GÜNDEM

AGC’DEN ŞEHİTLERE VEFA PROGRAMI

Adıyaman Gazeteciler Cemiyeti, Şehitlere Vefa Programında 15 Temmuz darbe girişiminde şehit olan asker ve polislerin ailelerini ağırladı.

GÜNDEM

SASA’DA HEDEF TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK 10 FİRMASINDAN BİRİ OLMAK

Erdemoğlu Holding bünyesinde faaliyet gösteren SASA Polyester Sanayi A.Ş. ülke ekonomisinin adeta can damarlarından biri olarak hedeflerinin de üstünde rakamsal başarılar elde etmeye ve hızla büyümeye devam ediyor.

GÜNDEM

Kaymakam Nazlı Demir köy ziyaretlerine devam ediyor

Besni Kaymakamı Nazlı Demir, köy ziyaretleri kapsamında Çomak ve Kutluca köylerini ziyaret ederek vatandaşlarla bir araya geldi.

GÜNDEM

ENGELLİ VE ESKİ HÜKÜMLÜLERE HiBE DESTEĞi MÜJDESi

İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu 2021 yılı dördüncü toplantısı, Vali Mahmut Çuhadar başkanlığında gerçekleştirildi.


ALİ İHSAN YİNANÇ


NEREDE ?..


Şu sağcı, şu da solcu dediler.

Gönül kırıklığı olsa da, kırmadı millet biri birini.

Elbistan olayları, Çorum olayları, Maraş olayları, Sivas olayları...

?Sen sünnisin; sen de Alevisin´ kışkırtmaları oldu elbet.

Aldanmadı Alevi halk ile Sünni halk.

Çün ki, akıl önde yürüdü.

Mardin, Hatay, Urfa, Siirt derstir anlayana.

Ezan bir tarafta okunurken; çan sesi armoni sağlar.

Kimi Kürtçe, kimi Arapça, kimi de başka bir dil konuşsa da; ortak dil olarak Türkçe´de buluşurlar. Değişik ibadet hanelerden çıkanlar, biri birlerine ?Allah kabul etsin? diyorlarsa hala...

Diyarbakır örnektir. Ulu caminin güneyinde Hanefiler, kuzeyinde Şafiler namaz kılar.

Aynı binalarda Kürt te var; Türk te...

Aynı ezan ile girdikleri binalardan, ayrı salavat ile çıkarlar. Yine aynı avluda birleşirler. Hepsi de, biri birine ?Allah kabul etsin? der.

Ağrı, Kars gibi doğu illerinde Azeri var. Acem var. Kürt var. Zaza var. Karadeniz yöremizde, Laz var. Çerkez var. Gürci var. Abaza var. Ankara, İstanbul, İzmir gibi illerimiz mi?..

Türkiye´de ne varsa; oralarda onlar var. Efe, Boşnak, Rum, Ermeni, ya da Yahudi mi dersiniz... Siyasal, inançsal ve ırksal farklılıkları tahrik ederlere kanmıyorlarsa... ?Benim milletim? diye; ayrışmayı körüklüyenlere aldanmıyorlarsa...

Biliyor ki, gelip geçen yöneticiler gibi, bu yönetimler de, bir gün tarih sayfalarında kalacaktır. Sormasın kimse benim milletimi. Benim de bir milletim var elbet. Benim milletimi merak edenlar olmuşsa...

Türkiye sınırları içinde kimler yaşıyorsa; dilleri, ırkları ve inançları ile beraber, benim milletim odur işte...

Yönetenlerin adalet terazisi kökünden kırılmışsa... Benim milletim biribirini yemiyorsa hala... Bir araştırma yapılıp sorulsa; ?dünyanın en medeni milleti nerededir? diye...

Benim yanıtım, ?Türkiye? olurdu...

Neden mi?... Devletin tüm çarkları, tek yanlı çalışıyorsa... Diğerleri, bağırlarına taş basıyorsa... Halk olarak biri birini idare edip gidiyorsa... Bundan daha medeni millet mi olur?..