GÜNDEM

AGC’DEN ŞEHİTLERE VEFA PROGRAMI

Adıyaman Gazeteciler Cemiyeti, Şehitlere Vefa Programında 15 Temmuz darbe girişiminde şehit olan asker ve polislerin ailelerini ağırladı.

GÜNDEM

SASA’DA HEDEF TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK 10 FİRMASINDAN BİRİ OLMAK

Erdemoğlu Holding bünyesinde faaliyet gösteren SASA Polyester Sanayi A.Ş. ülke ekonomisinin adeta can damarlarından biri olarak hedeflerinin de üstünde rakamsal başarılar elde etmeye ve hızla büyümeye devam ediyor.

GÜNDEM

Kaymakam Nazlı Demir köy ziyaretlerine devam ediyor

Besni Kaymakamı Nazlı Demir, köy ziyaretleri kapsamında Çomak ve Kutluca köylerini ziyaret ederek vatandaşlarla bir araya geldi.

GÜNDEM

ENGELLİ VE ESKİ HÜKÜMLÜLERE HiBE DESTEĞi MÜJDESi

İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu 2021 yılı dördüncü toplantısı, Vali Mahmut Çuhadar başkanlığında gerçekleştirildi.


HÜSEYİN ÖZGÜLER


BANA BİR MASAL ANLAT BABA


Bana bir masal anlat baba

İçinde bütün oyunlarım

Kurtla kuzu olsun şekerle bal

Baba bir masal anlat bana

İçinde denizle balıklar

Yağmurla kar olsun güneşle ay

Anlatırken tut elimi

Uykuya dalıp gitsem bile Bırakıp gitme sakın beni

Bana bir masal anlat baba

İçinde tüm sevdiklerim

İçinde İstanbul olsun

Masalları büyükler anlatır, çocuklar o masalların içinde kendilerinin ve sevdiklerinin mutlu olduğu bir dünya hayali ile yaşarlar. Ne güzel aktarmış bu şiiri yazan şair, bana bir masal anlat dizeleri ile bende sizlere 2018 yılı dileklerimi bir masal hayali ile aktarmak istiyorum.

Bana bir masal anlat baba, çocukların ağlamadığı, çocukların kahkahalarının gökleri çınlattığı bir dünyanın masalını anlat bana baba. Akşam eve döndüğünde kapıda babasının boynuna sarılıp kendisine aldığı oyuncaklarla sevinçten çılgına dönen çocukların yaşadığı bir dünyanın masalını anlat bana baba.

Küçük yaşta okula gitmesi gerekirken caddelerde köşe başlarında ayakkabı boyayarak, trafik ışıkları kırmızı yandığında varlıklı insanlara mendil satarak, su satarak yoksulluktan çaresiz kalmış olan ailelerine ekonomik katkı sağlamaya çalışan çocukların olmadığı bir dünyanın masalını anlat bana baba.

Kendilerine emanet edilerek eğitim görmesi istenilen yurtlarda koca koca adamların küçücük çocukları taciz etmediği bir dünyanın masalını anlat bana baba.

Daha ilkokul çağında çocuk yaşlarda iken kendinden yaşı çok ileride olan insanlarla evlendirilerek küçük yaşta hayatı cehenneme çevrilen çocuk evliliklerinin olmadığı bir dünyanın masalını anlat bana baba.

Bana bir masal anlat baba, insanların ellerinde ölüm kusan silahların yerine defter kalem kitap ve çiçek olan bir dünyanın masalını anlat bana baba. Gelin 2018 yılını çocuklara sahip çıkma yılı ilan edelim, bütün ailelere sesleniyorum bakabileceğiniz kadar, adam gibi yetiştire bileceğiniz kadar çocuk yapın.