GÜNDEM

İyi Parti ilçe başkanı Yıldırım'dan Akedaş ve Belediyeye sert eleştiri..

İYİ Parti Besni İlçe Başkanı İmdat Yıldırım, Besni'yi etkisi altına alan kar yağışının ardından Belediye ve Akedaşa yaşanan aksaklıklar hakkında sorular yöneltti.

GÜNDEM

Besni’de 58 köye ulaşım sağlanamıyor

İki gündür etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle Besni’ye bağlı 58 köy ve 45 mezra yolu ulaşıma kapandı.

GÜNDEM

Kamu personelleri izinli sayılacak

İl genelinde etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle ulaşımda yaşanan olumsuzluklara karşın görevine gidemeyen kamu personelleri izinli sayılacak.

GÜNDEM

Salı günü başlayan ve etkisini artırarak devam eden kar yağışı hayatı olumsuz etkiledi. Besni’ye bağlı tüm köy yolları kapanırken 10 saatlik elektrik kesintisi nedeniyle vatandaşlar geceyi karanlıkta ve soğukta geçirdi.


HÜSEYİN ÖZGÜLER


BAYRAMA HOŞ GELDİNİZ


Yine bir sonbahar mevsimi, bir eğitim bayramının heyecanı güzel ilçem Besni´de kendini göstermeye başladı.

Türkiye´de göç almayan göç vermeyen il ilçe belde ve köy yok gibidir, Besni´de bu kervanda nasibini aldı. Anadolu´nun birçok yerine göç verdi gidenlerin yerlerini köylerimizden ilçeye göç eden vatandaşlarımız doldurdu.

Her ne kadarda yaşamları iş alanları aileleri dışarda olsa da geçmiş yıllarda göç ederek dışarıya giden hemşerilerimizin gönülleri hep çocukluk ve gençlik yıllarını yaşadıkları memleketlerinde kalmıştır.

Bu ilçede aldıkları eğitim, kültür ve asil hoş görüleri ile yıllar sonra dönüp gelerek eğitim bayramı adı altında bu güzel insani yönlerini üç günde olsa yaşayarak ve geçmişten kalan anıları ile bütünleşerek gönülleri sevgileri özlemlerini burada bırakarak gitmektedirler.

Hani bir film vardı Zeki Alasya ile Metinin Akpınar´ın, nereye bakıyor bu insanlar diye, birileri de diyordur ki nereye gidiyor bu insanlar, evet dostlar İstanbul´dan, İzmir´den, Uşak´tan, Gaziantep´ten, Mersin´den, Adana´dan ve daha birçok yerden insan eğitim bayramını kutlamaya Besni´ye gidiyor.

Bundan dolayı ilçemize gelen hemşerilerimizi gönülden selamlayarak hoş geldiniz diyorum, buraları unutmadınız işinizi zamanınızı ayırarak bu gönül harmanına geldiniz bizlerde sizleri unutmayacağız.