GÜNDEM

CHP Gaziantep Milletvekili Opr. Dr. Bayram Yılmazkaya, “AKP ve MHP milletvekillerinin oylarıyla komisyonda kabul edilerek TBMM Genel Kuruluna gelen bu yasal düzelmeyle yerel medyanın bitirilmesi hedeflenmekte” dedi.

GÜNDEM

AGC’DEN ŞEHİTLERE VEFA PROGRAMI

Adıyaman Gazeteciler Cemiyeti, Şehitlere Vefa Programında 15 Temmuz darbe girişiminde şehit olan asker ve polislerin ailelerini ağırladı.

GÜNDEM

SASA’DA HEDEF TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK 10 FİRMASINDAN BİRİ OLMAK

Erdemoğlu Holding bünyesinde faaliyet gösteren SASA Polyester Sanayi A.Ş. ülke ekonomisinin adeta can damarlarından biri olarak hedeflerinin de üstünde rakamsal başarılar elde etmeye ve hızla büyümeye devam ediyor.

GÜNDEM

Kaymakam Nazlı Demir köy ziyaretlerine devam ediyor

Besni Kaymakamı Nazlı Demir, köy ziyaretleri kapsamında Çomak ve Kutluca köylerini ziyaret ederek vatandaşlarla bir araya geldi.


CELAL TOPKAN


BESNİ´NİN GELDİĞİ NOKTA


Besni ve Besnili olmak farklı ve ayrıcalıktır.Besnililer, eğitimi ve bilimi konuşur ve tartışırlar.
Gelişmeyi ve kalkınmayı konuşurlar ve tartışırlar.
Besni´de okullarda bilimsel eğitim yapılır, nitelikli insanlar yetişir.
Besni, 1973 yılında yapılan orta okullar arası eğitim düzey araştırmasında Türkiye üçüncü olmuş bir ilçedir. Besni´de yetişen, Adana, Çanakkale, Gaziantep, İstanbul, Uşak´a giden iş adamları, bu illerin en başarılı ve en yetkin iş adamları olmuşlardır. Gittikleri illerde, kurdukları sanayi işletmeleriyle, illerin gelişmesine ve kalkınmasına katkıda bulunmuşlardır. İllerin işsizlerine istihdam sağlamışlardır. Gittikleri illere yük olmamışlardır. İllerin yükünü taşımışlardır. Örnek alınmışlardır. Örnek gösterilmişledir.
Dünyada tek bir yerde, Besni´de eğitim bayramı adıyla bayram yapılmaktadır. Eğitim Bayramı´nda, Eğitim alanında yetkin olan bilim damları ve uzmanlarla, bir toplumun kalkınmasında ve gelişmesinde eğitimin yeri ve önemi tartışılmaktadır.
Besniler, eğitime, bilime, teknolojiye, sanata ve sanatçıya verdikleri değer ve önemle, sahip oldukları nitelikli insan gücüyle öğünürler.
Atatürk´e, Türkiye Cumhuriyeti´nin kuruluş değerlerine ve ilkelerine karşı olan, Türkiye Cumhuriyeti´ni din kurallarına göre yeniden yapılandıracağını söyleyerek siyaset yapan milli görüş öğretileri ile yetişenlerin kurdukları, Eğitime, nitelikli insan gücüne ve bilime verdiği değer ve önemle, sanayi ve teknolojideki gelişmişlik düzeyi ile Türkiye´de ve dünyada örnek alınan ve örnek gösterilen Besni´de:
- 19 yıldır tek başına iktidarda olan AKP´nin yönetiminde, AKP´nin teşvik ve yönlendirmesiyle doğma ve kalıplaşmış düşünceyi benimseyen ve savunan kurumlar kuruldu. Bu kurumların yönlendirmesiyle, eğitim kurumlarında doğma ve kalıplamış düşünce öğretilmeye,
- Toplumsal, siyasal ve kültürel yaşamda değişimler yaşanmaya başladı.
- Gelinen bu durum, Türkiye´de ve dünyada örnek alınan ve örnek gösterilen Besni´yi, geriletecek ve sıradanlaştıracak bir durumdur.
- Bir Besni´li olarak, Besni´li hemşerilerimi, Besni´yi Besni yapan değerlerine, kültürüne, eğitime ve nitelikli insan gücüne verdiği değere ve öneme, sahip çıkmaya ve yaşatmaya çağırıyorum.