GÜNDEM

CHP Gaziantep Milletvekili Opr. Dr. Bayram Yılmazkaya, “AKP ve MHP milletvekillerinin oylarıyla komisyonda kabul edilerek TBMM Genel Kuruluna gelen bu yasal düzelmeyle yerel medyanın bitirilmesi hedeflenmekte” dedi.

GÜNDEM

AGC’DEN ŞEHİTLERE VEFA PROGRAMI

Adıyaman Gazeteciler Cemiyeti, Şehitlere Vefa Programında 15 Temmuz darbe girişiminde şehit olan asker ve polislerin ailelerini ağırladı.

GÜNDEM

SASA’DA HEDEF TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK 10 FİRMASINDAN BİRİ OLMAK

Erdemoğlu Holding bünyesinde faaliyet gösteren SASA Polyester Sanayi A.Ş. ülke ekonomisinin adeta can damarlarından biri olarak hedeflerinin de üstünde rakamsal başarılar elde etmeye ve hızla büyümeye devam ediyor.

GÜNDEM

Kaymakam Nazlı Demir köy ziyaretlerine devam ediyor

Besni Kaymakamı Nazlı Demir, köy ziyaretleri kapsamında Çomak ve Kutluca köylerini ziyaret ederek vatandaşlarla bir araya geldi.


CELAL TOPKAN


TÜRK KÜRT ÇATIŞMASI VE ÇÖZÜMÜ


Kurtuluş Savaşı, Mustafa Kemal Atatürk´ün Başkomutanlığında, cephelerde işgal güçlerine karşı, Türk Kürt, Laz, Çerkez, Sünni, Alevi Anadolu´da yaşayan halkların dayanışma ile yapılan savaşla kazanıldı.
Mustafa Kemal Atatürk, Kurtuluş Savaşı sonrasında 4 ay süren yurt gezisine çıktı. Ziyaret ettiği illerde halkla toplantılar yaptı. Halkçılık esaslarına dayalı bir parti kurmak istediğini söyledi. Kendi görüş ve düşüncesini anlattı. Halkın, düşüncesini, görüş ve önerilerini aldı.
Ankara´ya döndü. Aydınların ve milletvekillerinin görüştü. Düşüncelerini, görüş ve önerilerini aldı. 9 Eylül 1923 tarihinde halkçılık esaslarına dayalı olarak HALK FIRKASI´nı (CHP), kurdu.
Atatürk´ün yönetiminde Halk Fırkası (CHP) tarafından, halk egemenliğine dayalı laik demokratik sosyal hukuk devleti Türkiye Cumhuriyeti, Kürt, Türk, Laz, Çerkez, Sünni, Alevi milletvekillerinden oluşan Büyük Millet Meclisi´nde, milletvekillerinin oylarıyla alınan karala kuruldu.
Kürt, Türk, Laz, Çerkez, Sünni, Alevi milletvekillerinin, yaşasın Cumhuriyet sloganlarıyla Cumhuriyetin kuruluş ilan edildi.
Türkiye Cumhuriyeti´ni kuran CHP, ülkenin bütünlüğüne, gelişmesine ve kalkınmasına, halkın barış ve huzur içinde yaşamasına karşı, görevi ve sorumluluğu olan bir partidir.
Bu bağlamda ülkede yaşanan Türk Kürt ayrışma ve çatışmasına çözüm üretebilecek tek parti, Türkiye Cumhuriyeti´ni kuran CHP´dir.
CHP, Türk, Kürt, Laz, Çekez, Sünni, Alevi toplumun tüm kesimleriyle birlikte hareket ederek, Çoğulcu ve katılımcı bir anlayışla sorunları tartışarak, Türk-Kürt sorununa, çatışma ve ayrışmasına, ortak akla dayalı çözüm üretmelidir. Aksi halde 1984´te başlayan, yıllar içinde artarak devam eden, Türk Kürt çatışma ve ayrışması: Artarak ve derinleşerek devam eder.
Topluma acı çektirmeye, Türkiye Cumhuriyeti´nin önünü tıkamaya devam eder.
Atatürk, Cumhuriyet ve devrim karşıtlarına iktidar fırsatı sunmaya devam eder.