GÜNDEM

İyi Parti ilçe başkanı Yıldırım'dan Akedaş ve Belediyeye sert eleştiri..

İYİ Parti Besni İlçe Başkanı İmdat Yıldırım, Besni'yi etkisi altına alan kar yağışının ardından Belediye ve Akedaşa yaşanan aksaklıklar hakkında sorular yöneltti.

GÜNDEM

Besni’de 58 köye ulaşım sağlanamıyor

İki gündür etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle Besni’ye bağlı 58 köy ve 45 mezra yolu ulaşıma kapandı.

GÜNDEM

Kamu personelleri izinli sayılacak

İl genelinde etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle ulaşımda yaşanan olumsuzluklara karşın görevine gidemeyen kamu personelleri izinli sayılacak.

GÜNDEM

Salı günü başlayan ve etkisini artırarak devam eden kar yağışı hayatı olumsuz etkiledi. Besni’ye bağlı tüm köy yolları kapanırken 10 saatlik elektrik kesintisi nedeniyle vatandaşlar geceyi karanlıkta ve soğukta geçirdi.


CELAL TOPKAN


GERİ KALMIŞ TOPLUMLAR

GERİ KALMIŞ TOPLUMLAR


Dünya’nın en zengin ülkeleri olan Amerika Birleşik Devleti’nin, Çin’in, Rusya’nın, Japonya’nın, Almanya’nın, İngiltere’nin, Fransa’nın, İtalya’nın devlet başkanları ve Cumhurbaşkanları bir tane konut kullanıyorlar. En fazla iki uçak ve bir araç kendilerine hizmet ediyor.   Tarih, siyaset ve siyaset sosyoloji bilimi, ekonomi bilimi, geri kalmış toplumların gösteriş toplumu olduğunu söylüyor.  

AKP 19 yıldır iktidarda. AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, 19 yıldır ülkeyi tek başına aldığı kararlarla yönetiyor. Erdoğan’ın yönetiminde ülke geriledi ve yoksullaştı. Gösteriş toplumu oldu. 

19 yıldır ülkeyi tek başına aldığı kararlarla yöneten AKP Genel Başkanı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara’da kendisine 1400 odalı saray yaptırdı. Sarayda 13 uçak, 2 helikopter, 500 araç, 450 personel Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hizmet ediyor. Lüks ve şatafat içinde yaşıyor.  

İstanbul’da, Osmanlı Devleti’nde miras kalan Huber Köşkü’nü, Vahdettin Sarayı’nı, Dolmabahçe sarayını, Cumhurbaşkanlığı çalışma ofisi olarak kullanıyor.  

Erdoğan’ın isteği ile Bitlis’in Ahlat İlçesinde Cumhurbaşkanlığı sarayı yapıldı.  Muğla’nın Marmaris İlçesinde 300 odalı yazlık konut yapıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yaşamı, geri kalmış ve gösteriş toplumu olan bir ülkenin somut göstergesidir.  

Yaşamı ve uygulamaları ile geri kalmış ve gösteriş toplumunun somut ve görünür örneğini sergileyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 25 Ekim 2021 tarihinde Kabine Toplantısı sonrası muhalefetin ekonomi eleştirilerine tepki gösterdi.  

"Şu anda her evde araba var, kapıcısında araba var, şu anda ikinci el araba yetişmiyor. Bunları nasıl görmemezlikten geliyorsun. Bunu televizyon ekranlarından vatandaşa anlatır, vatandaşı kandırabilirsiniz ama bizi kandıramazsınız. Hepsinin istatistiklerini tutuyoruz. Nerede ne oluyor ne satılıyor bunların hepsini gayet iyi biliyoruz" dedi.  

Gerilettiği yoksullaştırdığı, gösteriş toplumu yaptığı halka, tepki gösterdi ve eleştirdi.