GÜNDEM

AGC’DEN ŞEHİTLERE VEFA PROGRAMI

Adıyaman Gazeteciler Cemiyeti, Şehitlere Vefa Programında 15 Temmuz darbe girişiminde şehit olan asker ve polislerin ailelerini ağırladı.

GÜNDEM

SASA’DA HEDEF TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK 10 FİRMASINDAN BİRİ OLMAK

Erdemoğlu Holding bünyesinde faaliyet gösteren SASA Polyester Sanayi A.Ş. ülke ekonomisinin adeta can damarlarından biri olarak hedeflerinin de üstünde rakamsal başarılar elde etmeye ve hızla büyümeye devam ediyor.

GÜNDEM

Kaymakam Nazlı Demir köy ziyaretlerine devam ediyor

Besni Kaymakamı Nazlı Demir, köy ziyaretleri kapsamında Çomak ve Kutluca köylerini ziyaret ederek vatandaşlarla bir araya geldi.

GÜNDEM

ENGELLİ VE ESKİ HÜKÜMLÜLERE HiBE DESTEĞi MÜJDESi

İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu 2021 yılı dördüncü toplantısı, Vali Mahmut Çuhadar başkanlığında gerçekleştirildi.


HÜSEYİN ÖZGÜLER


TERCİHLERİNİZDEN BİRİDE O OLSUN


Biliyoruz ki bayramlar insanların birbirine yardım elini uzattığı en güzel günlerdir.

Bayram sabahı namazdan dönen insanların kasap aramaları, evlerin avlularında, sokak başlarında kesilen kurbanların başında bekleşen insanların şuraya verilecek, filancayı da unutmayın sözleri arasında leğenlere konulan etlerin taşınması ile işin ilk aşaması bitmiş olur.

Elbette kurban kesemeyen ailelerde burukluk yaşanırken, kapıların arkasında, pencere kenarlarında birileri bir parça et getirecek mi diye yollara bakan evin küçük çocuklarının kara gözlerindeki mahzunluk kurban kesen evlerden gelen kebap kokuları ile farklı bir boyut kazanır.

Burada esas konumuz kurban bağışı, yani kurban kesmeden bağışta bulunan vatandaşlarımızın kimlere ve nasıl bağışta bulunması, bir çok vatandaşımız bu işi üstlenen kuruluşlara para bağışında bulunarak yaparak ve dini vecibeyi yerine getirdiklerini ifade ederler.

Fakat bildiğim kadarı ile herkesin akrabalarında, yakınlarında, mahallelerinde, memleketlerinde muhtaç aileler mutlaka vardır.

İşte bu muhtaç insanlara ya kurbanlıklarını bedeli kendilerine gönderilerek veya güvenilir kişilere bu işi memur ederek kurban kesmeleri sağlanarak, bayram sabahlarında kapı arkalarında tanıdıklardan, komşulardan et bekleyen küçük kara gözlü çocukların dualarını almak yerinde ve mükemmel bir iş olur diye düşünmekteyim.

Kurban bağışlarınızı yaparken tercihlerinizin arasında bu düşüncede olursa çok iyi olur herkese iyi bayramlar diliyorum.