GÜNDEM

AGC’DEN ŞEHİTLERE VEFA PROGRAMI

Adıyaman Gazeteciler Cemiyeti, Şehitlere Vefa Programında 15 Temmuz darbe girişiminde şehit olan asker ve polislerin ailelerini ağırladı.

GÜNDEM

SASA’DA HEDEF TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK 10 FİRMASINDAN BİRİ OLMAK

Erdemoğlu Holding bünyesinde faaliyet gösteren SASA Polyester Sanayi A.Ş. ülke ekonomisinin adeta can damarlarından biri olarak hedeflerinin de üstünde rakamsal başarılar elde etmeye ve hızla büyümeye devam ediyor.

GÜNDEM

Kaymakam Nazlı Demir köy ziyaretlerine devam ediyor

Besni Kaymakamı Nazlı Demir, köy ziyaretleri kapsamında Çomak ve Kutluca köylerini ziyaret ederek vatandaşlarla bir araya geldi.

GÜNDEM

ENGELLİ VE ESKİ HÜKÜMLÜLERE HiBE DESTEĞi MÜJDESi

İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu 2021 yılı dördüncü toplantısı, Vali Mahmut Çuhadar başkanlığında gerçekleştirildi.


HÜSEYİN ÖZGÜLER


HAYDİ BESNİ HALKI EĞİTİM BAYRAMINI HEP BERABER KUTLAYALIM


Her yıl kutlanan eğitim bayramına aylar kala bayramla ilgili çalışmalar yapmak üzere BEV´den Başkanla beraber dört arkadaş Besni´ye gelerek işin diğer iki ayağı olan Belediye ve Kaymakamlıkla görüşmelerde bulundular.

Kaymakamlık binası toplantı salonunda yapılan toplantıda, haklı olarak yükün ağır olanını biz üstleniyoruz diyordu Belediye Başkanı İbrahim Öztürk. Bu bayram Besni halkının bayramı Besni halkı bu bayramı sahiplenmeli diyordu BEV Başkanı Ali Balta. Bizde üzerimize düşeni yaparız diyordu İlçe Kaymakamı Ahmet Gencer.

Ama halk ne diyor bu konuda, esas onlara sormalı bu soruyu diyorum bende.

Her sene yapılan etkinliklerden sonra katılımın az olduğundan, Besni´deki halkın ilgisizliğinden yakınmaları duymaktayız, bu işin nedenlerini araştırmaktan çok niye böyle oluyor diye eleştirileri daha çok duyuyoruz.

İşte bu konuda benim düşüncelerim ve önerilerim. Toplantıyı bende izledim, sonra düşündüm başkanın dediği gibi Besni halkı bu bayramı nasıl üstlenir diye. Her sene birbirine benzeyen programın değişmesi lazım dedim kendi kendime, Besni halkını bu bayram şenliklerine, panellere kısacası etkinliklere çekecek bir ortak paydanın bulunması veya yaratılması lazım. Bu konuda Besni halkı, Besni esnafı, Besni´deki okullar ve eğitim sendikaları bu etkinliğin fiili olarak motor gücünü oluşturmalılar, bu nasıl olacak?

İşte önerilerim. Bayramın birinci günü okullar arası bir koşu düzenlenebilir, koşunun birincisine, ikincisine ve üçüncüsüne ödül verilebilir.

Bayramın ikinci günü Besni´de yaşam konulu bir fotoğraf yarışması düzenlenebilir yine sıralamadaki yarışmacılara ödül verile bilir. Yine ikinci günde Besni´deki eğitim sendikaları arasında öğretmen arkadaşların katılacağı Besni ile ilgili bir kompozisyon yarışması düzenlenerek ilçemizdeki eğitim sendikaları da etkinliklerin bir üstlenicisi olabilirler buda ödüllü olacak.

Üçüncü gün yine okullar arası satranç turnuvası düzenlene bilir ve sıralamadaki başarılı yarışmacılara ödül verilebilir.

Biz bu festivali bu şekil yaparsak okullarımızı öğrencilerimizi öğrenci ailelerini direk işin sahiplenicileri haline getiririz.

Fotoğraf yarışması konusunda ilçemizde BEFSAD diye bir derneğimiz var bu konuda onlar direk işi üstlenerek katılımda buluna bilirler. Bu etkinlikler yapılırken panellerimiz ve diğer programlarımızda düzenlemelerin içerisinde yerini korur ve sunulur.

Bu tür etkinliklere başka katılımlarda olabilir, fikri olan arkadaşlar önerilerini sunabilirler. Haydi, Besni halkı Eğitim bayramını hep beraber kutlayalım.