GÜNDEM

AGC’DEN ŞEHİTLERE VEFA PROGRAMI

Adıyaman Gazeteciler Cemiyeti, Şehitlere Vefa Programında 15 Temmuz darbe girişiminde şehit olan asker ve polislerin ailelerini ağırladı.

GÜNDEM

SASA’DA HEDEF TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK 10 FİRMASINDAN BİRİ OLMAK

Erdemoğlu Holding bünyesinde faaliyet gösteren SASA Polyester Sanayi A.Ş. ülke ekonomisinin adeta can damarlarından biri olarak hedeflerinin de üstünde rakamsal başarılar elde etmeye ve hızla büyümeye devam ediyor.

GÜNDEM

Kaymakam Nazlı Demir köy ziyaretlerine devam ediyor

Besni Kaymakamı Nazlı Demir, köy ziyaretleri kapsamında Çomak ve Kutluca köylerini ziyaret ederek vatandaşlarla bir araya geldi.

GÜNDEM

ENGELLİ VE ESKİ HÜKÜMLÜLERE HiBE DESTEĞi MÜJDESi

İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu 2021 yılı dördüncü toplantısı, Vali Mahmut Çuhadar başkanlığında gerçekleştirildi.


ALİ İHSAN YİNANÇ


KORKUYORUM


Kediciklerin ve zengin çocuklarının ilahı imiş gibi kendisini lanse eden bir adam. Kitap yazmış. Allah´ı anlatacakmış. Bir tarikata girmiş. Cemaat kurmuş.

Hangi tarikatın, hayranı olursa olsun; elbette beni ilgilendirmez. Benim bulunduğum apartmanda, şahsıma ait posta kutusuna bu adamın yazdığı bir kitap konmuştur. İşte bu konu beni ilgilendiriyor. Apartmanın dış kapısına da çok sayıda aynı kitaplar konmuştur. Ben, bu adamdan kitap istemedim.

Benim posta kutumdaki kitap görünümlü kağıdı belediyenin bıraktığı geri dönüşüm kutusuna attım. Komşularımız da istememişler. Sakinler olarak hepsi yüksek tahsillidirler. Dinimizi sapık zihniyetlerden öğrenecek değiliz. Kim neyi nereden öğreneceğinin bilincindedir. Bedava dağıtılan kitapların mutlaka bir maliyeti de vardır. Bu gideri kimler ve ne amaçla karşılıyor ise onu bilemiyorum.

Olay ÇOK BASİTMİŞ gibi algılanabilir...

Geldiğimiz her nokta BASİTMİŞ GİBİ algılar ile oluşmadı mı?..

Bu konu Devletin konusudur.

Var olduğunu sandığım, Diyanet gibi, Emniyet ve MİT gibi Devlet kurumları da bu tür konuları her halde inceliyorlar!.. Aksi halde, bu tür cemaatçilerin yeni paraleller oluşturdukları duygusuna kapılıyorum ve Türkiyemizin geleceği bakımından korkuyorum.

Korkmakta da haklı olduğumu sanıyorum. Hiç kimsenin korkmadan yaşamasını diliyorum.

14.08.2017-ANAMUR