Tarihi günde Muhteşem açılış
Besni yine Tarihi günlerinden birisine daha tanıklık etti. Merhum Mehmet Erdemoğlu´un en büyük hayali ve vasiyeti olan Fakülte törenle açıldı. Törene katılan binlerce Besnili Erdemoğlu ailesine şükranlarını sunarken, İbrahim Erdemoğlu ise “Gücümüzün yettiği oranda, bundan sonraki tüm eğitim ve öğretim gören gençlerimiz dahil, hocalarımız dahil, buranın çevre düzenlemesi dahil, buranın ihtiyaçları dahil hepsine ön ayak olacağız” dedi.
Tarih: 29.10.2018 19:23:59

Mehmet Erdemoğlu Mühendislik Mimarlık Fakültesi tarihi bir törenle hizmete girdi. Cuma günü saat 14.00´da yapılan açılışa, Erdemoğlu ailesi, mülki erkan ve Besni halkı katıldı. Besni dışından da çok sayıda hemşerimiz törene geldi. Havanın rüzgârlı olması ve yağış beklentisi nedeniyle tören Fakülte içinde yapıldı. Besni´deki STK´lar teşekkür ve şükranlarını Fakülte girişine astırdıkları pankartlarla gösterdiler.

Törene Adıyaman Valisi Nurullah Naci Kalkancı, Erdemoğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Erdemoğlu, Erdemoğlu Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ali Erdemoğlu ve aile üyeleri, Adıyaman Üniversitesi Rektörü Talha Gönüllü, Samsun 19 Mayıs Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sait Bilgiç, Gaziantep CHP Milletvekili Dr. Bayram Yılmazkaya, Adıyaman CHP Milletvekili Abdurrahman Tutdere, Gaziantep MHP Milletvekili Ali Muhittin Taşdoğan, Besni Kaymakamı Ahmet Gencer, Rize Ardeşen Kaymakamı Emrah Yılmaz, Besni Belediye Başkanı İbrahim Öztürk, Gölbaşı Belediye Başkanı Yusuf Özdemir,  İl Jandarma Komutanı Albay Ercan Atasoy, İl Emniyet Müdürü Metin Alper, BEV Başkanı Ali Balta, Sivil Toplum Kuruluşlarını temsilcileri, Siyasi Parti başkanları, Muhtarlar, daire Müdürleri, vatandaşlar ve öğrenciler katıldı. Yaklaşık 2 bin kişinin katıldığı tören havanı rüzgârlı olması nedeniyle bina içinde yapıldı.

Rahmetli babamızın hayalini gerçekleştirdik

 Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı´nın okunmasıyla başlayan törenin açılış konuşmasını yapan  Erdemoğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Erdemoğlu, merhum babaları Mehmet Erdemoğlu´nun hayalini gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, bu fakülteyi öğrenciler için bir cazibe merkezi haline getireceklerini söyledi.

Erdemoğlu şöyle konuştu. “Bugün burada rahmetli babamızın hayalini gerçekleştirdik, bunun açılışını yapıyoruz. Çünkü rahmetli babam Adıyaman Üniversitesi kurulduğu zaman, Adıyaman Üniversitesinin kurulmasını ve Besni´ye de fakülte olmasını rica etmişti. Ve bugün kendilerinin ömrü yetmedi ama bu bizlere nasip oldu. Onun için biz Erdemoğlu Ailesi olarak çok gururluyuz, çok huzurluyuz ve çok mutluyuz. Emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

 Gücümüz yettiğince önayak olacağız

 Biz Fakülteyi yapmakla, Fakülteyi kendi haline bırakmayacağız. Buradan bundan sonraki tüm eğitim ve öğretim gören gençlerimiz dahil, hocalarımız dahil, buranın çevre düzenlemesi dahil, buranın ihtiyaçları dahil hepsine ön ayak olacağız gücümüzün yettiği oranda. Sayın rektörümün, sayın valimin ve sayın dekanımın önderliğinde bunu bilmenizi istiyorum.

Fakültemizin ilk yılı olması münasebetiyle öğrencilerimizin teveccühü çok az olmuştur. Ancak biz bunu önümüzdeki yıl çok daha ön noktalara getirebilmek için, Türkiye´nin ulusal basınında reklamını vereceğiz, başıboş bırakmayacağız, burada tüm öğrencilerimizi okul esnasında, okul aralarında ve dönem sonlarında tüm Erdemoğlu Holding şirketlerinde gerek Merinos´ta, gerek SASA´da, gerek Dinarsu´da bunlara staj vereceğiz, bunlara hocalarımızın önderliğinde eğiteceğiz ve Türkiye´nin gelecekte ki iyi nesillerini yetiştirmek için var gücümüzle yardımcı olacağız. Bunu bilmenizi istiyorum.

Hocalarımız için lojman yapılmasını özellikle istiyorum

Bu fakülte bu bölgenin en iyi öğrencilerinin okuduğu fakülte olacak, temennimiz budur, ve bunun için biz iş dünyası fakülte örneğini göstereceğiz ve bunu Türkiye´de bence ilk örnek olarak yapıp inşallah Türkiye genelinde de genişleterek örnek olmayı istiyoruz. Sayın valimden ve sayın rektörümden bir ricam var, bu fakülteye hocalarımızın gelmeleri için yaşam şartlarının, sosyal koşullarının düzenlenmesine yardımcı olmalarını özellikle rica ediyorum. Ödeneklerimiz nedir, bütçemiz ne kadardır bilmiyorum ancak fakültemize hocalarımızın rahat edebileceği şekilde bir lojman yapılmasını özellikle istiyorum. Eksik olan tarafı varsa hocalarımızın rahat etmesi için bize ne görev düşüyorsa bizde yapacağız, buna hazırız bunu bilmenizi istiyorum.

Besnililer olarak bu fakülteye sahip çıkmanızı istiyorum

Fakülteyi yapıp, teslim etmekle işimiz bitmedi, tam tersi işimiz bundan sonra başlıyor. Tüm gençlerimizi burayı en iyi tercih yapılan hale getireceğiz, en iyi eğitimi vereceğiz ve en iyi şekilde bunların hayatı öğrenmesi, firmalarımızda bunlara eğitim vererek dünya insanı olması için ne gerekiyorsa yapacağız. Bunu özellikle bilmenizi istiyorum.

Sizlerden ricam, tüm Besnililer olarak bu fakülteye sahip çıkmanızı istiyorum. Sonuç itibari ile bölgenin aranan, başarılı öğrencilerin yetiştirildiği bir fakülte haline gelmesini istiyoruz, bunu hep birlikte yapacağız inşallah. Emeği geçen tüm arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum, törenimize katıldığınız için Erdemoğlu Ailesi adına saygılar sunuyorum.”

Allah her memlekete bir Erdemoğlu Ailesi versin

 Besni Belediye Başkanı İbrahim Öztürk ise konuşmasında, Erdemoğlu gibi bir Ailenin Besnili olmasından duydukları mutluluğu dile getirerek, "Cenab-ı Allah her memlekete bir Erdemoğlu Ailesi versin. Biz Erdemoğlu Ailesiyle gurur duyuyoruz. Allah onlardan razı olsun, Allah onların tırnaklarına taş değdirmesin. Gücü paylaşmak, ekmeği paylaşmak, kazancı paylaşmak zordur. Rahmetli Mehmet Erdemoğlu amcamızın yetiştirdiği evlatları bugün onun vasiyetini yerine getiriyor" ifadelerini kullandı.

Büyük hedeflere ulaştırmak için azimle çalışacağız

Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Talha Gönüllü ise konuşmasında, "Bu yapıya sahiplik ettiğiniz için Erdemoğlu Ailesine teşekkür etmek istiyorum. Adıyaman´ın nadide ilçelerinden olan Besni ilçemizde bugün Türkiye´de her ülkeye nasip olmayacak bir nimete kavuşmanın saadetini tadıyoruz. Her daim minnettar olduğum Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan´ın kurduğu Adıyaman Üniversitesi´ni her alanda gelişim gösterdiğini bir işareti olarak yine müstesna bir bina yapıldı. Mimarlık Fakültesi ilimin beşiği olmakla kalmayacak, aynı zamanda Adıyaman´a katkısı olan bir üretim merkezi haline gelecektir. Mehmet Erdemoğlu Mimarlık Fakültesi binasının ilçemiz için, ilimiz için, tüm Türkiye için hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. Hep beraber bu güzeli korumak büyük hedeflere ulaştırmak için gayret ve azimle çalışacağız. Öğrenci alımı noktasında Erdemoğlu Ailesine burs katkısı için müteşekkiriz" dedi.

Ne mutlu size ki böyle hayırsever bir aileye sahipsiniz

MHP Gaziantep Milletvekili Muhittin Taştan ise yaptığı konuşmada, birlik ve beraberlik vurgusu yaparak, "Cennet ülkemizin, cennet köşesi olan Besni´den böyle hayırsever bir aile çıkartınız, ne mutlu size. Erdemoğlu Ailesi ilkokul, ortaokul, lise ve son olarakta bulunduğumuz fakülte binası yaptırdı. Ne mutlu sizlere, ne mutlu size ki böyle hayırsever bir aileye sahipsiniz. Ne mutlu onlara ki ülkemizin gelişmesine sanayide katkı verdikleri gibi eğitimde de durmadan katkı veriyorlar. Hayırseverlikle de büyük bir yarışın içerisindeler. Allah onlardan razı olsun. Tüm siyasi görüşler, sivil toplum kuruluşları, Erdemoğlu Ailesine teşekkür ediyor. Bu birlik beraberlik bozulmasın inşallah" ifadelerini kullandı.

Ülkemizdeki eğitimin asıl lokomotifi üniversitelerdir

CHP Gaziantep Milletvekili Bayram Yılmazkaya ise konuşmasında, Mehmet Erdemoğlu´nu rahmetle andığını belirterek, "Mehmet Erdemoğlu ve evlatları kurdukları eserlerle bizlere gurur veriyor, mutluluk veriyor. Gelişen ve değişen dünyanın teknolojik hızına yetişmek adına ülkemizdeki eğitimin asıl lokomotifi üniversitelerdir. Türkiye´nin belirlenen Kalkınma hedeflerine ulaşması üniversitelerimiz sayesinde olacaktır" dedi.

CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere ise Adıyaman için tarihi bir gün yaşandığını dile getirerek, "Bugün Adıyaman için tarihi bir gündür. Tarihten beri bilime ve fenne, matematiğe ev sahipliği yapmış olan bu toprakları yine bu fakültelerle bilimle, fenle tanışıyor. Ne mutlu bu eseri bize kazandıran Erdemoğlu Ailesine. İlim adına kendilerine teşekkür ediyorum. Bugünü anlamlı kılan en önemli unsurlardan bir tanesi de bu binanın mimarlık ve mühendislik fakültesi olmasıdır. Fen bilimleri ülkelerin kalkınmasında çok büyük önemi vardır. Bugün dünya ülkelerine baktığımızda, gelişmiş ülkelere baktığımızda, sanayisi teknolojisi gelişmiş ülkelere baktığımızda, fen ve teknolojiye verilmiş olan desteğin ön plana çıktığını görmekteyiz. Bugün teknoloji ve fen yatırım yapılmış olması bu fakültenin önemini daha da arttırmaktadır" dedi.

Vali´den Erdemoğlu ailesine plaket

Konuşmaların ardından Vali Nurullah Naci Kalkancı, Erdemoğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Erdemoğlu ve Başkanvekili Ali Erdemoğlu´na Mühendislik - Mimarlık Fakültesi başta olmak üzere Besni ilçesine yaptıkları önemli yatırım ve desteklerden dolayı teşekkür plaketi verdi.

İl Müftüsü Mehmet Taşçı tarafından okunan duanın ardından Mehmet Erdemoğlu Mimarlık Fakültesinin açılış kurdelesi kesilerek, Vali Nurullah Naci Kalkancı ve Erdemoğlu Ailesi mensupları tarafından açılış pastası kesildi.

Açılış sonrası Vali Kalkancı ve beraberindeki heyet Fakültenin dersliklerini gezerek, öğrencilerle sohbet etti.

İlk yıl 18 öğrenci tercih etti

Babalarının eğitime katkı sağlama hayalini gerçekleştirerek Besni ilçesine Mimarlık ve Mühendislik Fakültesini yaptıran Erdemoğlu ailesi mensupları, merhum Babaları Merhum Mehmet Erdemoğlu´nun ismini verdikleri Fakülte binası her türlü teknolojik alt yapıyla inşa etti.

Bina, sosyal donatı alanları, kütüphane, laboratuvar gibi öğrenciler için bütün ihtiyaçlar düşünülerek tasarlandı. 90 kişilik öğrenci kontenjanı olan ve ilk yılda 18 öğrencinin tercih ettiği Fakültede okuyan her öğrenciye Erdemoğlu Holding tarafından aylık 1.000 TL´lik karşılıksız burs ve garantili iş imkânı verileceği daha önce açıklanmıştı.

Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Tarihi günde Muhteşem açılış
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
4 ADAY BİRLEŞTİ: AMACIMIZ, 20 YILLIK SALTANATA SON VERMEK
4 ADAY BİRLEŞTİ: AMACIMIZ, 20 YILLIK SALTANATA SON VERMEK
Şubat ayı içinde yapılacak olan Ziraat Odası seçimleri için 4 önemli aday güç birliği yaptı. Şeffaf, hesap verebilir bir yönetim anlayışını Ziraat Odasına kazandırmak için güçlerini birleştirdiklerini açıklayan adaylar, Fahri Turan etrafında birleşerek 20 yıllık saltanata son vereceklerini söylediler.
Emniyet Müdürü Cebeci´den, Başkan Öztürk´e ziyaret
Emniyet Müdürü Cebeci´den, Başkan Öztürk´e ziyaret
Besni Emniyet Müdürü Metin Cebeci ve Komiser Mehmet Öz, Besni Belediye Başkanı İbrahim Öztürk´ü ziyaret etti.
10 Ocak Gazeteciler gününde Gazetemize ziyaret
10 Ocak Gazeteciler gününde Gazetemize ziyaret
10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü dolayısıyla CHP Besni Belediye Başkan adayı Vakkas Acar ve Ak Parti aday adayı Nuri Tuğsuz Gazetemizi ziyaret etti.
Kaybolan fırıncı çırağı Seydi bulundu...
Kaybolan fırıncı çırağı Seydi bulundu...
Besni´de, ekmek fırınında çırak olarak çalışan ve dün işe gitmek üzere evden çıktıktan sonra kaybolan Seydi Taşdemir İstanbul´da bulundu.
Besnililer Dergisi 4. sayısı ile yayında
Besnililer Dergisi 4. sayısı ile yayında
2018 Şubat ayında ilk sayısı ile yayın hayatına başlayan Besnililer Dergisinin son sayısı çıktı. Dergi yine aktüel haberler başta olmak üzere, kültürü, tarihi dokusunu anlatan özel yazıları ve röportajları ile okuyucuların beğenisini kazanacak.
Genç Çiftçilere 90 tane Büyükbaş Hayvan Desteği
Genç Çiftçilere 90 tane Büyükbaş Hayvan Desteği
Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından uygulanan Genç Çiftçi Projesi kapsamında 18 Çiftçiye Hayvan desteğinde bulunuldu.
Kaymakam Gencer´den Ali Erdemoğlu´na Plaket
Kaymakam Gencer´den Ali Erdemoğlu´na Plaket
Besni´de Cami, taziye evi ve diğer yardımlarından dolayı Besni ilçe müftülüğü tarafından hayırsever hemşerimiz Ali Erdemoğlu´na plaket verildi.
Ali Erdemoğlu´nun ismi Yeni Mahalleye verildi
Ali Erdemoğlu´nun ismi Yeni Mahalleye verildi
Besni Belediye Meclisinin aldığı karar ile hayırsever hemşerimiz Ali Erdemoğlu´nun ismi yeni açılan mahalleye verildi.
BEV Heyetinden Vali Aykut Pekmez´e ziyaret
BEV Heyetinden Vali Aykut Pekmez´e ziyaret
Besni Eğitim Vakfı Başkanı (BEV) Ali Balta, Cumhurbaşkanlığının 26 Ekim 2018 tarih ve 2018/202 sayılı Valiler Kararnamesi ile Aksaray Valiliği görevinden Adıyaman Valiliği´ne atanan Vali Aykut Pekmez´e hayır olsun ziyaretinde bulundu.
ERDEMOĞLU HOLDİNG ONURSAL BAŞKANI MERHUM MEHMET ERDEMOĞLU MEZARI BAŞINDA DUALARLA ANILDI
ERDEMOĞLU HOLDİNG ONURSAL BAŞKANI MERHUM MEHMET ERDEMOĞLU MEZARI BAŞINDA DUALARLA ANILDI
Erdemoğlu Holding Onursal Başkanı Merhum Mehmet Erdemoğlu ölümünün 12. Yılında Gaziantep Asri mezarlığında mezarı başında Kuran-ı Kerim okunarak anıldı. Anma törenine ailesi, Erdemoğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Erdemoğlu, Başkan Yardımcısı Ali Erdemoğlu, Qick Sigorta Yönetim kurulu başkanı Mahmut Erdemoğlu, Mustafa Erman, eş, dost ve akrabaları, çalışanları, öğrenciler ile kalabalık bir vatandaş katıldı.
ADD Besni şubesinden ÇOCUKLARIMIZ ÜŞÜMESİN kampanyası
ADD Besni şubesinden ÇOCUKLARIMIZ ÜŞÜMESİN kampanyası
Atatürkçü Düşünce Derneği Besni Şubesi tarafından başlatılan ÇOCUKLAR ÜŞÜMESİN kampanyası ile köy okullarında ihtiyacı olan öğrencilere, ADD üyesi kadınlar tarafından örülen bere, atkı ve eldivenlerden oluşan giyim yardımı yapılıyor.
Mehmet Erdemoğlu Vakfı´ndan Evi yanan aileye yardım
Mehmet Erdemoğlu Vakfı´ndan Evi yanan aileye yardım
Mehmet Erdemoğlu Vakfı, yaklaşık bir ay önce meydana gelen yangında kullanılamaz hale gelen evin tüm eşyalarını yeniledi.
MERHUM MEHMET ERDEMOĞLU MEZARI BAŞINDA ANILACAK
MERHUM MEHMET ERDEMOĞLU MEZARI BAŞINDA ANILACAK
Merinos´un kurucusu ve Onursal Başkanı Merhum Mehmet Erdemoğlu ölümünün 12. Yılında 16 Aralık Pazar günü Gaziantep Asri mezarlıktaki mezarı başında Kuran-ı Kerim okunarak anılacak. Aynı gün akşam Adıyaman ili Besni ilçesinde Mehmet Erdemoğlu Camisi´nde yatsı namazı sonrası mevlit okutulacak.
Hızlı Tren için Durak müjdesi
Hızlı Tren için Durak müjdesi
Gölbaşı - Kahta arasında kurulması planlanan hızlı tren hattında, Besni´ye en yakın yerde istasyon kurulması projeye eklendi. Buna göre, Terbizek ve Kızılhisar köyleri arasında uygun bir yerde istasyon kurulacağı açıklandı.
MODERN PROJELERİMİZ HALKIMIZIN HİZMETİNDE
MODERN PROJELERİMİZ HALKIMIZIN HİZMETİNDE
Besni Belediye Başkanı İbrahim Öztürk, tamamlanan Belediye yatırımları hakkında açıklama yaptı. Kongre ve Kültür Merkezi inşaatının bitme aşamasında olduğunu, Belediyeye 2 yeni hizmet binası kazandırdıklarını ve yeni bir nikâh salonunun vatandaşların hizmetine sundukların belirten Öztürk, Pazar yerindeki modernizasyon çalışmalarının da tamamlandığını ifade etti.
İSTANBUL´DA BESNİ BULUŞMASI
İSTANBUL´DA BESNİ BULUŞMASI
Besni Ortaokulu ve Lisesi 75-80 yılı mezunlarının 7.buluşması geçtiğimiz Cumartesi günü İstanbul Radisson Otel´de gerçekleşti. 100´ün üzerinde mezunun katıldığı geceye o dönemin bazı öğretmenleri de katıldı.
Üsteğmen Uçar´dan Muhtarlara Uyarı!
Üsteğmen Uçar´dan Muhtarlara Uyarı!
Besni İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Mehmet Uçar, muhtarlarla istişare toplantısında yaklaşan yerel seçimler öncesi alınması gereken önlemler, düğünlerde sıkılan silahlar ve köylerde yaşanan çeşitli asayiş olaylarıyla ilgili açıklamalarda bulundu.
DİL BİLMEYEN SURİYELİ ÇOCUKLAR EĞİTİMİ OLUMSUZ ETKİLİYOR
DİL BİLMEYEN SURİYELİ ÇOCUKLAR EĞİTİMİ OLUMSUZ ETKİLİYOR
Adıyaman´daki Çadırkent´in kapanmasıyla, Besni´ye yerleşen Suriyelilerin çocukları dil becerisi ve eğitim seviyesine bakılmaksızın Besni´deki okullara dağıtıldı. Her okulda 100´leri bulan Suriyeli öğrenciler, eğitim noktasında öğretmenler için büyük sorun oluşturuyor. Bu durumun eğitimi olumsuz yönde etkileyeceğini söyleyen ADD Besni Şubesi acil çözüm çağrısında bulundu.
Gencer; “Yarım Kalan Çalışmalar Bu Yıl Tamamlanacak”
Gencer; “Yarım Kalan Çalışmalar Bu Yıl Tamamlanacak”
Besni Kaymakamı Ahmet Gencer, köy ve merkez mahalle muhtarlarıyla toplantı düzenleyerek 2018 yılındaki çalışmaları değerlendirdi. Kaymakam Gencer, 2018 yılında özellikle eğitim alanında çok ciddi yatırımların yapıldığının altını çizerek köylerde toplulaştırma kapsamında yarım kalan çalışmaların ise 2019 yılında tamamlanacağını ifade etti.
Berberler Tıraş fiyatlarına zam yaptı
Berberler Tıraş fiyatlarına zam yaptı
Berberler tıraş fiyatlarına zam yaptı.
Mevlidi Nebi Haftası Etkinliklerle Kutlandı
Mevlidi Nebi Haftası Etkinliklerle Kutlandı
Peygamber Efendimiz (s.a.v)´in doğumunun 1447. Yıldönümü dolayısıyla Besni İlçe Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Besni Şubesi tarafından çeşitli etkinlikler düzenlendi.
Besni ilçe Emniyet Müdürü Metin Cebeci göreve başladı
Besni ilçe Emniyet Müdürü Metin Cebeci göreve başladı
Besni İlçe Emniyet Müdürlüğüne atanan Metin Cebeci göreve başladı. Cemal Avan´ın emekliye ayrılmasının ardından Besni´ye yeni Emniyet Müdürü ataması yapıldı.
Tutdere: HERKESE VAR ADIYAMAN´A YOK
Tutdere: HERKESE VAR ADIYAMAN´A YOK
Bakanlar Kurulunun 30/05/2018 tarih ve 2018/11844 sayılı kararıyla yürürlüğe giren Bazı İllerde Tarımsal Sulamada Kullanılan Elektrik Tüketim Bedelinin Desteklenmesine İlişkin Kararına istinaden Bakanlık Makamınca, 17/10/2018 tarihinde 2018/45 tebliğ numarası ile “Bazı İllerde Tarımsal Sulamada Kullanılan Elektrik Tüketim Bedelinin Desteklenmesine İlişkin Tebliğ” yürürlüğe konulmuştu.
Quick Sigorta Avrupa 1.si!
Quick Sigorta Avrupa 1.si!
Hayırsever hemşerimiz Mahmut Erdemoğlu´nun sahibi olduğu MAHER Holding kuruluşu olan Quick Sigorta dünyanın en büyük sigorta şirketlerinin katıldığı "Sigortacılıkta İnovasyon" yarışmasında Avrupa 1. si seçildi.
Adıyaman Valisi Aykut Pekmez göreve başladı
Adıyaman Valisi Aykut Pekmez göreve başladı
Geçtiğimiz hafta yayımlanan Valiler Kararnamesi ile Aksaray Valisi iken Adıyaman atanan Vali Aykut Pekmez göreve başladı.
Orta Refüj kalktı, Trafik allak bullak..!
Orta Refüj kalktı, Trafik allak bullak..!
Yaz boyunca esnafa büyük eziyet çektiren Atatürk caddesindeki asfaltlama çalışmasının ardından, yeni projede olmasına rağmen orta refüjün yapılmaması Besni Trafiğini tabiri caizse allak bullak etti.
BESNİLİ AİLELER FAKÜLTE´YE SAHİP ÇIKMALIYDI
BESNİLİ AİLELER FAKÜLTE´YE SAHİP ÇIKMALIYDI
Mehmet Erdemoğlu Mühendislik Mimarlık Fakültesine Besni´den hiçbir öğrencinin tercih etmemesine Erdemoğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Erdemoğlu´ndan tepki geldi.
Hulusi Şahin, Batman Valisi oldu
Hulusi Şahin, Batman Valisi oldu
2006-2009 yılları arasında Besni Kaymakamlığı yapan Hulusi Şahin Batman Valisi oldu. Son olarak İstanbul Esenler Kaymakamlığı görevinden bulunan Hulusi Şahin, Valiler Kararnamesiyle Batman Valiliğine atandı.
Demirel´den tüm okul idarecilerine ve öğretmenlere çağrı: Açılışta buluşalım
Demirel´den tüm okul idarecilerine ve öğretmenlere çağrı: Açılışta buluşalım
Besni İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Demirel, ilçede görev yapan Okul idarecileri ve öğretmenlere çağrıda bulunarak Mehmet Erdemoğlu Mühendislik Mimarlık Fakültesinin açılışına katılmalarını istedi.
En büyük Vasiyeti Gerçekleşiyor...
En büyük Vasiyeti Gerçekleşiyor...
Merhum Bilge İnsan Mehmet Erdemoğlu´nun evlatlarına vasiyeti olan Fakülte bugün resmen açılıyor. Özellikle Eğitim alanında Besni´ye kazandırdığı eserlerinin en büyüğü olan Mühendislik Mimarlık Fakültesinin açılışı ile Besni´nin de bir büyük hayali gerçek oldu. Sana ne kadar teşekkür etsek azdır Mehmet Amca, mekânın cennet, ruhun şad olsun…

/resimler/2016-12/9/1507370657448.jpg

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
5.3429
EURO
6.0908
aa
ETKİNLİKLER

/resimler/2016-12/7/1407375362877.jpg

Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Adıyaman için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:52 07:33 12:40 15:10 17:28 18:57
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ