VALİ MAHMUT ÇUHADAR: AŞILAMA ORANIMIZI YÜKSELTMEMİZ GEREK

Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar, 1 Temmuz itibariyle başlayan normalleşme süreci ile ilgili açıklamalarda bulundu. Açıklamasında aşılamanın önemine dikkat çeken Vali Çuhadar; ?İlimizde aşılamada arzuladığımız seviyede değiliz. Vaka sayısının düşmesi bakımı
GÜNDEM 1.07.2021 12:07:24 28 0

Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar konuyla ilgili yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi; ?1 Temmuz itibariyle kısıtlamaların neredeyse tamamının kalkacağı, hayatın normale dönmesi için sabırsızlıkla bekleyen esnaf ve vatandaşımız için yeni bir döneme giriyoruz.
Sağlık Bakanlığımızın her hafta yayınladığı insidans haritasına göre, ilimizde tüm kurumlarımızın ve siz saygıdeğer hemşerilerimizin tedbirlere uyarak gösterdikleri hassasiyet sonucunda Adıyaman, Türkiye´de yüz bin kişiye düşen haftalık vaka sayısı en az olan ikinci il olma başarısını yakalamıştır.
Ama maalesef ilimizde aşılamada arzuladığımız seviyede değiliz. Vaka sayısının düşmesi bakımından yakalanan bu başarının devam etmesi için düşük olan aşılama oranımızı en kısa sürede yükseltmemiz gerekmektedir. Salgın hastalıkları kontrol altına alabilmenin en etkili yolu dün olduğu gibi bugün de aşıdır. Covid-19´un ölümcül etkilerine ve değişik varyantlara karşı aşı olmaktan başka çaremiz yok. Normal hayata kavuşmamızın ve sevdiklerimizle hiçbir kısıtlama olmadan bir araya gelebileceğimiz güzel günlere kavuşabilmenin yolu aşı olmaktan geçiyor.
Bundan dolayı merkez ve tüm ilçelerimizdeki kamu ve özel hastaneler ile Toplum Sağlığı Merkezlerimizde hafta sonları dahil saat 8:00 ile 24:00 arasında; Aile Hekimliği Birimlerinde ise mesai saatleri içerisinde randevulu/randevusuz 18 yaş ve üzeri tüm vatandaşlarımıza ücretsiz Covid-19 aşısı yapılmaktadır.
Siz saygıdeğer hemşerilerimizden ricamız, kendinizin ve sevdiklerinizin sağlığı için bir an önce aşı yaptırmalarıdır. Adıyamanlı vatandaşlarımızın sağduyusuyla koronavirüs (Covid-19) ile mücadeleden başarıyla çıkılacağına yürekten inanıyorum. Bekleyip risk almayalım. Vakit geçirmeden aşımızı olalım? dedi.