GÜNDEM

İyi Parti ilçe başkanı Yıldırım'dan Akedaş ve Belediyeye sert eleştiri..

İYİ Parti Besni İlçe Başkanı İmdat Yıldırım, Besni'yi etkisi altına alan kar yağışının ardından Belediye ve Akedaşa yaşanan aksaklıklar hakkında sorular yöneltti.

GÜNDEM

Besni’de 58 köye ulaşım sağlanamıyor

İki gündür etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle Besni’ye bağlı 58 köy ve 45 mezra yolu ulaşıma kapandı.

GÜNDEM

Kamu personelleri izinli sayılacak

İl genelinde etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle ulaşımda yaşanan olumsuzluklara karşın görevine gidemeyen kamu personelleri izinli sayılacak.

GÜNDEM

Salı günü başlayan ve etkisini artırarak devam eden kar yağışı hayatı olumsuz etkiledi. Besni’ye bağlı tüm köy yolları kapanırken 10 saatlik elektrik kesintisi nedeniyle vatandaşlar geceyi karanlıkta ve soğukta geçirdi.


CELAL TOPKAN


BESNİ´NİN GELDİĞİ NOKTA


Besni ve Besnili olmak farklı ve ayrıcalıktır.Besnililer, eğitimi ve bilimi konuşur ve tartışırlar.
Gelişmeyi ve kalkınmayı konuşurlar ve tartışırlar.
Besni´de okullarda bilimsel eğitim yapılır, nitelikli insanlar yetişir.
Besni, 1973 yılında yapılan orta okullar arası eğitim düzey araştırmasında Türkiye üçüncü olmuş bir ilçedir. Besni´de yetişen, Adana, Çanakkale, Gaziantep, İstanbul, Uşak´a giden iş adamları, bu illerin en başarılı ve en yetkin iş adamları olmuşlardır. Gittikleri illerde, kurdukları sanayi işletmeleriyle, illerin gelişmesine ve kalkınmasına katkıda bulunmuşlardır. İllerin işsizlerine istihdam sağlamışlardır. Gittikleri illere yük olmamışlardır. İllerin yükünü taşımışlardır. Örnek alınmışlardır. Örnek gösterilmişledir.
Dünyada tek bir yerde, Besni´de eğitim bayramı adıyla bayram yapılmaktadır. Eğitim Bayramı´nda, Eğitim alanında yetkin olan bilim damları ve uzmanlarla, bir toplumun kalkınmasında ve gelişmesinde eğitimin yeri ve önemi tartışılmaktadır.
Besniler, eğitime, bilime, teknolojiye, sanata ve sanatçıya verdikleri değer ve önemle, sahip oldukları nitelikli insan gücüyle öğünürler.
Atatürk´e, Türkiye Cumhuriyeti´nin kuruluş değerlerine ve ilkelerine karşı olan, Türkiye Cumhuriyeti´ni din kurallarına göre yeniden yapılandıracağını söyleyerek siyaset yapan milli görüş öğretileri ile yetişenlerin kurdukları, Eğitime, nitelikli insan gücüne ve bilime verdiği değer ve önemle, sanayi ve teknolojideki gelişmişlik düzeyi ile Türkiye´de ve dünyada örnek alınan ve örnek gösterilen Besni´de:
- 19 yıldır tek başına iktidarda olan AKP´nin yönetiminde, AKP´nin teşvik ve yönlendirmesiyle doğma ve kalıplaşmış düşünceyi benimseyen ve savunan kurumlar kuruldu. Bu kurumların yönlendirmesiyle, eğitim kurumlarında doğma ve kalıplamış düşünce öğretilmeye,
- Toplumsal, siyasal ve kültürel yaşamda değişimler yaşanmaya başladı.
- Gelinen bu durum, Türkiye´de ve dünyada örnek alınan ve örnek gösterilen Besni´yi, geriletecek ve sıradanlaştıracak bir durumdur.
- Bir Besni´li olarak, Besni´li hemşerilerimi, Besni´yi Besni yapan değerlerine, kültürüne, eğitime ve nitelikli insan gücüne verdiği değere ve öneme, sahip çıkmaya ve yaşatmaya çağırıyorum.