9´U 5 GEÇE CAMİ DUVARI MÜDAVİMLERİ !
Tarih: 21.11.2018 09:56:58 / 1517okunma / 0yorum
ALİ YILMAZ

Türkiye´de, özellikle son yıllarda cahil sendromluların topluma biçim verme gayretleri ivme kazanmış, hadsizce, ulu orta toplumun sinir uçlarına yaptıkları hamlelerle, toplum mozaiklerinin birbirine tahammülüne darbeler indirmişlerdir. Omurga taşımayan sümüklü böcekler, toplumsal ahlak üstüne yaptıkları aşağılık turlamalar neticesinde
-çamur at izi kalsın- anlayışıyla, zehirlerini gündemde iz bırakarak, sağa sola saçmaktadır. Bloklaşan toplumun iki taraftan kıyamet alamet-i beyinsizleri, hayatın içine ettikleri yetmezmiş gibi, bir taraftan da tarihi değerlere ve islamın ruhuna ahlaksızca saldırılar düzenlemekteler. Ülke giderek kalitesizleşmenin esaretine teslim olmaya doğru, hızla yol almaktadır. Ülkenin donanımlı, düşünen kesimin sessizliği hayret vericidir. Bundan cesaret alan iki tarafın taklacı ahlaksızları, gündeme pisliklerini boca edip, ortalığı velveleye verdikten sonra, kanalizasyon yuvalarına çekilmektedirler. Utanmanın, arlanmanın kalmadığı şu son zaman hadiselerinin cesaret bulduğu nedir?

80 yıl önce vefat eden bu ülkenin kurucusuna, hakaret etmek hangi islam anlayışına sığar? Tuvalete gidin demek hangi eleştiri kültüründe var? Midelerinde hangi hazım sorunu var? Cumhuriyet yönetimi mi, laiklik mi, devletçilik inkilapçılık mı, nedir bu aşağılık kompleksi? Kutuplaşan siyasetten nemalanan iki tarafın ahlak yoksunları, birbirine gol atmak için tarihi kahramanları pis ağızlarına almaları, hangi mantığın eseri. Cumhuriyet yönetiminden rahatsız olanların bugün bulundukları makamları neye borçlu olduklarını unutmaları doğru mudur? Nedir bu tarihi kahramanlar üzerinden yapılan siyasi şarlatanlık!

9´u beş geçe tuvalete, hakikaten bu fikrin sahibi gitmeli. Ülkenin kurucu, vefat etmiş liderini, tuvalette protesto edeceksen et kardeşim! Yıllardır yaşadığın hazım sorunu beynine vurmuş olabilir. Git tuvalete ve yıllardır içinde tuttuğun nefretini, ağzından çıkana kadar ıkın dur. Ağzından çıkanı kulağın duyana kadar! Son dönemde bu tür şarlatanlardan gördüğü cesaretle orda burda büstlere saldıran provokatörlerin hep kadın ve peçeli olması düşündürücüdür. Şarlatanların nifak tohumlarını kadınlar üzerinden toplumun değerlerine saldırarak ekmesine mani olunması gerekirken diyanet “PARA VERİN” başkanının gidip MISIR patlatma hadisesi olayı yaşatması manidardır! İslam dininin özü hoşgörüdür. “Bir insanı öldürmek bütün insanlığı öldürmek gibidir” anlayışına sahip olan bir din nasıl VUVUZELA gibi öten bu meczuplara bırakılabilir. Nefret tüccarları nasıl ziyaret edilir anlamak mümkün değil. Hayatın acilen bu türler için dezenfekte edilmesi gerekiyor. Toplum hep birlikte tuvalet müdavimlerinden kurtulmak istiyorsa sadece bir dokunuş yeter. Bas gitsin kanala, girdap çocukları...

Atatürk tapılacak biri değildir. Ona ilah değildir dendiğinde, “evet ilah değildir” diyecekken, ortaya sivilceden fırlar gibi fırlayıp “Atatürk´e tapıyorum” diyen meczuplardan gına geldi artık. Cumhuriyet değerlerini benimsemiş insanların Atatürk´ün kişiliği etrafında benimsemiş olduğu değerler bu toplumun çimentosudur. İki tarafın meczuplarının bu toplumda yarattığı iğrençliklerin toplumun sinir uçlarına ettiği tesir, basite alınmamalıdır. Giderek yaygınlaşan nefret kumkumalarından, onların cesaretlerinden, hadlerini bilmemelerinden vicdan sahibi Türkiye halkının tahammülü kalmamıştır. Hükümet cesaret verdiği yada nefretlerini arttığı kesimlerin, ahlaksızca, fikir sahibi insanlara itibar suikastı yapmalarına engel olmalıdır. Hükümet yalakalarıyla onların karşısında duran düşünce sahibi olmayıp karnından konuşan kesimlerin, toplumdaki etkileri kırılmadıkça, metiner yada kırıkkanat vari tipler bu toplumda kendine yer buldukça düşünen değerlerin varlığı giderek azalacaktır.

Muhafazakar kesimin birileri tarafından bilhassa inançları noktası aşağılanmaları, yaptıkları siyasi tercihler nedeniyle en ağır şekilde hakaretlere maruz kalması, laikliğe inanan, cumhuriyete sahip çıkan bireylerin tercihi olamaz. İrin gibi ortaya çıkan, mide bulandıran provakatif eylemlerin çıkış noktası iyi düşünüldüğünde, birilerin bir kesimi tahakküm altında bırakma gayretleri farkedilecektir. Yaşam tarzlarını bir başkasının hayatını gasp ederek, kendi doğrusunu ilah zanneden son dönem müsveddeleri, Atatürk´ü, İslamiyeti peygamberi bu ülke için kutsal ve değerli ne varsa ayrışma için kullandılar. En pespaye en aşağılık hezeyan sahibi çirkefler, nifak tohumlarını ekmek için her yolu dener oldular. Eğitimin, çağdaşlaşmanın, bireye topluma saygının bittiği şu günlerin kanıtı olan, infial yaratan kaos simsarları bu ülkeden def edilmediği sürece, ülke kendi kanını içmekten kurtulamayacaktır.

Tarihi kişiliklere kutsal değerlere sistematik bir şekilde aleni olarak yapılan ahlaksız saldırıların, kutuplaşma siyasetinin devam ettirilmek istendiğinin, taraflar arasındaki kültürel, siyasi, tarihi bağların iyice koparılmak istendiğinin net göstergeleri mevcut. Yetersizlerin eksiklerini tarafların birbirine karşı nefret tohumlarıyla makyajladığı siyasete av olmak istemiyorsak, yapacağımız tek şey 9´u 5 geçe tuvalete gidenleri, ve muhafazakar değerlerle dalga geçenleri klozetten def etmek için, sadece düğmesine dokunmak yeterli. “Cami duvarına hacet giderenlerin eceli, klozet girdaplarında dönsün ama artık DURMASIN!”

DİPNOT:
Dinibütün geçinen bir dostu sorar:

-Beni tanırsın...Cennetin anahtarı sende olsa beni oraya almaz mıydın?

Neyzen, karşısındakini baştan ayağa söyle bir süzdükten sonra gülümser:

-Bende cennetin değil de cehennemin anahtarı olsaydı, senin için daha hayırlı olurdu. Belki seni oradan çıkarırdım!

Anahtar Kelimeler: GEÇE, CAMİ, DUVARI, MÜDAVİMLERİ
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Yazarın Diğer Yazıları
KARANTİNA (08 Nisan 2020 - Çarşamba)
VİRÜS ve YENİ DÜNYA! (31 Mart 2020 - Salı)
BU PATATES, KARPUZDUR ASLINDA! (14 Mart 2020 - Cumartesi)
TURİST VİRÜSLER (11 Şubat 2020 - Salı)
DEPREMİN ÜÇ MAYMUNLARI! (04 Şubat 2020 - Salı)
KANAL ADIYAMAN PROJESİ! (21 Ocak 2020 - Salı)
KAMYON KASASINDA JUMANJİYE YOLCULUK! (01 Ocak 2020 - Çarşamba)
SARAY´IN TAKLACI KUŞLARI (11 Aralık 2019 - Çarşamba)
MATRUŞKADAN ÇIKAN CHP´Lİ ! (29 Kasım 2019 - Cuma)
MAVİ YILAN BESNİ´YE RENK KATTI! (05 Kasım 2019 - Salı)
TRUMP´A MEKTUBUMDUR! (22 Ekim 2019 - Salı)
EBUCEHİL KARPUZLARI... (14 Eylül 2019 - Cumartesi)
KURBANLIK ADIYAMAN! (20 Ağustos 2019 - Salı)
GÜÇ ZEHİRLENMESİNE BALANS AYARI (02 Temmuz 2019 - Salı)
BEYİNLERE TUTTURULAN CEHALET ORUÇLARI ! (01 Haziran 2019 - Cumartesi)
ŞENER ŞEN´İN “YAZ KIZIM” MODU (22 Mayıs 2019 - Çarşamba)
AKP, PELİNSU HANIM VE ÜÇ KONUŞMACI! (08 Mayıs 2019 - Çarşamba)
OYVERENİSTLER! (12 Nisan 2019 - Cuma)
EYYÜP MEHMET EMRE ÖZEL RÖPORTAJI... (23 Mart 2019 - Cumartesi)
KÜTÜPHANE DE GİZEMLİ OLAY ! (06 Mart 2019 - Çarşamba)
ADIYAMAN´I KAŞIK´LAYANLAR ! (01 Mart 2019 - Cuma)
HAYALLERİMİZE ATILAN FIRÇA DARBELERİ (10 Ocak 2019 - Perşembe)
PAPAĞAN´NIN SUÇU NE ? (01 Ocak 2019 - Salı)
ASGARİ ÜCRET BEY “NEDEN” ÖLDÜ? (18 Aralık 2018 - Salı)
YASTIK ALTINDA DONUMUZ VAR...! (07 Ağustos 2018 - Salı)
KILIÇDAROĞLU´NUN KASEDİ ÇIKMIŞ! (31 Temmuz 2018 - Salı)
GERÇEK BİR MİTİNG KONUŞMASI ! (12 Haziran 2018 - Salı)
CEBİMİZE UZANAN MERDİVENLER (04 Haziran 2018 - Pazartesi)
İSRAİL KAVUNU, PREMATÜRE SEÇİM! (22 Mayıs 2018 - Salı)
ADIYAMAN´I “KİM” KURTARACAK❗ (15 Mayıs 2018 - Salı)
ADIYAMAN, FİLLER VE GUGUK KUŞLARI (08 Mayıs 2018 - Salı)
ŞEYTANIN “MAŞALLAH” DEDİKLERİ ! (21 Nisan 2018 - Cumartesi)
YEDİ DÜVEL ADIYAMAN´A KARŞI (03 Nisan 2018 - Salı)
2019 SEÇİMİ BALKON KONUŞMALARI (23 Mart 2018 - Cuma)
Sayfa:
aa
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ

/resimler/2016-12/9/1507370657448.jpg

ETKİNLİKLER

/resimler/2016-12/7/1407375362877.jpg

Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
İyilik yap ehli olana da, olmayana da, ehline isabet ederse yerini bulur. Etmez ise ehli sen olursun

Hz. Muhammed
-Her 4 Amerikalıdan biri mutlaka televizyonda görünüyor. (Sokakta her 4 kişiden 1 imza dağıtıyormuş düşünsenize) -Uyurken televizyon seyrederken yaktığımızdan daha fazla kalori yakıyoruz. (Demekli televizyonla uyutuluyoruz) -Bir karıncanın koku alma yet

İlginç Bilgiler 5
Adıyaman için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:52 07:33 12:40 15:10 17:28 18:57
9 Nisan 2020 Perşembe