GÜNDEM

AGC’DEN ŞEHİTLERE VEFA PROGRAMI

Adıyaman Gazeteciler Cemiyeti, Şehitlere Vefa Programında 15 Temmuz darbe girişiminde şehit olan asker ve polislerin ailelerini ağırladı.

GÜNDEM

SASA’DA HEDEF TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK 10 FİRMASINDAN BİRİ OLMAK

Erdemoğlu Holding bünyesinde faaliyet gösteren SASA Polyester Sanayi A.Ş. ülke ekonomisinin adeta can damarlarından biri olarak hedeflerinin de üstünde rakamsal başarılar elde etmeye ve hızla büyümeye devam ediyor.

GÜNDEM

Kaymakam Nazlı Demir köy ziyaretlerine devam ediyor

Besni Kaymakamı Nazlı Demir, köy ziyaretleri kapsamında Çomak ve Kutluca köylerini ziyaret ederek vatandaşlarla bir araya geldi.

GÜNDEM

ENGELLİ VE ESKİ HÜKÜMLÜLERE HiBE DESTEĞi MÜJDESi

İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu 2021 yılı dördüncü toplantısı, Vali Mahmut Çuhadar başkanlığında gerçekleştirildi.


HASAN EMRE


Güle Güle ..


Besni Sugözü için projeler başlatan Adıyaman Valisi Sayın Abdullah Erin Şanlıurfa valiliğine atandı.

Adıyaman; Valiler için acemi birliği oldu. Son iki valimiz ülkemizin etkili metropelleri sayılacak illere atandılar.

Adıyaman´da 371 gün görev yapan sayın Vali mesleki açıdan taltif edilmiştir. Bu anlamda kendisini tebrik ediyorum.

Halkla iç içe doğal ve sempatikliğinin yanı sıra vatandaşlar ile Kürtçe sohbeti ile daha bir yakın oluyordu.

Geçen gün Yayıklı (Zirce) köyünde vefat eden Kilis vali yardımcısı Muhammed Kaya´nın babasının cenazesine Kilis valisi ile birlikte katıldıktan sonra dönüşte ilçe kaymakamının talebi üzerine yol üzerindeki Sugözü´nde incelemelerde bulunmuş ve ilçe merkezinde Emniyet müdürlüğü inşaatını gezerken de davetimiz üzerine bitişik çay ocağında vatandaşlar ile sohbet etmişti.

Konuşmalarından Sugözünü ilk defa duymuş ve görmüş gibiydi. Bu bir anlamda ilçe merkezli yerel siyasetin başarısızlığının da bir göstergesiydi.

İl genel meclis üyeleri başta olmak üzere yerel siyasette söz sahibi olanlar Sugözü´nün sahipsizliğine ve belirsizliğine dikkat çekmeyi başaramamışlar veya düşünememişler. Ya da başka işlerden Sugözü´ne sıra gelmemiş. En kısa sürede Sugözü´nün ilçe turizmine en etkin bir şekilde kazandırılması konusunda gerekli talimatları vererek ve Besni ile ilgili güzel sohbetlerle ilçemizden ayrılmıştı.

Duyumlarımıza göre bu konuda kısa sürede çok önemli bir kaç somut adım atılmış ve Sugözü´nü kurtarama operasyonu için düğmeye basılmış.

Besni Kaymakamı Sayın Ahmet Gencer Sugözü ile ilgili başlatılan çalışmayı sonuna kadar takip edip bitirecek azim ve kararlılıkta görünüyor. Bu arada bir benzetme konusunu sizlerle paylaşmak istedin; Merhum Mustafa Oruçoğlu, Doğanşehir Kaymakamı olduğu dönemde Takas mesire alanı için o günün şartlarına göre çok büyük hizmetler yapmış ve halen yöre halkı Takas ve çevresi için Oruçoğlu ile ilgili çok güzel ifadeler ile onu anarlar. Umudum odur ki nasıl Yenikent ismi Hasan Tütün ile özdeşleşmiş ise Sugözü ismi de Ahmet Gencer ile özdeşleşir.

Sayın Valim; Bir yıllık görev süreniz içerisine 15 Temmuz hain darbe girişimi de dahil olduğu için sizi yoğun temponuz içerisinde rahatsız etmeye çokta yüzümüz tutmamıştı daha yeni yeni ısınmıştık size.

Daha karpuz kesecektik...