GÜNDEM

AGC’DEN ŞEHİTLERE VEFA PROGRAMI

Adıyaman Gazeteciler Cemiyeti, Şehitlere Vefa Programında 15 Temmuz darbe girişiminde şehit olan asker ve polislerin ailelerini ağırladı.

GÜNDEM

SASA’DA HEDEF TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK 10 FİRMASINDAN BİRİ OLMAK

Erdemoğlu Holding bünyesinde faaliyet gösteren SASA Polyester Sanayi A.Ş. ülke ekonomisinin adeta can damarlarından biri olarak hedeflerinin de üstünde rakamsal başarılar elde etmeye ve hızla büyümeye devam ediyor.

GÜNDEM

Kaymakam Nazlı Demir köy ziyaretlerine devam ediyor

Besni Kaymakamı Nazlı Demir, köy ziyaretleri kapsamında Çomak ve Kutluca köylerini ziyaret ederek vatandaşlarla bir araya geldi.

GÜNDEM

ENGELLİ VE ESKİ HÜKÜMLÜLERE HiBE DESTEĞi MÜJDESi

İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu 2021 yılı dördüncü toplantısı, Vali Mahmut Çuhadar başkanlığında gerçekleştirildi.


HASAN EMRE


Seçim - Bayram ve Seyran


Seçimler biteli bugün neredeyse 2 ay oldu. Hoşbeş, hal hatır, falan filan dönemi bitti artık. Durum tespitleri ve bunların çözüm yollarını arama dönemi başladı.

Besni yerel seçim tarihinde fark olarak kırılması güç bir rekora imza atan Belediye Başkanı E. Mehmet Emre; Seçim öncesi her yerde en büyük dayanağım yani beni aday eden güç kamuoyu anketleri ve temayül yoklamaları derken buna inanmayanlar şimdilerde sus pus oldular. Seçim bir çok konuda ders alınacak sonuçlar doğurdu. Siyasetin siyasetçilerle yapılması gerektiğini ve çok önemli duygu ve değerlerin siyasete alet edilmemesi gerçeğini bir kez daha hem de yüksek sesle hatırlattı.

Sadece bir anlık hırs ve öfke sonucu düşünülmeden alınan bir karar ile seçime giren Saadet partisi adayı ise seçim sürecinde yaşanacak çelişkileri hesap edemedi.

Kadın kolları ve Gençlik kolları olmadan, parti genel merkez siyasetçilerinin Ak Parti´yi ve özellikle Cumhurbaşkanı´nı hedef alan eleştiri bombardımanına tutmasının bir ay önce aynı kişiye reisimiz diyen adayın ve çevresindeki Ak parti kökenlileri ciddi anlamda rahatsız ettiğinden dolayı zaman zaman zor anlar yaşadılar.

Bunlara ek olarak kendisini yakınen destekleyen iki eski Belediye Başkanının Yerel kanallara kadar uzanan hakarete varan, yargıya kadar taşınan tartışmaları sonunda yan yana gelmelerini izah etmekte oldukça zorlandılar.

Seçimin mağlubu CHP ise kendisini sorgulamalı; Genel Başkan dahil partinin en medyatik ve güven veren hatiplerinin gelmeleri, kadın kolları ve gençlik kolları teşkilatının olması ve içtenlikle çalışması karşısında alınan bu sonuç CHP´ye yakışmadı.

Bu seçimin bir başka kazananı ise yıllardır Adıyaman siyaset arenasında üvey evlat yerine koyulan Besni teşkilatı oldu. Ak parti İl kurmaylarının yıllardır devam eden Kahta kayırganlığının fiyasko ile sonlanması karşısında tek tesellilerinin Besni zaferi olması manidar oldu.

Mahmut Göksu ile Gölbaşı, Ahmet Aydın ile Kahta ilçesine kazandırılan Adalet Saraylarından mazbata almak Ak partiye nasip olmadı.

81 yıllık taş yığını binadan mazbatasını alan Besni adayı E. Mehmet Emre ise milletvekili seçimlerinde Besni´yi adam yerine koymayan Genel Merkeze ileride atmak üzere taşları şimdiden cebine doldurdu.

Bu vesile ile tüm okurlarımın Mübarek Ramazan Bayramını tebrik ediyor ve Bayram şiirimi bir kez daha armağan ediyorum.

B A Y R A M..

Kardeşçe yaşamak
Hoşgörülü olmak
Yetimi bağrına basmak
Neşeli olmanın yanında
Mazluma ağlamaktır Bayram..

Seni doğurana
Kişiliğini yoğurana
Vatanı kurtarana
Minnet duymak
Yaradılanı sevmek
Yaradana şükretmektir Bayram..

Sevdiklerini görmek
Göremediklerini özlemek
Özlediklerini aramak
Çocukları sevmek
Büyükleri saymak

Sözün kısası
Velhasıl..
Yanii demem o kii..
İnsanca yaşamaktır
Bayram

Şiir - Hasan Emre - Besni-2017