GÜNDEM

Besni’de çiftçilere 35 bin fidan dağıtıldı

Tarım ve Orman Bakanlığının desteklenen ve Besni İlçe Tarım Müdürlüğü tarafından hazırlanan proje kapsamında Besni’de çiftçilere 35 bin adet fıstık fidanı dağıtıldı.

GÜNDEM

İlçemizin hayırsever ailelerinden Erdemoğlu Ailesi, Besni’de ihtiyaç sahibi 2 bin 100 kişiye et dağıttı.

ADLİ-VAKA

Besni’de 3 günde 14 kişi uyuşturucudan gözaltına alındı

Besni Emniyet Müdürlüğü tarafından uyuşturucuyla mücadele çalışmaları kapsamında son 3 gün içerisinde yapılan operasyonlarda 14 kişi gözaltına alındı.

QUİCK SİGORTAYA LONDRA’DAN İKİ ÖDÜL BİRDEN

Bu yıl Londra’da 13’üncüsü düzenlenen Digital Impact Awards'ta, Quick Sigorta En iyi Topluluk Gelişimi ve Finansal Hizmetler Sektöründe Dijitalin En İyi Kullanımı kategorilerinde ödüle layık görüldü.


HÜSEYİN ÖZGÜLER


KAZANAN BESNİ OLSUN


Türkiye bir seçim maratonuna daha hazırlanıyor, 31 Mart 2019 pazar sabahı başlayacak olan bu maratonda beldeler, ilçeler ve iller kendilerini yönetecek başkanlarını seçecekler. Bizde Besni´de kendi başkanımızı arıyoruz başkan adayları beş yıla yönelik yapacakları vaatleri ile seçmenin önüne çıkacaklar kazanan aday beş yıllık süre içerisinde vereceği imtihan ile yapacağı yâda yapamayacağı hizmetler ile kendi karnesinin notlarını kendisi belirleyecektir.

Başkanları geleceğe taşıyacak olan yapacağı kalıcı hizmetler olacaktır, elbette önceliği olan sorunlarımız var ve bu sorunları çözecek başkan hizmet adımlarını ilk günde atacaktır. Rahmetli Oruçoğlu seçimi kazandığı ilk gün Mustafa Baba Camisi yanındaki yıkık köprüye gidip ilk gününe orada başlamıştı, kendisini kutlamaya gelen insanlar makam odasında niye yok diye telefon açtırdıklarında Antep yolundayım köprüdeyim beni görmek isteyenler buraya gelsin demişti.
Şimdi herkesin kendine sorması lazım insanları nasıl ikna ederim veya nasıl kazanırım bu zor bir iş zor bir uğraş. Sen kendine göre ne kadar haklı olursan ol elbette senin karşındaki kişinin de kendine göre haklı olduğuna inandığı doğruları var. Fazla ısrar etmek, karşındakini kazanıyorum derken daha çok kaybetmenin önünü açar.

Beş yılda bir karşımıza çıkan sandıkta tercihlerimizi karşımızdaki arkadaşlarımızı, rakip olarak gördüğümüz insanları, kırmadan, hakaret etmeden, yalan yanlış doldurmalarla cephe almadan bu süreci atlatalım, bağırarak çağırarak küfrederek hakaret ederek insanları kazanamayız huzur ve sükûnet bu ilçede ve bu ülkede yaşayan herkese lazım ve herkesin en temel hakkıdır.

Elbette gelecek başkanın güzel projeleri olacaktır, huzur, temizlik ve kendi alanında asayişin içinde olduğu yaşanılabilir bir Besni herkesin özlemi olmalı, seçmen adaylara bu konularda ne yapabileceklerini sormalı.

Bizim seçmen olarak temennimiz kim kazanırsa kazansın genel anlamda Besni kazansın anlayışına sahip olmalıyız, küskünlük ve kırgınlıkların olmadığı, yalan dedikoduların olmadığı, kraldan çok kralcıların ortalarda kendi adaylarına dahi zarar verecek davranışlarda bulunmadığı bir seçim ortamı istiyoruz.
Bu seçimi iktidar partisi de kazansa muhalefette kazansa bu memleketin iktidara desteği uzun yıllardır devam etmektedir, onun için kim kazanırsa kazansın hizmetlerin kesintisiz süreceğini umut etmekteyim.