GÜNDEM

AGC’DEN ŞEHİTLERE VEFA PROGRAMI

Adıyaman Gazeteciler Cemiyeti, Şehitlere Vefa Programında 15 Temmuz darbe girişiminde şehit olan asker ve polislerin ailelerini ağırladı.

GÜNDEM

SASA’DA HEDEF TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK 10 FİRMASINDAN BİRİ OLMAK

Erdemoğlu Holding bünyesinde faaliyet gösteren SASA Polyester Sanayi A.Ş. ülke ekonomisinin adeta can damarlarından biri olarak hedeflerinin de üstünde rakamsal başarılar elde etmeye ve hızla büyümeye devam ediyor.

GÜNDEM

Kaymakam Nazlı Demir köy ziyaretlerine devam ediyor

Besni Kaymakamı Nazlı Demir, köy ziyaretleri kapsamında Çomak ve Kutluca köylerini ziyaret ederek vatandaşlarla bir araya geldi.

GÜNDEM

ENGELLİ VE ESKİ HÜKÜMLÜLERE HiBE DESTEĞi MÜJDESi

İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu 2021 yılı dördüncü toplantısı, Vali Mahmut Çuhadar başkanlığında gerçekleştirildi.


HASAN EMRE


Hoş Geldiniz


Sayın Valim;
Son dönemlerde valiler için acemi birliği seçilen Adıyaman ilimize hoş geldiniz. Başarılı olanlar Adana, Şanlıurfa birliklerine usta olarak sevk edilirken durağan ve sakin bir dönem geçirenler ise geri hizmet mangalarında görevlendirilmektedirler. Umarım siz usta birliklerine sevk edilenler grubunda yer alırsınız.
İlk haftaki izlenimlerimizin bu yönde olduğunu söyleyebilirim.Son yıllarda Bürokrat ile Halk arasında uçurumlar olduğunu hepimiz biliyoruz.
Devletin en ulvi makamında ve devlet adamlığı sıfatınız ile bu uçuruma geçilebilir köprüler inşa edeceğinize inanıyoruz.
Adıyaman Nemrut dağından havalanan ve Fırat nehrine doğru süzelen Bir kartalı anımsatır bana.
Gövdesi Merkez ilçe,sol kanadı Kahta tarfından Diyarbakır´a sağ kanadı ise Besni tarafından Gaziantep´e uzanır.
Sayın Valim;
Son yıllarda kartalın sağ kanadını kırdılar. Sayın Milletvekillerinin bizde Besni milletvekiliyiz diye samiyetten uzak söylemlerine rağmen Cumhuriyetimizin kuruluşundan bu yana sadece son dönemlerde TBMM´de, Adıyaman Milletvekili sıfatı ile temsil edilemiyoruz. Ancak bu dönemde bile Besnili olarak Gaziantep´te Mehmet Erdoğan ve İstanbul´da Oğuz Kaan Salıcı ve Antalya´da Dr. Tuğba Varol Çokal olmak üzere üç Besnili TBMM´de. Meclis üye sayısının 550, ülkedeki ilçe sayısının 922 olduğunu düşünürsek köklü bir siyasi geçmişimiz olduğu daha iyi anlaşılır diye düşünüyorum.

Her yerde gururla söylerim.Besnililer gittiklere yere külfet değil nimet olurlar. İş olur aş olur Ekmek olurlar. Bazı ilçeler İl merkezleri için vazgeçilmezdir;
Niğde için Bor, Balıkesir için Bandırma, Ordu için Ünye, Eskiden Adıyaman için Besni´de böyleydi.Ama şimdilerde bu hak sadece Kahta´nın oldu.
Aşağı şehirden yukarı şehre taşınma sürecinin sonlarına doğru Adıyaman ile giriştiği il olma yarışınıda kaybeden Besni büyük bir göç vermiş ve ekonomik gücünden çok şey kaybetsede bu gücünü farklı sektörlerle farklı illerde sürdürmektedir.Bunların en büyüğü Dünya markası MERİNOS Besni esnaflığının asilliği ve güzelliği ile tüm ülkeye nam salmıştır. Besni´nin sorunlarını ve çözüm şeklinin size anlatılması irdelenmesi aslında etkin ve yetkin siyasilerin işi olsada geçmişte bu konuda karneleri iyi olmayan Besni siyasilere yardımcı olmak için dilimiz döndüğünce bizde anlatalım;

Son olarak Besni Adliye Binasının 1938 yılında yapılan eski hükümet konağı oluşu,yıllardır bitirilemeyen Çevre yolu viyadük yapımı,Besni-Gölbaşı yolu yapımı,Bir türlü bitmek bilmeyen Kültür ve Gençlik merkezi inşaatları kangren olmuşcasına çözüm beklemektedir.

Bu konuda bir örnek vermek gerekirse zamanın valisi Abdullah Erin bir meslekdaşının babasının yayıklı köyünde ki taziyesi dönüşü ilçe kaymakamımızın önerisi ile yol üstünden 7 km aşağıda olan Sugözünü´nü ziyaret etmiş ve hayran kalmıştı.Adıyaman´da bir yıl görev yapan Sn Valinin neredeyse son günleriydi bir yıl boyunca hiç kimse bu konuda en ufak bir bilgi vermemiş ve çözüm talep etmemişti.Muhtemelen çay,kahve ve amir memur yer değiştirme konularının dışına hiç kimse çıkmamış olacak ki ilin valisi Besni´de böyle bir yerin oluşunun farkına bir tesadüf sonucu varabilmişti. Hemen talimatı ile il özel idaresi ve kaymakamlık harekete geçmiş gerekli ödenekler çıkarılmış ve 3 ay gibi bir zamanda çok güzel çalışmalar yapılmıştı.
Bu vesile ile size Besnililer olarak hoş geldiniz diyor; Güzel anılar biriktirerek makul bir süre sonunda iyi bir usta birliğine atanmanızı diliyorum.
Bir Başkadır Bizim Besni Sevdamız