GÜNDEM

Birkaç yıldır kapalı olan İzmir Besnililer Derneği yeniden faaliyete geçti. Derneğin yeni binası ise Erdemoğlu Vakfı tarafından satın alındı.

GÜNDEM

MİLLETVEKİLİ ERDOĞAN’A MOĞOLİSTAN BÜYÜKELÇİSİNDEN ANLAMLI HEDİYE

Türkiye'de ki görev süresi dolan Moğalistan Büyükelçisi hemşerimiz Gaziantep Milletvekili Mehmet Erdoğan'ı ziyaret etti.

GÜNDEM

Kaymakam Demir’den vatandaşlara aşı çağrısı

Besni Kaymakamı Nazlı Demir, sağlık ekibiyle iş yerlerini gezerek vatandaşları ve esnafı aşı olmaya davet etti.

GÜNDEM

Başkan Dişkaya’dan ikinci OSB açıklaması

Adıyaman Gazeteciler Cemiyet Başkanı Zeki Dişkaya, 6. Bölge teşvikinden yararlanan Adıyaman’da OSB’nin yetersiz olduğunu ifade ederek ikinci bir OSB’nin kurulması gerektiğini dile getirdi.


CELAL TOPKAN


TÜRKİYE´NİN İYİ YÖNETİLMESİ İÇİN


Nüfusunun %99´u Müslüman. Kur´an, İkra (oku) oku diye başlıyor. Allah Kur´an´da insanlardan okumalarını, dinlerini Kur´an´ı anlayarak ve bilerek yaşamalarını, ibadetlerini Kur´an´a göre yapmalarını söylüyor. İnsanlar arasında ayırım yapılmamasını, eşit ve adaletli davranılmasını, Toplumun istişareyle (ortak akla) dayalı yönetilmesini, kararların istişareyle (ortak akılla, demokratik olarak) alınarak yönetilmesini emrediyor.  

Dindar  

Dindar, okuyan, Kur´an´a göre yaşayan, ibadetini Kur´an´a göre yapan kişidir. Toplumun istişareye (ortak akla) dayalı yönetilmesi, Yönetenlerin eşit ve adaletli davranmaları, insanlar arasında ayırım yapılmaması için çalışan ve mücadele eden kişidir. Yönetenlerin, Allah´ı ve dini kullanılarak çıkar, menfaat ve güç sağlanmalarına karşı çıkan ve izin vermeyen kişidir.   

Dinci  

Kur´an İkra (oku) diye başlamasına rağmen, okumayan, İslamiyet´i Kur´an´a göre yaşamayan, ibadetlerini Kur´an´a göre yapmayan, Yönetenlerin toplumu istişareye (ortak akla) dayalı yönetmemelerine, insanlar arasında ayırım yapmalarına, eşit ve adaletli davranmamalarına, itiraz etmen ve karşı çıkmayan, Yönetenlerin Allah´ı ve dini kullanarak çıkar, menfaat ve güç sağlamalarına karşı çıkmayan, Bağımlılık kültürü ve öğretilmiş ezberlerle hareket ederek yönetenlerin yaptıklarının doğruluğunu ve yanlışlarını sorgulamayan, kişidir.  

Nüfusunun %99´u Müslüman olan Türkiye´de, 19 yıldır tek başına iktidarda olan, kendisini Müslüman partisi olarak tanımlayan, Allah´ı ve dini kullanarak siyaset yapan, güç ve çıkar sağlayan, lüks ve şatafat içinde yaşayan AKP Genel Başkanı ve parti yöneticilerinin, toplumsal, ekonomik, siyasal ve kültürel uygulamaları karşısında Müslümanların tutum ve davranışları göz önüne alındığında, kendilerini Müslüman olarak tanımlayanlar:  

?Dindarlar m?? ?Dinciler mi??  

Türkiye´nin iyi yönetilmesi, başarılı olması, gelişmesi, zenginleşmesi, kalkınması için, Müslümanların Kur´an göre yaşamaları, dindar olmaları, dindar tavır ve davranışı sergilemeleri gerekiyor.  

Aksi halde Türkiye, kötü yönetilmeye, başarısız olmaya devam eder.