Vakkas Açar Gençlerle buluştu: RANTA, TALANA, VURGUNA MÜSAADE ETMEYECEĞİZ
CHP Besni Belediye Başkan Adayı Vakkas Açar Gençlik Buluşmasında çarpıcı vaatlerde bulundu. Acar, seçilmesi durumunda ranta talana vurguna müsaade etmeyeceğini ifade etti. Besni´nin geçmişinde bütün çevre il ve ilçelere sosyal ve kültürel alanda örnek olmuş bir ilçe olduğunu da belirten Acar, “Maalesef son dönemlerde farklı yönetim şekilleriyle bu tür özelliklerini kaybetmiş gerilemiş ve şehirden çok köye dönüşmüş bir ilçeye dönmüştür.” dedi.
Tarih: 25.12.2018 14:56:54/ 691okunma / 0yorum

Arazi, rant olayını Besni´nin gündeminden çıkaracağız

Seçildiği taktirde Besni´nin gündeminde olan inşaat, arazi ve rant olayını ortadan kaldıracağını ifade eden Acar, “Hiçbir şekilde ranta talana vurguna müsaade etmeyeceğiz. Sizlerde ileriki zamanda göreceksiniz ki belediye bünyesinde saygın, dürüst ve ilkeli insanlar oluşturacağız. Geçmişinde şaibesi olan hiç kimseyi biz arkamıza almayacağız. Şaibesi olan hiç kimse bize belediye meclis üyeliği veya diğer kurumlarda görev almak için müracaat etmesinler.”  

Tüm ihaleler şeffaf, halkın huzurunda yapılacak

10 yıldır Kesmetepe´de belediye başkanlığı yaptığını ve şeffaf belediyeciliğe çok önem verdiğini ifade eden Vakkas Acar, “Yaptığım bütün ihaleleri belediye bahçesinde tüm halkın katılımıyla yaptım. Yaptığımız bütün harcamaları muhasebemizi halkın sorulabilir ve öğrenebilir bir hale getirdik. Bunu inşallah burayı kazandığımız zaman aynı şekilde devam etmek istiyoruz. Biz belediye başkanı olmamız durumunda yapacağımız bütün ihaleleri belediyemizin yan tarafındaki parka kuracağımız dev ekranla siz değerli Besnililerin izlenimine sunacağız. Hiçbir şey gizli olmayacak.” dedi.

Besni´yi güvenli yarınlara taşıyacak olan gençlerdir

Besni Belediyesi Kapalı Düğün Salonunda düzenlenen “Gençlik Buluşması” toplantısında konuşan Vakkas Açar siyasete gençlerin de dahil olması gerektiğini ifade etti.
CHP Besni Belediye Başkan Adayı Vakkas Açar “Türkiye´yi özgür aydınlık ve güvenli yarınlara taşıyacak olan siz değerli genç arkadaşlarımızdır. Siz genç arkadaşlarımızın fikirleri bizlere her zaman yol gösterici olacaktır.” Diyerek, salonda bulunan gençlere ilçe il ya da ülke yönetimi ve geleceği için siyasete genç yaşta girin çağrısı yaptı. Kendisinin de çok genç yaşta siyasete atıldığını söyleyen Acar, projelerini de açıkladığı toplantıda konuşmasına şöyle devam etti:

Siyasete ilgi gösterin ve siyasette söz sahibi olun

Bende sizin yaşlardayken girmiş olduğum bu siyaset yolunda şuana kadar gençliğin siyasette toplumda hakta hizmette ne kadar önemli olduğunu ilerde yaşamış ve şuanda bu çalışmalar sonrasında ilçemiz olan Besni´ye Aday olmuş bulunmaktayım.

Gençliği ilk etaplarda toplum üzerinden maalesef çok güven verilen bir kesim olmadığı ama işte ilgi girdiği zaman neleri başarabildiğini bu insanlara hissettiren bu insanlara bu duyguyu yaşatan bir arkadaşınız olarak sizlerin mutlaka ve mutlaka siyasete ilgi duymanızı ve siyasette söz dâhilinde olmanızı istiyorum. Lütfen siyasette ilgi gösterin siyasette ilgi gösterdiğiniz zaman Türkiye´deki sorunları hem daha iyi izlemek hem de o sorunlara çözüm üretmek gibi becerilerinizi geliştirmek imkânı kuracaksınız.

Haksızlığa uğrayanların her zaman yanında olacağız

Bu ülkenin geleceği öncelikle gençlere emanettir. Sizler hakkı hukuku ve adaleti hiçbir ayrım yapmadan savunacak, görüşü dini inancı etnik kimliği ne olursa olsun haksızlıklarla karşı karşıya kalanların her zaman yanında olacağız. Türkiye nüfusunun yarısı 30 yaş altıdır arkadaşlar, bugün Avrupa istatistik ofisi (Euro stat) Türkiye istatistik kurumu (TUİK) verilerine göre Türkiye´nin 15-25 yaş aralığındaki nüfusun 13 milyon kişi ile Avrupa´nın en geç konumundayız.

Bu genç nüfus zenginliğimizi fırsata dönüştürme yolunu araştırıp bulmalıyız. Kardeşlerim, aklımızı ve kalbimizi çalıştıracağız. Bütün zorlukların üstesinden gelerek, hep beraber çalışa çalışa, birleşe birleşe ve paylaşa paylaşa yapacağız. Şunun ifade etmek isterim ki çok kararlı bir süreç yaşayacağız. Aynı zamanda ahlaklı, özverili, erdemli bir süreç yaşayacağımıza tüm halkımız emin olabilirler.

Gençler için çok değerli projelerimiz bulunmaktadır

Bizler Besni´de yeni sözlerin söylendiği bir süreç yaşayacağımıza yüzde 100 emin bir birey Vakkas Açar olarak, Besnililerin huzuruna çıkmış bulunuyorum. Kesmetepe´de yaşayan herkesin kalbini kazandığımız gibi Besnimizde yaşayan tüm arkadaşlarımızın da kalbini kazanacağımıza hiç kimsenin şüphesi olmasın.

Değerli gençler sizler için genç bir aday olarak çok kıymetli, çok değerli projelerimiz bulunmaktadır. Bunlara ilk etapta etüt merkezleri kurarak başlamak istiyoruz. Etüt Merkezleri kurarak Besni´de yaşayan gençlerimizi ders çalışma imkanı olan ya da olmayan buna maddi olarak imkanı olan yada olmayan bütün gençlerimizi kuracağımız Etüt merkezlerine Belediyemizin hizmet araçlarıyla evlerinden alıp, o etüt merkezlerinde öğretmenlerimiz öncülüğünde ders çalışma alanları yaratıp, her türlü imkandan istifade ettirdikten sonra tekrar evlerine Belediyemiz araçlarıyla bırakma hizmeti sunmayı planlıyoruz. Çünkü malum ders çalışma dönemleri kış aylarında oluyor herkesin evinde kendisine ait bir odası olmayabilir. Bunu belediye olarak biz sağlayıp Üniversiteye veya Liselere hazırlıkları öncesinde desteklemeyi planlıyoruz.

Gençlerimizi yönetime dâhil edeceğiz

Aynı zamanda Kesmetepe´de 10 yıldır devam ettirdiğimiz üniversiteyi kazanan gençlerimizi destekleme projemizi, Besni´deki gençlerimiz içinde uygulayacağız. Normalde belediyeler burs vermez ama biz bunu sosyal yardım adı altında durumu iyi olsun kötü olsun bütün gençlerimizi ilk kazandığı yıl her bir öğrencimize Bin TL yardım etmek için değil onure etmek için bu yardımı sağlayacağız. Daha sonra da maddi durumu olmayan öğrencilerimize bu yardımı aralıklarla devam ettireceğiz.

Siz değerli gençlerimizi yönetime dâhil edeceğiz. Hepinizin malumu ilçelerde kent konseyleri oluşturuldu ama bunlar bazı ilçelerde çalıştı bazı ilçelerde de ismi var ama hiçbir işlevi yok. Biz Besni´deki kent konseyini işlevli hale getirip buraya gençlerimizi dâhil etmek adına genç meclisi ve kadın meclisi olarak alt kollar kurup siz gençleri 3 ayda bir o mecliste toplayıp yapacağımız hizmetleri sizlerle konuşup sizlerle tartışıp neden yapmamız gerektiğini sizlerin önerileri doğrultusunda karara bağlayıp ona göre hizmet etmeyi planlıyoruz.

Katılımcı bütçe formülü oluşturacağız

Ayrıca dünyanın şuan belirli bölgelerinde var olan ülkemizde de bazı belediyelerde varolan katılımcı bütçe formülünü ilçemizde ilk etapta yüzde 5 veya yüzde 10 oranında uygulamak istiyoruz. Katılımcı bütçe demek bütçenin harcanmasında, nelere harcanacağına dahil sizlerin fikirlerini görüşlerini alarak oluşturulacak bütçedir. Nasıl ki bir ailede reis evin erkeği sayılıp herhangi bir harcama yaptığında evin hanımına danışıp yapıyorsa Besni Belediye başkanı da yapacağı harcamayı bu şekilde şehirde yaşayanlara danışarak yapacağız.

Bütün ihaleleri Besni halkı canlı izleyecek

Değerli arkadaşlar ben 10 yıldır belediye başkanıyım. Bu süre içerisinde şeffaf belediyeciliğe çok önem veren bir arkadaşınızım. Hiçbir şeyi kapalı kapılar arkasında gizli bir şekilde yapmam. Yaptığım bütün ihaleleri belediye bahçesinde tüm halkın katılımıyla yaptım. Yaptığımız bütün harcamaları muhasebemizi halkın sorulabilir ve öğrenebilir bir hale getirdik. Bunu inşallah burayı kazandığımız zaman aynı şekilde devam etmek istiyoruz. Biz belediye başkanı olmamız durumunda yapacağımız bütün ihaleleri belediyemizin yan tarafındaki parka kuracağımız dev ekranla siz değerli Besnililerin izlenimine sunacağız. Hiçbir şey gizli olmayacak. Yapacağımız bütün harcamalar belediye ye kuracağımız internet sitesi ile her ay nereye ne harcanmış, ne kadar harcanmış ve neden harcanmış ise her şeyi öğrenebileceksiniz.

İnşaat, arazi ve rant olayını Besni´nin gündeminden çıkaracağız

Biz sosyal belediyecilik anlayışıyla çıkmış olduğumuz bu yolda Besninin gündeminde olan inşaat, arazi ve rant olayını sizlerin gündeminden çıkaracağız. Bizim belediye başkanlığımız döneminde insana dokunan projeler olacak. Hiçbir şekilde ranta talana vurguna müsaade etmeyeceğiz. Sizlerde ileriki zamanda göreceksiniz ki belediye bünyesinde saygın, dürüst ve ilkeli insanlar oluşturacağız. Geçmişinde şaibesi olan hiç kimseyi biz arkamıza almayacağız. Şaibesi olan hiç kimse bize belediye meclis üyeliği veya diğer kurumlarda görev almak için müracaat etmesinler.

Besni geçmişinde bütün çevre il ve ilçelere sosyal ve kültürel alanda örnek olmuş bir ilçemiz maalesef son dönemlerde farklı yönetim şekilleriyle bu tür özelliklerini kaybetmiş gerilemiş ve şehirden çok köye dönüşmüş bir ilçeye dönmüştür.

Besni´yi köylüsü ile şehirlisi ile tekrar şehir yapacağız

Eskiden TUT Besni´nin beldesi iken “Gölbaşı´na gittiklerinde Gölbaşına gidiyoruz, Adıyaman´a gidince Adıyaman´a gidiyoruz.” Derlermiş, ama “Besni´ye gidenler şehre gidiyoruz” derlermiş. O günden beri Besni´nin büyük bir şehir olduğunu, şehirleşmenin tam yerleştiğini belirten bir ifadedir. Maalesef günümüzde bu özelliğini yitirmiştir. İnşallah bizler yönetimi ele aldığımızda Besni´yi köylüsü ile şehirlisi ile tekrar şehir etme vaadinde bulunuyoruz. Besni´nin kaybettiği özelliklerini yeniden kazandırarak yapacağız. Besni geçmişinde sinemalarıyla, tiyatrosu ile farklı üretim alanlarıyla kendini çevre illere de kabul ettirmiş bir ilçe olması münasebeti ile biz BESMEK diye bir proje ürettik bu projenin içerisinde Besni´yi hem iş hem ticaret hem de kültürel ve sanatsal alanlarda olması gereken yerlere taşıyacağız. Bunu yaparken Besni Belediyesi Meslek Edindirme kursları adı altında Besni´nin kaybetmiş ve yitirmiş olduğu meslekleri tekrar uzmanlar tarafından siz gençlerin istemesi dâhilinde orada verilecek eğitimler ve sanatsal faaliyetler dâhilinde tekrar kazandıracağız.

Projelerimizi gerçekleştirebilecek gücümüz ve kudretimiz var

Sportif Faaliyetleri maddi ve manevi olarak destekleyeceğiz. Burada projelerden bahsederken bazılarınız muhalefet partisi bunları nasıl yapacak diye bir soru aklınızda oluşabilir? Biz Türkiye´de iktidar değiliz ama bizim de iktidar olduğumuz büyük şehirler büyük ilçelerimiz var. Bugün Besnililerin en büyük şansı CHP´nin ikinci adamı diye tabir edilen, Oğuz Kaan Salıcı bu konularda kardeş belediyecilik adı altında gerekli yatırımların, gerekli finansmanların sağlanması noktasında elinden geleni yapacak bir abimizdir. Bu abimizin burada olması Besnililer için gerçekten büyük bir şans. Biz bu abimiz yokken bile Kesmetepe´de birçok projemizi kardeş belediyecilik çatısı altında orada hayata geçirdik. İnşallah bu dönem burada kazanmamız durumunda her bir projemizin finansmanını değişik büyük şehir ve büyük ilçelerin üstleneceği konumdayız. O yüzden hiç kimse bizim sunduğumuz projeleri gerçekleştirmeme noktasında endişesi ve şüphesi olmasın. Bizim bunları gerçekleştirebilecek gücümüz ve kudretimiz vardır. Mesela bir örnek vermek istiyorum inşallah kazandığımızda bir projemizin sözünü şimdiden aldık. Kazandığımız zaman Besni´ye kuracağımız bir anfi tiyatronun tüm masrafını İzmir Karabağlar Belediyesi karşılayacağının sözünü bugünden vermiştir. Sizlerin huzurunda buradan Karabağlar Belediyemize teşekkürlerimi sunuyorum.” Dedi.

Siyaset biz geçleri ayrıştırmayıp birleştirmeli

CHP Besni İlçe Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Satıcı burada yaptığı konuşmada bu günü Gençlik buluşması günü olarak ilan etmek istediklerini sösyledi. Satıcı, “Hepimizin bildiği üzere 31 Mart 2019 yerel seçimler münasebeti ile siyasi partilerimiz adayları ile demokrasi yarışına start verdi. Güzide ilçemizin alt yapı, çevre düzenleme sorunlarının tartışıldığı bu süreçte. Geçen dönemlerde yaşadığımız fakat seçimlerden sonra sorulan ama bir cevaba ulaşamayan bir sorumuz var “Ya Gençlik Ne Olacak” sorusu? Gençlerimiz siyasetin neresinde gençler nasıl yönetmek ve yönetilmek ister. Ülke genelinde ve ilçemizde de gün geçtikçe büyüyen işsizlik yaramız. Ne olacak bu yara sarılacak mı fikirlerimiz ve düşüncelerimiz ne kadar önemseniyor gibi aklımızı karıştıran sorularımıza cevap alacağımız gündür bugün.

Bizlerde CHP Gençlik Kolları olarak siyasetin biz geçleri ayrıştırmayıp birleştirmesi gerektiğini düşünüyoruz. Ve bugünü partili partisiz ayrıştırmadan kimseyi ötekileştirmeden Besni´de yaşayan her gencin bu memlekette bir söz hakkı olduğunu savunuyor 23 Aralık gününüzü geleneksel hale getirip Besni´de Gençlik Buluşması Günü olarak ilan etmek istiyoruz. Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ün Ya İstiklal Ya Ölüm Parolası ile kurduğu ve bizlere emanet ettiği ülkemizde biz gençlerinde Gençlik İsterse Olur parolasıyla söz sahibi olacağını belirtmek isteriz. Her yıl bu platformda buluşup fikirlerimizi önerilerimizi şikâyet ve dileklerimizi dile getirmeyi hedefliyoruz.”dedi.

Daha sonra konuşan CHP Besni ilçe Başkanı Hakan Kılınç ise Önümüzde çok önemli bir seçim var. 31 Mart Pazar günü hem Besni´mizin, hem de sizlerin geleceğini oylayacaksınız. Bakın 16 yıldır ilçemiz iktidara her seçimde çok büyük bir katkı sunarak oy vermiştir. Fakat ne yazık ki ilçemiz hak ettiği hizmetleri hem yerelde hem genelde alamamıştır. Bende sizin içinizden biri olarak yaklaşık 19 yıldır bu şirin ilçemizde yaşamaktayım. Bu güzelim ilçemizin tüm sorunlarını bilen bir kardeşinizim. 3 yıllık ilçe başkanlığı süresi boyunca ilçemizin hem yerelde hem genelde sorunlarını sürekli gündeme getirdim ve çözüm önerileri sunmamıza rağmen ne yazık ki mevcut yönetim bu sorunlara çözüm getiremedi.

Günümüzde genç nüfusu hızla artan bir ülkeyiz ve aynı zamanda genç nüfusunu su gibi harcayan bir ülkeyiz. Bugün ilçemizde de gençlerimize yönelik ne yazık ki hiçbir çalışma yapılmadı, gençlerimiz işsiz ve gelecek kaygısı ile mücadele içindeler. Sizlerin tüm sorunlarını bilen bir kardeşiniz olarak sizlere sizin gibi genç, dinamik, genç yaşta belediye başkanı olup 10 yıllık başkanlığı zarfında çok güzel ve başarılı işlere imza atan, sizden biri olan Vakkas Açar´ı Cumhuriyet Halk Partisi Besni Belediye Başkan adayı olarak sizlerin huzuruna getirdik.” dedi.

Daha sonra konuşan CHP İl Başkanı Deniz Çakmak ise “Genç demek yenilikçi demek, gençlik demek dinamizm demek, gençlik demek heyecan demek, gençlik demek geleceğe umut ile bakmak demektir.

Şunu çok iyi bilmeliyiz ki gençlik olmazsa toplum kendisini yenileyemez ve azimle yoluna devam edemez. Ama ne yazık ki bugün gençliğin toplumdaki yeri maalesef bilinmemektedir. Atanamayan ve işsiz gençliğin çoğunlukta olduğu güzel ülkemde ülkemizde hepimize büyük vazifeler düşmektedir. Bugün batı Fende, ekonomide ve sosyalde bizden üstünse, kabahat bugünkü gençliğin değil, bir önceki gençliğin suçudur. Kendiniz için değil, bağlı bulunduğunuz toplum ve ulus için mücadele etmelisiniz.” Dedi.

Konuşmaların ardından soru cevap kısmına geçildi.

Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Bayan muhtar adayının tüm azaları da bayan
Bayan muhtar adayının tüm azaları da bayan
Kaymakam Hasan tütün Mahallesi Muhtar adayı Saime Türk´ün tüm azaları da bayanlardan oluşuyor. Ev hanımından çalışanına oy pusulasına 8 bayan aza yazan Saime Türk, “mahallemin sorunlarına bayan eli değmesini istiyorum. O nedenle tüm azalarımı da bayan arkadaşlarımdan yazdım” dedi.
Alkan 4. Etap TOKİ´de: Sorunlarınızın hepsini çözeceğiz
Alkan 4. Etap TOKİ´de: Sorunlarınızın hepsini çözeceğiz
Saadet Partisi Besni Belediye Başkan adayı Reşit Alkan sorunlar yumağı 4. Etap TOKİ sakinleri ile bir araya geldi.
Erdemoğlu Mahallesi Muhtar Adayı Aydın Aktaş: Mahallemin sorunlarını biliyorum
Erdemoğlu Mahallesi Muhtar Adayı Aydın Aktaş: Mahallemin sorunlarını biliyorum
Arzuhalci Aydın Aktaş Erdemoğlu Mahallesine Muhtar adayı olduğunu söyledi. Erdemoğlu Mahallesinin sıkıntı ve sorunlarını bildiğini ve çok yakından takip ettiğini belirten Aktaş şunları söyledi.
Kılıçdaroğlu Besni´de partililere seslendi: “CHP KUL HAKKI YEMEZ”
Kılıçdaroğlu Besni´de partililere seslendi: “CHP KUL HAKKI YEMEZ”
CHP Genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu seçim çalışmaları kapsamında geldiği Adıyaman´da Besni, Gölbaşı ve Tut ilçelerini ziyaret etti. Kılıçdaroğlu´na Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere, Gaziantep Milletvekili Bayram Yılmazkaya, İl başkanı Deniz Çakmak, ilçe başkanı Hakan Kılınç, Belediye Başkan adayı Vakkas Acar eşlik etti.
Alkan: BESNİME KURBAN OLURUM, BU MEMLEKETE HİZMET YA GELECEK YA GELECEK
Alkan: BESNİME KURBAN OLURUM, BU MEMLEKETE HİZMET YA GELECEK YA GELECEK
Saadet Partisi Belediye Başkan adayı Reşit Alkan seçim bürosunun açılışında miting gibi kalabalığa seslendi. Yakın akrabası Ali Erdemoğlu´nun da katıldığı açılışta konuşan Alkan, Besni halkının oylarına, teveccühüne kimsenin ipotek koyamayacağını belirterek “Besni ne derse o olur.” dedi. Hayırsever hemşerimiz Ali Erdemoğlu ise, Besni Halkının Fakülteye sahip çıkması çağrısını yinelediği konuşmasında “Besnimiz için gereken neyse şu ana kadar yaptıklarımız, bundan sonra da devam edecektir. İnşallah yeni yatırımlarımız olacak.” diyerek Besni halkına müjde verdi.
Emre: Halkımızı Aldatmanın Peşinde Değiliz
Emre: Halkımızı Aldatmanın Peşinde Değiliz
AK Parti Besni Belediye Başkan Adayı Eyyup Mehmet Emre yapılabilecek hizmetlerin en iyisini sadece AK Parti´nin yapabileceğini ifade ederek; “Bizler ‘İnsanı yaşat ki, devlet yaşasın´ düsturunu ilke edindik. Siyasi hayatımız boyunca halkımızın sorunlarını elimizden geldiği nisbette çözmek için gayret ettik. Bizler yapamayacağımız hiçbir hizmetin sözünü vermiyoruz. ‘Yaparsa AK Parti yapar´ diyoruz.
Yıldız, Gençlik kollarından ve Meclis adaylığından istifa etti
Yıldız, Gençlik kollarından ve Meclis adaylığından istifa etti
Ak Parti Gençlik kolları başkanı ve Belediye Meclis üyesi adayı Ahmet Yıldız, partideki tüm görevlerinden istifa ettiğini açıkladı. Gençlik kolları başkanlığı ve Belediye Meclisi adaylığından istifa ettiğini duyuran Yıldız, yazılı bir açıklama ile istifa gerekçelerini sıraladı.
Yeni Besni Mahallesi Muhtar Adayı İsmail Yıldız: “Siz Seçin Biz Hizmet Edelim”
Yeni Besni Mahallesi Muhtar Adayı İsmail Yıldız: “Siz Seçin Biz Hizmet Edelim”
31 Mart yerel seçimlerinde Yeni Besni Mahallesinden Muhtar Adayı İsmail Yıldız, Siz seçin biz hizmet edelim. Çözümün adresi olacağız” dedi.
Ak Parti Kadın Kolları: Besni´nin değişimi için gönül birliği etmeye çağırıyoruz
Ak Parti Kadın Kolları: Besni´nin değişimi için gönül birliği etmeye çağırıyoruz
Ak Parti Kadın kolları yaptığı açıklama ile Kadınları Besni´nin değişimi için gönül birliği etmeye çağırdı. Gazetemize açıklama yapan Kadın kolları başkanı Semra Semiz şunları söyledi.
MHP başkan adayı Polat Seçim karargâhını açtı
MHP başkan adayı Polat Seçim karargâhını açtı
Milliyetçi Hareket Partisi Besni seçim karargâhı açıldı. Atatürk Caddesi İş Bankası bitişiğindeki seçim irtibat bürosunun açılışına MHP Gaziantep Milletvekili Muhittin Taşdoğan, MHP MYK Üyesi Sedat Yaşar, MHP Adıyaman İl Başkanı Hüseyin Özgün, MHP Besni İlçe Başkanı Hamdi Arslan, MHP Besni Belediye Başkan Adayı Kenan Polat ve partililer katıldı.
AK Parti adayı Emre´nin Seçim Bürosu Açıldı
AK Parti adayı Emre´nin Seçim Bürosu Açıldı
31 Mart Yerel seçimlerine sayılı günler kala siyasi partiler seçim karargahlarını açmaya başladı. Ak Parti Belediye Başkan adayı E. Mehmet Emre´nin seçim karargahı dün açıldı.
7 Mühendisten Saadet Partisine Destek: Besni´nin ALPERENİ Bir oy isterse, Bin oy verilmeli
7 Mühendisten Saadet Partisine Destek: Besni´nin ALPERENİ Bir oy isterse, Bin oy verilmeli
Besni´de görev yapan 7 mühendis ortak bir bildiri yayınlayarak Alkan´a desteklerini açıkladı. Dayatmaya karşı olduklarını belirten mühendisler, “Besni halkı bu dayatmayı güçlü bir iradeyle aşarsa, Besni kazanacaktır” dediler. Ali Erdemoğlu´nu da yürekten kutladıklarını belirten 7 mühendis, “Aça Aş, Açığa Bez, İşsize İş veren; Besni´nin ALPERENİ Bir oy isterse, Bin oy verilmeli” ifadesini kullandılar.
Tekinerdoğan: "Dumlupınar mahallesinin acilen kentsel dönüşüme ihtiyacı var"
Tekinerdoğan: "Dumlupınar mahallesinin acilen kentsel dönüşüme ihtiyacı var"
Dumlupınar Mahallesi muhtar adayı Feray Tekinerdoğan, mahallenin acilen Kentsel Dönüşüme ihtiyacı olduğunu söyledi. Seçilmesi durumunda Kentsel dönüşüm için imza kampanyası başlatacaklarını söyleyen Tekinerdoğan, “Benim mahallemde oturan insanlarında insanca yaşamaya hakkı var.” dedi.
Erdemoğlu Mahallesi Muhtar Adayı İbrahim Kılınç: “Yetki Sizden, Hizmet Bizden”
Erdemoğlu Mahallesi Muhtar Adayı İbrahim Kılınç: “Yetki Sizden, Hizmet Bizden”
İbrahim Kılınç, 31 Martta yapılacak olan yerel seçimlerde, Erdemoğlu Mahallesine hizmet için adayım” dedi.
Emre: Bizim için koltuk, makam önemli değil
Emre: Bizim için koltuk, makam önemli değil
AK Parti Besni Belediye Başkan Adayı E. Mehmet Emre seçim çalışmalarını değerlendirdi. Gazetemizi ziyaret eden Emre, yaptığı açıklamada; “Vatandaşımızın güzel teveccühü ile karşı karşıyayız. İş nefis işi değildir. Besni´nin daha ferah, daha rahat ve yaşanabilir merkez haline gelmesi için bir gayret içerisine gireceğiz. Bizim için koltuk, makam önemli değil” dedi.
Ebubekir Oruç: “15 Temmuz Şehitler Mahallesine Hizmet İçin Adayım”
Ebubekir Oruç: “15 Temmuz Şehitler Mahallesine Hizmet İçin Adayım”
Ebubekir Oruç, 31 Martta yapılacak olan yerel seçimlerde, 15 Temmuz Şehitler Mahallesine hizmet için adayım” dedi.
İttifak iddialarına MHP´den yanıt: Besni´de herhangi bir siyasi ittifak içerisinde değiliz
İttifak iddialarına MHP´den yanıt: Besni´de herhangi bir siyasi ittifak içerisinde değiliz
31 Mart seçimlerinde Besni´de Ak Parti´yi destekleyecekleri ya da ittifak kuracakları söylentileri üzerine MHP Besni teşkilatı bir açıklama yaparak kimseyi desteklemeyeceklerini seçime kendi adayları ile gireceklerini söyledi. İlçe Başkanı Hamdi Arslan, “Milliyetçi Hareket Partisi Besni ilçe teşkilatı ve adayımız Kenan Polat ile yerel seçimlere katılacaktır.” dedi.
Salıcı: Şimdi, 2002 yılındakinden daha büyük bir ekonomik kriz var
Salıcı: Şimdi, 2002 yılındakinden daha büyük bir ekonomik kriz var
Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kağan Salıcı, Besni seçim bürosunun açılışına katıldı. Salıcı, "Şimdi 2002 yılındakinden daha büyük bir ekonomik kriz var. Bundan iktidar sorumludur" dedi.
Leyla Değirmenci: “Tüm mahalle sakinlerinin desteğini bekliyorum”
Leyla Değirmenci: “Tüm mahalle sakinlerinin desteğini bekliyorum”
Çat Mahallesi muhtar adayı Leyla Değirmenci kadınların kendine güvenini yenilemek için aday olduğunu belirterek tüm mahalle sakinlerinin desteğini beklediğini söyledi.
Orhan Onur: Mahalleme Hizmet İçin Yeniden Adayım
Orhan Onur: Mahalleme Hizmet İçin Yeniden Adayım
1 dönemdir Cirit Meydan Mahallesi Muhtarlık görevini yürüten Orhan Onur, “31 Mart yerel seçimlerinde tekrardan aday olduğunu belirterek, mahallemde yarım kalan hizmetlerin yerine getirilmesi göreve talibim” dedi.
Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Besni´de partililere hitap etti
Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Besni´de partililere hitap etti
Adalet Bakanı Abdulhamit Gül seçim çalışmaları kapsamında Adıyaman´ın ilçelerini ziyaret etti. Besni Ziyaretinde Bakan Gül´ün yanı sıra AK Parti Adıyaman Milletvekilleri Ahmet Aydın, M. Fatih Toprak, Yakup Taş, İ. Halil Fırat, AK Parti İl Başkanı Mehmet Dağtekin, Besni ilçe Başkanı Mustafa Çiğdem, Belediye Başkan adayı E. Mehmet Emre ve partililer katıldı.
Ev hanımı Saime Türk Hasan Tütün Mahallesinden Muhtar adayı
Ev hanımı Saime Türk Hasan Tütün Mahallesinden Muhtar adayı
31 Mart 2019´da yapılacak olan yerel seçimlerde, ev hanımı Saime Türk, Kaymakam Hasan Tütün Mahallesinden Muhtar adaylığını açıkladı.
HDP´den açıklama: CHP´yi destekleyeceğiz
HDP´den açıklama: CHP´yi destekleyeceğiz
HDP Besni ilçe yönetimi yaptığı açıklama ile Yerel seçimlerde AKP-MHP ittifakına karşı CHP´yi destekleyeceklerini açıkladı. CHP ise Kontenjan listesinde HDP adına Halil Mengelliboğa´yı aday gösterdi.
Hasan Tütün Mahallesi Muhtar Adayı Sinan Pamukçu; Mahallelimden “Ustalık Belgesi” İstiyorum
Hasan Tütün Mahallesi Muhtar Adayı Sinan Pamukçu; Mahallelimden “Ustalık Belgesi” İstiyorum
2 dönemdir Kaymakam Hasan Tütün Mahallesi Muhtarlık görevini yürüten Sinan Pamukçu, “31 Mart yerel seçimlerinden tekrardan aday olduğunu belirterek, mahallelim bana çıraklığı ve kalfalığı öğretti, şimdi mahalle sakinlerimden Ustalık belgesini talep ediyorum.” dedi.
Türk: “İlçemize güzel bir mahalle kazandırdık”
Türk: “İlçemize güzel bir mahalle kazandırdık”
Ali Erdemoğlu Mahallesi muhtar adayı İbrahim Türk “Mahallemizin artan nüfus yoğunluğu ile birlikte daha hızlı ve etkin hizmet alabilmesi amacıyla yeni bir mahalle kurulması için dilekçe hazırladım. Dilekçemin sürecini yakinen takip ettim ve dilekçemizin onayı ile ilçemize güzel bir mahalle kazandırdık” dedi.
Besni Belediye Meclis Üye adayları açıklandı...
Besni Belediye Meclis Üye adayları açıklandı...
Besni Belediye Başkanlığı için Siyasi Partiler Belediye Meclisi üyesi adaylarının listesini İlçe Seçim kuruluna teslim etti. İşte partilerin Belediye Meclis adayları:
Emre´den Eğitim Bir Sen´e Ziyaret
Emre´den Eğitim Bir Sen´e Ziyaret
Ak Parti Besni Belediye Başkan Adayı Eyyup Mehmet Emre, Besni Eğitim Bir Sen Başkanı Mahmut Akdoğan ve üyeleriyle bir araya geldi.
İlk kayıp CHP´den… Öcal adaylıktan çekildi
İlk kayıp CHP´den… Öcal adaylıktan çekildi
Cumhuriyet Halk Partisinden İl Genel Meclisi 2. Sıradan aday olan Vakkas Öcal adaylıktan çekildiğini açıkladı.
Alkan Projelerini açıkladı: HALKIMIZIN FİKİRLERİNİ REFERANS ALACAĞIZ
Alkan Projelerini açıkladı: HALKIMIZIN FİKİRLERİNİ REFERANS ALACAĞIZ
Saadet Partisinden Besni Belediye Başkan adayı olan Reşit Alkan, projelerini açıkladı. Besni´ye en az 4 bin istihdam sağlayacak olan ihtisas OSB, MYO öğrenci sayısının arttırılması, Besni Kent meydanı, Ana caddeye cephe düzenlemesi, Park sorunu için Cep Otoparklar yapılması; başta Besni üzümü olmak üzere yöresel ürünlerin dünyaya pazarlanması başlıca projeleri arasında yer alıyor. Alkan, her projeyi hayata geçirmeden önce mutlaka halka soracak ve fikirlerini referans alacaklarını taahhüt etti.
Yıldız: “Gönül Belediyeciliği ile gençlik ruhu canlandırılacak”
Yıldız: “Gönül Belediyeciliği ile gençlik ruhu canlandırılacak”
Ak Parti Besni Gençlik kolları başkanı Ahmet Yıldız seçim çalışmaları kapsamında Besni Kadın Kolları Başkanı Semra Semiz ve üyeleri ile birlikte gazetemizi ziyaret ettiler.
aa

/resimler/2016-12/9/1507370657448.jpg

ETKİNLİKLER

/resimler/2016-12/7/1407375362877.jpg

Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Adıyaman için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:52 07:33 12:40 15:10 17:28 18:57
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ