GÜNDEM

AGC’DEN ŞEHİTLERE VEFA PROGRAMI

Adıyaman Gazeteciler Cemiyeti, Şehitlere Vefa Programında 15 Temmuz darbe girişiminde şehit olan asker ve polislerin ailelerini ağırladı.

GÜNDEM

SASA’DA HEDEF TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK 10 FİRMASINDAN BİRİ OLMAK

Erdemoğlu Holding bünyesinde faaliyet gösteren SASA Polyester Sanayi A.Ş. ülke ekonomisinin adeta can damarlarından biri olarak hedeflerinin de üstünde rakamsal başarılar elde etmeye ve hızla büyümeye devam ediyor.

GÜNDEM

Kaymakam Nazlı Demir köy ziyaretlerine devam ediyor

Besni Kaymakamı Nazlı Demir, köy ziyaretleri kapsamında Çomak ve Kutluca köylerini ziyaret ederek vatandaşlarla bir araya geldi.

GÜNDEM

ENGELLİ VE ESKİ HÜKÜMLÜLERE HiBE DESTEĞi MÜJDESi

İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu 2021 yılı dördüncü toplantısı, Vali Mahmut Çuhadar başkanlığında gerçekleştirildi.


HASAN EMRE


Hayırdır İnşallah.. ?


Hayra karşı gelesiniz; Önceki gece rüyamda Besni´yi gördüm.
Ankara´dan gelen bir grup gazeteciye Besni´yi gezdiriyorum.
Kentsel dönüşüm bitmiş Tarım kredi tarafına kocaman bir pankrat asılmış emeği geçen ´´Milletvekillerimize Teşekkür Ediyoruz´´ yazılmıştı.
Adliye binası sanki göz kamaştırıyordu.Alt taraftaki evlerde istimlak edilip eski jandarma,Mal müdürlüğü lojmanı ve İlçe Tarım Müdürlüğü binalarıda yıkılmış koskaca bir şehir meydanı oluşmuş ve güzel bir mimari proje ile Alt kat koca bir otopark tesis edilerek Hükümet binası ve Belediye ile birlikte mükemmel bir görünüm kazanmıştı.
Sonra Gazeteci dostları Aşağı şehri gezdirmeye götürüyorum. Eski hastane binasının yanındaki Kütüphaneye o binayı ilçemize armağan eden Nuri Zararsız ismi verilmişti. Eski yetiştirme yurdu yerine yapılan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesine Kemal Tabak ismi çok yakışmıştı.
Biraz geçince Sofraza doğru ayrılan kavşak düzenlenmiş gidiş ve geliş ayrı ayrı kenarları çam ağaçları ile süslenmiş şehir girişi tam bir şölene dönüşmüştü aşağı şehre doğru inerken yeni yapılan viyadük zaten ağzımı açık bıraktı.zamanımız dolmuştu fazla yer gezemedik ama bizi gezdiren arabanın şöferi 15 Temmuz mahallesinde oturduğunu söyledi oralarıda bir görmen lazım Hasan bey diyordu.Caddeler hatta ara sokaklar bile asfaltlanmış alt yapı sorunları çözülmüş şehrin en güzel mahallesi oldu diyordu. Aynı pankrat 15 Temmuz mahallesinede asıldığını söylüyordu ´´Emeği Geçen Milletvekillerine´´ teşekkür ederiz.
Sonra omzuma hanımın eli dokundu; Yine üstün açık yatmışsın bak hasta olursun diyordu.. Kısa bir sersemlikten sonra üstümü örterek yeniden uyudum. Bu sefer de rüyamda Besni Devlet hastanesini gördüm. Bir önceki rüyamdaki yapılan eserlere emekleri geçen milletvekilleri uzun yıllardır Besni sağlık sektörüne hizmet veren iki değerli Hekimimizi sanki hipodrom kulvarında koşturarak millete bahisler tutturmuşlardı. Başhekimlik ataması adı altında bu bir birinden değerli iki hekimi Besni siyaset çarkının dişlilerine ezdirmişlerdi. Besni siyasetinde bir Başhekimlik atamasının siyasi olduğu hiç bir dönemde beş yaşındaki çocuğun bile anlayacağı bu seviyeye düşürülmemişti.
Çok yazık çok
Başka Besni Yok...