GÜNDEM

AGC’DEN ŞEHİTLERE VEFA PROGRAMI

Adıyaman Gazeteciler Cemiyeti, Şehitlere Vefa Programında 15 Temmuz darbe girişiminde şehit olan asker ve polislerin ailelerini ağırladı.

GÜNDEM

SASA’DA HEDEF TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK 10 FİRMASINDAN BİRİ OLMAK

Erdemoğlu Holding bünyesinde faaliyet gösteren SASA Polyester Sanayi A.Ş. ülke ekonomisinin adeta can damarlarından biri olarak hedeflerinin de üstünde rakamsal başarılar elde etmeye ve hızla büyümeye devam ediyor.

GÜNDEM

Kaymakam Nazlı Demir köy ziyaretlerine devam ediyor

Besni Kaymakamı Nazlı Demir, köy ziyaretleri kapsamında Çomak ve Kutluca köylerini ziyaret ederek vatandaşlarla bir araya geldi.

GÜNDEM

ENGELLİ VE ESKİ HÜKÜMLÜLERE HiBE DESTEĞi MÜJDESi

İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu 2021 yılı dördüncü toplantısı, Vali Mahmut Çuhadar başkanlığında gerçekleştirildi.


HÜSEYİN ÖZGÜLER


FARK VAR


AB´ye projeler sunup karşılıklı dostluk ziyaretlerinin yapıldığı yıllar içerisinde Besni Belediyesi de bir proje ile 2008 yılında bu kervana katıldı. Bizim dost ülkemiz İtalya idi. 2009 yılında ikinci sefer yapılan ziyarete projenin sekreteri olarak bende katıldım. İtalya´ya ayak bastıktan sonra iki buçuk saatlik bir karayolu yolculuğundan sonra şirin bir İtalyan kasabasında otelimize yerleştik.

Otelde bir gece kaldıktan sonra sabah kasabanın Belediye binasına gittik, Belediye Başkanı ile beş meclis üyesi bizleri Belediyenin toplantı salonunda ağırladılar, Başkan aynı zamanda kasabanın kaymakamı idi ve kendi dalında uzmanlaşmış ameliyatlara giren haftanın beş günü kendi işinde de çalışan tıp doktoru idi.

Belediye meclis üyeleri temizlik, asayiş, kültürel faaliyetler, eğitim ve diğer konularda görev dağılımı yapmış herkes kendi alanında işini takip ediyordu.
Akşama bizleri yemeğe alan Belediye başkanı restoranda yalnız başına sade bir vatandaş olarak gelip katıldığında yanında bir şeyler koparmak için dört dönen insan sürüsü yoktu, makam aracı, koruması, şoförü de yoktu.

Bir zaman sonra kendi memleketimde bir köye düğüne gitmiştim o arada düğüne arkasında 20 kişiye yakın bir kalabalıkla bir belde belediye başkanı geldi.
Sevgili okurlar işte aramızdaki fark bu. Üreten bir toplum yerine tüketen ve çoğunluk olarak başkalarının ürettiğini hak etmeden elde etme çabasında olan bir topluma dönüştük. Bizim buralarda kendi hakkına razı olmayan, başkalarının hakkına göz diken bir anlayışın hakim olduğu günümüzde aramızdaki bu fark kapanmak şöyle dursun büyüyerek klişeleşmiş bir hastalığa dönüşerek devam etmektedir.