TÜRKİYE´NİN İYİ YÖNETİLMESİ İÇİN
Tarih: 2.3.2021 17:06:20 / 8332okunma / 0yorum
CELAL TOPKAN

Nüfusunun %99´u Müslüman. Kur´an, İkra (oku) oku diye başlıyor. Allah Kur´an´da insanlardan okumalarını, dinlerini Kur´an´ı anlayarak ve bilerek yaşamalarını, ibadetlerini Kur´an´a göre yapmalarını söylüyor. İnsanlar arasında ayırım yapılmamasını, eşit ve adaletli davranılmasını, Toplumun istişareyle (ortak akla) dayalı yönetilmesini, kararların istişareyle (ortak akılla, demokratik olarak) alınarak yönetilmesini emrediyor.  

Dindar  

Dindar, okuyan, Kur´an´a göre yaşayan, ibadetini Kur´an´a göre yapan kişidir. Toplumun istişareye (ortak akla) dayalı yönetilmesi, Yönetenlerin eşit ve adaletli davranmaları, insanlar arasında ayırım yapılmaması için çalışan ve mücadele eden kişidir. Yönetenlerin, Allah´ı ve dini kullanılarak çıkar, menfaat ve güç sağlanmalarına karşı çıkan ve izin vermeyen kişidir.   

Dinci  

Kur´an İkra (oku) diye başlamasına rağmen, okumayan, İslamiyet´i Kur´an´a göre yaşamayan, ibadetlerini Kur´an´a göre yapmayan, Yönetenlerin toplumu istişareye (ortak akla) dayalı yönetmemelerine, insanlar arasında ayırım yapmalarına, eşit ve adaletli davranmamalarına, itiraz etmen ve karşı çıkmayan, Yönetenlerin Allah´ı ve dini kullanarak çıkar, menfaat ve güç sağlamalarına karşı çıkmayan, Bağımlılık kültürü ve öğretilmiş ezberlerle hareket ederek yönetenlerin yaptıklarının doğruluğunu ve yanlışlarını sorgulamayan, kişidir.  

Nüfusunun %99´u Müslüman olan Türkiye´de, 19 yıldır tek başına iktidarda olan, kendisini Müslüman partisi olarak tanımlayan, Allah´ı ve dini kullanarak siyaset yapan, güç ve çıkar sağlayan, lüks ve şatafat içinde yaşayan AKP Genel Başkanı ve parti yöneticilerinin, toplumsal, ekonomik, siyasal ve kültürel uygulamaları karşısında Müslümanların tutum ve davranışları göz önüne alındığında, kendilerini Müslüman olarak tanımlayanlar:  

“Dindarlar m?” “Dinciler mi?”  

Türkiye´nin iyi yönetilmesi, başarılı olması, gelişmesi, zenginleşmesi, kalkınması için, Müslümanların Kur´an göre yaşamaları, dindar olmaları, dindar tavır ve davranışı sergilemeleri gerekiyor.  

Aksi halde Türkiye, kötü yönetilmeye, başarısız olmaya devam eder.

Anahtar Kelimeler: TÜRKİYE, YÖNETİLMESİ, İÇİN
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Yazarın Diğer Yazıları
Sayfa:
aa
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ

/resimler/2016-12/9/1507370657448.jpg

ETKİNLİKLER

/resimler/2016-12/7/1407375362877.jpg

Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Bela insanın diline bağlıdır. Bir kimse bir şeyi ‘yapmam’ dedi mi, şeytan her işini bırakıp onu yaptırana kadar uğraşır.

Hz. Muhammed
-Her 4 Amerikalıdan biri mutlaka televizyonda görünüyor. (Sokakta her 4 kişiden 1 imza dağıtıyormuş düşünsenize) -Uyurken televizyon seyrederken yaktığımızdan daha fazla kalori yakıyoruz. (Demekli televizyonla uyutuluyoruz) -Bir karıncanın koku alma yet

İlginç Bilgiler 5
Adıyaman için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:52 07:33 12:40 15:10 17:28 18:57
20 Nisan 2021 Salı