GÜNDEM

AGC’DEN ŞEHİTLERE VEFA PROGRAMI

Adıyaman Gazeteciler Cemiyeti, Şehitlere Vefa Programında 15 Temmuz darbe girişiminde şehit olan asker ve polislerin ailelerini ağırladı.

GÜNDEM

SASA’DA HEDEF TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK 10 FİRMASINDAN BİRİ OLMAK

Erdemoğlu Holding bünyesinde faaliyet gösteren SASA Polyester Sanayi A.Ş. ülke ekonomisinin adeta can damarlarından biri olarak hedeflerinin de üstünde rakamsal başarılar elde etmeye ve hızla büyümeye devam ediyor.

GÜNDEM

Kaymakam Nazlı Demir köy ziyaretlerine devam ediyor

Besni Kaymakamı Nazlı Demir, köy ziyaretleri kapsamında Çomak ve Kutluca köylerini ziyaret ederek vatandaşlarla bir araya geldi.

GÜNDEM

ENGELLİ VE ESKİ HÜKÜMLÜLERE HiBE DESTEĞi MÜJDESi

İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu 2021 yılı dördüncü toplantısı, Vali Mahmut Çuhadar başkanlığında gerçekleştirildi.


HÜSEYİN ÖZGÜLER


BAYRAMA HOŞ GELDİNİZ


Yine bir sonbahar mevsimi, bir eğitim bayramının heyecanı güzel ilçem Besni´de kendini göstermeye başladı.

Türkiye´de göç almayan göç vermeyen il ilçe belde ve köy yok gibidir, Besni´de bu kervanda nasibini aldı. Anadolu´nun birçok yerine göç verdi gidenlerin yerlerini köylerimizden ilçeye göç eden vatandaşlarımız doldurdu.

Her ne kadarda yaşamları iş alanları aileleri dışarda olsa da geçmiş yıllarda göç ederek dışarıya giden hemşerilerimizin gönülleri hep çocukluk ve gençlik yıllarını yaşadıkları memleketlerinde kalmıştır.

Bu ilçede aldıkları eğitim, kültür ve asil hoş görüleri ile yıllar sonra dönüp gelerek eğitim bayramı adı altında bu güzel insani yönlerini üç günde olsa yaşayarak ve geçmişten kalan anıları ile bütünleşerek gönülleri sevgileri özlemlerini burada bırakarak gitmektedirler.

Hani bir film vardı Zeki Alasya ile Metinin Akpınar´ın, nereye bakıyor bu insanlar diye, birileri de diyordur ki nereye gidiyor bu insanlar, evet dostlar İstanbul´dan, İzmir´den, Uşak´tan, Gaziantep´ten, Mersin´den, Adana´dan ve daha birçok yerden insan eğitim bayramını kutlamaya Besni´ye gidiyor.

Bundan dolayı ilçemize gelen hemşerilerimizi gönülden selamlayarak hoş geldiniz diyorum, buraları unutmadınız işinizi zamanınızı ayırarak bu gönül harmanına geldiniz bizlerde sizleri unutmayacağız.