GÜNDEM

AGC’DEN ŞEHİTLERE VEFA PROGRAMI

Adıyaman Gazeteciler Cemiyeti, Şehitlere Vefa Programında 15 Temmuz darbe girişiminde şehit olan asker ve polislerin ailelerini ağırladı.

GÜNDEM

SASA’DA HEDEF TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK 10 FİRMASINDAN BİRİ OLMAK

Erdemoğlu Holding bünyesinde faaliyet gösteren SASA Polyester Sanayi A.Ş. ülke ekonomisinin adeta can damarlarından biri olarak hedeflerinin de üstünde rakamsal başarılar elde etmeye ve hızla büyümeye devam ediyor.

GÜNDEM

Kaymakam Nazlı Demir köy ziyaretlerine devam ediyor

Besni Kaymakamı Nazlı Demir, köy ziyaretleri kapsamında Çomak ve Kutluca köylerini ziyaret ederek vatandaşlarla bir araya geldi.

GÜNDEM

ENGELLİ VE ESKİ HÜKÜMLÜLERE HiBE DESTEĞi MÜJDESi

İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu 2021 yılı dördüncü toplantısı, Vali Mahmut Çuhadar başkanlığında gerçekleştirildi.


HASAN EMRE


Gazetemiz 50 Yaşında


Kolay değildir 50 yıl boyunca kendine özgü prensiplerinden ödün vermeden yayın hayatını sürdürmek. Böyle bir gazetenin her geçen gün kendini biraz daha yenileyerek büyümesi Besni için gerçek bir gurur kaynağıdır.

5 Nisan 1967 yılında yayın hayatına başlayan ve dün 50. yılını tamamlayan eskinin Güney Ekspres günümüzün Besni Ekspres gazetesinin yandaş ve şantaj medyalarına inat ilkeli yayın politikası ile tarafsızlığı ve demokrasi ilkelerine bağlılığı herkes tarafından takdirle izlenmektedir.

Basın; gerçek anlamda Halk, Devlet ve Siyasetçi üçgeninde bir elçidir ve her zaman doğrunun yanında yanlışın karşısında olmalıdır. 

Besni Ekspres  50 yıldan beri ayakta kalması ile bu gücünü kanıtlamıştır.

1986/1993 yılları arasında Besnispor profesyonel 3. ligde mücadele ederken yaptığım spor yazarlığı sonrası uzunca bir süre ara verdikten sonra 1999 yılından beri içeriği Besni olan bazen kültür, bazen siyaset içerikli ?Besni´den Hoş Bir Seda? Besni görgüsünü eski şahsiyetleri sizlerle buluşturmak adına ?Albümlerde Besni? Can alıcı konulara nokta atışı ile dikkat çekmek adına ?Eyisim ki Hüs? ve Taziye kültürünü diri tutmak için ?Aramızdan Ayrılanlar? köşelerimle ilçe sorunlarını bu sütunlara taşıyarak çözümü noktasında elimden geleni yapmaya çalışıyorum.

Beni ve Aşatma teyzemi evleriniz baş köşelerine oturttuğunuza eminim. Bütün bu çalışmalarımızı yönlendiren gazetemiz kurucusu sayın Şekip ÖNDER´in ilerlemiş yaşına rağmen  gayretli

çalışmalarına, özellikle dışardaki hemşerilerimize  gazetenin düzenli ulaşması için gösterdiği gayretlere her zaman şahit oldum.

Besni Ekspres ile yaşadıklarım bazen bir sinema şeridi gibi gözlerimin önünden geçerken neler aklıma gelmiyor ki?

Küçücük tahta kutular içerisinde harfler, elle dizilen kalıplar  ile basılan  sayfalar, ellerindeki yağ lekeleri ile haber peşinde koşan Ahmet Önder, siyah beyaz gazete, birinci sayfası renkli ve sonra son sayfası da renkli çıkmaya başlayan gazete ve Besni´nin dünya ya açılan penceresi sloganı ile 

http://www.besniekspres.com

Gazetemizin  yayın hayatında gösterdiği süreklilik ve ciddiyet her gün gelişen teknolojiye paralel olarak  artarak devam etmektedir.

Gazetemiz ekibi ve Besni´nin basın emekçileri sizlere Besni´yi her alanda anımsatmak ve yaşatmak için gerçekten büyük bir özveri ile çalışmaktalar. 

Bu çalışmalarda emeği geçenler; Başta sahibi, Besni basınının  duayen çınarı Şekip ÖNDER bilgi ve birikimini ?Azim Şehir Besni?, ?Besnili Şairler? ve ?Birbirimizi Tanıyor muyuz? isimli kitaplar ile Besni kültürüne armağan etmiştir. Kendisini ve oğulları Tarık ve Orhan Önder ile Muhabirimiz Burak Özmercan, İstanbul temsilcimiz Numan Ekmekçi ve bütün yazarlarımızı yürekten kutluyor, Gazetemize daha nice yıllar dileği ile yayın hayatında başarılar diliyorum.