GÜNDEM

İyi Parti ilçe başkanı Yıldırım'dan Akedaş ve Belediyeye sert eleştiri..

İYİ Parti Besni İlçe Başkanı İmdat Yıldırım, Besni'yi etkisi altına alan kar yağışının ardından Belediye ve Akedaşa yaşanan aksaklıklar hakkında sorular yöneltti.

GÜNDEM

Besni’de 58 köye ulaşım sağlanamıyor

İki gündür etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle Besni’ye bağlı 58 köy ve 45 mezra yolu ulaşıma kapandı.

GÜNDEM

Kamu personelleri izinli sayılacak

İl genelinde etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle ulaşımda yaşanan olumsuzluklara karşın görevine gidemeyen kamu personelleri izinli sayılacak.

GÜNDEM

Salı günü başlayan ve etkisini artırarak devam eden kar yağışı hayatı olumsuz etkiledi. Besni’ye bağlı tüm köy yolları kapanırken 10 saatlik elektrik kesintisi nedeniyle vatandaşlar geceyi karanlıkta ve soğukta geçirdi.


HÜSEYİN ÖZGÜLER


BANA BİR MASAL ANLAT BABA


Bana bir masal anlat baba

İçinde bütün oyunlarım

Kurtla kuzu olsun şekerle bal

Baba bir masal anlat bana

İçinde denizle balıklar

Yağmurla kar olsun güneşle ay

Anlatırken tut elimi

Uykuya dalıp gitsem bile Bırakıp gitme sakın beni

Bana bir masal anlat baba

İçinde tüm sevdiklerim

İçinde İstanbul olsun

Masalları büyükler anlatır, çocuklar o masalların içinde kendilerinin ve sevdiklerinin mutlu olduğu bir dünya hayali ile yaşarlar. Ne güzel aktarmış bu şiiri yazan şair, bana bir masal anlat dizeleri ile bende sizlere 2018 yılı dileklerimi bir masal hayali ile aktarmak istiyorum.

Bana bir masal anlat baba, çocukların ağlamadığı, çocukların kahkahalarının gökleri çınlattığı bir dünyanın masalını anlat bana baba. Akşam eve döndüğünde kapıda babasının boynuna sarılıp kendisine aldığı oyuncaklarla sevinçten çılgına dönen çocukların yaşadığı bir dünyanın masalını anlat bana baba.

Küçük yaşta okula gitmesi gerekirken caddelerde köşe başlarında ayakkabı boyayarak, trafik ışıkları kırmızı yandığında varlıklı insanlara mendil satarak, su satarak yoksulluktan çaresiz kalmış olan ailelerine ekonomik katkı sağlamaya çalışan çocukların olmadığı bir dünyanın masalını anlat bana baba.

Kendilerine emanet edilerek eğitim görmesi istenilen yurtlarda koca koca adamların küçücük çocukları taciz etmediği bir dünyanın masalını anlat bana baba.

Daha ilkokul çağında çocuk yaşlarda iken kendinden yaşı çok ileride olan insanlarla evlendirilerek küçük yaşta hayatı cehenneme çevrilen çocuk evliliklerinin olmadığı bir dünyanın masalını anlat bana baba.

Bana bir masal anlat baba, insanların ellerinde ölüm kusan silahların yerine defter kalem kitap ve çiçek olan bir dünyanın masalını anlat bana baba. Gelin 2018 yılını çocuklara sahip çıkma yılı ilan edelim, bütün ailelere sesleniyorum bakabileceğiniz kadar, adam gibi yetiştire bileceğiniz kadar çocuk yapın.