GÜNDEM

AGC’DEN ŞEHİTLERE VEFA PROGRAMI

Adıyaman Gazeteciler Cemiyeti, Şehitlere Vefa Programında 15 Temmuz darbe girişiminde şehit olan asker ve polislerin ailelerini ağırladı.

GÜNDEM

SASA’DA HEDEF TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK 10 FİRMASINDAN BİRİ OLMAK

Erdemoğlu Holding bünyesinde faaliyet gösteren SASA Polyester Sanayi A.Ş. ülke ekonomisinin adeta can damarlarından biri olarak hedeflerinin de üstünde rakamsal başarılar elde etmeye ve hızla büyümeye devam ediyor.

GÜNDEM

Kaymakam Nazlı Demir köy ziyaretlerine devam ediyor

Besni Kaymakamı Nazlı Demir, köy ziyaretleri kapsamında Çomak ve Kutluca köylerini ziyaret ederek vatandaşlarla bir araya geldi.

GÜNDEM

ENGELLİ VE ESKİ HÜKÜMLÜLERE HiBE DESTEĞi MÜJDESi

İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu 2021 yılı dördüncü toplantısı, Vali Mahmut Çuhadar başkanlığında gerçekleştirildi.


HÜSEYİN ÖZGÜLER


EĞTİM VE ÖĞRETİM YILINA GİRERKEN ÇOCUKLARIMIZA SAHİP ÇIKIN


Lastik ayakkabılar, siyah önlüklerin üzerinde beyaz yakalarla başlamıştık ilkokula. Okulun hademesi rahmetli Mustafa amca elinde kocaman bir zil ile ders zilini çaldığında serçeler gibi bağırtılarla sınıflarımıza koşardık. Kapı açılıp öğretmen içeri girdiğinde sınıfça hep birlikte ayağa kalkardık tahta sıralarımızda, günaydın çocuklar diyen öğretmenimize gür bir ses tonu ile sağ ol çeker, oturun yerinize diye seslenen öğretmenimizin dersimiz hayat bilgisi derken bizde yerlerimize otururduk.  

O yıllarda öğrenciler ana babalarından çok öğretmenlerinden çekinirler, onları kendilerine örnek alarak hayata, geleceklerine yön verirlerdi.

Şimdi öylemi? Kayseri´de tartıştığı müdür yardımcısını yumruklayarak ölümüne sebep olan öğrenci tutuklanmasının ardından kısa bir süre sonra serbest bırakılıyor.

Samsun´da bir öğrenci (16 yaşında) yaramazlık yaptığı için kendisini idare binasına götüren öğretmenini okulun koridorunda karnından bıçaklıyor.

Bu olaylar gün be gün katlanarak artıyor, önemli olan sebepleri öğrenerek, önlemleri hayata geçirmektir.

Buradan bu konu ile ilgili olarak yetkililere sesleniyorum, toplumun her kesiminde olduğu gibi okullarda da şiddet ve tehlikeli davranışlar neden bu kadar arttı?

Allah aşkına son yıllarda televizyonlarda oynatılan dizilere bir bakın, eğitimin teşvik edilmesi gerekirken öğrencilerin bir birilerine âşık olmaları, önce filana âşıktım şimdi falanla çıkıyorum sahneleri, argo konuşma dilleri ile eğitimin dışında bir dünya yaratmaları ve bunlar maalesef bizim ülkemizde milyonlarca öğrencinin davranışlarını direkt etkilemekte ve suça yönelik kişilik bozukluklarına zemin hazırlamaktadır.

Hadi harekete geçin sayın yetkililer, yeni bir eğitim ve öğretim yılına girerken bu sakıncalı dizileri önleyin, eğitici diziler çeksinler çekeceklerse, ülkenin geleceğine ve çocuklarımıza yazık etmeyin, sahip çıkın...