GÜNDEM

İyi Parti ilçe başkanı Yıldırım'dan Akedaş ve Belediyeye sert eleştiri..

İYİ Parti Besni İlçe Başkanı İmdat Yıldırım, Besni'yi etkisi altına alan kar yağışının ardından Belediye ve Akedaşa yaşanan aksaklıklar hakkında sorular yöneltti.

GÜNDEM

Besni’de 58 köye ulaşım sağlanamıyor

İki gündür etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle Besni’ye bağlı 58 köy ve 45 mezra yolu ulaşıma kapandı.

GÜNDEM

Kamu personelleri izinli sayılacak

İl genelinde etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle ulaşımda yaşanan olumsuzluklara karşın görevine gidemeyen kamu personelleri izinli sayılacak.

GÜNDEM

Salı günü başlayan ve etkisini artırarak devam eden kar yağışı hayatı olumsuz etkiledi. Besni’ye bağlı tüm köy yolları kapanırken 10 saatlik elektrik kesintisi nedeniyle vatandaşlar geceyi karanlıkta ve soğukta geçirdi.


HASAN EMRE


Hayırdır İnşallah.. ?


Hayra karşı gelesiniz; Önceki gece rüyamda Besni´yi gördüm.
Ankara´dan gelen bir grup gazeteciye Besni´yi gezdiriyorum.
Kentsel dönüşüm bitmiş Tarım kredi tarafına kocaman bir pankrat asılmış emeği geçen ´´Milletvekillerimize Teşekkür Ediyoruz´´ yazılmıştı.
Adliye binası sanki göz kamaştırıyordu.Alt taraftaki evlerde istimlak edilip eski jandarma,Mal müdürlüğü lojmanı ve İlçe Tarım Müdürlüğü binalarıda yıkılmış koskaca bir şehir meydanı oluşmuş ve güzel bir mimari proje ile Alt kat koca bir otopark tesis edilerek Hükümet binası ve Belediye ile birlikte mükemmel bir görünüm kazanmıştı.
Sonra Gazeteci dostları Aşağı şehri gezdirmeye götürüyorum. Eski hastane binasının yanındaki Kütüphaneye o binayı ilçemize armağan eden Nuri Zararsız ismi verilmişti. Eski yetiştirme yurdu yerine yapılan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesine Kemal Tabak ismi çok yakışmıştı.
Biraz geçince Sofraza doğru ayrılan kavşak düzenlenmiş gidiş ve geliş ayrı ayrı kenarları çam ağaçları ile süslenmiş şehir girişi tam bir şölene dönüşmüştü aşağı şehre doğru inerken yeni yapılan viyadük zaten ağzımı açık bıraktı.zamanımız dolmuştu fazla yer gezemedik ama bizi gezdiren arabanın şöferi 15 Temmuz mahallesinde oturduğunu söyledi oralarıda bir görmen lazım Hasan bey diyordu.Caddeler hatta ara sokaklar bile asfaltlanmış alt yapı sorunları çözülmüş şehrin en güzel mahallesi oldu diyordu. Aynı pankrat 15 Temmuz mahallesinede asıldığını söylüyordu ´´Emeği Geçen Milletvekillerine´´ teşekkür ederiz.
Sonra omzuma hanımın eli dokundu; Yine üstün açık yatmışsın bak hasta olursun diyordu.. Kısa bir sersemlikten sonra üstümü örterek yeniden uyudum. Bu sefer de rüyamda Besni Devlet hastanesini gördüm. Bir önceki rüyamdaki yapılan eserlere emekleri geçen milletvekilleri uzun yıllardır Besni sağlık sektörüne hizmet veren iki değerli Hekimimizi sanki hipodrom kulvarında koşturarak millete bahisler tutturmuşlardı. Başhekimlik ataması adı altında bu bir birinden değerli iki hekimi Besni siyaset çarkının dişlilerine ezdirmişlerdi. Besni siyasetinde bir Başhekimlik atamasının siyasi olduğu hiç bir dönemde beş yaşındaki çocuğun bile anlayacağı bu seviyeye düşürülmemişti.
Çok yazık çok
Başka Besni Yok...