Türkiye Kıbrıs´a Deniz ve Hava üssü kurmalıdır
KKTC Yeniden Doğuş Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Erhan Arıklı 2 günlük Bayram ziyareti sırasında son aylarda suların iyice ısındığı Doğu Akdeniz´deki gelişmelere hakkında önemli açıklamalar yaptı. Türkiye ve KKTC´nin Doğu Akdeniz´deki haklarının güvence altına alınması gerektiğini belirten Arıklı, Türkiye´nin Kıbrıs´a kısa sürede Hava ve Deniz üssü kurması gerektiğini söyledi.
Tarih: 4.10.2019 14:00:24/ 248okunma / 0yorum

İSRAİL, BM´NİN FİLİSTİN KARARINI KALE ALMIYOR BİZ NİYE ALALIM

21. Eğitim Bayramı için Besni´ye gelen ve 2 gün etkinliklere katılan KKTC Yeniden Doğuş Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Erhan Arıklı, Gazetemize son aylarda Doğu Akdeniz´de yükselen tansiyon konusunda önemli değerlendirmelerde bulundu. Güney Kıbrıs´ta birçok ülkenin deniz ve hava üssü bulunduğunu belirten Arıklı, Türkiye´nin en kısa sürede KKTC´ye Deniz ve Hava Üssü kurmasını gerektiğini söyledi.

Güney Kıbrıs´ın uluslararası güçleri ve devletleri yanına alarak bir emrivaki yapmak istediğini ve Türkiye´yi Doğu Akdeniz´den dışlamak için Türk düşmanlığıyla İsrail, Mısır, Yunanistan gibi devletlerle bir takım savunma işbirliği anlaşmaları yapmaya çalıştığını ifade eden Prof. Arıklı, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ile Türkiye Cumhuriyeti´nin bu konuda tam bir işbirliği içerisinde bulunduğunu belirtti.

Maraş konusuna da değinen Prof. Arıklı, Yeniden Doğuş Partisi olarak bundan üç yıl önce Maraş´ı İskan´a açacaklarını ilan ettiklerini belirterek, “Maraş ile ilgili Birleşmiş Milletler kararı var. 750 sayılı Birleşmiş Millet Kararı Maraş´ın İskan´a açılmasını engelliyor. Bizde dedik ki, doğru böyle bir karar var. Birleşmiş Milletlerin kararı Allah´ın emri değil, Filistin, Kudüs, Gazze ile ilgili bir sürü kararı var ancak İsrail bunların hiç birini kale almıyor, Karabağ ile ilgili almış olduğu kararları Ermenistan tanımıyor, Kırım´la ilgili kararları Rusya tanımıyor, biz niçin ısrarla sanki Birleşmiş Milletlerin kararı Allah´ın emriymiş gibi Maraş´ı 50 yıldır kapalı tutalım ve orayı çürümeye terk edelim.” dedi.

G. KIBRIS ULUSLARARASI GÜÇLERLE EMRİVAKİ YAPMAK İSTİYOR

KKTC Yeniden Doğuş Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Erhan Arıklı açıklamalarına şöyle devam etti. “Son zamanlarda Kıbrıs açıklarında, Doğu Akdeniz´de çeşitli uluslararası güçlerin ve büyük devletlerin hidrokarbon yatakları üzerinde bir takım çalışmaları söz konusu. Güney Kıbrıs uluslararası güçleri ve devletleri yanına alarak bir emrivaki yapmak istiyor ve Türkiye´yi Doğu Akdeniz´den dışlamak için şuanda Türk düşmanlığıyla İsrail, Mısır, Yunanistan gibi devletlerle bir takım savunma işbirliği anlaşmalarının yanı sıra orada Avrupalı petrol şirketlerine petrol aramak için imtiyaz ve ruhsat veriyor. Türkiye´de Doğu Akdeniz´deki haklarını korumak için buna şiddetle karşı çıkıyor ve arama gemileriyle kendisine ait münhasır ekonomik sahada çeşitli aramalar yapıyor. Bu sebepten dolayı orada tam bir güçler savaşı var. Türkiye oradaki hakkını asla yedirme ve birilerine peşkeş çekme gibi bir durum içinde olamaz. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ile Türkiye Cumhuriyeti bu konuda tam bir işbirliği içerisinde. Çünkü Kıbrıs Türklerinin de orada haklarının yenilmesi söz konusu ve netice itibariyle 1968´de kurulan Kıbrıs Cumhuriyetinde hem Türkler hem de Rumlar eşit haklara sahipti. Ama şimdi Rumlar Kıbrıslı Türkleri dışlayarak orada bir takım çalışmalar yapıyorlarsa ve bununla ilgili Kıbrıslı Türklerin en ufak bir söz hakkı olmuyorsa elbette Kıbrıslı Türkler bu konuda seslerini yükseltmek ve gereken cevabi çalışmaları yapmak durumundalar.

45 YILDA MARAŞ, ÖLÜ BİR KENT HALİNE GELDİ

Diğer taraftan şuanda Rumları en çok rahatsız eden konuların başında Maraş´ın açılması gündeme geliyor. Maraş, 1960´lı yıllarda Ortadoğu´nun en büyük turizm merkezi olarak biliyordu ve 1974 Barış Harekatında Maraş, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti sınırları içerisinde kaldı, Rumlar orayı boşalttı ve gitti. O tarihten bu yana 45 yıllık süreç içerisinde Maraş, ölü bir kent haline geldi ve orada yerleşim yapılamadı. İşte bu durumda biz Yeniden Doğuş Partisi olarak bundan üç yıl önce Maraş´ı İskan´a açacağımızı ilan ettik. Bunu nasıl yapacağımızı da formüle ettik. Maraş ile ilgili Birleşmiş Milletler kararı var. 750 sayılı Birleşmiş Millet Kararı Maraş´ın İskan´a açılmasını engelliyor. Bizde dedik ki, doğru böyle bir karar var. Birleşmiş Milletlerin kararı Allah´ın emri değil, Filistin, Kudüs, Gazze ile ilgili bir sürü kararı var ancak İsrail bunların hiç birini kale almıyor, Karabağ ile ilgili almış olduğu kararları Ermenistan tanımıyor, Kırım´la ilgili kararları Rusya tanımıyor, biz niçin ısrarla sanki Birleşmiş Milletlerin kararı Allah´ın emriymiş gibi Maraş´ı 50 yıldır kapalı tutalım ve orayı çürümeye terk edelim.

MARAŞ´IN TÜRK VAKIF ARAZİSİ ÜZERİNDE OLDUĞUNU BİLİYORUZ

Maraş´ın şuandaki değeri 100 milyar doların üzerinde, orada binlerce konut var, yüzlerce otel var. Dünyanın o zamanki belli başlı sanatçılarının orada evleri var. Şimdi Maraş´ı öyle bir şekilde İskan´a açabiliriz ki hiç kimse bundan rahatsız olmaz dedik ve Maraş´ı Türk yönetiminde eski sahiplerinin kullanımına açalım dedik. Bunu yaparken de bir başka şey daha yapalım dedik, Maraş´ın Türk vakıf arazisi üzerinde olduğunu biliyoruz. İngilizler zamanında bu vakıf arazilerini Rumlara peşkeş çekti ve İngilizlerin bu peşkeşi tarihi belgelerle sabittir. Bunun mutlaka Türk vakıf arazisi üzerinde kurulduğunu hukuki alanda da ispat etmemiz gerekiyor.

UMARIZ AİHM BU KONUDA SİYASİ BİR KARAR VERMEZ

5 Kasım tarihinde Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi bu konuyla ilgili tarafları dinleyecek. Biz bununla ilgili her türlü çalışmayı yapıyoruz. Vakıflar İdaresi bu konuda hukuki belgelerle Avrupa İnsan Hakları Mahkemesinin önüne gidecek ve Maraş´ın statüsünün, ilk mal sahibinin kim olduğunu kayıtlarla ortaya koyacak. Umarız ki Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi bu konuda bir defa olsun hukukun sesini dinler, vicdanlarının sesini dinler ve siyasi bir karar vermez. Maraş´ın Türk Vakıf Arazisi üzerinde kurulu olduğu Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi tarafından tasdik edilirse o zaman Rumlarla yeni bir konu daha müzakere etmemiz gerekecek. Onlarla ilgili çalışmalarımız devam ediyor.

TÜRKİYE BUNU ÇOK ÖNCEDEN YAPMALIYDI

Türkiye´nin Doğu Akdeniz´deki çalışmalarına karşıdaki koalisyon karşı çıkıyor. Türkiye´de de belli gruplar Türkiye buna karşılık Kuzey Kıbrıs´a hem deniz hem de hava üssü kurmalıdır diye ifade ediyor. Siz bu görüşe katılıyor musunuz?

Elbette katılıyorum. Türkiye bunu çok önceden yapmalıydı. Türkiye şuanda Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ile coğrafi yakınlığı dolayısıyla bu üs kurmaya pek ihtiyaç duymadı. Güney Kıbrıs´ta birçok yabancı devletlerin üssü var. Bu saatten sonra Türkiye´de üs kurmalıdır diye düşünüyorum. Çünkü müzakereler devam ediyor. Yarın müzakereler bir noktaya gelirse oradaki üsler Türkiye´nin kazanmış hakkı olur. Yani 1960´da nasıl ki İngilizler orada Ağrator ve Dikelya üslerini almıştı ve anlaşmada benim üslerime dokunmayın dediyse Türkiye´de orada kuracağı hava ve deniz üssünü benim üslerime dokunmayın diye anlaşmaya koydurabilir ve orada bir mevzi kazanmış olur. Biz konuda Türkiye Cumhuriyet yetkililerine defalarca telkinde bulunduk. Zannediyorum 20 Temmuz tarihinde Milli Savunma Bakanı bütün kuvvet komutanlarıyla Kıbrıs´a geldi, orada dört günlük bir ziyarette bulundu, birçok incelemeler yaptı. Bu konuda yakın bir tarihte adım atılacağını umut ediyoruz.”

Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Şehit Çelik Gözyaşlarıyla Son Yolculuğuna Uğurladı
Şehit Çelik Gözyaşlarıyla Son Yolculuğuna Uğurladı
Türk Silahlı Kuvvetlerince Suriye´de yürütülen Barış Pınarı Harekâtı´nda teröristlerce düzenlenen havan saldırısında şehit olan, Piyade Uzman Onbaşı Mesut Çelik (28), memleketi Adıyaman´ın Çelikhan ilçesinde düzenlenen törenin ardından gözyaşlarıyla toprağa verildi.
Şehit Çelik´in Cenazesi Adıyaman´a Getirildi
Şehit Çelik´in Cenazesi Adıyaman´a Getirildi
Fırat´ın doğusunda sürdürülen Barış Pınarı Harekatı´nda teröristlerce düzenlenen havan saldırısında şehit olan iki askerden Piyade Onbaşı Çavuş Mesut Çelik´in (28) cenazesi, Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi´ne getirildi.
Adıyaman´a Şehit Ateşi Düştü!
Adıyaman´a Şehit Ateşi Düştü!
Türk Silahlı Kuvvetlerince Suriye´de yürütülen Barış Pınarı Harekatında terör örgütü YPK/PKK´nın düzenlediği hain saldırıda vurulan Adıyaman´ın Çelikhan nüfusuna kayıtlı Piyade Uzman Onbaşı Mesut Çelik şehit oldu.
Tutdere Tarım Bakanlığı´na Tütün Düzenlemesini Hatırlattı
Tutdere Tarım Bakanlığı´na Tütün Düzenlemesini Hatırlattı
CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere, Adıyamanlı çiftçi ve tütüncülerin yaşadıkları sorunları meclis gündemine taşıdı. Milletvekili Tutdere konuyla ilgili yaptığı konuşmasında Tarım Bakanlığına görevini yapması için çağrıda bulundu.
Adıyaman´da Sağlık Çalışanlarına Rekor Düzeyde Banka Promosyonu
Adıyaman´da Sağlık Çalışanlarına Rekor Düzeyde Banka Promosyonu
Adıyaman İl Sağlık Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen banka promosyon ihalesinde sağlık çalışanı tek seferde peşin olarak 4 bin 400 lira promosyon almaya hak kazandı.
Enerji Bakanlığı´ndan Adıyaman´a 4 Bin Ton Asfalt Desteği
Enerji Bakanlığı´ndan Adıyaman´a 4 Bin Ton Asfalt Desteği
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından Adıyaman Valiliği İl Özel İdaresine 4 Bin ton asfalt desteğinde bulunuldu.
AGC´den Emniyet Müdürü Ergüder´e Ziyaret
AGC´den Emniyet Müdürü Ergüder´e Ziyaret
Adıyaman gazeteciler cemiyeti Zeki Dişkaya ve yönetim kurulu üyeleri, emniyet müdürü İbrahim Ergüder´e nezaket ziyaretinde bulundu. Ziyarette Adıyaman´ın kangren olmuş konuları, asayiş ve trafik problemleri ile kentin genel sorunları konuşuldu.
Ali Erdemoğlu´ndan Kaymakam Bedirhan İmamoğlu´na Ziyaret
Ali Erdemoğlu´ndan Kaymakam Bedirhan İmamoğlu´na Ziyaret
Hayırsever hemşerimiz Erdemoğlu Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ali Erdemoğlu, son yayınlanan kararnameyle Besni Kaymakamlığına atanan Kaymakam Bedirhan İmamoğlu´nu ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerinde bulundu.
Bakan Kurum; "Besni kadim bir  medeniyetin kadim bir ilçesi"
Bakan Kurum; "Besni kadim bir medeniyetin kadim bir ilçesi"
Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Adıyaman´a gelen Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Adıyaman Valiliği ziyareti esnasında yaptığı açıklamada Besni´de Kentsel Dönüşüm, Altyapı çalışmaları ve Tekel Depolarının yerine yapılacak olan Millet Bahçesi çalışmalarının en kısa zamanda başlayacağını ifade etti.
Adıyaman Tanıtım Günlerine Hazırlanıyor
Adıyaman Tanıtım Günlerine Hazırlanıyor
Adıyaman´ın sahip olduğu yerel dinamikleri harekete geçirmek amacıyla merkezi İstanbul´da bulunan Adıyaman Dernekler Federasyonunun (ADIFED)´in organizatörlüğünde 21-24 Kasım 2019 tarihleri arasında İstanbul Yenikapı´da Tanıtım Günleri yapılacak.
Tutdere; "Öğrenciler Cemaat Yurtlarına Gitmeye Mecbur Bırakılıyor”
Tutdere; "Öğrenciler Cemaat Yurtlarına Gitmeye Mecbur Bırakılıyor”
Cumhuriyet Halk Partisi Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere meclis genel kurulu gündemine bu kez üniversite öğrencilerinin barınma sorununu taşıdı. Tutdere, devlet yurduna yerleşemeyen öğrencilerin ev kiraları ve özel yurtların ücretlerinin yüksek olması nedeniyle cemaat yurtlarına gitmek zorunda kaldıklarını ifade etti.
“Doğadaki İnsan” Besni´de
“Doğadaki İnsan” Besni´de
TRT Haber´in sevilen programlarından ‘Doğadaki İnsan´ Programının sunucusu Serdar Kılıç ve ekibi Besni Belediyesi´nin organizasyonuyla Besni´de program yaptı.
Besni Spor Kulüplerinden Birlik ve Beraberlik Yemeği
Besni Spor Kulüplerinden Birlik ve Beraberlik Yemeği
Besni´yi futbolda özlenen günlerine geri döndürmek için çalışmalarına devam eden Besni Spor ile Besni Belediye Spor Kulübü, takıma yeni katılan futbolcular onuruna düzenlenen birlik ve beraberlik yemeğinde bir araya geldi.
İmamoğlu; “Sorunların çözümü için herkesle işbirliği içerisinde olacağız”
İmamoğlu; “Sorunların çözümü için herkesle işbirliği içerisinde olacağız”
Gazetemiz Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Orhan Önder ve Gazetemiz Başyazarı Hasan Emre, son yayınlanan kararnameyle Besni Kaymakamlığına atanan Bedirhan İmamoğlu´nu makamında ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerinde bulundu. Besni hakkında karşılıklı fikir alışverişinde bulunulan ziyarette Kaymakam İmamoğlu, Besni´nin sorunlarının çözümü noktasında herkesle işbirliği içerisinde olacaklarını ifade etti.
Süleyman Arif Emre İçin Mevlit Okutuldu
Süleyman Arif Emre İçin Mevlit Okutuldu
Geçtiğimiz aylarda İstanbul´daki evinde hayatını kaybeden Besnili siyasetçi ve eski devlet bakanı Süleyman Arif Emre anısına Besni´de mevlit okutuldu.
Besni Özel Gözde Sanat Eğitim Merkezi açıldı
Besni Özel Gözde Sanat Eğitim Merkezi açıldı
Eski Yaren Mantı evi arkasında emekli biyoloji öğretmeni Hasan Turgut ile akademik eğitimini Almanya Stuttgart Üniversitesi Resim ve Ressamlık Fakültesinde tamamlayan Gözde Güleken tarafından sanat, müzik ve dil eğitiminin amaçlandığı, sanatseverlerin buluşacağı, kendini geliştireceği Besni Özel Gözde Sanat Merkezi hizmete açıldı.
Kadın Doğum Uzmanı Urcun, Göreve Başladı
Kadın Doğum Uzmanı Urcun, Göreve Başladı
Besni Devlet Hastanesine ataması yapılan ikinci Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzamanı Op. Dr. Merve Toy Urcun göreve başladı.
Tutdere; “Besni ve Gölbaşı Devlet Hastanelerinde MR Cihazı Yok”
Tutdere; “Besni ve Gölbaşı Devlet Hastanelerinde MR Cihazı Yok”
CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere, 74 günlük aranın ardından açılan TBMM´nin 27. Dönem 3. Yasama Döneminin ilk gününde Genel Kurul´da söz alarak Adıyaman´ın sorunlarını gündeme taşıdı.
Yılmazkaya; “Mülakat Sistemi Kaldırılsın”
Yılmazkaya; “Mülakat Sistemi Kaldırılsın”
Cumhuriyet Halk Partisi Gaziantep Milletvekili Bayram Yılmazkaya, mülakat sisteminin hak yeme düzeni haline geldiğini ifade ederek sistemin bir an önce kaldırılması gerektiğini söyledi.
Başkan Emre görevdeki 6 Ayını Değerlendirdi
Başkan Emre görevdeki 6 Ayını Değerlendirdi
31 Mart´ta yapılan yerel seçimlerde Belediye Başkanı seçilen Eyyup Mehmet Emre, 6 aylık görev süresini ve yapılan hizmetleri düzenlediği basın toplantısında açıkladı. Yapılan çalışmaları kamuoyuyla paylaşan Başkan Emre, birçok hizmeti vatandaşla buluşturmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti.
Amatör Spor Haftası Etkinliklerle Kutlandı
Amatör Spor Haftası Etkinliklerle Kutlandı
Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu tarafından düzenlenen Amatör Spor Haftası, Besni Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğünün organize ettiği etkinliklerle kutlandı.
Tarihi Kızilin Köprüsünde Restorasyon Sürüyor
Tarihi Kızilin Köprüsünde Restorasyon Sürüyor
Besni´ye bağlı Kızılin Köyünde bulunan ve 200 yıl önce kavga eden iki köy halkının bağlantıyı kesmek amacıyla yıktığı Roma döneminden kalma Kızılin Köprüsü´nün restorasyon çalışmaları devam ediyor.
Kaymakam İmamoğlu İadeyi Ziyaretlere Başladı
Kaymakam İmamoğlu İadeyi Ziyaretlere Başladı
Son yayınlanan kararnameyle Besni Kaymakamlığına atanan Bedirhan İmamoğlu iadeyi ziyaretlere başladı.
Besni Emniyeti Öğrencileri Teröre Karşı Bilgilendirdi
Besni Emniyeti Öğrencileri Teröre Karşı Bilgilendirdi
Besni Emniyet Müdürlüğü tarafından öğrencilerin terör faaliyetlerinden uzak tutulması amacıyla bilgilendirme standı kuruldu.
YENİKENT´TE ACİLEN 72 DERSLİĞE İHTİYAÇ VAR
YENİKENT´TE ACİLEN 72 DERSLİĞE İHTİYAÇ VAR
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk´un Besni ziyareti sırasında ilçedeki eğitim ihtiyaçlarıyla ilgili rapor sunuldu. Rapora göre Yenikent bölgesindeki Erdemoğlu, Hasan Tütün ve 15 Temmuz mahallelerinde ikili eğitimden tekli eğitime geçilebilmesi için acilen 72 dersliğe ihtiyaç var.
İşadamı Güneşhan:  Besni kültürü Cumhuriyet  değerlerine modeldir
İşadamı Güneşhan: Besni kültürü Cumhuriyet değerlerine modeldir
21. Besni Eğitim Bayramının en önemli etkinlikleri Paneller oldu. ADD Genel Başkanı H. Emre Altınışık Binlerce Kitap Okuyan Lider Atatürk konulu panelde konuştu. Eski devlet Bakanı Zeki Sezer ise Eğitim Edebiyatın toplumsal hattaki yeri konulu panele konuşmacı olarak katıldı.
Besni Lisesi mezunları Pilav gününe büyük ilgi
Besni Lisesi mezunları Pilav gününe büyük ilgi
Besni Lisesi ve Ortaokulu mezunlarının bir araya geldiği ve bu yıl 6.´sı düzenlenen Pilav gününe katılım büyük oldu.
BAKAN SELÇUK: BU BAYRAM  TÜRKİYE´YE ÖRNEK OLMALI
BAKAN SELÇUK: BU BAYRAM TÜRKİYE´YE ÖRNEK OLMALI
Eğitim Bayramına ilk kez katılan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Eğitim Bayramının tüm Türkiye´ye örnek olması gerektiğini söyledi. “Bu bayramın devamını çok daha güçlü bir şekilde getirmeliyiz” diyen Selçuk, bayramı bu güne kadar getiren herkese teşekkür etti. Bakan Selçuk´a Besni´deki eğitimin eksikleri konusunda bir rapor sunuldu.
21. Eğitim Bayramı Coşkuyla Kutlandı
21. Eğitim Bayramı Coşkuyla Kutlandı
Yine zengin bir içerik ile Besnililerin karşısına çıkan Eğitim Bayramı coşkuyla kutlandı. Sergiler, Paneller, kortej yürüyüşü, Pilav günü, konserler ile vatandaş dolu dolu bir bayram yaşadı. Bayram katılan ve tüm Türkiye´ye örnek olması gerektiğini söyleyen Bakan Selçuk, önümüzdeki yıllarda Eğitim Bayramının daha güçlü bir şekilde gerçekleştirilmesi çağrısında bulundu.
DOLU DOLU BİR EĞİTİM BAYRAMI, BAŞLIYOR...
DOLU DOLU BİR EĞİTİM BAYRAMI, BAŞLIYOR...
27-28 Eylül´de 21.´sini kutlayacağımız Eğitim Bayramı zengin bir içerik ile önemli konukları ağırlayacak. 2 gün sürecek olan Eğitim Bayramına Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, KKTC Yeniden Doğuş Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Erhan Arıklı, ADD Genel Başkanı Hüseyin Emre Altınışık, Eski DSP Genel Başkanı Zeki Sezer, Sanatçı Rojin gibi isimler katılacak.
aa
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ

/resimler/2016-12/9/1507370657448.jpg

ETKİNLİKLER

/resimler/2016-12/7/1407375362877.jpg

Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Zengin, çok mala sahip olana denmez, zengin kalbi olana denir.

Hz. Muhammed
BUNLARI BİLİYORMUSUNUZ? -Hapşırdığınız zaman kalbinizde dahil olmak üzere bütün vücut fonksiyonlarınız bir an için durur. (Ya bi kez griptim hesapladım 120 kez hapşırmışım demek ki kalbim 1 dakika durmuş o gün) -Eiffel kulesinin tepesine çıkana kadar

İlginç Bilgiler
Adıyaman için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:52 07:33 12:40 15:10 17:28 18:57
17 Ekim 2019 Perşembe