GÜNDEM

İyi Parti ilçe başkanı Yıldırım'dan Akedaş ve Belediyeye sert eleştiri..

İYİ Parti Besni İlçe Başkanı İmdat Yıldırım, Besni'yi etkisi altına alan kar yağışının ardından Belediye ve Akedaşa yaşanan aksaklıklar hakkında sorular yöneltti.

GÜNDEM

Besni’de 58 köye ulaşım sağlanamıyor

İki gündür etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle Besni’ye bağlı 58 köy ve 45 mezra yolu ulaşıma kapandı.

GÜNDEM

Kamu personelleri izinli sayılacak

İl genelinde etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle ulaşımda yaşanan olumsuzluklara karşın görevine gidemeyen kamu personelleri izinli sayılacak.

GÜNDEM

Salı günü başlayan ve etkisini artırarak devam eden kar yağışı hayatı olumsuz etkiledi. Besni’ye bağlı tüm köy yolları kapanırken 10 saatlik elektrik kesintisi nedeniyle vatandaşlar geceyi karanlıkta ve soğukta geçirdi.


CELAL TOPKAN


İSRAİL´İ VE ABD´Yİ ŞİDDETLE KINIYORUM


İsrail sınırları içinde yer alan Kudüs Mescidi Aksa, Müslümanlar için kutsal bir mekandır. Müslümanlar, Müslümanlar için kutsal olan günlerde Mescidi Aksa´ya gider ibadet edeler. Bu davranış ve uygulama, Müslümanlar için bir gelenektir.

Filistinli Müslümanlar, Ramazan ayını son cuma namazını kılmak için Mescidi Aksa´da namaz kılmak için toplandılar. İsrail askerleri, Mescidi Aksa´da namaz kılan Filistinli Müslümanlara saldırdılar. İşkence ettiler.  

İsrail askerlerinin, Mescidi Aksa´da namaz kılan Filistinli Müslümanlara saldırısı ve yaptıkları işkence, insan haklarına, din ve vicdan hürriyetine aykırı bir uygulamadır.

Dünyada 57 İslam ülkesi var. İslam ülkelerinin, 1 Milyar 700 bin nüfusu var.   

İsrail, 4.5 milyon nüfusu olan bir ülkedir. İsrail´in, çevresi Müslüman ülkelerle çevrilidir.  

Dünyanın en büyük emperyalist gücü olan Amerika´nın; en büyük düşünce kuruluşu olan Rockefeller düşünce kuruluşunun yöneticileri, eğiticileri, 

ABD üniversitelerinin önde gelen bilim adamları, ABD´nin önde gelen iş adamları Yahudidir. 

Sırtını ABD´ye dayayan 4.5 milyon nüfusa sahip olan İsrail, Filistinlilerin şahsında 1 Miyar 700 bin nüfusu olan 57 İslam ülkesine meydan okumaktadır. 

Amerika, filistinlilere saldıran, çocuk, kadın, erkek ayırımı yapmadan katlıam yapan İsraile sahip çıktı, destek verdi.

Osmanlı Devleti sınırları içinde yaşayan Ermeniler, 1915 yılında Osmanlı Toprakları üzerinde bağımsız devlet kurma çalışması başlattılar. Osmanlı Ordusu ile Osmanlı Sınırları içinde bağımsız bir Ermeni devleti kurmak isteyen Ermeniler arasında çatışma yaşandı. Osmanlı askerlerinden ve Ermenilerden ölenler oldu.

Türkiye´nin üzerine oturduğu coğrafyasının, feopolitik ve jeostratejik konumunu, kendisi için fırsata çevirmek isteyen, ortadoğu bölgesine egemen olmak isteyen Amerika, Türkiye Cumhuriueti´ne NATO üye olmasını önerdi. TÜRKİYE. 18 Şubat 1952 tarihinde Amerika´nın isteği ile NATO´ya üye oldu.

Amerika bu tarihten başlayarak Türkiye´yi yönlendirmeye ve denetlemeye başladı. 

ABD Başkanı Joe Biden, Ermenilerin isteği ile 24 Nisan günü Soykırım günü olarak ilan etti. Türkiye Cumhuriyeti´ni Ermenilere soykırım yapmakla suçladı. 

Mescidi Aksa´da namaz kılan, ibadet eden Filistinli Müslümanlara saldıran, eziyet eden katliam yapan İsrail Devleti´ni, İsrail Devleti´ne destek veren Ameeika´yı şiddetle kınıyorum. 

Türkiye Cumhuriyeti´ni ve Türkleri, soykırım yapmakla suçlayan Amerika´´yı, başkanı Joe Biden´i şiddetle kınıyorum.