GÜNDEM

ADIYAMAN'DA TACİZ İDDİASI..!

Adıyaman’da, bir lisede eğitim gören öğrencinin taciz iddiasıyla ihbarda bulunması üzerine müdür yardımcısı ve bir öğretmen açığa alındı.

GÜNDEM

Adalet Bakanlığı’nın bütçe ve kesin hesap görüşmeleri sırasında söz alan CHP Adıyaman Milletvekili Av. Abdurrahman Tutdere, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’e Besni ve Çelikhan adliyelerinin akıbetini sordu.

GÜNDEM

MAHER HOLDİNG’DEN “HIZLI” BÜYÜME İÇİN STRATEJİK HAMLE

Hayırsever hemşerimiz Mahmut Erdemoğlu’nun sahibi olduğu Maher Holding, nisan ayında bünyesine kattığı AND Anadolu Gayrimenkul’un ismini MHR Gayrimenkul Yatırımları olarak değiştirdi.

GÜNDEM

Erdoğan’dan 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

Gaziantep Milletvekili ve Sanayi, Ticaret Enerji, Tabi Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Üyesi Besnili hemşerimiz Mehmet Erdoğan 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle mesaj yayınladı.


HASAN EMRE


Aşatma Teyze Diyor ki ..


Mahluğun Ölüsü Dirisi Bellisiz Oldu Kele..
Salgın hastalıkla mücadele kapsamında şehrimizde cenaze ilanlarının hopörlör ile duyurulması yaklaşık 1 yıldan beri yasaklanmıştı.
Camilerden merkezi sistemle sela verilmesini unutalı zaten yıllar oldu. Halbuki köy ile şehrin bu kadar iç içe olduğu bir kentte bu bir hizmettir.Kaymakamlık ; İlçe müftülüğü ve Besni Belediyesi cenaze hizmetleri birimi ile ortak bir toplantı yapılabilir ; Sabah 9 ila öğlen namazı ezanına kadar açık kalan merkezi sistem bu sorunu çözer.Bunun nasıl bir zoruluğu var anlamakta gerçekten zorlanıyorum.Tabi bu dediğim sorun bu dönemin değil herşeyin normal olduğu yaklaşık 5 yıl öncesine dayanıyor.
Her yerde söylerim dostluklar çiçek gibidir.Sulanmaz ise bir süre sonra kurur.
Taziye dilekleri telefon ve sosyal medya aracılığı ilede olsa dostluğu yeşil tutma çabalarıdır.Salgın nedeni ile alınan tüm önlemlere ilçe halkı olarak saygı duyduk destek verdik.
Yaklaşık 3 aydan beri ise bu duyuruları yıllardır özenle yerine getiren Besni Belediyesi Whatshap Taziye gruplarında paylaşılması uygulamasına son verildi.
Sorunun bir parçası olmamak için sıkıntılı süreçte bu durumu gündeme getirmedik. Lütfen gelinen bu noktada bu sorunu artık giderin.
Bu konuda varsa Bakanlık veya valilik genelgesi lütfen kamuoyu ile paylaşın ki bizlerde eleştiri ve değerlendirmemizi o noktalara ulaştıralım.
Farklı kentlerde halen mahalle camilerinde kendi sakinleri için sela verilmek sureti ile bu duyuruların yapılmakta olduğunu bilmenizi isterim.
Bazı Belediyelerin halen bu mesaj paylaşımlarına devam ettiğini duymaktayız.
Sözün kısası
Velhasıl
Yanii
Demem O kii..!!
Aylar sonra karşılaşan iki eski dost birbirlerine Annelerini Babalarını sormaktan korkar oldular.
Olaki Sizlere Ömür Cümlesi duyarız diye..
Allah rızası için
Çözün artık bu sorunu?