GÜNDEM

AGC’DEN ŞEHİTLERE VEFA PROGRAMI

Adıyaman Gazeteciler Cemiyeti, Şehitlere Vefa Programında 15 Temmuz darbe girişiminde şehit olan asker ve polislerin ailelerini ağırladı.

GÜNDEM

SASA’DA HEDEF TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK 10 FİRMASINDAN BİRİ OLMAK

Erdemoğlu Holding bünyesinde faaliyet gösteren SASA Polyester Sanayi A.Ş. ülke ekonomisinin adeta can damarlarından biri olarak hedeflerinin de üstünde rakamsal başarılar elde etmeye ve hızla büyümeye devam ediyor.

GÜNDEM

Kaymakam Nazlı Demir köy ziyaretlerine devam ediyor

Besni Kaymakamı Nazlı Demir, köy ziyaretleri kapsamında Çomak ve Kutluca köylerini ziyaret ederek vatandaşlarla bir araya geldi.

GÜNDEM

ENGELLİ VE ESKİ HÜKÜMLÜLERE HiBE DESTEĞi MÜJDESi

İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu 2021 yılı dördüncü toplantısı, Vali Mahmut Çuhadar başkanlığında gerçekleştirildi.


HÜSEYİN ÖZGÜLER


İBRET ALMAK...


Bana ne senin sorunlarından dersen o bana ne dediğin bela dün komşunu rahatsız ederken yarında seni rahatsız eder, işte bu konuda ibret alarak ders çıkaracağımız bir fıkra.

Bir fare, duvarın çatlağından çiftçi ve eşinin bir paket açtığını görür. ?İçinde ne yiyecek olabilir?? diye merak eder.

Bunun bir fare kapanı olduğunu anlaması çok uzun sürmez. Fare çiftlik bahçesine giderek, çiftlikte yaşayan hayvanları tek tek gezerek herkese telaş ile seslenmeye başlar: ?Evde bir fare kapanı var! Evde bir fare kapanı var!? Çiftlikte yaşayan tavuk, domuz, inek, sanki bir arada sözleşmiş gibi ?Bay Fare, bunun senin için büyük bir endişe olduğunu söyleyebiliriz, fakat bizim için bu konuda rahatsız olunacak bir durum yok? derler.

Böylece, fare üzgün bir şekilde evine döndü herkesi uyarmıştı kimse onu dinlemedi. O gece evin içinde bir ses duyuldu avını yakalayan bir fare kapanı sesi gibi. Çiftçinin karısı, yakalananı görmek için aceleyle koştu. Karanlıkta, bunun kuyruğu tuzağa yakalanan zehirli bir yılan olduğunu fark etmedi. Yılan çiftçinin karısını ısırdı.

Çiftçi eşini hastaneye kaldırdı ve eşi ateşler içinde yanar bir şekilde tekrar evine döndü. Herkes eşinin ateşine sıcak bir tavuk çorbasının iyi geleceğini söyleyince Çiftçi bahçedeki tavuğu kesip çorba yaptı. Ancak eşinin hastalığı devam etti, bu nedenle arkadaşları ve komşuları onunla birlikte 24 saat oturmaya başladı. Onları beslemek için çiftçi domuzu kesti ve komşularına yedirdi.

Çiftçinin karısı iyi olamadı; eşi öldü. Cenazesi için çok fazla insan geldi, çiftçi hepsi için yeterli miktarda et sağlamak için damdaki İneğini de kesti ve Cenazeye gelen misafirlerini doyurdu. Perişan olup hayatı kararan çiftçiyle birlikte çiftlikte yaşayan herkes her şeyini kaybetti, çiftlikte hüsran ve perişanlık hâkim oldu. Aklını kullanmasını bilmezsen, aklın başına sebep olur derler ya, işte öyle bir şey.