GÜNDEM

Besni’de çiftçilere 35 bin fidan dağıtıldı

Tarım ve Orman Bakanlığının desteklenen ve Besni İlçe Tarım Müdürlüğü tarafından hazırlanan proje kapsamında Besni’de çiftçilere 35 bin adet fıstık fidanı dağıtıldı.

GÜNDEM

İlçemizin hayırsever ailelerinden Erdemoğlu Ailesi, Besni’de ihtiyaç sahibi 2 bin 100 kişiye et dağıttı.

ADLİ-VAKA

Besni’de 3 günde 14 kişi uyuşturucudan gözaltına alındı

Besni Emniyet Müdürlüğü tarafından uyuşturucuyla mücadele çalışmaları kapsamında son 3 gün içerisinde yapılan operasyonlarda 14 kişi gözaltına alındı.

QUİCK SİGORTAYA LONDRA’DAN İKİ ÖDÜL BİRDEN

Bu yıl Londra’da 13’üncüsü düzenlenen Digital Impact Awards'ta, Quick Sigorta En iyi Topluluk Gelişimi ve Finansal Hizmetler Sektöründe Dijitalin En İyi Kullanımı kategorilerinde ödüle layık görüldü.


HASAN EMRE


İnsaniyet Namına ..!!


Sanırım 1990 yıllarının başlarına kadar,kayıp para ve değerli eşyalar için Besni Belediyesinden yapılan ilanları Merhum Mustafa Karagüllü (Kulaksız Şıh) yapardı. İlanın sonu hep aynen şu cümle ile biterdi; "Bulanların insaniyet namına Belediyemize getirmeleri rica olunur."
Şimdilerde insanlık kalmadığından mı nedir ? İlanlarda bu cümleler yer almıyor; Ömer Faruk Meşen ve Zeynel Abidin Denizhan isimli pırıl pırıl iki gencimiz geçtiğimiz gün sokakta 2.200 Tl para bulurlar ; Birinin babası diğerinin hocası olan Serdar Meşen´e durumu iletirler ve Besni Belediyesinden ilan ettirmek için girişimlere başlarlar; Belediye görevlisi 2.200 Tl mi deyince fazla araştırmaya gerek kalmadan parayı kaybeden Bayan,Gaziantep caddesindeki Serdar Meşen´e ait işyerine davet edilir ve gençlerle birlikte parası kuruşuna kadar kendine teslim edilir.
Bu ders niteliğindeki olaya bir kaç yönden bakmak istiyorum.
Parayı kaybeden abla bir süre üzüntüden sonra ne yapayım kısmetten çıkmış demekki ? der ve bir süre sıkıntı çeksede sonunda unuturdu.
Dünya imtihan dünyasıdır söyleminden yola çıkarsak ta; Bu iki gencimiz dürüstlük dersinde ki yazılıdan 10 puan almıştır.
Paranın bir kaç günlük keyfi yerine ömür boyu bir onuru tercih eden gençlerimizi kutluyorum.
Bir başka dikkat çeken ayrıntı ise sporun gençler için beden sağlığının yanında kişilik sağlığına da direk etkisi olduğu kanıtlanmıştır. Besni´de uzun süredir kick boks, muay thai ve çeşitli spor branşları ile uğraşan Serdar Meşen´i kutlarken bu ve buna benzer uğraşların gençleri her türlü tehlikeden koruma anlamındaki katkılarınıda canlı olarak görmüş olduk.
Ayrıca her iki gencin çocukluklarından itibaren Babaları ile birlikte esnaf terbiyesi ile yetişmesinin de katkısı büyüktür.
Diğer gencimiz Zeynel Abidin Denizhan´ın sporun yanında babasına ait Gaziantep caddesi üzerindeki Denizhan markette almış olduğu esnaflık terbiyesinden dolayıda ayrıca babası Hacı Mustafa Denizhan kardeşimide kutluyorum.
Cebrail Altundaş
Buna benzer bir olayıda 2015 yılında ben yaşamıştım.Kirve olduğum bir sünnet töreni için Anneme de bir çeyrek altın almış beraber gitmiştik.Ben kendi altınımı taktıktan sonra Annem için aldığım çeyrek altını bulamıyordum.O arada çocukluktan daha yeni çıkmaya hazırlanan Cebrail Altundaş isimli çocuk elinde çeyrek altınla bunumu arıyorsun ? Hasan Amca diyerek saf ve tertemiz yüzü ile uzatmıştı. Aynı şey ..!! ben bir çeyrek altın kaybedecektim ama Cebrail çok şey kazanmıştı.
Bir Başkadır Bizim Besni Sevdamız