BEYNİMİZ, RUHLARIMIZ AHIRA ÇEVRİLDİ!
Tarih: 18.9.2018 15:32:45 / 2268okunma / 0yorum
ALİ YILMAZ

LİYAKAT, az gelişmiş toplumlarda dalkavuklukla doğru orantılıdır. Son dönemlerde gideceğiniz herhangi bir kurumda, işin ehline değil de sadakatini gösterene verildiğini görmeniz mümkün. Gittikçe laçkalaşan, mide bulandıran yalakalar, devlet kurumlarında adeta birbiriyle yarışırcasına takla atlamakta, ar damarının olmadığını da göstermekten gocunmamaktadır.

Aslında bu toplumun kanayan bir yarası. Özellikle son yıllarda mutlak gücün bir siyasi fikir etrafında toplanması neticesiyle, birbirini denetleme mekanizmaların aradan çıkarılması padişah dalkavuklarının türemesine sebep oldu. Soytarılığa level atlatan, ahlaksızlığın içini boşaltan, çıkarları uğruna şebekleşen cehaletini hadsizliği ile taçlandıran bu son dönem müsveddeleri nasıl bu kadar hayatın içine girdi sorgulamak lazım! Hiçbir şey bilmediği halde herşeyi biliyormuş gibi davranarak itibar sağlamaya çalışanları, toplumun her kademesinde görmek mümkün. Bu minvalde:

1) MİLLİ EĞİTİM

Ülkenin tüm dinamiklerinin etkilendiği bu kurumlarımızın hali içler acısı. Öğretmen olmuş ama okuma yazması yok denecekler var. Dört işlem sorunu olan, gündemi takip etmekten aciz, donanımsız kişilerle verilecek bir eğitimin kalitesini düşünmek lazım. Müdür olmuş ama paçalarından cehalet akıyor. Gevrek gevrek gülerek, arkasındaki güce güvenen, elinde doksan dokuzluk tesbihle güya dindarmış gibi rol yapan, eğitim adına hiç birşey yapmayan müfredat adı altında öğrencileri kalıplara sokan bu şaklabanları toplum nereye kadar taşıyacak? Okul müdürlerinin seçilme kriterleri nedir? Lüks şatafatlı bir odada kuluçkaya yatarak, öğretmenlere, ezberlenen cümlelerle caka satmak müdürlük müdür? Siyasi fikre göre tavır alan, hamurumsu yapılarıyla kişiye göre sümüklü böcek gibi kıvrım kıvrım kıvrılan bu zavallılarla, nasıl bir yol alınacaktır? Denetleme mekanizmaları çay kahve içme molası haricinde ne işe yarar? Okul müdürlerinin genel başarı ortalamaları nedir? Okul müdürü olan kişilerin öğretmenlerle öğrencilerle ve velilerle etkili bir iletişim bağı var mıdır? Ne gezer! Okula bağış adı altında para dilenmekten başka işi olmayan siyasi güce göre palyaçoluk yapan bu son dönem müsveddeleri değişmediği sürece eğitimin bu ülkeye zarardan başka bir etkisi olmayacaktır. Okul müdürleri bir tarafa ya iller ve ilçelerdeki milli eğitim müdürleri ne durumda? Hakikaten kalitesizlik nedir, eğitimin asıl sorunu nedir bunu öğrenmek istiyorsanız gidin araştırın cehalet nedirin cevabını fazlasıyla alacaksınız. Milli eğitim bakanı tüm müdürleri denetlemelidir. Eğitime neşter burdan başlasın. Bataklık kurutulacaksa bu cıvıkların toprağa karışımı kesilmelidir.

DİYANET İŞLERİ

İktidarın son dönem imamlarını gideceğiniz herhangi bir camide test etmeniz mümkün. Mutlaka görmüş ve içinizden bu nasıl imam dediğiniz mutlaka olmuştur. Cemaatin toplumun işi hakikaten zor. Bilgisiz, zır cahiller cemaate KURAN´ı nasıl anlatacak? Elinde kitaplardan bulduğu bir kaç paragrafla Cuma´ları geçiştiren bu zavallılardan nasıl kurtulunacak? Ezanı dahi makamına uygun okumayan, KURAN´ı düzgün okumayan bu cehalet timsallerinin halktaki karşılıkları ne durumda? İmamlık denen makamın nasıl ucuza kapandığını, liyakat değilde güdümlü füze olduklarını, vaaz kürsüsünden borazan olduklarını görmek istiyorsanız, herhangi bir camiye gitmeniz yeterli. Dini anlamda yetersiz ama iş para toplamaya gelince aslan kesilen bu cehalet örneklerinin bir an önce görevden alınması lazım. Donanımlı imamlar bir şekilde bulunup atamalarının yapılması şart. Halkın dini duygularıyla bu kadar oynandığı başka bir dönem olmadı. Yıllardır camiler ahıra çevrildi safsatalarıyla toplumun bilinç dünyası öyle bir kirletildi ki, geldiğimiz noktada sadece camiler değil beyinlerimiz, ruhlarımız ahıra çevrildi. Yazıklar olsun!

SOSYAL HAYAT

Milli eğitimin ve diyanetin toplum üzerindeki etkileri yeterli olsaydı toplumda bu kadar şaklaban ortaya çıkar mıydı. Yalakalık ahlaksızlık bu kadar prim yapar mıydı? Nihat doğanlar, gelinler kaynanalar bu kadar pervasız şekilde üzerimize boca edilebilir miydi? Siyasetinden sporuna, ekonomisinden sağlığına yapılan programlar hemen hepsi DARVİN´in derdini anlamamıza yardımcı değil mi? Saçma sapan filmler, içi boş salak salak diziler günün en önemli saatlerine denk getirilir miydi? Bu kadar tembel bu kadar duyarsız menfaatinden başka hiçbirşeyi düşünmeyen insanları kim bu hale getirdi? Sabahtan akşama kadar politika konuşup vatan edebiyatı yapanlar menfaat kişisel ikbal söz konusu olunca bayrağını bile satacak kadar kaşarlanmış bir sistemi nasıl oluşturdu? Yeni nesli gerçeklikten kim kopardı? Milli eğitimden çıkan altın nesil bu kadar boş işler peşinde nasıl koşar hale geldi ? Üç beş dua ezberleyen yarım yamalak bilgilerle toplumun önüne hoca diye iktidar vuvuzela imamlar çıkarılabilir miydi? Tv´ler bu kadar iğrençleşir miydi? Milli eğitim ve dini eğitim neye çare oldu? Suç oranları kalitesizlik nasıl bu kadar arttı?

Milli eğitimi çocukları sürekli gelecekle korkutur, diyanetin imamları çıkar cehennemle korkutur. Çocukların özgüveni yerle bir olur. Kimsenin umurunda değil. Nasıl olsun ki altın nesil dedikleri aslında teneke nesil yetiştirmek amaçlı! muhalefet bu ülkede zaten olsaydı bu kadar iğrenç ortam yaratılır mıydı? Halkın artık bu olaya dur demesi lazım!

Artık yeter! gelecek adına cenneti kazanmak istiyorsak milli eğitimi, diyaneti, sosyal hayatı yalakalardan, lağım farelerinden, menfaat tüccarlarından kurtarıp liyakat sahibi insanlara bırakmamız şarttır. Milli eğitim müdürleri, okul müdürleri, öğretmenler, müftüler, imamlar test edilmeli, ALTIN NESİL suyuna batırılanlar varsa LİYAKATA batırılmalıdır. Bu ŞARTTIR!

Anahtar Kelimeler: BEYNİMİZ, RUHLARIMIZ, AHIRA, ÇEVRİLDİ
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Yazarın Diğer Yazıları
KARANTİNA (08 Nisan 2020 - Çarşamba)
VİRÜS ve YENİ DÜNYA! (31 Mart 2020 - Salı)
BU PATATES, KARPUZDUR ASLINDA! (14 Mart 2020 - Cumartesi)
TURİST VİRÜSLER (11 Şubat 2020 - Salı)
DEPREMİN ÜÇ MAYMUNLARI! (04 Şubat 2020 - Salı)
KANAL ADIYAMAN PROJESİ! (21 Ocak 2020 - Salı)
KAMYON KASASINDA JUMANJİYE YOLCULUK! (01 Ocak 2020 - Çarşamba)
SARAY´IN TAKLACI KUŞLARI (11 Aralık 2019 - Çarşamba)
MATRUŞKADAN ÇIKAN CHP´Lİ ! (29 Kasım 2019 - Cuma)
MAVİ YILAN BESNİ´YE RENK KATTI! (05 Kasım 2019 - Salı)
TRUMP´A MEKTUBUMDUR! (22 Ekim 2019 - Salı)
EBUCEHİL KARPUZLARI... (14 Eylül 2019 - Cumartesi)
KURBANLIK ADIYAMAN! (20 Ağustos 2019 - Salı)
GÜÇ ZEHİRLENMESİNE BALANS AYARI (02 Temmuz 2019 - Salı)
BEYİNLERE TUTTURULAN CEHALET ORUÇLARI ! (01 Haziran 2019 - Cumartesi)
ŞENER ŞEN´İN “YAZ KIZIM” MODU (22 Mayıs 2019 - Çarşamba)
AKP, PELİNSU HANIM VE ÜÇ KONUŞMACI! (08 Mayıs 2019 - Çarşamba)
OYVERENİSTLER! (12 Nisan 2019 - Cuma)
EYYÜP MEHMET EMRE ÖZEL RÖPORTAJI... (23 Mart 2019 - Cumartesi)
KÜTÜPHANE DE GİZEMLİ OLAY ! (06 Mart 2019 - Çarşamba)
ADIYAMAN´I KAŞIK´LAYANLAR ! (01 Mart 2019 - Cuma)
HAYALLERİMİZE ATILAN FIRÇA DARBELERİ (10 Ocak 2019 - Perşembe)
PAPAĞAN´NIN SUÇU NE ? (01 Ocak 2019 - Salı)
ASGARİ ÜCRET BEY “NEDEN” ÖLDÜ? (18 Aralık 2018 - Salı)
9´U 5 GEÇE CAMİ DUVARI MÜDAVİMLERİ ! (21 Kasım 2018 - Çarşamba)
YASTIK ALTINDA DONUMUZ VAR...! (07 Ağustos 2018 - Salı)
KILIÇDAROĞLU´NUN KASEDİ ÇIKMIŞ! (31 Temmuz 2018 - Salı)
GERÇEK BİR MİTİNG KONUŞMASI ! (12 Haziran 2018 - Salı)
CEBİMİZE UZANAN MERDİVENLER (04 Haziran 2018 - Pazartesi)
İSRAİL KAVUNU, PREMATÜRE SEÇİM! (22 Mayıs 2018 - Salı)
ADIYAMAN´I “KİM” KURTARACAK❗ (15 Mayıs 2018 - Salı)
ADIYAMAN, FİLLER VE GUGUK KUŞLARI (08 Mayıs 2018 - Salı)
ŞEYTANIN “MAŞALLAH” DEDİKLERİ ! (21 Nisan 2018 - Cumartesi)
YEDİ DÜVEL ADIYAMAN´A KARŞI (03 Nisan 2018 - Salı)
2019 SEÇİMİ BALKON KONUŞMALARI (23 Mart 2018 - Cuma)
Sayfa:
aa
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ

/resimler/2016-12/9/1507370657448.jpg

ETKİNLİKLER

/resimler/2016-12/7/1407375362877.jpg

Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
"Bir mum diger bir mumu tutusturmakla isigindan birsey kaybetmez."

ANONIM
Soğuk iklimde yaşayan tatlı su kaplumbağası türü olan kaplumbağaların,sonbaharda derin bir nefes alarak girdikleri sudan,ilkbaharda çıktıklarını ve bu kaplumbağaların üç ay oksijensiz hayatta glikolizden enerji sağlayarak kalabildiklerini ve bunların kalp atışlarının dakikada bir olduğunu,

Su kaplumbağları hakkında bilgi
Adıyaman için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:52 07:33 12:40 15:10 17:28 18:57
9 Nisan 2020 Perşembe