Vakkas Açar Gençlerle buluştu: RANTA, TALANA, VURGUNA MÜSAADE ETMEYECEĞİZ
CHP Besni Belediye Başkan Adayı Vakkas Açar Gençlik Buluşmasında çarpıcı vaatlerde bulundu. Acar, seçilmesi durumunda ranta talana vurguna müsaade etmeyeceğini ifade etti. Besni´nin geçmişinde bütün çevre il ve ilçelere sosyal ve kültürel alanda örnek olmuş bir ilçe olduğunu da belirten Acar, “Maalesef son dönemlerde farklı yönetim şekilleriyle bu tür özelliklerini kaybetmiş gerilemiş ve şehirden çok köye dönüşmüş bir ilçeye dönmüştür.” dedi.
Tarih: 25.12.2018 14:56:54

Arazi, rant olayını Besni´nin gündeminden çıkaracağız

Seçildiği taktirde Besni´nin gündeminde olan inşaat, arazi ve rant olayını ortadan kaldıracağını ifade eden Acar, “Hiçbir şekilde ranta talana vurguna müsaade etmeyeceğiz. Sizlerde ileriki zamanda göreceksiniz ki belediye bünyesinde saygın, dürüst ve ilkeli insanlar oluşturacağız. Geçmişinde şaibesi olan hiç kimseyi biz arkamıza almayacağız. Şaibesi olan hiç kimse bize belediye meclis üyeliği veya diğer kurumlarda görev almak için müracaat etmesinler.”  

Tüm ihaleler şeffaf, halkın huzurunda yapılacak

10 yıldır Kesmetepe´de belediye başkanlığı yaptığını ve şeffaf belediyeciliğe çok önem verdiğini ifade eden Vakkas Acar, “Yaptığım bütün ihaleleri belediye bahçesinde tüm halkın katılımıyla yaptım. Yaptığımız bütün harcamaları muhasebemizi halkın sorulabilir ve öğrenebilir bir hale getirdik. Bunu inşallah burayı kazandığımız zaman aynı şekilde devam etmek istiyoruz. Biz belediye başkanı olmamız durumunda yapacağımız bütün ihaleleri belediyemizin yan tarafındaki parka kuracağımız dev ekranla siz değerli Besnililerin izlenimine sunacağız. Hiçbir şey gizli olmayacak.” dedi.

Besni´yi güvenli yarınlara taşıyacak olan gençlerdir

Besni Belediyesi Kapalı Düğün Salonunda düzenlenen “Gençlik Buluşması” toplantısında konuşan Vakkas Açar siyasete gençlerin de dahil olması gerektiğini ifade etti.
CHP Besni Belediye Başkan Adayı Vakkas Açar “Türkiye´yi özgür aydınlık ve güvenli yarınlara taşıyacak olan siz değerli genç arkadaşlarımızdır. Siz genç arkadaşlarımızın fikirleri bizlere her zaman yol gösterici olacaktır.” Diyerek, salonda bulunan gençlere ilçe il ya da ülke yönetimi ve geleceği için siyasete genç yaşta girin çağrısı yaptı. Kendisinin de çok genç yaşta siyasete atıldığını söyleyen Acar, projelerini de açıkladığı toplantıda konuşmasına şöyle devam etti:

Siyasete ilgi gösterin ve siyasette söz sahibi olun

Bende sizin yaşlardayken girmiş olduğum bu siyaset yolunda şuana kadar gençliğin siyasette toplumda hakta hizmette ne kadar önemli olduğunu ilerde yaşamış ve şuanda bu çalışmalar sonrasında ilçemiz olan Besni´ye Aday olmuş bulunmaktayım.

Gençliği ilk etaplarda toplum üzerinden maalesef çok güven verilen bir kesim olmadığı ama işte ilgi girdiği zaman neleri başarabildiğini bu insanlara hissettiren bu insanlara bu duyguyu yaşatan bir arkadaşınız olarak sizlerin mutlaka ve mutlaka siyasete ilgi duymanızı ve siyasette söz dâhilinde olmanızı istiyorum. Lütfen siyasette ilgi gösterin siyasette ilgi gösterdiğiniz zaman Türkiye´deki sorunları hem daha iyi izlemek hem de o sorunlara çözüm üretmek gibi becerilerinizi geliştirmek imkânı kuracaksınız.

Haksızlığa uğrayanların her zaman yanında olacağız

Bu ülkenin geleceği öncelikle gençlere emanettir. Sizler hakkı hukuku ve adaleti hiçbir ayrım yapmadan savunacak, görüşü dini inancı etnik kimliği ne olursa olsun haksızlıklarla karşı karşıya kalanların her zaman yanında olacağız. Türkiye nüfusunun yarısı 30 yaş altıdır arkadaşlar, bugün Avrupa istatistik ofisi (Euro stat) Türkiye istatistik kurumu (TUİK) verilerine göre Türkiye´nin 15-25 yaş aralığındaki nüfusun 13 milyon kişi ile Avrupa´nın en geç konumundayız.

Bu genç nüfus zenginliğimizi fırsata dönüştürme yolunu araştırıp bulmalıyız. Kardeşlerim, aklımızı ve kalbimizi çalıştıracağız. Bütün zorlukların üstesinden gelerek, hep beraber çalışa çalışa, birleşe birleşe ve paylaşa paylaşa yapacağız. Şunun ifade etmek isterim ki çok kararlı bir süreç yaşayacağız. Aynı zamanda ahlaklı, özverili, erdemli bir süreç yaşayacağımıza tüm halkımız emin olabilirler.

Gençler için çok değerli projelerimiz bulunmaktadır

Bizler Besni´de yeni sözlerin söylendiği bir süreç yaşayacağımıza yüzde 100 emin bir birey Vakkas Açar olarak, Besnililerin huzuruna çıkmış bulunuyorum. Kesmetepe´de yaşayan herkesin kalbini kazandığımız gibi Besnimizde yaşayan tüm arkadaşlarımızın da kalbini kazanacağımıza hiç kimsenin şüphesi olmasın.

Değerli gençler sizler için genç bir aday olarak çok kıymetli, çok değerli projelerimiz bulunmaktadır. Bunlara ilk etapta etüt merkezleri kurarak başlamak istiyoruz. Etüt Merkezleri kurarak Besni´de yaşayan gençlerimizi ders çalışma imkanı olan ya da olmayan buna maddi olarak imkanı olan yada olmayan bütün gençlerimizi kuracağımız Etüt merkezlerine Belediyemizin hizmet araçlarıyla evlerinden alıp, o etüt merkezlerinde öğretmenlerimiz öncülüğünde ders çalışma alanları yaratıp, her türlü imkandan istifade ettirdikten sonra tekrar evlerine Belediyemiz araçlarıyla bırakma hizmeti sunmayı planlıyoruz. Çünkü malum ders çalışma dönemleri kış aylarında oluyor herkesin evinde kendisine ait bir odası olmayabilir. Bunu belediye olarak biz sağlayıp Üniversiteye veya Liselere hazırlıkları öncesinde desteklemeyi planlıyoruz.

Gençlerimizi yönetime dâhil edeceğiz

Aynı zamanda Kesmetepe´de 10 yıldır devam ettirdiğimiz üniversiteyi kazanan gençlerimizi destekleme projemizi, Besni´deki gençlerimiz içinde uygulayacağız. Normalde belediyeler burs vermez ama biz bunu sosyal yardım adı altında durumu iyi olsun kötü olsun bütün gençlerimizi ilk kazandığı yıl her bir öğrencimize Bin TL yardım etmek için değil onure etmek için bu yardımı sağlayacağız. Daha sonra da maddi durumu olmayan öğrencilerimize bu yardımı aralıklarla devam ettireceğiz.

Siz değerli gençlerimizi yönetime dâhil edeceğiz. Hepinizin malumu ilçelerde kent konseyleri oluşturuldu ama bunlar bazı ilçelerde çalıştı bazı ilçelerde de ismi var ama hiçbir işlevi yok. Biz Besni´deki kent konseyini işlevli hale getirip buraya gençlerimizi dâhil etmek adına genç meclisi ve kadın meclisi olarak alt kollar kurup siz gençleri 3 ayda bir o mecliste toplayıp yapacağımız hizmetleri sizlerle konuşup sizlerle tartışıp neden yapmamız gerektiğini sizlerin önerileri doğrultusunda karara bağlayıp ona göre hizmet etmeyi planlıyoruz.

Katılımcı bütçe formülü oluşturacağız

Ayrıca dünyanın şuan belirli bölgelerinde var olan ülkemizde de bazı belediyelerde varolan katılımcı bütçe formülünü ilçemizde ilk etapta yüzde 5 veya yüzde 10 oranında uygulamak istiyoruz. Katılımcı bütçe demek bütçenin harcanmasında, nelere harcanacağına dahil sizlerin fikirlerini görüşlerini alarak oluşturulacak bütçedir. Nasıl ki bir ailede reis evin erkeği sayılıp herhangi bir harcama yaptığında evin hanımına danışıp yapıyorsa Besni Belediye başkanı da yapacağı harcamayı bu şekilde şehirde yaşayanlara danışarak yapacağız.

Bütün ihaleleri Besni halkı canlı izleyecek

Değerli arkadaşlar ben 10 yıldır belediye başkanıyım. Bu süre içerisinde şeffaf belediyeciliğe çok önem veren bir arkadaşınızım. Hiçbir şeyi kapalı kapılar arkasında gizli bir şekilde yapmam. Yaptığım bütün ihaleleri belediye bahçesinde tüm halkın katılımıyla yaptım. Yaptığımız bütün harcamaları muhasebemizi halkın sorulabilir ve öğrenebilir bir hale getirdik. Bunu inşallah burayı kazandığımız zaman aynı şekilde devam etmek istiyoruz. Biz belediye başkanı olmamız durumunda yapacağımız bütün ihaleleri belediyemizin yan tarafındaki parka kuracağımız dev ekranla siz değerli Besnililerin izlenimine sunacağız. Hiçbir şey gizli olmayacak. Yapacağımız bütün harcamalar belediye ye kuracağımız internet sitesi ile her ay nereye ne harcanmış, ne kadar harcanmış ve neden harcanmış ise her şeyi öğrenebileceksiniz.

İnşaat, arazi ve rant olayını Besni´nin gündeminden çıkaracağız

Biz sosyal belediyecilik anlayışıyla çıkmış olduğumuz bu yolda Besninin gündeminde olan inşaat, arazi ve rant olayını sizlerin gündeminden çıkaracağız. Bizim belediye başkanlığımız döneminde insana dokunan projeler olacak. Hiçbir şekilde ranta talana vurguna müsaade etmeyeceğiz. Sizlerde ileriki zamanda göreceksiniz ki belediye bünyesinde saygın, dürüst ve ilkeli insanlar oluşturacağız. Geçmişinde şaibesi olan hiç kimseyi biz arkamıza almayacağız. Şaibesi olan hiç kimse bize belediye meclis üyeliği veya diğer kurumlarda görev almak için müracaat etmesinler.

Besni geçmişinde bütün çevre il ve ilçelere sosyal ve kültürel alanda örnek olmuş bir ilçemiz maalesef son dönemlerde farklı yönetim şekilleriyle bu tür özelliklerini kaybetmiş gerilemiş ve şehirden çok köye dönüşmüş bir ilçeye dönmüştür.

Besni´yi köylüsü ile şehirlisi ile tekrar şehir yapacağız

Eskiden TUT Besni´nin beldesi iken “Gölbaşı´na gittiklerinde Gölbaşına gidiyoruz, Adıyaman´a gidince Adıyaman´a gidiyoruz.” Derlermiş, ama “Besni´ye gidenler şehre gidiyoruz” derlermiş. O günden beri Besni´nin büyük bir şehir olduğunu, şehirleşmenin tam yerleştiğini belirten bir ifadedir. Maalesef günümüzde bu özelliğini yitirmiştir. İnşallah bizler yönetimi ele aldığımızda Besni´yi köylüsü ile şehirlisi ile tekrar şehir etme vaadinde bulunuyoruz. Besni´nin kaybettiği özelliklerini yeniden kazandırarak yapacağız. Besni geçmişinde sinemalarıyla, tiyatrosu ile farklı üretim alanlarıyla kendini çevre illere de kabul ettirmiş bir ilçe olması münasebeti ile biz BESMEK diye bir proje ürettik bu projenin içerisinde Besni´yi hem iş hem ticaret hem de kültürel ve sanatsal alanlarda olması gereken yerlere taşıyacağız. Bunu yaparken Besni Belediyesi Meslek Edindirme kursları adı altında Besni´nin kaybetmiş ve yitirmiş olduğu meslekleri tekrar uzmanlar tarafından siz gençlerin istemesi dâhilinde orada verilecek eğitimler ve sanatsal faaliyetler dâhilinde tekrar kazandıracağız.

Projelerimizi gerçekleştirebilecek gücümüz ve kudretimiz var

Sportif Faaliyetleri maddi ve manevi olarak destekleyeceğiz. Burada projelerden bahsederken bazılarınız muhalefet partisi bunları nasıl yapacak diye bir soru aklınızda oluşabilir? Biz Türkiye´de iktidar değiliz ama bizim de iktidar olduğumuz büyük şehirler büyük ilçelerimiz var. Bugün Besnililerin en büyük şansı CHP´nin ikinci adamı diye tabir edilen, Oğuz Kaan Salıcı bu konularda kardeş belediyecilik adı altında gerekli yatırımların, gerekli finansmanların sağlanması noktasında elinden geleni yapacak bir abimizdir. Bu abimizin burada olması Besnililer için gerçekten büyük bir şans. Biz bu abimiz yokken bile Kesmetepe´de birçok projemizi kardeş belediyecilik çatısı altında orada hayata geçirdik. İnşallah bu dönem burada kazanmamız durumunda her bir projemizin finansmanını değişik büyük şehir ve büyük ilçelerin üstleneceği konumdayız. O yüzden hiç kimse bizim sunduğumuz projeleri gerçekleştirmeme noktasında endişesi ve şüphesi olmasın. Bizim bunları gerçekleştirebilecek gücümüz ve kudretimiz vardır. Mesela bir örnek vermek istiyorum inşallah kazandığımızda bir projemizin sözünü şimdiden aldık. Kazandığımız zaman Besni´ye kuracağımız bir anfi tiyatronun tüm masrafını İzmir Karabağlar Belediyesi karşılayacağının sözünü bugünden vermiştir. Sizlerin huzurunda buradan Karabağlar Belediyemize teşekkürlerimi sunuyorum.” Dedi.

Siyaset biz geçleri ayrıştırmayıp birleştirmeli

CHP Besni İlçe Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Satıcı burada yaptığı konuşmada bu günü Gençlik buluşması günü olarak ilan etmek istediklerini sösyledi. Satıcı, “Hepimizin bildiği üzere 31 Mart 2019 yerel seçimler münasebeti ile siyasi partilerimiz adayları ile demokrasi yarışına start verdi. Güzide ilçemizin alt yapı, çevre düzenleme sorunlarının tartışıldığı bu süreçte. Geçen dönemlerde yaşadığımız fakat seçimlerden sonra sorulan ama bir cevaba ulaşamayan bir sorumuz var “Ya Gençlik Ne Olacak” sorusu? Gençlerimiz siyasetin neresinde gençler nasıl yönetmek ve yönetilmek ister. Ülke genelinde ve ilçemizde de gün geçtikçe büyüyen işsizlik yaramız. Ne olacak bu yara sarılacak mı fikirlerimiz ve düşüncelerimiz ne kadar önemseniyor gibi aklımızı karıştıran sorularımıza cevap alacağımız gündür bugün.

Bizlerde CHP Gençlik Kolları olarak siyasetin biz geçleri ayrıştırmayıp birleştirmesi gerektiğini düşünüyoruz. Ve bugünü partili partisiz ayrıştırmadan kimseyi ötekileştirmeden Besni´de yaşayan her gencin bu memlekette bir söz hakkı olduğunu savunuyor 23 Aralık gününüzü geleneksel hale getirip Besni´de Gençlik Buluşması Günü olarak ilan etmek istiyoruz. Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ün Ya İstiklal Ya Ölüm Parolası ile kurduğu ve bizlere emanet ettiği ülkemizde biz gençlerinde Gençlik İsterse Olur parolasıyla söz sahibi olacağını belirtmek isteriz. Her yıl bu platformda buluşup fikirlerimizi önerilerimizi şikâyet ve dileklerimizi dile getirmeyi hedefliyoruz.”dedi.

Daha sonra konuşan CHP Besni ilçe Başkanı Hakan Kılınç ise Önümüzde çok önemli bir seçim var. 31 Mart Pazar günü hem Besni´mizin, hem de sizlerin geleceğini oylayacaksınız. Bakın 16 yıldır ilçemiz iktidara her seçimde çok büyük bir katkı sunarak oy vermiştir. Fakat ne yazık ki ilçemiz hak ettiği hizmetleri hem yerelde hem genelde alamamıştır. Bende sizin içinizden biri olarak yaklaşık 19 yıldır bu şirin ilçemizde yaşamaktayım. Bu güzelim ilçemizin tüm sorunlarını bilen bir kardeşinizim. 3 yıllık ilçe başkanlığı süresi boyunca ilçemizin hem yerelde hem genelde sorunlarını sürekli gündeme getirdim ve çözüm önerileri sunmamıza rağmen ne yazık ki mevcut yönetim bu sorunlara çözüm getiremedi.

Günümüzde genç nüfusu hızla artan bir ülkeyiz ve aynı zamanda genç nüfusunu su gibi harcayan bir ülkeyiz. Bugün ilçemizde de gençlerimize yönelik ne yazık ki hiçbir çalışma yapılmadı, gençlerimiz işsiz ve gelecek kaygısı ile mücadele içindeler. Sizlerin tüm sorunlarını bilen bir kardeşiniz olarak sizlere sizin gibi genç, dinamik, genç yaşta belediye başkanı olup 10 yıllık başkanlığı zarfında çok güzel ve başarılı işlere imza atan, sizden biri olan Vakkas Açar´ı Cumhuriyet Halk Partisi Besni Belediye Başkan adayı olarak sizlerin huzuruna getirdik.” dedi.

Daha sonra konuşan CHP İl Başkanı Deniz Çakmak ise “Genç demek yenilikçi demek, gençlik demek dinamizm demek, gençlik demek heyecan demek, gençlik demek geleceğe umut ile bakmak demektir.

Şunu çok iyi bilmeliyiz ki gençlik olmazsa toplum kendisini yenileyemez ve azimle yoluna devam edemez. Ama ne yazık ki bugün gençliğin toplumdaki yeri maalesef bilinmemektedir. Atanamayan ve işsiz gençliğin çoğunlukta olduğu güzel ülkemde ülkemizde hepimize büyük vazifeler düşmektedir. Bugün batı Fende, ekonomide ve sosyalde bizden üstünse, kabahat bugünkü gençliğin değil, bir önceki gençliğin suçudur. Kendiniz için değil, bağlı bulunduğunuz toplum ve ulus için mücadele etmelisiniz.” Dedi.

Konuşmaların ardından soru cevap kısmına geçildi.

Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
CHP adaylarını tanıttı
CHP adaylarını tanıttı
Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, CHP PM Üyesi Aydın Milletvekili Bülent Tezcan ve partililerin katıldığı tören ile İlçe ve Belde Belediye başkan adayları Partililere tanıtıldı.
Besni Belediye Başkanı kim olmalı?
Besni Belediye Başkanı kim olmalı?
Oyunu ver Seçimini yap..!
ÖZTÜRK TUĞSUZ ALKAN BİRLEŞTİ: REŞİT ALKAN ÇATI ADAY
ÖZTÜRK TUĞSUZ ALKAN BİRLEŞTİ: REŞİT ALKAN ÇATI ADAY
İbrahim Öztürk, Nuri Tuğsuz ve Reşit Alkan yapılan görüşmelerin ardından Reşit Alkan´ın çatı aday olarak aday gösterilmesinde anlaştı.
ÖZTÜRK AK PARTİ´DEN İSTİFA ETTİ: BESNİLİLERİN İRADESİ YOK SAYILMIŞTIR
ÖZTÜRK AK PARTİ´DEN İSTİFA ETTİ: BESNİLİLERİN İRADESİ YOK SAYILMIŞTIR
Besni Belediye Başkanı İbrahim AK Parti´den istifa etti. Nuri Tuğsuz ile birlikte Reşit Alkan´ın destekleme kararı alan Öztürk yaptığı açıklamada, Besnililerin iradesinin yok sayıldığını söyledi.
Hacı Hüseyin Göğüş Pınarbaşı Mahalle muhtarlığına aday
Hacı Hüseyin Göğüş Pınarbaşı Mahalle muhtarlığına aday
Fırıncı Hacı Hüseyin Göğüş Pınarbaşı Mahalle Muhtarlığına aday olduğunu söyledi.
Mahmut Erdem Y. Sarhan Mahallesi Muhtar adayı
Mahmut Erdem Y. Sarhan Mahallesi Muhtar adayı
31 Mart yerel seçimlerinde Muhtar adayları da adaylıklarını açıklamaya başladı. Yukarı Sarhan Mahallesi muhtarlığına adaylığını açıklayan Mahmut Erdem, mahallenin sorunlarının çözümü ve hizmet için aday olduğunu söyledi.
GÜÇ BİRLİĞİNE DAVET: Acar; “Siyasetin ağa  babalarını desteklemekle  ilçemizi geliştiremeyiz”
GÜÇ BİRLİĞİNE DAVET: Acar; “Siyasetin ağa babalarını desteklemekle ilçemizi geliştiremeyiz”
CHP Besni Belediye Başkan Adayı Vakkas Açar yaptığı açıklama ile Siyasi görüşü ne olursa olsun Partilerden, derneklerden, demokratik kitle örgütlerinden ve odalardan destek beklediğini söyledi.
Ak Parti karıştı: ÜÇ ADAY ADAYINDAN GÜÇ BİRLİĞİ SİNYALİ
Ak Parti karıştı: ÜÇ ADAY ADAYINDAN GÜÇ BİRLİĞİ SİNYALİ
AK Parti Besni Belediye Başkan adaylığını Mehmet Emre´ye vermesinin ardından adaylık için oldukça iddialı isimler Reşit Alkan, İbrahim Öztürk ve Nuri Tuğsuz art arda yaptıkları açıklamalarda, yeni bir teşebbüs sinyali verdi. 3 aday adayı hem çevreleriyle hem de birbirleriyle yapacakları birkaç günlük görüşmenin ardından kamuoyuna açıklama yapacaklar.
AK Parti´nin adayı Emre
AK Parti´nin adayı Emre
Ak Parti Pazar günü Adıyaman İlçe ve Belde adaylarını açıkladı. Eyyüp Mehmet Emre Ak Parti´nin Besni adayı oldu. Adıyaman´daki toplantının ardından Besni´deki Parti binasında destekçileri tarafından karşılanan Emre burada yaptığı konuşmada, “Sizlerin gayreti ve desteği ile bugünlere gelebildik. Aday adaylığı müracaatında bulunmuştuk. Bizim aday adaylığı sürecimiz nihayetinde 2 gün önce sona erdi. Bu süreç içerisinde partimize aday adayı müracaatında bulunan tüm arkadaşlarıma, ağabeylerime şükranlarımı sunuyor, teşekkür ediyorum.” dedi.
AK Parti Besni Belediye Başkan Adayı Eyyup Mehmet Emre Oldu
AK Parti Besni Belediye Başkan Adayı Eyyup Mehmet Emre Oldu
AK Parti´nin Besni Belediye Başkan Adayı AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci´nin katıldığı Adıyaman´da yapılan aday tanıtım toplantısında Besni´nin adayı Eyyup Mehmet Emre olarak açıklandı.
İyi Parti ve CHP İttifak Yaptı, Açar´ı Destekleyecekler
İyi Parti ve CHP İttifak Yaptı, Açar´ı Destekleyecekler
Besni İYİ Parti Yönetim Kurulu 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan Yerel Seçimlerde CHP ile ittifak kurduklarını açıkladı. İYİ Parti Yerel Seçimlerde CHP´nin adayı olan Vakkas Açar´ı destekleyecek.
Adıyaman´da eski AKP´liler  yenilere “KILIÇLARI” çekti
Adıyaman´da eski AKP´liler yenilere “KILIÇLARI” çekti
ADIYAMAN´da Hüsrev Kutlu´nun yerine taze kan olarak gördüğü Dr. Süleyman Kılıç ile seçime giren Ak Parti´nin karşısına muhalefet Partileri eski Ak Partilileri aday gösterdi. İYİ Parti Abdulkadir Kırmızı´yı, Saadet Partisi ise Ahmet Faruk Ünsal´ı aday gösterdi. CHP´nin de Adıyaman´da sağ seçmene yakın bir ismi aday göstereceği iddia ediliyor.
Polat: “Hemşerilerimizin  Hizmetkârlığına talibim”
Polat: “Hemşerilerimizin Hizmetkârlığına talibim”
MHP, 31 Mart 2019 Yerel seçimlerinde, Besni Belediye Başkan Adayını Kenan Polat olarak belirledi. Polat seçildiği takdirde makam aracını satacağını ve Makam aracına harcanan giderleri engelli vatandaşlara tekerlekli sandalye, akülü araç, park alanları inşa etmek için kullanacağını belirtti.
Öztekin: "25 Yıllık Tecrübemle İl Meclis Üyeliğine Adayım"
Öztekin: "25 Yıllık Tecrübemle İl Meclis Üyeliğine Adayım"
Yıllardır Tekağaç köyü ve Besni Korupınar Mahallesi Muhtarlığı yapan H. Ali Öztekin 25 yıllık siyasi tecrübesiyle CHP İl Genel Meclis Üyeliğine aday olarak, Besni´ye en iyi şekilde hizmet edeceğini ifade etti.
ELEKTRİK VE DOĞALGAZ FATURALARIYLA VATANDAŞ RESMİ YOLLARLA SOYULUYOR!
ELEKTRİK VE DOĞALGAZ FATURALARIYLA VATANDAŞ RESMİ YOLLARLA SOYULUYOR!
Elektrik ve doğalgaz tüketim maliyetlerinin dar gelirli vatandaşı etkilediğini söyleyen CHP Gaziantep Milletvekili Bayram Yılmazkaya, AKP´nin elektrik ve doğalgaz faturaları üzerinden vatandaşı soyduğunu söyledi.
Acar: Gençliğe çağrımdır, bu  memleketi birlikte yönetelim
Acar: Gençliğe çağrımdır, bu memleketi birlikte yönetelim
CHP Besni Belediye Başkan adayı Vakkas Acar seçim çalışmalarına devam ediyor. Adaylığının diğer partilerden erken açıklanmasını avantaja çevirmek isteyen Acar, Sivil Toplum kuruluşları, Muhtarlar ve esnaf gezilerini sürdürüyor. Acar, seçim çalışmaları kapsamında bu Pazar gençlerle buluşacak.
Karabudak´tan Belediye Personeline maaş taahhüdü
Karabudak´tan Belediye Personeline maaş taahhüdü
Çakırhüyük Belediyesi Başkanlığı için Ak Parti´de aday adaylığı başvurusunda bulunan Halil İbrahim Karabudak, seçildiği takdirde Belediye Personeline maaşlarını ve içerde bulunan alacaklarını zamanında ödeyeceğine dair noterden taahhütname verdi.
Yusuf Parlak Kesmetepe Belediye Başkan adaylığını açıkladı
Yusuf Parlak Kesmetepe Belediye Başkan adaylığını açıkladı
Kesmetepe Beldesinde Yusuf Parlak yeniden Belediye Başkan adayı olduğunu açıkladı. Demokrat Parti´den adaylık müracaatını yapan Parlak, 2014 yılında da aday olmuş seçim 5 oyla kaybetmişti.
MHP Çakırhüyük Belediye Başkan Adayı Miktat Çetin oldu
MHP Çakırhüyük Belediye Başkan Adayı Miktat Çetin oldu
31 Mart´ta yapılacak olan Yerel seçimlerde MHP Besni Çakırhüyük Belediye Başkan Adayı Miktat Çetin oldu.
Alkan; “Kaçak siyaset olmayacak her şey açık şeffaf ve delikanlıca olacak”
Alkan; “Kaçak siyaset olmayacak her şey açık şeffaf ve delikanlıca olacak”
AK Parti Besni Belediye Başkan Aday Adayı Reşit Alkan, Besni´yi Kültür, Sanayi ve Cazibe merkezi haline getirecek projelerle hizmete hazır olduğunu ifade etti. Alkan, Besni´de kaçak siyaset yapmadan her şeyin şeffaf bir belediyecilik anlayışıyla delikanlıca yapılacağını söyledi.
Yılmazkaya: “AKP, ekonomik krizi kamufle ediyor”
Yılmazkaya: “AKP, ekonomik krizi kamufle ediyor”
“Ülkede yaşanan ekonomik kriz nedeniyle yatırımların durdurulduğunu” belirten CHP Gaziantep Milletvekili Bayram Yılmazkaya, ekonomik verilerle ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.
İşadamı Yunus Özoğlu İl Genel Meclisi üyeliğine aday
İşadamı Yunus Özoğlu İl Genel Meclisi üyeliğine aday
Özyuvam İnşaat´ın sahibi işadamı hemşerimiz Yunus Özoğlu ak Parti´den İl Genel Meclisi üyeliğine aday adayı oldu.
Emre: “41 Proje ile Besni Değişecek”
Emre: “41 Proje ile Besni Değişecek”
Ak Parti Besni Belediye Başkan aday adayı Mehmet Emre, Besni tarihinin en sönük zamanlarını yaşar hale geldiğini belirterek “41 projeyle halkımızın her kesimine, her bir ferdine eşit ve adaletli olarak hizmet vereceğiz, Besni´yi merkez üs haline getirecek projeler hazırladık” dedi.
Açar: “Engellilerimizi 3 Aralık´ta hatırlayan insanlar ve siyasetçiler olmayacağız”
Açar: “Engellilerimizi 3 Aralık´ta hatırlayan insanlar ve siyasetçiler olmayacağız”
CHP Besni Belediye Başkan adayı Vakkas Açar, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
Ballı: “Hedefimiz;  Lider Şehir Besni”
Ballı: “Hedefimiz; Lider Şehir Besni”
Ülkü Ocakları Besni İlçe Başkanı Mehmet Ballı, Besni Belediye Başkanlığı için MHP´den aday adaylığı başvurusunu Ankara´da yaptı.
Nuri Tuğsuz, “Yaptıklarımız  yapacaklarımızın teminatıdır”
Nuri Tuğsuz, “Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır”
Ak Parti Besni Belediye Başkan aday adayı M. Nuri Tuğsuz, partili partisiz ayrım gözetmeden toplumun tüm bireylerine dokunan hizmetler ve projeler üretecekyerini belirterek "Sayısız hizmet ve projenin altına imza atacağız, yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır" dedi.
YILMAZ: "ADAY OLURSAM PARTİMİZİN  BAYRAĞINI İNDİRMEYECEĞİM"
YILMAZ: "ADAY OLURSAM PARTİMİZİN BAYRAĞINI İNDİRMEYECEĞİM"
Cumhuriyet Halk Partisinde Kesmetepe Belediye Başkanlığı adaylığı için Öğretmen Ali Yılmaz başvuru yaptı. Parti binasında ilçe başkanı Hakan Kılınç´a dosyasını teslim eden Yılmaz, “Enerjimizle gücümüzle, dinamikliğimizle bu süreçte Beldemize çok iyi şeyler yapacağımıza inanıyoruz” diyerek CHP´den görev beklediğini ifade etti.
BAŞARILI BÜROKRAT ALİ KARAKUŞ SEYHAN BELEDİYE BAŞKAN A. ADAYI
BAŞARILI BÜROKRAT ALİ KARAKUŞ SEYHAN BELEDİYE BAŞKAN A. ADAYI
Adana´da yaşayan Ziraat Bankası şube müdürlüğünden emekli Besnili hemşerimiz Ali Karakuş, Ak Parti´den Seyhan Belediye Başkan Aday adayı oldu.
“Beni yetiştiren topraklara Hizmet etmek büyük bir şeref”
“Beni yetiştiren topraklara Hizmet etmek büyük bir şeref”
31 Mart´ta yapılacak olan Yerel seçimler için Ak Parti aday adayı başvurularını bugüne uzatmıştı.
CHP Adıyaman´da 4 Başkan adayını açıkladı
CHP Adıyaman´da 4 Başkan adayını açıkladı
Cumhuriyet Halk Partisi Adıyaman´daki 4 Belediye için adaylarını bugün açıkladı.

/resimler/2016-12/9/1507370657448.jpg

aa
ETKİNLİKLER

/resimler/2016-12/7/1407375362877.jpg

Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Adıyaman için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:52 07:33 12:40 15:10 17:28 18:57
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Adıyaman Hava Durumu
Bugün
yağmurlu
-1°
Perşembe
yağmurlu
-1°
Cuma
yağmurlu
-1°
Cumartesi
yağmurlu
-1°