GÜNDEM

Birkaç yıldır kapalı olan İzmir Besnililer Derneği yeniden faaliyete geçti. Derneğin yeni binası ise Erdemoğlu Vakfı tarafından satın alındı.

GÜNDEM

MİLLETVEKİLİ ERDOĞAN’A MOĞOLİSTAN BÜYÜKELÇİSİNDEN ANLAMLI HEDİYE

Türkiye'de ki görev süresi dolan Moğalistan Büyükelçisi hemşerimiz Gaziantep Milletvekili Mehmet Erdoğan'ı ziyaret etti.

GÜNDEM

Kaymakam Demir’den vatandaşlara aşı çağrısı

Besni Kaymakamı Nazlı Demir, sağlık ekibiyle iş yerlerini gezerek vatandaşları ve esnafı aşı olmaya davet etti.

GÜNDEM

Başkan Dişkaya’dan ikinci OSB açıklaması

Adıyaman Gazeteciler Cemiyet Başkanı Zeki Dişkaya, 6. Bölge teşvikinden yararlanan Adıyaman’da OSB’nin yetersiz olduğunu ifade ederek ikinci bir OSB’nin kurulması gerektiğini dile getirdi.


UZM.DR. MUSTAFA TORUN


KORONA BİLİM KURULU


Sevgili dostlar hiçbir toplumu ilgilendiren konu siyasetten soyutlanamaz ve açıklanamaz. Ben siyasete bulaşmam, siyasetle işim olmaz, ben bilim insanıyım, sadece "Bilim Kurulu" üyesiyim deyip işin içinden ne kadar sıyrılabiliriz? Elbette KORONA ile ilgili alınan kararların perde arkasını bilemeyiz. İleride bu konunun ayrıntısı yazılıp çizilecektir.
Gelelim konuya; Bırakın bağımsız, siyaset ve partiler üstü kurumları her şey maalesef tek bir yöneticimizin verdiği kararlarla olmaktadır.
Bu durumu ve yukarıdan alınan kararları onaylamak adına bazı meslektaşlarımız yandaş gazeteciler ile yandaş TV. lere çıkarak yapılan mücadelenin doğruluğunu ve yöneticimizin ne kadar doğru bir öngörüye sahip olduğunu ballandıra ballandıra anlatmaktadırlar.
Oysa olağan üstü koşullar yaşamaktayız. Aydın ve bilim insanı namusumuzu hiç unutmadan dar bir çevreye değil, halka hizmet ve halka doğruları açıklamak gibi bir görevimiz vardır. Bu temel olguyu hiç unutmamalıyız.
Bilim tarihi, gelecekte aydın ve bilim insanı sorumluluğumuza değinerek bizden söz etmelidir. Yoksa teslimiyetimizi de elbette yazanlar olacaktır.
Bilim insanları, bu koşullarda elbette sapmadan, eğilip bükülmeden doğru ile uzlaşarak hareket etmelidir.
Bağımsız gözüken ama bilindiği gibi siyasetin emrinde olan bilim kurulumuzdaki bazı arkadaşlarımızda maalesef cesur davranmayarak mevcut iktidara teslim olmuşlardır.
Umarım ve dilerim ki bu olumsuz davranışlarından en kısa sürede vazgeçip, halkı doğru bilgilendirerek gerçek bilim insanı sorumluluğuna kavuşurlar..
Gün korkusuz, cesur, özgür ve halkı doğru aydınlatmayı görev olarak önümüze koymuştur. Bundan kaçamayız. Yanlış yapılırsa, bunu yapan dostlarımızda olsa eleştirmemiz onları sevmemizdendir.

UNUTMAYALIM!

YORUM VE ÖNERİ: OLAĞAN ÜSTÜ KOŞULLAR YAŞASAK DA, BU DURUM VE KOŞULLAR ELBETTE BİTECEKTİR. BU ÜLKE DE SONUNDA BİLİMİN AYDINLIĞINDA KARANLIĞI YENECEKTİR.