GÜNDEM

Birkaç yıldır kapalı olan İzmir Besnililer Derneği yeniden faaliyete geçti. Derneğin yeni binası ise Erdemoğlu Vakfı tarafından satın alındı.

GÜNDEM

MİLLETVEKİLİ ERDOĞAN’A MOĞOLİSTAN BÜYÜKELÇİSİNDEN ANLAMLI HEDİYE

Türkiye'de ki görev süresi dolan Moğalistan Büyükelçisi hemşerimiz Gaziantep Milletvekili Mehmet Erdoğan'ı ziyaret etti.

GÜNDEM

Kaymakam Demir’den vatandaşlara aşı çağrısı

Besni Kaymakamı Nazlı Demir, sağlık ekibiyle iş yerlerini gezerek vatandaşları ve esnafı aşı olmaya davet etti.

GÜNDEM

Başkan Dişkaya’dan ikinci OSB açıklaması

Adıyaman Gazeteciler Cemiyet Başkanı Zeki Dişkaya, 6. Bölge teşvikinden yararlanan Adıyaman’da OSB’nin yetersiz olduğunu ifade ederek ikinci bir OSB’nin kurulması gerektiğini dile getirdi.


Hasan TURGUT


BESNİ EĞİTİM BAYRAMI gönüllerde yer etti mi?


21. kez düzenlenen ve hala yaşamak için direnen etkinlikler dizisinin sürmesi ve öncekilerden çok daha fazla bir ilgi ile izlenmesi BESNİ EĞİTİM BAYRAMI´nın gönüllerde yer ettiğinin resmidir.
Bu etkinlikler eğitimde hiçbir doğru icraatın kalmadığı günümüzde adeta "Eğitim Bayramı" diyerek tatlı bir hicivle eğitime vurgu yaparak bu ismi yaşatarak bile eleştirisini tüm dünyaya haykırıyor.
Ben eğitime hiç bir katkı sağlamayan mevcut sistemi bile bozarak nesillerin geleceğini, dolayısıyla ülkenin geleceğini karartan bu iktidarın EĞİTİM BAYRAMI ifadesinden nasıl rahatsız olmuyor ANLAYAMIYORUM.
Eğitimde bayram yapacak hiçbir başarımız yok, bu şartlarda bu isimle EĞİTİM BAYRAMI ifadesiyle kitleleri coşturan Besni Eğitim Vakfı yönetim kurulu üyeleri ve dönem başkanı İbrahim Bağış beyleri yürekten kutluyorum.
En azından "neden bayram" sorusu akıllarda yer ediyor, herkes kendince yaşadığı sorunları görüyor, yeterince sorunlar dillendirilemese bile, tek başına "eğitimde bayram" vurgusu, sorunu kitlelere ifade etmeye bence yetiyor.
Kaldı ki her etkinlik döneminde birbirinden çok değerli konuklarla elden geldiğince eğitim sorunları da dillendiriliyor en azından bazı toplumu ilgilendiren konularda eğitim panelleri ile katılımcılar aydınlatılıyor. Aynı dönem arkadaşların, ya da farklı meslek grubundan kişilerin, hemşericilik ruhu ile bir araya gelerek tanışması, kaynaşması insani değerler açısından vatandaşın ufkunu genişletiyor, dayanışmasını sağlıyor. Bu yönü ile bile çok şeyler başarılıyor. İnsan olmanın hazzı bir kaç günde doruklarda yaşanıyor. Yine yöre ekonomisine hatırı sayılır bir canlılık kazandırarak, esnafın yüzü güldürülüyor.
Daha ne olsun, çok uzun yıllar bu etkinliklerin sürmesini, başka yörelere de örnek olmasını diliyorum.
Etkinliklerin düzenlenmesinde maddi manevi emeği geçen her bir hemşerimi ve başta BEV, Kaymakamlık ve Belediyemizi yürekten kutluyorum.
Nice sağlık sıhhat ile gerçekten eğitim konusunda çok başarılı olduğumuz günlerin özlemi ile Eğitim Bayramı etkinliklerine katılanlara saygılar sunuyorum. Kalın sağlıcakla.