GÜNDEM

AGC’DEN ŞEHİTLERE VEFA PROGRAMI

Adıyaman Gazeteciler Cemiyeti, Şehitlere Vefa Programında 15 Temmuz darbe girişiminde şehit olan asker ve polislerin ailelerini ağırladı.

GÜNDEM

SASA’DA HEDEF TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK 10 FİRMASINDAN BİRİ OLMAK

Erdemoğlu Holding bünyesinde faaliyet gösteren SASA Polyester Sanayi A.Ş. ülke ekonomisinin adeta can damarlarından biri olarak hedeflerinin de üstünde rakamsal başarılar elde etmeye ve hızla büyümeye devam ediyor.

GÜNDEM

Kaymakam Nazlı Demir köy ziyaretlerine devam ediyor

Besni Kaymakamı Nazlı Demir, köy ziyaretleri kapsamında Çomak ve Kutluca köylerini ziyaret ederek vatandaşlarla bir araya geldi.

GÜNDEM

ENGELLİ VE ESKİ HÜKÜMLÜLERE HiBE DESTEĞi MÜJDESi

İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu 2021 yılı dördüncü toplantısı, Vali Mahmut Çuhadar başkanlığında gerçekleştirildi.


HASAN EMRE


Mehmet Türk ve Bir Anı..


Besnispor ? İskenderun Sahil spor maçını yönetmekle görevli geleceğin Fifa Kokartlı hakemi Ayhan Yücebilgiç belki de ilk defa profesyonel olarak Besni maçına atanmıştı.

Dönemin Adana bölgesi hakemlerinden Merhum öğretmenimiz, Lise müdürümüz Mehmet Çiftçi´ye bu durumu söyler. Benim ismimi veren Çiftçi her konuda yardımcı olacağımı söyleyerek hakemleri Besni´ye yolcu eder. O zamana kadar atanan hakemler ya günübirlik gelirler veya Çevre illerde konaklayıp maç saatine saatler kala stadyuma gelirlerdi. Çünkü Besni´de konaklayacak Otel, Öğretmenevi vb. yoktu.

Üç-Beş kafadar Ata hoca, Öztaş, Kuyucak, Ben ve Nuri Tuğsuz taşın altına elimizi koymuş üç kişilik yatağın olmadığı ilçede profesyonel futbol izletiyor ve Birçok il ve ilçeye (Osmaniye, Ceyhan, Elbistan, Nizip vb) kafa tutuyorduk. Mücadele ettiğimiz 8 sezonun 7´sinde düşmenin adını bile ağzımıza almadık son sezon yorulmuştuk vefasızlıklarla yüzleşmiş ve takdir edilmeme duygusu heyecanımızı bitirmişti. Neyse biz konumuza dönelim;

Hakemler geldi. Halk bankası müdürü Muhtar Tümer´e rica ettik Misafirhane´yi tahsis etti ama iki yataklı; Neyse Eşref Göksel´den açılır kapanan ek bir somya alındı bizim evden yatak çarşaf ve yorgan takviyesi yapıldı. O günlük Eczanenin televizyonu da Halk bankası misafirhanesine kuruldu. Yatma işlemi bitmişti.

Yemek işi ise o yılların en güzel lokantası sadece Besni´nin değil bölgenin en iyi lokantalarından Kent Lokantasına aitti. Şef garson sahibi Gıssa Ahmedin oğlu Mehmetti.

Akşam yemeğe toplanıldı; 3 Hakem Ben, Öztaş, Kuyucak ve dönemin Belediye Başkanı Nuri Tuğsuz güzel bir masa yemek, sohbet fıkralar gece sonuna kadar devam etti. Şef garson Mehmet Türk masa etrafında fır dönüyor ara ara sohbete katılıyor ve gece sonunda elinde kolonya ile kapıda durmuş herkesi uğurluyordu.

Sabah erkenden yeniden geldim Hakemlerin kahvaltısı hazırlandı Tereyağı, Bal, Kaymak ve Yumurta vs vs diğer garsonlara güvenmeyen Mehmet Türk göbeğini ite ite kendisi götürmüştü.

Ve maç saati geldi. Dönemin Kaymakamı Merhum Hasan Tütün, Belediye Başkanı Nuri Tuğsuz, Federasyon gözlemcisi Merhum Raşit Temizer birlikte Şeref Tribünündeyiz.
Gözlemci ile maç öncesi çarşıda bir pazar yeri turumuz olmuştu ve o arada daha stadyuma gelmediği için Hakemler hangi bölgeden acaba diye sorduğunda bilmiyorum hocam demiştim. Araçları var mı acaba dedi ona da bilmiyorum demiştim.
Aklımdan belki Hakemler bizden yana bir tavır alırlarsa tanışıklığımız belli olmasın diye düşünmüştüm ama Mehmet Türk´ü hiç düşünmemiştim.

Maç Başladı; hakemin bizim aleyhimize taç atışı da dahil çaldığı her düdükte yerinden fırlayan Mehmet Türk işaret parmağını da sallayarak

- Sen bi daha bu ...../..... na beş guruş para harca ki göresin...
- Senin çocukların sebah sebah o tereyağını balı yidi mi..
- Boğazınızda gala şeyle .../..Bipp..

Bu arada durumu fark eden Kaymakam ve Belediye Başkanı Mehmet Türk´ü Emniyet kanalı ile yan türbüne yollamış ve sanki deliye dert yanmıştık. Performansını ikiye katlayan Mehmet Türk akşamdan sabaha yenilen içilen her şeyi tek tek sayarak haram etmişti Hakemlere?

Besni ve Sonrasında İstanbul´da Memleket için hep renkli bir sayfa, coşkun bir yürek ve fedakar bir insandı Mehmet Türk 
Işıklar içinde uyusun?