Uyuşturucu kullanıcılarının Meskeni olmaya başladı

1984 yılında yapılan çalışmayla yüzde yetmiş oranında heyelan bölgesi kabul edilerek yapı yasaklı hale getirilen Korupınar Mahallesinde vatandaşlar mahallenin heyelan bölgesinden çıkarılması için Besni Belediye Başkanı Eyyup Mehmet Emre´ye talepte bulundu
GÜNDEM 24.08.2019 10:36:50 48 0

MAHALLE HARABEYE DÖNDÜ
BOŞ BİNALAR TEHLİKE SAÇIYOR

1984 yılından bu yana heyelan bölgesi olarak kabul edilen Korupınar Mahallesi Stadyum Caddesindeki vatandaşlar mahallenin heyelan bölgesi olmaktan çıkarılmasını istiyor.
Geçtiğimiz yıl heyelan bölgesi olması ve mesire alanı çalışmaları nedeniyle yıkılan onlarca konutun yıkım çalışmaları tamamlanmayınca mahallede çeşitli suç unsurlarına da rastlanmaya başladı.
Yıkılan yerlerin temizliğinin bir an önce yapılmasını isteyen mahalle sakinleri mahallenin adeta uyuşturucu kullanıcılarının meskeni haline gelmeye başladığını dile getirdi.

Mahalle halkı belediyede toplanıp taleplerini iletti

Konuyla ilgili Belediye Başkanı Emre ile görüşen Korupınar Mahallesi muhtarı Cengiz Aydıngüzel ve mahalle sakinleri mahallenin heyelan bölgesi olmaktan çıkarılmasını ve mesire alanı çalışmalarının başlamasını talep etti.

Toplantıda konuşan Mahalle Muhtarı Ayıngüzel; ?Korupınar Mahallesi yüzde yetmiş oranında heyelan bölgesi olarak 1984 yılından bu yana işaretlenmiş bulunmakta. Bu konuda mahallemizin heyelandan çıkarılmasıyla alakalı belediyemizin eski dönemlerinde yapılması planlanan ihalenin yapıldığı takdirde heyelandan çıkarılabileceğini düşünüyoruz. Bu konuyla alakalı belediye başkanımız Eyyup Mehmet Emre ile bir toplantı yaptık. Toplantıya mahallemiz sakinleri ve mühendis arkadaşlarda katıldı. Toplantıda belediye başkanımız bizlere yeterince destek de bulundu? dedi.

Çalışma tamamlanırsa Mahallemiz kurtulacak

Aydıngüzel şöyle devam etti; ?Bunun haricinde şuan mahallemizde yıkılan bölgelerde, mekruh binalarda uyuşturucu, alkol vs. suç unsurlarına rastlandığını mahalle sakinlerimizle tespit ettik. Bununla alakalı emniyet, kaymakamlık ve belediyeye gerekli dilekçeleri verdim. Belediye başkanımız en yakın zamanda alanın temizlenip güzel bir mesire alanı yapılmasıyla ilgili ellerinden gelen gayreti göstereceklerini ilettiler.
Mahallemiz sınırları içerisinde bulunan Diş Hastanesinin bulunduğu sokak, Özlem Sokak ve Yayladağ Sokak da asfaltlanma çalışması yapılacağını yine belediye başkanımız Mehmet Emre bizlere iletti. Yine mahallemizde atıl durumda bulunan bir park alanı var. Daha önce SSK´ya satıldı ama oraya yeniden oyun aletleri ve bankların konulması mahallemiz ve vatandaşlarımız açısından faydalı olabileceğini düşünüyoruz. İnşallah en kısa zamanda yapılacak bu çalışmalarla mahallemiz rahatlar? diye konuştu.

Başkan Emre; ?Korupınar Mahallemize bu yıl hizmetlerimiz olacak?

Vatandaşların taleplerini dinleyen Belediye Başkanı Eyyup Mehmet Emre ise; ?Korupınar Mahallesinden vatandaşlarımız bizleri ziyarete geldiler. Öncelikle ziyaretlerinden dolayı kendilerine teşekkür ediyorum.
Mevcut olan bir projemiz vardı. Biz zaten mahalleri yerinde görmek istiyorduk. Fakat belediyenin iş yoğunluğundan dolayı bununla ilgili herhangi bir planlama yapamadık ama Allah izin verirse tüm mahallelerimizi bizzat gelip ziyaret ederek vatandaşlarımızla sorunlarını oturup konuşacağız.
Korupınar Mahallesi Besni´nin en güzel mahallelerinden bir tanesi, bu mahalleyi eski güzel günlerine getirmek için bir gayret içerisindeyiz. Bu yıl içerisinde mahallemizle ilgili yapmayı planladığımız hizmetler var. Bunları mahalle sakinlerimiz ve muhtarımızla birlikte oturup istişare ettik. İnşallah bu sene içerisinde bir park artı yol noktasındaki çalışmalarımızı da tamamladıktan sonra mesire alanı ile ilgili de yazışmalarımızı yapıp orasıyla ilgili de bir çalışmamız olacak. Bu sene Korupınar Mahallesiyle ilgili yapmayı planladığımız hususiyetler bunlar.

Onun haricinde tapu problemi olan arkadaşlarımızın da sorunlarıyla ilgili de bir çalışma yapacağız. Bu tür problemlerin üstesinden gelirsek mahalle sakinlerimizde bizde rahatlayacağız. Amacımız memleketimize, milletimize hizmet etmek bu doğrultuda bir gayret içerisindeyiz. Rabbim bizleri de mahcup etmesin. İnşallah Besni´mizi arzu ettiğimiz güzel noktalara hep birlikte taşıyacağız? dedi.