GÜNDEM

AGC’DEN ŞEHİTLERE VEFA PROGRAMI

Adıyaman Gazeteciler Cemiyeti, Şehitlere Vefa Programında 15 Temmuz darbe girişiminde şehit olan asker ve polislerin ailelerini ağırladı.

GÜNDEM

SASA’DA HEDEF TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK 10 FİRMASINDAN BİRİ OLMAK

Erdemoğlu Holding bünyesinde faaliyet gösteren SASA Polyester Sanayi A.Ş. ülke ekonomisinin adeta can damarlarından biri olarak hedeflerinin de üstünde rakamsal başarılar elde etmeye ve hızla büyümeye devam ediyor.

GÜNDEM

Kaymakam Nazlı Demir köy ziyaretlerine devam ediyor

Besni Kaymakamı Nazlı Demir, köy ziyaretleri kapsamında Çomak ve Kutluca köylerini ziyaret ederek vatandaşlarla bir araya geldi.

GÜNDEM

ENGELLİ VE ESKİ HÜKÜMLÜLERE HiBE DESTEĞi MÜJDESi

İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu 2021 yılı dördüncü toplantısı, Vali Mahmut Çuhadar başkanlığında gerçekleştirildi.


HASAN EMRE


Adıyaman Üniversitesi 2 Besni Fakültesi 0


Bize ilk golü kurucu rektör Mustafa Gündüz hiç bir şartı Besni´ye uymayan büyük illerde bile öğretim görevlisi bulamayan ve bizim defalarca yazılarımızla feryat etmemize rağmen bu çağrılarımıza kulaklarını tıkayarak Besni Mimarlık Fakültesi kararı ile atmıştı.
Ziraat Fakültesi olsun dedik. Hem araştırma hem eğitim merkezi olarak Aşağı yazıda uygun 50 dönümlük arazi içinde bir uygulama merkezinin Bölgemiz tarımına sağlayacağı katkıları sıraladık.
Ama nafile
Biz yazdık
Biz okuduk..
Netice olarak Ziraat fakültesini Atı yiğit olan Kahta aldı. Hem de yıllar önce Tarım meslek lisesi olarak kullanılan eski bir binada.
Merhum Arif Ağaoğlu´nun çok güzel bir sözü geldi aklıma
´´Atı yiğit olan dağları aşırır
Fıkara düz yolda yolunu şaşırır´´
2. Gol ise şimdiki Rektörden geldi?
2018 Tercih Klavuzunda Besni´de Fakülte Falan Yok. Adıyaman Üniversitesi´nin İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü ile Mühendislik Fakültesinin Tekstil Bölümü karşısında Bkz. 853 var.
Orada aynen şu ifadeler yer alıyor; Eğitim Besni´de verilecektir ve Anlaşma yapılan ilgili kurum Protokol gereği ilk 10 öğrenciye 1000 ikinci 10 öğrenciye 500 TL burs verecektir yazıyor.
Bu arada ilgili kurum
Fakülte Binasını 4×4 Yaptırıp
Eğitime Armağan eden
Erdemoğlu Holding yani Merinos oluyor...
İki bölümde toplam 70 öğrencinin yanına 20 yıldan beri İmam hatip lisesinden emanet alınan binadaki meslek yüksek okulu öğrencilerini de, Bin bir emekle Fakülte ve Dekanlık hayali ile yapılan Binaya nakledecek.
Adıyaman Üniversitesi, Besni´de Taş üstüne taş koymadan yola devam edecek.
Sözün kısası
Velhasıl
Yanii..!
Demem O ki
Dekanlık-Fakülte-Mehmet Erdemoğlu Yerleşkesi Falan Yokkk?
Yine Başka Baharlar Bekleyeceğiz?
Pardooon
Amaa
19. uncusuna Vali ve Rektörün katılmadığı
28 Eylül 2018´de
20. Eğitim Bayramımız var
Bizimmm...