle ilgili çalışmalar yapıldı. Ne kadar övünsek azdır.
YOL HARİTASI TAMAM FAKÜLTEMİZE SAHİP ÇIKACAĞIZ
YOL HARİTASI TAMAM FAKÜLTEMİZE SAHİP ÇIKACAĞIZ
Besni Mehmet Erdemoğlu Mühendislik Mimarlık Fakültesine bu sene özellikle Besnili öğrencilerin gelmesini sağlamak için Kaymakam Ahmet Gencer başkanlığındaki toplantıda, “Neden Besni Mehmet Erdemoğlu Mimarlık Fakültesi Tercih Etmeliyim?” sorusu etrafından başta Fakülte, MYO, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve tüm STK´ların da katılımıyla çalışmalar yapılacak.
AFRİN ŞEHİDİ UZMAN ÇAVUŞ ENES SARIASLAN ŞEHADETİNİN BİRİNCİ YILDÖNÜMÜNDE MEVLİD-İ ŞERİFLE ANILDI
AFRİN ŞEHİDİ UZMAN ÇAVUŞ ENES SARIASLAN ŞEHADETİNİN BİRİNCİ YILDÖNÜMÜNDE MEVLİD-İ ŞERİFLE ANILDI
10 Şubat 2018 tarihinde Türk Silahlı Kuvvetlerince Suriye´nin kuzeybatısındaki Afrin Bölgesinde YPG,PYD/PKK ve DEAŞ mensuplarına yönelik yürütülen “Zeytin Dalı” Harekâtında 1027 Rakımlı Tepede bölücü terör örgütü mensuplarıyla girdiği çatışmada şehit olan Piyade Uzman Çavuş Enes Sarıaslan, şehadetinin birinci yılında mevlid-i şerifle anıldı.
Besni halkından Fakülteye destek: KAPANMASINA İZİN VERMEYECEĞİZ
Besni halkından Fakülteye destek: KAPANMASINA İZİN VERMEYECEĞİZ
Hayırsever hemşerimiz Ali Erdemoğlu´nun bu yıl da öğrenci gelmezse Fakültenin kapanacağı, Besnili hemşerilerimizin çocuklarını buraya göndererek fakülteye sahip çıkması çağrısının ardından Besni halkı kenetlendi. Bugün Kaymakam Gencer Başkanlığında İlçe Milli Eğitim, Fakülte Dekanlığı ve MYO ile diğer kurumlarında katılacağı toplantı ile konu masaya yatırılacak.
Hayırsever hemşerimiz Ali Erdemoğlu: BESNİLİ HEMŞERİLERİMİZ FAKÜLTEYE SAHİP ÇIKMAZSA BU SENE SONU KAPANACAK
Hayırsever hemşerimiz Ali Erdemoğlu: BESNİLİ HEMŞERİLERİMİZ FAKÜLTEYE SAHİP ÇIKMAZSA BU SENE SONU KAPANACAK
Hayırsever hemşerimiz Ali Erdemoğlu Besnilileri Fakülteye sahip çıkmaya çağırdı. Erdemoğlu, Fakülte´de 15 hocanın sadece 9 öğrenciye ders verdiğini söyleyerek Besnililerin çocuklarını burada okutarak Fakülteye sahip çıkmalarını istedi. Erdemoğlu, aksi takdirde Fakültenin bu sene sonu kapanacağını, bunun ise şevklerini kıracağını ve gelecekte yapacakları eğitim projelerini de etkileyeceğini söyledi.
BESNİ NÜFUSU 33.284 OLDU
BESNİ NÜFUSU 33.284 OLDU
Türkiye İstatistik Kurumu tarafından 2018 yılı Nüfus sayıları açıklandı. Buna göre Besni´nin nüfusu 33.284 oldu. İlçe merkez nüfusu bir önceki yıla göre 1.249 kişi arttı. İlçe geneli ise 75.449´dan 77.301´e yükseldi.
SSK, Bağ-Kur Primleri Esnafı mağdur ediyor: ESNAF ZORDA..!
SSK, Bağ-Kur Primleri Esnafı mağdur ediyor: ESNAF ZORDA..!
2019 yılı Bağkur primlerine yaklaşık %26 oranında zam yapılması Esnafı zor duruma soktu. Besni Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Hayati İşitmen, artan Bağkur primleri ile ilgili olarak “Bağkur primi ya aşağıya çekilmeli ya da esnafımıza yönelik rahatlatıcı bir teşvik veya iyileştirme yapılması lazım.” dedi.
4 ADAY BİRLEŞTİ: AMACIMIZ, 20 YILLIK SALTANATA SON VERMEK
4 ADAY BİRLEŞTİ: AMACIMIZ, 20 YILLIK SALTANATA SON VERMEK
Şubat ayı içinde yapılacak olan Ziraat Odası seçimleri için 4 önemli aday güç birliği yaptı. Şeffaf, hesap verebilir bir yönetim anlayışını Ziraat Odasına kazandırmak için güçlerini birleştirdiklerini açıklayan adaylar, Fahri Turan etrafında birleşerek 20 yıllık saltanata son vereceklerini söylediler.
Emniyet Müdürü Cebeci´den, Başkan Öztürk´e ziyaret
Emniyet Müdürü Cebeci´den, Başkan Öztürk´e ziyaret
Besni Emniyet Müdürü Metin Cebeci ve Komiser Mehmet Öz, Besni Belediye Başkanı İbrahim Öztürk´ü ziyaret etti.
10 Ocak Gazeteciler gününde Gazetemize ziyaret
10 Ocak Gazeteciler gününde Gazetemize ziyaret
10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü dolayısıyla CHP Besni Belediye Başkan adayı Vakkas Acar ve Ak Parti aday adayı Nuri Tuğsuz Gazetemizi ziyaret etti.
Kaybolan fırıncı çırağı Seydi bulundu...
Kaybolan fırıncı çırağı Seydi bulundu...
Besni´de, ekmek fırınında çırak olarak çalışan ve dün işe gitmek üzere evden çıktıktan sonra kaybolan Seydi Taşdemir İstanbul´da bulundu.
Besnililer Dergisi 4. sayısı ile yayında
Besnililer Dergisi 4. sayısı ile yayında
2018 Şubat ayında ilk sayısı ile yayın hayatına başlayan Besnililer Dergisinin son sayısı çıktı. Dergi yine aktüel haberler başta olmak üzere, kültürü, tarihi dokusunu anlatan özel yazıları ve röportajları ile okuyucuların beğenisini kazanacak.
Genç Çiftçilere 90 tane Büyükbaş Hayvan Desteği
Genç Çiftçilere 90 tane Büyükbaş Hayvan Desteği
Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından uygulanan Genç Çiftçi Projesi kapsamında 18 Çiftçiye Hayvan desteğinde bulunuldu.
Kaymakam Gencer´den Ali Erdemoğlu´na Plaket
Kaymakam Gencer´den Ali Erdemoğlu´na Plaket
Besni´de Cami, taziye evi ve diğer yardımlarından dolayı Besni ilçe müftülüğü tarafından hayırsever hemşerimiz Ali Erdemoğlu´na plaket verildi.
Ali Erdemoğlu´nun ismi Yeni Mahalleye verildi
Ali Erdemoğlu´nun ismi Yeni Mahalleye verildi
Besni Belediye Meclisinin aldığı karar ile hayırsever hemşerimiz Ali Erdemoğlu´nun ismi yeni açılan mahalleye verildi.
BEV Heyetinden Vali Aykut Pekmez´e ziyaret
BEV Heyetinden Vali Aykut Pekmez´e ziyaret
Besni Eğitim Vakfı Başkanı (BEV) Ali Balta, Cumhurbaşkanlığının 26 Ekim 2018 tarih ve 2018/202 sayılı Valiler Kararnamesi ile Aksaray Valiliği görevinden Adıyaman Valiliği´ne atanan Vali Aykut Pekmez´e hayır olsun ziyaretinde bulundu.
ERDEMOĞLU HOLDİNG ONURSAL BAŞKANI MERHUM MEHMET ERDEMOĞLU MEZARI BAŞINDA DUALARLA ANILDI
ERDEMOĞLU HOLDİNG ONURSAL BAŞKANI MERHUM MEHMET ERDEMOĞLU MEZARI BAŞINDA DUALARLA ANILDI
Erdemoğlu Holding Onursal Başkanı Merhum Mehmet Erdemoğlu ölümünün 12. Yılında Gaziantep Asri mezarlığında mezarı başında Kuran-ı Kerim okunarak anıldı. Anma törenine ailesi, Erdemoğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Erdemoğlu, Başkan Yardımcısı Ali Erdemoğlu, Qick Sigorta Yönetim kurulu başkanı Mahmut Erdemoğlu, Mustafa Erman, eş, dost ve akrabaları, çalışanları, öğrenciler ile kalabalık bir vatandaş katıldı.
aa

/resimler/2016-12/9/1507370657448.jpg

ETKİNLİKLER

/resimler/2016-12/7/1407375362877.jpg

Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Adıyaman için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:52 07:33 12:40 15:10 17:28 18:57
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ