GÜNDEM

AGC’DEN ŞEHİTLERE VEFA PROGRAMI

Adıyaman Gazeteciler Cemiyeti, Şehitlere Vefa Programında 15 Temmuz darbe girişiminde şehit olan asker ve polislerin ailelerini ağırladı.

GÜNDEM

SASA’DA HEDEF TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK 10 FİRMASINDAN BİRİ OLMAK

Erdemoğlu Holding bünyesinde faaliyet gösteren SASA Polyester Sanayi A.Ş. ülke ekonomisinin adeta can damarlarından biri olarak hedeflerinin de üstünde rakamsal başarılar elde etmeye ve hızla büyümeye devam ediyor.

GÜNDEM

Kaymakam Nazlı Demir köy ziyaretlerine devam ediyor

Besni Kaymakamı Nazlı Demir, köy ziyaretleri kapsamında Çomak ve Kutluca köylerini ziyaret ederek vatandaşlarla bir araya geldi.

GÜNDEM

ENGELLİ VE ESKİ HÜKÜMLÜLERE HiBE DESTEĞi MÜJDESi

İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu 2021 yılı dördüncü toplantısı, Vali Mahmut Çuhadar başkanlığında gerçekleştirildi.


HÜSEYİN ÖZGÜLER


BU KANAYAN YARAYA EL ATIN


Türkiye´de umut vakfı diye bir vakıf var. Bu vakıf kendi alanında ciddi çalışmalarla toplumu ve konu ile ilgili kurumları uyarmaktadır, konu Türkiye´de son yıllarda artan silahlanmanın korkunç boyutları ve silahla işlenen cinayetler ve ölümler.

İşte konu ile ilgili açıklamalar.

Bu gün Türkiye´deki bireysel silahların yüzde 85´i ruhsatsız. Her yıl bu silahlarla 4 bin 500 kişi bireysel silahlarla can veriyor... İçerisinde bulunduğumuz yılın 22 Eylül´üne kadar ateşli silahlarla işlenen 2 bin 525 olayda, bin 575 kişi öldü, 2 bin 670 kişi de yaralandı. Rakamlar ürkütücü. Umut Vakfı, ´28 Eylül Bireysel Silahsızlanma Günü´nde tüm bu veriler ışığında çağrıda bulunuyor: "Kadük hale getirilmiş olan ´Silah Kanun Tasarısı´ yeniden ele alınmalı, silahlanmayı zorlaştıracak düzenlemeler yapılmalıdır."

Yine son yılların en çarpıcı uygulaması da internetten rahat rahat silah satışlarının yapılması ki burada kişinin veya kişilerin gerekli belgeleri alıp yasal statüye uymadıklarını basından öğreniyoruz.

Ben 1980 öncesini çok iyi hatırlıyorum üzerinde bıçak taşımanın cezası o zamanlar altı ay idi, kişi bıçak yakalattığında sabıkalı oluyordu ve korku ve çekinme vardı caydırıcı kanunlar vardı.

Şimdi bakıyoruz maazallah öfke dolu insanların her gün farklı nedenlerden dolayı silahlı cinayetlerine tanık oluyoruz.

Önemli bir konuda düğünlerde yarışırcasına insanların silah sıkarak kendilerini gösteriye çıkarmalarıdır ve masum insanların canına kast etmeleridir.

Bu konuda umut vakfını sonuna kadar destekliyorum, devletin yani yetkililerin daha fazla masum insanların ölümlerini engellemek için bu kanayan yaraya el atarak acil önlem almalarını istiyorum.