GÜNDEM

AGC’DEN ŞEHİTLERE VEFA PROGRAMI

Adıyaman Gazeteciler Cemiyeti, Şehitlere Vefa Programında 15 Temmuz darbe girişiminde şehit olan asker ve polislerin ailelerini ağırladı.

GÜNDEM

SASA’DA HEDEF TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK 10 FİRMASINDAN BİRİ OLMAK

Erdemoğlu Holding bünyesinde faaliyet gösteren SASA Polyester Sanayi A.Ş. ülke ekonomisinin adeta can damarlarından biri olarak hedeflerinin de üstünde rakamsal başarılar elde etmeye ve hızla büyümeye devam ediyor.

GÜNDEM

Kaymakam Nazlı Demir köy ziyaretlerine devam ediyor

Besni Kaymakamı Nazlı Demir, köy ziyaretleri kapsamında Çomak ve Kutluca köylerini ziyaret ederek vatandaşlarla bir araya geldi.

GÜNDEM

ENGELLİ VE ESKİ HÜKÜMLÜLERE HiBE DESTEĞi MÜJDESi

İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu 2021 yılı dördüncü toplantısı, Vali Mahmut Çuhadar başkanlığında gerçekleştirildi.


HÜSEYİN ÖZGÜLER


KONUŞMA SIRASI SENDE..!


Yine sokaklarda, caddelerde, kahvehanelerde, işyerlerinde onları görüyoruz, iyi yaşayan işi olan varlıklı insanların mensubu olduğu siyasi partilere kendilerine oy istedikleri bir süreci yine yaşıyoruz tıpkı dört yıl öncesi gibi.
Yine vaatler havada uçuşuyor, yine onların çevresinde bir şeyler uman insanların sağa sola koşuşturarak perensek döndüklerini görüyoruz. Bu kişiler güçlü ise yaptırım güçleri varsa partisi falan önemli değil insanlara ne verirlerse onun karşılığını istiyorlar ve büyük oranda alıyorlar.
Toplumun genel istekleri bu anlamda ikinci planda kalıyor, yine de bir çok yerde adayların dengeli dağılmaması insanlar arasında homurdanmalara sebep oluyor.
Mesela Besni´de bu seçim iktidar partisinden aday yok tabiki bu bizim açımızdan hoş değil ama buna rağmen bu güne kadar söz veripte ne yaptılar, ne yapmadılar ona bakalım.
Hani Erkenek suyu geliyordu, hani geçen yaz kazma vurulacaktı, hani topu topu 10 Km olan Besni - Burunçayır arası yol yapılacaktı. Hani eski Besni ören yeri restore edilecekti, hani geyik dağı milli park olmasa da ağaçlandırılarak mesire alanı olacaktı.
Elbette herkesin bireysel istekleri var, iş aş benzeri istekler ve bu istekler bitmiyor bunlara saygı duyuyorum yoksulluk ve işsizlik çok zor, ama bunun ötesinde siz, biz o kim olursanız olsun siz Besnililer lütfen yanınıza gelerek oy isteyenlere sorun yıllardır verilen sözlerin neden yerine getirilmediğini.
Hadi bunları geçelim muhalefet ne diyor. Besni için Adıyaman için gelip genel anlamda birbirilerini atıp tutup gitmesinler bizim sıkıntılarımıza kim çare olacak, fakülte için bir şeyler yapan var mı, sağ olsunlar bir ERDEMOĞLU ailesi olmasa Besni üstü açık köy gibi olacak.
Hani bir şarkı vardı bir şeyler yapmalı diye bende diyorum ki bir şeyler yapmalı bir şeyler demeli öyle ya insanlar bir şeyleri yaptırmalı.
Hadi Besni, hadi konuşma sırası sende yine oylarını alıp gitmesinler, vaatler boş çıkmasın seçim öncesi imzalar atılsın inandırıcı olsunlar, biz hizmet edeni unutmayız.
Şu parti o parti gelir geçer ama yıllara geleceğe bırakılacak en iyi miras yapılacak hizmetlerdir, hizmet bekliyoruz hizmet.