GÜNDEM

AGC’DEN ŞEHİTLERE VEFA PROGRAMI

Adıyaman Gazeteciler Cemiyeti, Şehitlere Vefa Programında 15 Temmuz darbe girişiminde şehit olan asker ve polislerin ailelerini ağırladı.

GÜNDEM

SASA’DA HEDEF TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK 10 FİRMASINDAN BİRİ OLMAK

Erdemoğlu Holding bünyesinde faaliyet gösteren SASA Polyester Sanayi A.Ş. ülke ekonomisinin adeta can damarlarından biri olarak hedeflerinin de üstünde rakamsal başarılar elde etmeye ve hızla büyümeye devam ediyor.

GÜNDEM

Kaymakam Nazlı Demir köy ziyaretlerine devam ediyor

Besni Kaymakamı Nazlı Demir, köy ziyaretleri kapsamında Çomak ve Kutluca köylerini ziyaret ederek vatandaşlarla bir araya geldi.

GÜNDEM

ENGELLİ VE ESKİ HÜKÜMLÜLERE HiBE DESTEĞi MÜJDESi

İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu 2021 yılı dördüncü toplantısı, Vali Mahmut Çuhadar başkanlığında gerçekleştirildi.


HASAN EMRE


31 Mart ve Besni


Bilirsiniz her seçim öncesi Besni için genel durumu ifade eden yazı yazarım.Ama bu sefer bu anlamda yazı yazmak içimden gelmiyor.Bu yüzden bu yazıyı yazmak iyice sıkıcı geliyor bana.Yerel seçimler beş yıllığına şehri emanet edeceğin yani şehri güveneceğin birine teslim edeceğin birini seçmek demektir.

Daha önce emanet ettiğin kişi veya oluşumlar bu emanete yeterince sahip çıkamamışsa yerel seçimler onlara ders vermek içinde  bir fırsattır.Besni´de seçimin 31 Martta ortaya çıkacak sonucunu tartışmak yerine herkesi aday belirleme noktasındaki sıkıntıların bazanda kırıcı üslupla tartışığı bir ortam içerisinde görüyoruz.

Partisine küsenler bir gün önce davam dedikleri yere aniden sırtını dönmekte; bir önce liderim hatta reisin emrindeyiz dedikleri şahsı insafsızca eleştiren bir başka liderin çatısı altına girerek kendi akıllarınca yüreklerini soğutmaktalar.

Aday belirleme yöntemini peşinen bilerek ve kabullenerek girdiğin yarışta sen olmazsan olmaz mantığı ile öfkelenip kalkarsan zararla sadece kendin değil etrafındakileride oturtursun.

Gönül ister ki yada ben öyle istiyorum ; Bu gelişen teknoloji ortamında tüm partilere hizmet eden üyelerin listeleri tc kimlik numaraları ile mükerrer üyelikler iptal edilip oluşturulan sağlıklı parti üye listeleri ile 90 gün öncesinde ön seçim yapılıp adaylar bu yöntemle belirlensin.Bu şekilde kimse kimseyi kapalı kapılar ardında aramasın.

Gözümde Tüter o eski günler isimli tiyatro oyunumun bir bölümünde ´´ Heç bi şey eskisine benzemiyo artıhh´´ söylemi yaşamın her alanında gördüğüm gibi Seçim dönemi içinde kurulabilecek en güzel cümlelerin başında geliyor. Sosyal medya denilen ortamda sahte isimlerle kurulan  yüreksizler cephesi akıllarınca bu seçimi kendileri yönetiyor.Ama kuyrukları sıkışıncada yok olup ortadan kayboluyorlar.

Yerel medya´da muhatap belli yazan belli gerekirse tekzip yolu ile cevap verebilir veya o durumla ilgili bir açıklama yapabilirsin.Ama sosyal medya denilen alanda kim olduğunu bilmediğimiz sadece bu beş on gün için oluşturulmuş Deli Dana sıfatlı sahte hesaplar İftira,Yalan ve insani tüm değerlerden yoksun davranışlar sergileyebiliyorlar.

Bir çok kez birçok  alanda dile getirdiğim bu tür hesaplara ve paylaşımlara beğeni veya yorum yapmak onları meşrulaştırmak anlamına gelir.

Bazanda seçimleri düğüne benzetirim.İsteme,söz kesme,nişan,pazarlık,kına gecesi ve düğün.Bu süreç zarfında dünürler arasında da bazı anlaşmazlıklar çıkabilir.Bu tür anlaşmazlıklar aile büyükleri veya akil adamlarca giderilir ve sonunda Gelin ve Damat mutluluğa erişir.

Seçimler biter; tıpkı diğer seçimler gibi,kazananı kaybedeni,üzüleni ve sevileni ile hafızalarda yerini alır. Önemli olan 1 Nisan sabahı birbirine bakacak yüz bırakmaktır.