GÜNDEM

İyi Parti ilçe başkanı Yıldırım'dan Akedaş ve Belediyeye sert eleştiri..

İYİ Parti Besni İlçe Başkanı İmdat Yıldırım, Besni'yi etkisi altına alan kar yağışının ardından Belediye ve Akedaşa yaşanan aksaklıklar hakkında sorular yöneltti.

GÜNDEM

Besni’de 58 köye ulaşım sağlanamıyor

İki gündür etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle Besni’ye bağlı 58 köy ve 45 mezra yolu ulaşıma kapandı.

GÜNDEM

Kamu personelleri izinli sayılacak

İl genelinde etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle ulaşımda yaşanan olumsuzluklara karşın görevine gidemeyen kamu personelleri izinli sayılacak.

GÜNDEM

Salı günü başlayan ve etkisini artırarak devam eden kar yağışı hayatı olumsuz etkiledi. Besni’ye bağlı tüm köy yolları kapanırken 10 saatlik elektrik kesintisi nedeniyle vatandaşlar geceyi karanlıkta ve soğukta geçirdi.


CELAL TOPKAN


19 MAYIS ATATÜRK´Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMINI KUTLUYORUM


19 Mayıs:

Mustafa Kemal Atatürk´ün kurtuluş Savaşı´nı örgütlemek için Samsun´a çıktığı, Kurtuluş Savaşı´nın ışığının yaktığı,

Amasya Genelgesi ile Kurtuluş Savaşı´nın amaç ve hedefini tanımladığı,

Erzurum, Sivas Kongrelerin ile halkı örgütlediği,

Atatürk´ün çağrısı ile illerinde seçilip gelen milletvekillerinin katılımı 23 Nisan 1923´te Büyük Millet Meclisi´nin toplandığı, Meclis´te alınan kararla Kurtuluş Savaşı´nın başlatılmasının sağlandığı gündür.

Mustafa Kemal Atatürk´ün Başkomutanlığında Kurtuluş Savaşı´nın, büyük bir zaferle sonuçlandı. Atatürk´ün yönetiminde toplumun tüm kesimlerinin temsil edildiği Büyük Millet Meclisi´nde alınan kararla, aklın ve bilimin öngörüsünde halk egemenliğine dayalı laik demokratik sosyal hukuk devleti Türkiye Cumhuriyeti kuruldu.

Kurtuluş Savaşı´nın muzaffer Başkomutanı, Türkiye Cumhuriyeti´nin kurucusu Atatürk, Kurtuluş Savaşı´nı başlatmak için Samsun´a çıktığı, 19 Mayıs gününü Gençlik ve Spor Bayramı ilan etti.

Türk gençliğine, Cumhuriyeti biz kurduk, Sahiplenecek, koruyacak sizlersiniz dedi. En büyük eserim dediği Türkiye Cumhuriyeti´ni, Türk Gençliğine emanet etti. Gençlere, ülke için önemli olduklarının ve Cumhuriyete sahip çıkmalarının mesajını verdi.

19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı, dünyada gençlere hediye edilen ilk ve tek bayramdır.

?Ben, manevi miras olarak, hiçbir dogma, hiçbir donmuş ve kalıplaşmış düstur (kural) bırakmıyorum. Benim manevi mirasım, ilim ve akıldır. Gençlere akılın ve bilimin rehberliğinde Cumhuriyete sahip çıkarsanız, manevi mirasçılarım olursunuz dedi.? dedi. Cumhuriyeti emanet ettiği gençlere, aklı ve bilimi miras olarak bıraktı.