Uşak Besni kardeşliği Tam Not Aldı
Cumhuriyetin 96. Yılı onuruna Uşak Besni kardeşliğini pekiştirmek amacıyla düzenlenen etkinlik hem Besnililerden hem de Uşaklılardan tam not aldı. İstanbul´dan gelen ve Uşak´ta yaşayan hemşerilerimizin yanında Uşaklılarında katıldığın etkinlikler, Kurtuluş oratoryosuyla taçlandırıldı.
Tarih: 5.11.2019 08:59:07/ 932okunma / 0yorum

Geçtiğimiz hafta sonu yapılan bir dizi etkinlikle Uşak Besni kardeşliği pekiştirildi. Uşak OSB, Uşak Üniversitesi ve Besni Eğitim Vakfı tarafından organize edilen etkinliğe Uşak ve İstanbul´dan çok sayıda hemşerimiz katıldı.
Uşak Organize Sanayi Bölgesi konferans salonunda gerçekleştirilen Panellere İzmir CHP Milletvekili Sevda Erdan Kılıç, CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım, Besni Belediye Başkanı E. Mehmet Emre, Besni Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Bağış, Erdemoğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Erdemoğlu, eski DSP Genel Başkanı ve eski Devlet Bakanı Zeki Sezer, Uşak Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkan Vekili Vakkas Dok ve Uşak Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı İsmail Karaman, Ulusal Ses Sanatçımız Latif Doğan, Uşak Besnililer Derneği Başkanı Nuri Çimen, İstanbul Besnililer Derneği Başkanı Ahmet Bozmaz, İstanbul Bahçelievler Besnililer Derneği Başkanı Sermet Şüküroğlu ile İstanbul ve Uşak´tan çok sayıda hemşerimiz katıldı.
Gazetemiz Başyazarı Hasan Emre´nin şiirleri ve hikâyeleriyle sunuculuğunu yaptığı etkinlik tüm gün sürdü. Uşak OSB tarafından misafirlere kahvaltı verilmesiyle başlayan etkinlikler, Erdemoğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Erdemoğlu, eski Devlet Bakanı Zeki Sezer ve Uşak Üniversitesi öğretim üyesi Doç. Dr. Barış Metin´in panelleriyle devam etti.
Konferans salonundaki Paneller öncesi kürsüye gelen misafirler selamlama konuşması yaptı.

Dok: Hepimiz burada Uşaklı olarak görüyoruz kendimizi
Paneller öncesi ilk konuşmayı yapan Uşak Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkan Vekili Besnili hemşerimiz Vakkas Dok, Besni-Uşak kardeşliğinin 50 yıla dayanan bir geçmişi olduğunu ifade ederek şunları söyledi. “Cumhuriyetimizin 96. Kuruluş yıldönümü dolayısıyla düzenlediğimiz geriye dönük baktığımızda 50 yıla dayanan ve özünde kardeşlik olan bir sanayi şehrimize Uşak-Besni Kardeşlik buluşması etkinliğimizde siz Besnili dostlarımızı ağırlamaktan gurur duyuyoruz.
Tabi bizler bu saatten sonra Uşaklılıyız, Besnililiyiz tartışması yapmıyoruz hepimiz burada Uşaklı olarak görüyoruz kendimizi, siz Besnili dostlarımızı da burada ağırlamaktan gurur duyuyoruz. Hepiniz hoşgeldiniz.” dedi.

Güneşhan: Kurtuluş yolu olan eğitimi ele aldık
Uşak´taki bu organizasyonun mimarı olan Besni Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi İşadamı Bekir Güneşhan ise yaptığı konuşmada şunları ifade etti. “Aslında bu etkinlik yaklaşık 3 ay önce gündeme geldi. Yaklaşık bir öncede Besni´de bir eğitim bayramı düzenledik. Tabi yaptığımız Besni Eğitim Bayramı hem ülkemize hem de dünyaya bir model oldu. Milli Eğitim Bakanımızın da katıldığı bayramda ortaya ülkemizin özlediği dostluk, kardeşlik, eğitim ve üretim tablosu çıktı.
Besni Eğitim Vakfı olarak neler yapabiliriz düşüncesiyle ülkemizin zor günlerden geçtiği şu dönemlerde kurtuluş yolu olan eğitimi ele aldık.
Ben Uşak´tan daha çok Uşaklıyım. Çünkü işimiz, aşımız, çocuklarımız burada yani biz Uşaklıyız. Besnili olarak Türkiye´yiz, dünyayız bizim hemşericilik gibi bir kavramımız yok.
Dediğim gibi ne yapabiliriz noktasında Uşak´ın da dünyaya örnek olacak bir tarafı eğitim bir tarafı üretim ortası da dostluk olan bu etkinliği ortaya koyduk. Bu anlamda destek veren Uşak OSB Ailesine, Besni Eğitim Vakfına ve herkese teşekkür ediyorum”

Uşak´ın hak ettiği gazilik unvanı verilmeli
Uşak´taki etkinlikte bir konuşma yapan CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım ise Uşak´a gazilik ünvanı verilmesi için yasa teklifi verdiğin söyledi. Yalım, “Öncelikle 96. Yılını kutladığımız Cumhuriyeti bayramımızı bir kez daha kutluyorum. Yine bu kardeşlik gününün düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.
Besni´nin bir tarafında Şanlıurfa, bir tarafında Kahramanmaraş bir tarafında ise Gaziantep var. Öncelikle şunu anlatmak istiyorum, biliyorsunuz Uşak Kurtuluş Savaşında en önemli bir ilimiz. Biliyorsunuz Yunan Komutan Uşak´ta teslim alınıyor. Hepinizin malum olduğu “Cumhuriyeti biz kurduk” resmi var, işte o resim Uşak´ta çekiliyor. Onun için ben önümüzdeki hafta vermiş olduğum bir kanun teklifiyle Uşak´ın hak etmiş olduğu gazilik unvanını almasıyla alakalı bir teklif verdim. Diğer milletvekili arkadaşlarımda inanıyorum ki destek verecektir. Önümüzdeki haftalarda mecliste gündem dışı bir konuşma yaparak gazilik unvanı almasıyla ilgili bir çaba içerisinde olacağım.” dedi.

Bir sonraki kardeşlik buluşmamız Besni´de olur
İzmir CHP Milletvekili Sevda Erdan Kılıç ise bir sonraki kardeşlik buluşmasının Besni´de olmasını dilediği konuşmasında şunları söyledi. “Bende böyle güzel bir günde Uşak-Besni kardeşlik buluşması etkinliğinde sizlerle birlikte olmaktan gerçekten çok mutlu oldum. Biz Besni deyince şiirlerini, türkülerini ve yiğitlikleriyle bilirdik ama bugün gördük ki Besni deyince artık eğitime, üretime ve en çok da kardeşçe paylaşmayla hatırlayacağız.
Ben umut ediyorum ki bir sonraki kardeşlik buluşmamız Besni´de olur bizim de Besni´yi yakından tanıma ve görme fırsatımız olur. Besnili hemşerilerimizin Uşak´ta üretime koyduğu katkıdan dolayı teşekkür ediyorum. Uşak´ta İzmir´in bir kardeş şehridir. Besni´de bundan sonra bizim bir kardeş şehrimizdir. Çünkü ülkenin ayakta durması için en çok üretime, kardeşliğe, dostluğa ihtiyaç var. Bugün burada yapılan bu kardeşlik buluşmaları umarım diğer Anadolu kentlerinde de olur”

Besni uşak kardeşliğini daha ileriye taşımak istiyoruz
Uşak Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı İsmail Karaman ise Besni uşak kardeşliğini daha ileriye taşımak için gayret sarf ettiklerini ifade ederek şunları söyledi. “Öncelikle Uşak-Besni kardeşlik buluşmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. 2005 yılında Besni´de gerçekleştirilen Eğitim ve Kültür festivaline o dönem Uşak Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı olarak katılma imkânımız oldu. O dönem güzel bir tesadüftü ki Adıyaman valimiz Halil Işık´ta Uşaklıydı.
Uşak, bildiğiniz gibi âşıklar şehridir. Biz insana, dostluğa, kardeşliğe aşığız. Burada 50 yılı aşkın bir süredir sanayide, yatırımda, istihdamda ihracatta hep birlikte omuz omuza olduğumuz hemşerilerimizle aramızdaki sevdayı, kardeşliği daha ileriye taşımak için gayret sarf ediyoruz. Ben bir kez daha bu organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”

Bağış; “Uşaklı Sanayicilerin Büyük destekleri var”
Besni Eğitim Vakfı Başkanı İbrahim Bağış da burada yaptığı kısa konuşmasında şunları söyledi. “Uşak ve Besni´nin kadim tarihi neredeyse birbiriyle örtüşüyor. Milattan önce 5 binli yıllara dayanan Uşak´ın tarihi ve milattan önce 10 binli yıllara dayanan Besni tarihi iki kadim kültürün buluşması ve kaynaşması muhteşem bir şeydir.
Uşak´taki Organize Sanayi Bölgesini gezdim ve gerçekten çok etkilendim. Türkiye´de pek çok Organize Sanayi Bölgesinde bulundum, oralarda projeler yaptım, laboratuvarlar kurduk ama gerçekten Uşak´ın Organize Sanayi Bölgesi örnek bir organize sanayi bölgesidir.
Burada biz Besni Eğitim Vakfı olarak bu organizasyonu düzenlememizdeki amaç Uşaklı sanayicilerimiz Besni Eğitim Vakfına çok büyük destek ve katkıda bulunuyorlar. 200´den fazla öğrenciye burs veriyoruz şuana kadar buna da Uşaklı sanayicilerin çok büyük desteği ve katkısı var. Vakıf olarak onlara minnettarız.”

Emre; “Besnililer Uşak´ı Kardeş Şehir haline getirmişler”
Besni´nin tarihinden bahseden Besni Belediye Başkanı E. Mehmet Emre ise; “Uşak´taki hemşerilerimiz gerçekten çok güzel işler yaptılar. Biz kendileriyle her anlamda iftihar ediyoruz, gurur duyuyoruz. Yıllar boyunca Besnililer Uşak´ı bir kardeş şehir haline getirmişler. Ben buradan işadamı hemşerilerimize, büyüklerimize şükranlarımı sunuyorum.
Benim işadamlarımızdan özellikle istirhamım, sizin bu fikirlerinize, çalışmalarınıza ve gayretinize Besni´de de ihtiyacımız var. Birlikte bir güç olarak Besni´de de güzel şeylere hep birlikte imza atalım. Bu bağlamda gerek Besni´de yatırımı olan özellikle Erdemoğlu Ailesine şükranlarımı sunuyorum ve diğer yatırımcı büyüklerimizi de Besni´ye davet ediyorum” dedi.
Konuşmaların ardından Panellere geçildi. Uşak Üniversitesi öğretim üyesi Barış Metin ve Eski Devlet Bakanı Zeki Sezer kendi alanlarıyla ilgili konuşmacı olarak katıldıkları panelde konuşmalarını gerçekleştirdikten sonra etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür ettiler.

Erdemoğlu: Babamızın çizdiği yolda devam ediyoruz
Erdemoğlu Holding onursal başkanı Mehmet Erdemoğlu´nun sanayiciliğe başlangıç öyküsünden bahseden Erdemoğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Erdemoğlu; “Babamızın en önemli yaşam felsefesi, insana bakışı, doğaya bakışı her şeyde önemli şeyin insanlık olduğunun etkisiyle ticarete atılıyor. Bizleri de öyle yetiştirdi. Bundan dolayıdır ki gelişmelerimiz başlıyor ve bugün de elimizden geldiği kadar babamızın çizdiği yolda devam ediyoruz. Şunu belirtmek isterim ki onun yolundan nokta bile sapmadan daha iyi şeyler yapacağımıza inanıyoruz.

Yatırımcının geniş yeri olsa geniş düşünür
Sanayi yatırımları ve dünyadaki rekabet konusunda da bilgiler veren Erdemoğlu şöyle devam etti. “Erdemoğlu Holding olarak otomasyon ve sanayiye yatırımlarımız içinde harcadığımız para 150 milyon dolardır. Bu yatırımları yapmak zorundayız ülke olarak, yoksa biz dünyada aynı fiyatları veremezsek ürünlerimizi satamayız. Bunun için iki şey lazım. Birincisi Çinlilerin yaptığı gibi ölçek ekonomisi, ikincisi ise daha verimli olma ve maliyetleri düşürme. Onun için de başta sanayi kuruluşlarının alana ihtiyacı var. Bugün ben Uşak´ta net olarak söylüyorum herkes kapana sıkışmış arazi olarak, yatırım yapmaya kalksa yeri yok. Arazisi olmayınca o kadar küçük düşünmek zorunda kalıyor. Geniş yer olsa geniş düşünür. Yani gelirimiz 5 bin liraysa o kadarlık yaşamayı düşünüyoruz bunun gibi bir şey. Geniş düşünmesini sağlaması için sanayici için arazi en önemli kriterdir. Bunun hızlı bir şekilde faaliyete geçirilmesi lazım. Uşak, altyapısı oluşmuş, teknik kadroları oluşmuş, önü açılmış, kimseden bir şey beklemeden gidebilir. Olmazsa buradaki sanayiciler yatırımlarını başka yerlere götürür.”

Oyuncu olmayan teknik direktör olamaz
Salonu dolduran Uşak Üniversitesi öğrencilerine de seslenen Erdemoğlu, “Şimdi gençler çalışmadan, üretmeden, zorluk çekmeden çok çabuk kazanacaklarını zannediyorlar, yok öyle bir şey. Oyuncu olmayan teknik direktör olamaz. Gençlerimiz hemen teknik direktör olmayı düşünüyorlar. Böyle bir dünya yok. Hayal dünyasında geziyoruz. Hayat üniversitesinde okumazsak eğer, onu bilmezsek işletmeyi yöneten idare eden olamayız. Onun için her eğitimde aileden başlar. Ben milli eğitim sistemini, hükümeti eleştirecek değilim ama aile görevini yapıyor mu diye önce bir kendisini çek etmesi lazım. Eğitim ailede başlar.” dedi.
Uşak OSB´deki panellerin ardından Panelistlere ve katkı sunanlara Plaket takdim edildi.
Panellerin ardından, Uşak Üniversitesinde Türkiye Barolar Birliğinin Kurtuluş Oratoryosu sahnelendi. Burada, ses sanatçımız Latif Doğan da kısa bir müzik ziyafeti çekti. Oratoryonun ardından program sona erdi.

Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Besni Uşak kardeşliği Aldı
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
BÖLGENİN EN BÜYÜK CAMİSİ HİZMETE AÇILIYOR
BÖLGENİN EN BÜYÜK CAMİSİ HİZMETE AÇILIYOR
Gaziantep´in Şehitkamil ilçesi Gölgelik kavşağında Erdemoğlu ailesi tarafından yaptırılan 4 bin 500 kişilik cami, taziye evi ve Kur´an Kursu, bugün törenle hizmete açılacak. Osmanlı mimarisinden esinlenerek yaptırılan cami bölgenin en büyük camisi olma özelliğini taşırken cami içerisindeki tavan süsleme ve bezemelerinin altın varak ile yapıldığı bildirildi. Erdemoğlu, “Elimizden geldiğince bütçemiz oranında hayır ve hasenat işlerini yapmaya devam edeceğiz” dedi.
MERHUM MEHMET ERDEMOĞLU  VEFATININ 13. YILINDA ANILACAK
MERHUM MEHMET ERDEMOĞLU VEFATININ 13. YILINDA ANILACAK
Merinos´un kurucusu ve Onursal Başkanı Merhum Mehmet Erdemoğlu ölümünün 13. Yılında 16 Aralık Pazartesi günü Gaziantep Asri mezarlıktaki mezarı başında Kuran-ı Kerim okunarak anılacak. Aynı gün akşam Gaziantep Servi Erdemoğlu Camisi´nde yatsı namazı sonrası mevlit okutulacak.
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Platformu Toplantısı Vali Pekmez Başkanlığında Yapıldı
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Platformu Toplantısı Vali Pekmez Başkanlığında Yapıldı
Birey, aile ve toplum refahını artırmak amacıyla dezavantajlı kesimler öncelikli olmak üzere tüm toplumu hedefleyen katılımcı anlayış ve şuurla ulusal politika ve stratejilerin yerelde uygulanması için gerekli çalışmaları koordine etmek amacıyla Vali Aykut Pekmez Başkanlığında teşekkül eden “Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Platformu” ilk istişare ve değerlendirme toplantısını yaptı.
Tutdere; “Gaz Lambasında Ders Çalışan Çocuklar Var”
Tutdere; “Gaz Lambasında Ders Çalışan Çocuklar Var”
CHP Adıyaman Milletvekili Avukat Abdurrahman Tutdere TBMM kürsüsünde iktidarın 2019 karnesini çıkardı. Mecliste konuşan Tutdere; “Siz, zenginler para kazansın diye ‘Santrallere filtre takmasınlar, uzatalım." diyorsunuz ama bu ülkede gaz lambasında ders çalışan çocuklar var” dedi.
Öğrencilerden Kaymakam İmamoğlu´na Teşekkür Ziyareti
Öğrencilerden Kaymakam İmamoğlu´na Teşekkür Ziyareti
Sinemaya Gitmeyen Çocuk Kalmasın 2019 etkinliği kapsamında sinema ile tanışan öğrenciler, kendilerine bu imkânın sağlanması adına maddi manevi destekte bulunan İlçe Kaymakamı Bedirhan İmamoğlu´nu makamında ziyaret ederek teşekkürlerini iletti.
Adıyaman Sanayi Geliştirme Merkezi İşlerlik Kazanıyor
Adıyaman Sanayi Geliştirme Merkezi İşlerlik Kazanıyor
İpekyolu Kalkınma Ajansı tarafından güdümlenen projeler arasında yer alarak Adıyaman Organize Sanayi Bölgesinden faaliyet gösteren işletmelerin kalifiye eleman sıkıntısını gidermek ve sanayide ihtisaslaşmanın desteklenmesi amacıyla inşa edilerek yapımı tamamlanan Adıyaman Sanayi Geliştirme Merkezi işlerlik kazanıyor.
Öğrenciler Sinemayla Buluştu
Öğrenciler Sinemayla Buluştu
Öğrencilerin kültürel ve sosyal gelişimlerine katkıda bulunmak amacıyla İlçe Kaymakamı Bedirhan İmamoğlu´nun destekleriyle 511 öğrenci sinemaya götürüldü.
Milletvekili Tutdere; “İktidar, Tütün ve Sulama Projeleri konusunda topu taca atıyor"
Milletvekili Tutdere; “İktidar, Tütün ve Sulama Projeleri konusunda topu taca atıyor"
Cumhuriyet Halk Partisi Adıyaman Milletvekili Av. Abdurrahman Tutdere´nin Tarım ve Orman Bakanlığı 2020 yılı bütçe görüşmeleri kapsamında sorduğu sorulara bu hafta Bakan Bekir Pakdemirli´den yanıt geldi.
ERDEMOĞLU ÖĞRENCİLERLE DENEYİMLERİNİ PAYLAŞTI
ERDEMOĞLU ÖĞRENCİLERLE DENEYİMLERİNİ PAYLAŞTI
On dokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Kariyer Merkezi, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Topluluğu ile Kobi Girişimcilik Topluluğunun katkılarıyla düzenlenen kariyer söyleşisinin ilk konuğu Erdemoğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Erdemoğlu oldu. Erdemoğlu söyleşide öğrencilerle deneyimlerini paylaştı.
32 DERSLİKLİ OKULUN TEMELİ ATILDI
32 DERSLİKLİ OKULUN TEMELİ ATILDI
Hayırsever hemşerimiz Mahmut Erdemoğlu tarafından Alanya´ya yaptırılan 32 derslikli ilkokulun temeli atıldı. Burada yaptığı konuşmada Babaları Merhum Mehmet Erdemoğlu´nun yolundan gittiklerinin belirten Mahmut Erdemoğu, “Bizler, babamız Merhum Mehmet Erdemoğlu´nun 25 yıl önce başlattığı, ülkemize faydalı ve kalıcı eserler bırakma prensibini uygulamaya devam ediyoruz. İnşallah bu eserler de son olmayıp, zincire yeni halkalar eklenecektir.” dedi.
İbrahim Erdemoğlu OMÜ´de Öğrencilerle Buluşacak
İbrahim Erdemoğlu OMÜ´de Öğrencilerle Buluşacak
Rektörlüğünü Besnili hemşerimiz Prof. Dr. Sait Bilgiç´in yaptığı Samsun 19 Mayıs Üniversitesinin geleneksel hale getirmeyi planladığı “Kariyer Söyleşilerinin” ilk konuğu hayırsever hemşerimiz İbrahim Erdemoğlu olacak. Erdemoğlu 4 Aralık´ta OMÜ Atatürk Kongre ve Kültür Merkezinde öğrencilerle buluşarak deneyimlerini anlatacak.
İl Özel İdaresinin 2020 Yılı bütçesi onaylandı
İl Özel İdaresinin 2020 Yılı bütçesi onaylandı
Adıyaman Valisi Aykut Pekmez, İl Özel İdaresinin 2020 bütçe ve yatırım çalışmalarını tamamlayan İl Genel Meclis üyeleriyle bir araya geldi. Yapılan toplantıda İl Özel İdaresinin 2020 yılı bütçesi 135 Milyon TL olarak onaylandı.
AYLIK 2 TON ÜRETİYOR
AYLIK 2 TON ÜRETİYOR
Besni´ye bağlı Kızilin Köyünde ikamet eden genç girişimci Reşit Solguncu, çevresindekilerin verdiği askerlik parasıyla başladığı solucan gübresi işinde aylık 2 ton gübre üretiyor. Bu işe başladığında köylülerin kendisiyle dalga geçtiğini ancak yine de yılmadan çalışmaya devam ettiğini ifade eden Solguncu işini daha da geliştirmeyi hedeflediğini söyledi.
Hayırsever İşadamı Osman Dok´a Plaket
Hayırsever İşadamı Osman Dok´a Plaket
Daha önce Pınarbaşı Mahallesinde Taziye evi ve Kuran Kursu yaptıran hayırsever hemşerimiz işadamı Osman Dok´a, Pınarbaşı Camisine yaptığı katkılardan dolayı ilçe müftülüğü tarafından plaket verildi.
Kızilin-Üçgöz-Besni yolunu NE ZAMAN YAPACAKSINIZ?
Kızilin-Üçgöz-Besni yolunu NE ZAMAN YAPACAKSINIZ?
Yaklaşık 35 bin nüfusun yaşadığı “AŞAĞI YAZI”yı Besni´ye bağlayan, her yıl onlarca ölümlü yaralamalı kazaların meydana geldiği Kızilin-Beşyol-Üçgöz yolu neden yapılmıyor. 2013 yılında projesinin yapılmasına rağmen bugüne kadar hiçbir gelişmenin yaşanmadığı bu yolu CHP Milletvekili Tutdere Meclis gündemine taşıyarak duble yollarla övünen iktidara seslendi: “Besnili hemşerilerim için tehlike arz eden Kızilin-Üçgöz-Besni yolunu ne zaman yapacaksınız ve Besnili hemşerilerimize verdiğiniz sözleri ne zaman tutacaksınız?”
Başkan Songur; Kış Lastiği Uygulaması 1 Aralık´ta Başlıyor”
Başkan Songur; Kış Lastiği Uygulaması 1 Aralık´ta Başlıyor”
Besni Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Mitat Songur ticari aralar için zorunlu kış lastiği uygulamasının 1 Aralık´tan itibaren başlayacağını bildirdi.
Erdemoğlu ve Safyün Anadolu 500´de
Erdemoğlu ve Safyün Anadolu 500´de
Ekonomist Dergisinin “Anadolu´nun En Büyük 500 Şirketi” araştırmasında Besnili hemşerilerimizin sahibi olduğu Erdemoğlu Holding 6 şirketiyle yer alırken Safyün Halı ise listede 46 basamak yükselerek 316. Sırada yer aldı.
Bahçeci; “Eğitimin Laik ve Bilimsel Olması yaşamsal değerdedir”
Bahçeci; “Eğitimin Laik ve Bilimsel Olması yaşamsal değerdedir”
Atatürkçü Düşünce Derneği Besni Şube Başkanı Akif Bahçeci 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Bahçeci mesajında eğitimin laik ve bilimsel olmasının yaşamsal değerde olduğunu ifade etti.
Fen Lisesi Öğrencilerine Moral Gezisi
Fen Lisesi Öğrencilerine Moral Gezisi
Besni Mehmet Akif Ersoy Fen Lisesi tarafından okul öğrencileri için üniversite tanıtım, moral ve motivasyon etkinlikleri çerçevesinde İzmir´e gezi düzenlendi.
ADIYAMAN TANITIM GÜNLERİNDE BESNİ STANDINA BÜYÜK İLGİ
ADIYAMAN TANITIM GÜNLERİNDE BESNİ STANDINA BÜYÜK İLGİ
21-24 Kasım tarihleri arasında İstanbul Yenikapı´da düzenlenen Adıyaman Tanıtım Günleri büyük ilgi gördü. Özellikle Besni standını ziyaret eden vatandaşlar Besni kültürünü yakından tanıma fırsatı bulurken çok sayıda hemşerimizde tanıtım günlerine katılım sağlayarak birbirleriyle hasret giderdi.
Bağımlılıkla Mücadele Toplantısı Yapıldı
Bağımlılıkla Mücadele Toplantısı Yapıldı
Uyuşturucuyla mücadelede bugüne kadar yapılan çalışmaların değerlendirilerek alınan ve uygulanan tedbirlerle kurumlar arasındaki koordinasyonun masaya yatırıldığı Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu toplantısı Vali Aykut Pekmez Başkanlığında yapıldı.
Toprak; “Besnililer Bizi Tercih Ettiği için Teşekkür Ederiz”
Toprak; “Besnililer Bizi Tercih Ettiği için Teşekkür Ederiz”
Et lokantalarıyla ünlü olan Şambayat Beldesinde Şambayat Ocakbaşı Et Lokantası sahibi Mustafa Toprak, Besnili vatandaşlara işletmelerini tercih ettiği için teşekkür etti.
Kaymakam İmamoğlu Köy Ziyaretlerine Devam Ediyor
Kaymakam İmamoğlu Köy Ziyaretlerine Devam Ediyor
Besni Kaymakamı Bedirhan İmamoğlu köy ziyaretleri kapsamında Hasanlı Köyünü ziyaret ederek vatandaşların istek ve taleplerini dinledi.
“Uzaydan Gelen Mesaj” Konulu Söyleşi Düzenlenecek
“Uzaydan Gelen Mesaj” Konulu Söyleşi Düzenlenecek
Besni Şehit Mehmet Yağmur Anadolu İmam Hatip Lisesinde Çanakkale On Sekiz Mart Üniversitesi öğretim görevlisi Prof. Dr. Ahmet Erdem´in konuşmacı olarak katılacağı “Uzaydan Gelen Mesaj” konulu söyleşi düzenlenecek.
Arif İşitmen; “Uygun şartlarla Düşük faizli kredi vermekteyiz”
Arif İşitmen; “Uygun şartlarla Düşük faizli kredi vermekteyiz”
Besni Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Mitat Songur´un odaya kayıtlı esnaflara yönelik kredi açıklamasının ardından Yeni Besni Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı Arif İşitmen konuyla ilgili açıklamalarda bulundu.
Tutdere; “2020 Bütçesi´nde Adıyaman´ı Es Geçmeyin”
Tutdere; “2020 Bütçesi´nde Adıyaman´ı Es Geçmeyin”
CHP Adıyaman Milletvekili Av. Abdurrahman Tutdere, Kültür ve Turizm Bakanlığı Plan ve Bütçe Komisyonu´nda Nemrut´a yapılması planlanan teleferik projesini, yapımı yılan hikayesine dönen Adıyaman Arkeoloji ve Panorama Müzesi´ni ve sözü verilen İl Kütüphanesi´ni Bakan Nuri Ersoy´a sordu, "2020 bütçesinde Adıyaman´ın es geçilmemesini umuyoruz." dedi.
Milletvekili Yılmazkaya; “Eğitim Bir Toplumun En Önemli Unsurudur”
Milletvekili Yılmazkaya; “Eğitim Bir Toplumun En Önemli Unsurudur”
“Eğitim, bir toplumun en önemli unsurudur. Bir ulusun geleceğini bitirmek istiyorsak ilk yapılması gereken o toplumun millî eğitimini bitirmektir” diyen CHP Gaziantep Milletvekili Opr. Dr. Bayram Yılmazkaya, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda, Milli Eğitim Bakanlığının 2020 yılı bütçesinin görüşmelerinde bakanlığı ve uyguladığı eğitim politikalarını sert sözlerle eleştirdi.
SASA´NIN YENİ HEDEFİ DÜNYA DEVLERİYLE REKABET
SASA´NIN YENİ HEDEFİ DÜNYA DEVLERİYLE REKABET
Adana´da günde bin ton elyaf üretme kapasitesiyle dikkati çeken ve üretiminin yaklaşık yüzde 30´unu 45 ülkeye ihraç eden SASA Polyester Sanayi AŞ, yeni yatırım ve teşviklerle hedefini büyüttü. SASA Genel Müdürü Mehmet Şeker; “Şu anda Türkiye´nin ihtiyacı olan poy, iplik ve elyafın tamamını üretebilecek güçte ve kapasitedeyiz. SASA, aslında Avrupa liginde oynayan bir takım” dedi.
Milletvekili Tutdere; “8 Milyonluk İşsizler Ordusu Sizin Eseriniz”
Milletvekili Tutdere; “8 Milyonluk İşsizler Ordusu Sizin Eseriniz”
CHP Adıyaman Milletvekili Av. Abdurrahman Tutdere, meclis genel kurulunda yaptığı konuşmasında Türkiye´deki işsizlik tablosuna dikkat çekerek, "AK Parti´nin iktidara geldiği 2003´te İŞKUR´a yapılan başvuru sayısının 587 bin 479´dan, 2018´de 3 milyon 509 bin 603 kişiye yükseldi” dedi.
Vali Aykut Pekmez´den Polislere Çorba ikramı
Vali Aykut Pekmez´den Polislere Çorba ikramı
Adıyaman Valili Aykut Pekmez, uygulama noktasında görev yapan polislere çorba ikramında bulundu.
aa
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ

/resimler/2016-12/9/1507370657448.jpg

ETKİNLİKLER

/resimler/2016-12/7/1407375362877.jpg

Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Kırk küpü yerden göğe dizseler, ortadan birini çekeler, var sen seyreyle gümbürtüyü…

Yunus Emre
-Global ısınma yükselen deniz seviyesi 2050 yılında shangai ve deniz kıyısındaki Çin şehirlerinde büyük sellere neden olacak.bu sellerde 76 milyon kişi evsiz kalacak. -Üzerinde barkodu olan ilk ürün Wringleys marka sakızdır. -Kereviz yerken harcanan ka

İlginç Bilgiler 3
Adıyaman için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:52 07:33 12:40 15:10 17:28 18:57
14 Aralık 2019 Cumartesi