GÜNDEM

AGC’DEN ŞEHİTLERE VEFA PROGRAMI

Adıyaman Gazeteciler Cemiyeti, Şehitlere Vefa Programında 15 Temmuz darbe girişiminde şehit olan asker ve polislerin ailelerini ağırladı.

GÜNDEM

SASA’DA HEDEF TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK 10 FİRMASINDAN BİRİ OLMAK

Erdemoğlu Holding bünyesinde faaliyet gösteren SASA Polyester Sanayi A.Ş. ülke ekonomisinin adeta can damarlarından biri olarak hedeflerinin de üstünde rakamsal başarılar elde etmeye ve hızla büyümeye devam ediyor.

GÜNDEM

Kaymakam Nazlı Demir köy ziyaretlerine devam ediyor

Besni Kaymakamı Nazlı Demir, köy ziyaretleri kapsamında Çomak ve Kutluca köylerini ziyaret ederek vatandaşlarla bir araya geldi.

GÜNDEM

ENGELLİ VE ESKİ HÜKÜMLÜLERE HiBE DESTEĞi MÜJDESi

İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu 2021 yılı dördüncü toplantısı, Vali Mahmut Çuhadar başkanlığında gerçekleştirildi.


HASAN EMRE


Besni ve Uyuşturucu Sorunu

Siz Gençsiniz Hedef Sizsiniz.


Siz Gençsiniz

Hedef Sizsiniz.

 

Size Kafanız hükmediyorsa Kralsınız

Size Vücudunuz hükmediyorsa Kölesiniz..

 

Bu sözler kendini uyuşturucu ile mücadeleye adamış 1 sınıf Emniyet Müdürü Mutlu Çelik´e ait. www.uyusturucu.gen.tr isimli internet sitesi ile bu konulara tüm detayları ile dikkat çeken Mutlu Çelik günümüzün vebası sayılan uyuşturucu konusunda herkese ama herkese görevler düştüğünü söylüyor. Bu konu ile ilgili herkesin bu siteyi mutlaka ama mutlaka ziyaret etmesi gerekir.

Geçtiğimiz hafta içerisinde Ülkü ocakları eski başkanı Emrah Ertaş gazetemizi ziyaret ederek ve kişisel sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarla uyuşturucu konusunun Besni boyutuna dikkat çekmişti. Gerek üstlendiği görevin misyonu ve yaşı gereği gençlerle daha iç içe olan birisi olarak gözlemleri ve tespitleri bizimkinden daha net ve Besni adına gerçekten ürkütücü.

Besnili olarak adımızın uyuşturucu ile anılması, internet ortamının hızla geliştiği ve her haberin anında arama motorları ile bulunabildiği günümüzde Besnimiz ile ilgili bu ve benzeri haberleri görmenin hepimizi üzdüğüne şahit olan birisiyim.

Bu konunun sadece polisiye önlemlerle çözümlenemediğini hepimiz çok iyi biliyoruz.

Bu konu Anne, Baba, Kardeş, Arkadaş, Komşu ve Akrabaların ilgisine ve desteğine muhtaçtır.

Bu konuda şüphelendiğiniz veya uyuşturucu kullandığını bildiğiniz birisine daha mantıklı daha sevecen yaklaşınız. Çünkü nasıl kuyuya düşmekte olan birini son anda elinden tuttuğunuzda nefesiniz kesilene kadar bırakmadan çekmeye çalışıyorsanız bu konuda aynı ona benzemektedir. Uyuşturucu bataklığı dipsiz bir kuyu gibidir. Bataklıktır, bir bölümü cinayet sokağına diğer bir sokağı hırsızlık bir başka sokağı edepsizlik çıkmazıdır.

Lütfen kullananlara hoşgörülü ve sevecen olalım ama satanlara ve bunun ticaretini yapanlara asla hoşgörülü olmayalım.

 

İlgililer, Yetkililer ve Etkililer..!

Bu konuya, sayın Emrah Ertaş´ın bu çağrısına duyarsız kalmayalım.

İlçe Kaymakamı başkanlığında bu konu ile ilgili kurumlar ve Sivil Toplum Kuruluşlarını bir masa etrafında toplanmalı ve en aza indirme noktasında neler yapılabilir tartışılmalıdır.

Kent Konseyi bu konuda daha aktif rol üstlenmeli ve varlığını hissettirmelidir.

Sevgili Gençler; Uyuşturucu bağımlılığı ciddi bir hastalıktır. Kesinlikle kendinizi Berduş veya eski Menteciler saflarında hissetmeyiniz. Mentecileri büyüklerinize sorun ve öğrenin.

Onlar; akşama kadar alın teri ile çalışır günün ilk saatinde herkes işinin başına koşar ve çoluk çocukları için ekmek peşinde koşan insanlardı. Benim şiirimin bir mısrasına bile konuk etmiştim onları;

 

Yaramaz insan sayısı üç ile Beşti

Menteciler bile adam gibi ayyaştı keşti

Hasan Emre çoğunuzun yarasını deşti

Gözümde Tüter O Eski Günler