GÜNDEM

Birkaç yıldır kapalı olan İzmir Besnililer Derneği yeniden faaliyete geçti. Derneğin yeni binası ise Erdemoğlu Vakfı tarafından satın alındı.

GÜNDEM

MİLLETVEKİLİ ERDOĞAN’A MOĞOLİSTAN BÜYÜKELÇİSİNDEN ANLAMLI HEDİYE

Türkiye'de ki görev süresi dolan Moğalistan Büyükelçisi hemşerimiz Gaziantep Milletvekili Mehmet Erdoğan'ı ziyaret etti.

GÜNDEM

Kaymakam Demir’den vatandaşlara aşı çağrısı

Besni Kaymakamı Nazlı Demir, sağlık ekibiyle iş yerlerini gezerek vatandaşları ve esnafı aşı olmaya davet etti.

GÜNDEM

Başkan Dişkaya’dan ikinci OSB açıklaması

Adıyaman Gazeteciler Cemiyet Başkanı Zeki Dişkaya, 6. Bölge teşvikinden yararlanan Adıyaman’da OSB’nin yetersiz olduğunu ifade ederek ikinci bir OSB’nin kurulması gerektiğini dile getirdi.


HASAN EMRE


Hoşgeldiniz Kaymakam Hanım Bey


Tarihinde ilk kez kadın bir Kaymakam atanan ilçemiz bir yandan iki arada bir derede gerçekleşen Kaymakam değişikliğini konuşurken diğer yandan şimşek hızı ile göreve başlayan kaymakamın hızına yetişmeye çalışıyor.
Anadolunun saf ve temiz insanları bazan ders verir nitelikte olaylara kahraman olurlar;
Kızımın meslek büyüğü olan bir Hakime hanım anlatmıştı;İlk görev yerim küçük bir anadolu kasabasıydı ve ilk kez bir kadın hakim atanmıştı.
Keşif için kırsal bir köye gittiklerinde Ehl-i vukuf (Bilirkişi) olarak dinledikleri bir amca saygılı bir şekilde şapkasını sağ eli ile koltuğuna sıkıştırmış anlatırken neredeyse bir kaç cümlede bir söyleyeceklerim bu kadar Hakim bey diye bitiriyordu ben gülümseyince durumu farketti,kusura bakma Hakim hanım bey dil alışkanlığı işte../.
Hoşgeldiniz Kaymakam Hanım;
Yukarıda birazda espirili bir şekilde ifade etmeye çalıştığım örnekle sizinde karşılaşmanız muhtemel.Besni insanının masumluğu ile birleşen hoşgörünüzün çok güzel işler başaracağına inanıyoruz.
Yıllardır bir çok konuda talihsiz ve başarısız olan ilçemize inşallah uğurlu gelirsiniz.
Bilinen tarihi yazının bulunması ile eşit olan ilçemiz,Cumhuriyetin kurulmasına Sivas kongresinde tanıklık etmiş 1. mecliste temsil edilmiş siyasi bir geçmişe sahipken son dönemlerde TBMM de, Adıyaman Milletvekili sıfatı ile temsil edilemiyoruz. Ancak bu dönemde bile Besnili olarak Gaziantep´te Mehmet Erdoğan ile Bayram Yılmazkaya ve İstanbul´da Oğuz Kaan Salıcı ve Antalya´da Dr. Tuğba Vural Çokal olmak üzere dört Besnili TBMM de. Meclis üye sayısının 550, ülkedeki ilçe sayısının 919 olduğunu düşünürsek köklü bir siyasi geçmişimiz olduğu daha iyi anlaşılır diye düşünüyorum.
Bu siyasi tablo Adıyaman merkezli siyasilerin etkisi ilede olsa onlara bu zemini hazırlayan bizleriz.Yirmi yıla yakındır ülke siyasetine hakim olan AKP ilçemizde hiç bir dönemde tek parti olmadı her zaman kendi içerisinde birde PAK parti oluşturdu.Bu kısır,anlamsız hatta bazı zamanlarda seviyesiz çekişmenin sonucunda güzelim zamanlar ilçenin önemli sorunları yerine kendi parti içi sorunlarla uğraşmakla geçti ve halen geçmekte.Neyse bu konularla kafanızı ağrıtmak istemem.Sizden bir kaç önce gündeme getirdiğim ve gazetemizin manşetten verdiği haberde değerli hayırsever işadamı Nuri Zararsız tarafından yaptırılan eski hastane ek binası ilgili şahsın ismi ile acil servis olarak kullanılıyordu.Yeni hastane yapılınca ismi ile birlikte kaybolup gitti.Şimdi aynı binanın bodrum katı İlçe halk kütüphanesi olarak kullanılıyor.Üst iki katı atıl bir durumda çözüm önerimiz;1999 yılında zamanın sağlık bakanı tarafından hizmete açılan binanın eski hastane binasından ayrılarak Kültür Bakanlığına devri ve yine Nuri Zararsız ismi ile komple kütüphane olarak ilçemize kazandırılması.
Yazımın başlarında ayağınız uğurlu gelir inşallah demiştim aynende öyle oldu.Yazı baskıya girmeden son rütuşları yaparken eski Betaş´ın yerinin ciddi bir yatırımcı tarafından alınarak 700 ila 1000 kişilik bir istihdam ile ilçe ekonomisine tekrar hazırlanacağı müjdesini aldım. Hayırlı olsun.
Her yerde gururla söylerim.
Besnililer gittiklere yere külfet değil nimet olurlar İş olur, aş olur Ekmek olurlar..
Yeni görevinizin size,ailenize ve ilçemize hayırlı olmasını dilerken Allah ömür verirse; Makul bir süre sonunda Güle Güle başlıklı Güzel içerikli bir yazı ile inşallah sizi uğurlarız