KUTSANMIŞ CEHALET KÖSTEBEKLERİ !
Tarih: 28.9.2020 15:32:22 / 4455okunma / 2yorum
ALİ YILMAZ

En tepeden aşağıya doğru şekillenen otoriter dil, ötekini yok sayan kurumsal öfke, formüle edilmiş çiğ milliyetçilik ve bundan beslenen sistematik cehalet! Son zamanlarda görünür hale gelen, kutuplaşmanın en tepesindeki aktörlerinin oynadığı rolleri milliyetçilik adı altında sunması neticesinde, bir çok bölge etnik yada dini saldırı örnekleri ile gündeme gelmeye başladı! Ucube tipler ekranlardan tahammül sınırlarını zorlayacak, insanları öfke krizine sokacak saldırılarla gündem oluşturup, cehaletin kutsanmasını bir çıta daha yükseğe çıkardı. İçinde bulunduğumuz bu günlere nasıl geldik? Hangi köstebekler düşün dünyamızda gizli odacıklar açtı ?

Devletin zamanındaki uygulamaları neticesinde, kendini fikri yüzünden rahat hissetmeyen katmanlar, tezgah altı sömürü düzenlerine teslim olup, güvenli liman arayışına girince, cemaat görünümlü menfaat odaklarının kurbanları haline geldiler. Bu gizli köstebek yuvalarında belli kalıpların unsurları haline gelip, ekonomik anlamda rahata kavuşmak isteyen farklı fikirdekilerin paydaşlığı, bir çok maşanın kullanılmasını meşru hale getirdi! Kimi etnik kökene vurgu yaptı. Kimi dini motiflerle menfaatlerine makyaj yaptı. Herkesin menfaat arayışı çabaları, ülkenin çimentosunu oluşturan unsurları dahi cüretkarca kullanımını ortaya çıkardı. Herkese ait olması gereken ne varsa belli odakların insafına terk edildi. Kimi cenneti satın alıp, müritleriyle dünya çapında örgütlenmelere gitti. Kimi etnik kökenini kutsayıp, kendini “Allah´ın bir lütfu” saydı! Ekranlar kirlendi! Caddeler, sokaklar mozaik olacağına, cehaletin kol gezdiği, birbirine tahammülsüz girdaplara döndü!

Tezgah altı sömürü düzenlerinin yetiştirip, günümüzde herhangi bir oluşum yada kurumda karar verici haline getirdiği maskeli güdümlü füzeler, bu gün devletin ana organlarını tahrip etmekten çekinmediklerini söylemleri ve davranışlarıyla göstermektedir. Kutsanmış cehalet okullarının mezunları, zamanında kendini mağdur hissetmesine sebep olan uygulamaları, intikam alırcasına gösterdikleri reflekslerle, anayasa kural tanımadıklarını şiddetli şekilde göstermektedirler. Zamanında yaşatılan haksızlıklar kısmen doğru olsa da bugün gelinen noktada ülkenin bütün enerjisinin birbirini tehlike olarak gören farklı dünyaların insanları ülkeyi kaosa sürüklemekten vazgeçmelidir. Alternatif oluşumlar devlet için sakınca olma iddiasından kesinlikle vazgeçmelidir. Serbest bırakıldığında CEMAAT adı altında ne badireler yaşatıldığını, çocuklara yaşatılan iğrençliklerin görünürlüğünün artması ve buna benzer bir çok hadisenin ortaya çıkışını ibretle izledi tüm Türkiye!

Bir türlü düzelmeyen eğitimin, kendi içinde alt kategorilerle sisteme alternatif unsurları doğurması, ekonomik anlamda keşmekeş halinin insanları güvence için her yolu denemeye itmesi ve nihayetinde önce eğitenlerin eğitilmesi sorunu ve temelden eğitimin budama üzerine odaklanması nedeniyle her şey kaos halinde! İktidar güç ve konjonktür bizden yana deyip, ülkenin bilim insanlarının dahi dalgaya alındığı, hırs ve öfke ile güdülenmiş yığınların devletin ciddiyetini ayaklar altına alıp cehaletlerini kutsaması köstebek gibi yer altında odacıklar açıp menfaatlerine rol biçen son dönemin cehalet amigoları liderlerine tuttukları alkışlarla kendilerine güç devşirip pervasızca sürekli tarihi kişiliklere saldırmaktadır . Alt düşünemez yığınlara cesaret aşılayan güç sahipleri tebaalarına verdikleri mesajlarla “ Eğer güç kaybedersek koşullarımız kötüleşir“ mantığı yüzünden, insanlar kutuplaşıp birbirine tahammül edemez hale getirilmiştir. Asla iktidar olamayacak, dar kalıplara hapsedilmiş partilerin, güçlü partilere yapışıp ülkenin kutsal aidiyetleri üzerinde tasarruf girişimleri, malesef yetersiz nitelikli ucube tiplerle ülke de ayrılıklara yeni tohumlar saçılmıştır. Bu gün doktorların hayatı pahasına verdiği mücadeleler bile terörize edilme tehlikesi ile karşı karşıya! Hakikaten en olmazın olduğu şu zamanda düşün dünyamızda odacıklar açan köstebek ruhlu alt tezgah eğitimli aidiyetler üzerinde simsarlık yapan bugünün güçsüz kabadayıları, ülkeyi ateşe doğru kalbinden tutup çekmektedir! (Öyle bir zamana denk geldik ki! Kimin ne olduğu belli değil! Gazeteci hakim gibi konuşuyor! Hukukçular parti sözcüsü gibi herkes hak ve adaleti gözardı edip içinde bulunduğu mecranın biçtiği rollere göre hareket ediyor. Geçmişte yaşanılan sıkıntılar farklı kutupların peşini bırakmıyor! Bile bile lades durumlar pervasızca sergileniyor devlet ciddiyeti menfaatlere orantısızca kurban ediliyor!)

Türkiye´nin öncelikli olarak farklı fikirdeki katmanların geçmişten getirdiği kin ve öfkeyi bertaraf edecek hukuki düzenlemeleri net şekilde uygulaması gerekir. Cemaat yada siyasi blokların husumetleri ve darbelere zemin hazırlayacak sistemler ortadan kaldırılmalıdır. Ülkenin paçalarından tutup aşağı çeken en önemli sorun EĞİTİM için seferberlik ilan edilmelidir. Sistematik cehalet halini alan ülkenin sorunlar yumağı değişmez kaderi masaya yatırılmalı cemaat yada türevi oluşumların insanları ablukaya alması sorunu acilen gündeme alınıp, zihinlere banyo yaptırılması şarttır. Haricinde bu tutumla devam edilirse KÖSTEBEKLERİN açtığı odacıklara hepimizin ruhu hapsedilir!

DİPNOT:
Bir gün Buda ve bir grup keşiş birlikte dikkatle yemek yemeyi bitirdikten sonra çok heyecanlı bir çiftçi yanlarına gelip şöyle sordu:
-Keşişler, ineklerimi gördünüz mü? Böyle bir talihsizlikle nasıl baş edebileceğimi bilmiyorum.

Buda ona:

-Ne oldu?” diye sordu.

Adam:

-Keşişler, bu sabah on iki ineğimin hepsi de kaçtı. Ve bu yıl bütün susamlarımı böcekler yedi!” dedi

-Efendi, biz senin ineklerini görmedik. Belki öteki tarafa gittiler.” der Buda

Çiftçi o tarafa gittikten sonra Buda Sangha´sına dönüp dedi ki:

-Arkadaşlarım, yeryüzündeki en mutlu insanlar olduğunuzu biliyor musunuz? Kaybedecek ineğiniz veya susamınız yok.

Her zaman daha çok biriktirmeye çalışırız ve bu “ineklerin” varoluşumuz için elzem olduğunu düşünürüz. Aslında bunlar bizi mutlu olmaktan alıkoyan engeller olabilir. İneklerinizi bırakın ve özgür olun. İneklerinizi bırakın ki gerçekten mutlu olabilesiniz.

ZİHNİMİZE YERLEŞEN KÖSTEBEKLERDEN KURTULUP ÖZGÜR OLALIM!

Anahtar Kelimeler: KUTSANMIŞ, CEHALET, KÖSTEBEKLERİ
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Yazarın Diğer Yazıları
PİSAGOR´UN “ADALET” KUPASI (23 Ekim 2020 - Cuma)
JOHN STEİNBECK ADIYAMANLI MI? (18 Ağustos 2020 - Salı)
İNSANAT BAHÇESİ! (30 Temmuz 2020 - Perşembe)
İKİ ÖĞRETMEN, 1 DİL ! (30 Haziran 2020 - Salı)
BEYEFENDİNİN MANKURTLARI ! (18 Haziran 2020 - Perşembe)
UCUBE TAKUNYA BALONLARI! (19 Mayıs 2020 - Salı)
BESNİ´DEN BİR SIRTLAN GEÇTİ! (06 Mayıs 2020 - Çarşamba)
KARANTİNA (08 Nisan 2020 - Çarşamba)
VİRÜS ve YENİ DÜNYA! (31 Mart 2020 - Salı)
BU PATATES, KARPUZDUR ASLINDA! (14 Mart 2020 - Cumartesi)
TURİST VİRÜSLER (11 Şubat 2020 - Salı)
DEPREMİN ÜÇ MAYMUNLARI! (04 Şubat 2020 - Salı)
KANAL ADIYAMAN PROJESİ! (21 Ocak 2020 - Salı)
KAMYON KASASINDA JUMANJİYE YOLCULUK! (01 Ocak 2020 - Çarşamba)
SARAY´IN TAKLACI KUŞLARI (11 Aralık 2019 - Çarşamba)
MATRUŞKADAN ÇIKAN CHP´Lİ ! (29 Kasım 2019 - Cuma)
MAVİ YILAN BESNİ´YE RENK KATTI! (05 Kasım 2019 - Salı)
TRUMP´A MEKTUBUMDUR! (22 Ekim 2019 - Salı)
EBUCEHİL KARPUZLARI... (14 Eylül 2019 - Cumartesi)
KURBANLIK ADIYAMAN! (20 Ağustos 2019 - Salı)
GÜÇ ZEHİRLENMESİNE BALANS AYARI (02 Temmuz 2019 - Salı)
BEYİNLERE TUTTURULAN CEHALET ORUÇLARI ! (01 Haziran 2019 - Cumartesi)
ŞENER ŞEN´İN “YAZ KIZIM” MODU (22 Mayıs 2019 - Çarşamba)
AKP, PELİNSU HANIM VE ÜÇ KONUŞMACI! (08 Mayıs 2019 - Çarşamba)
OYVERENİSTLER! (12 Nisan 2019 - Cuma)
EYYÜP MEHMET EMRE ÖZEL RÖPORTAJI... (23 Mart 2019 - Cumartesi)
KÜTÜPHANE DE GİZEMLİ OLAY ! (06 Mart 2019 - Çarşamba)
ADIYAMAN´I KAŞIK´LAYANLAR ! (01 Mart 2019 - Cuma)
HAYALLERİMİZE ATILAN FIRÇA DARBELERİ (10 Ocak 2019 - Perşembe)
PAPAĞAN´NIN SUÇU NE ? (01 Ocak 2019 - Salı)
ASGARİ ÜCRET BEY “NEDEN” ÖLDÜ? (18 Aralık 2018 - Salı)
9´U 5 GEÇE CAMİ DUVARI MÜDAVİMLERİ ! (21 Kasım 2018 - Çarşamba)
YASTIK ALTINDA DONUMUZ VAR...! (07 Ağustos 2018 - Salı)
KILIÇDAROĞLU´NUN KASEDİ ÇIKMIŞ! (31 Temmuz 2018 - Salı)
GERÇEK BİR MİTİNG KONUŞMASI ! (12 Haziran 2018 - Salı)
CEBİMİZE UZANAN MERDİVENLER (04 Haziran 2018 - Pazartesi)
İSRAİL KAVUNU, PREMATÜRE SEÇİM! (22 Mayıs 2018 - Salı)
ADIYAMAN´I “KİM” KURTARACAK❗ (15 Mayıs 2018 - Salı)
ADIYAMAN, FİLLER VE GUGUK KUŞLARI (08 Mayıs 2018 - Salı)
ŞEYTANIN “MAŞALLAH” DEDİKLERİ ! (21 Nisan 2018 - Cumartesi)
YEDİ DÜVEL ADIYAMAN´A KARŞI (03 Nisan 2018 - Salı)
2019 SEÇİMİ BALKON KONUŞMALARI (23 Mart 2018 - Cuma)
Sayfa:
aa
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ

/resimler/2016-12/9/1507370657448.jpg

ETKİNLİKLER

/resimler/2016-12/7/1407375362877.jpg

Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Dünyada bir garip veya bir yolcuymuş gibi yaşa

Hz. Muhammed
-Her 4 Amerikalıdan biri mutlaka televizyonda görünüyor. (Sokakta her 4 kişiden 1 imza dağıtıyormuş düşünsenize) -Uyurken televizyon seyrederken yaktığımızdan daha fazla kalori yakıyoruz. (Demekli televizyonla uyutuluyoruz) -Bir karıncanın koku alma yet

İlginç Bilgiler 5
Adıyaman için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:52 07:33 12:40 15:10 17:28 18:57
25 Ekim 2020 Pazar