GÜNDEM

Birkaç yıldır kapalı olan İzmir Besnililer Derneği yeniden faaliyete geçti. Derneğin yeni binası ise Erdemoğlu Vakfı tarafından satın alındı.

GÜNDEM

MİLLETVEKİLİ ERDOĞAN’A MOĞOLİSTAN BÜYÜKELÇİSİNDEN ANLAMLI HEDİYE

Türkiye'de ki görev süresi dolan Moğalistan Büyükelçisi hemşerimiz Gaziantep Milletvekili Mehmet Erdoğan'ı ziyaret etti.

GÜNDEM

Kaymakam Demir’den vatandaşlara aşı çağrısı

Besni Kaymakamı Nazlı Demir, sağlık ekibiyle iş yerlerini gezerek vatandaşları ve esnafı aşı olmaya davet etti.

GÜNDEM

Başkan Dişkaya’dan ikinci OSB açıklaması

Adıyaman Gazeteciler Cemiyet Başkanı Zeki Dişkaya, 6. Bölge teşvikinden yararlanan Adıyaman’da OSB’nin yetersiz olduğunu ifade ederek ikinci bir OSB’nin kurulması gerektiğini dile getirdi.


ALİ YILMAZ


UZAY ÖPÜCÜKLÜ MEKTUP!


Tık tık!
lütfen kapıyı açar mısınız? Türkiye´den geliyoruz! Gezegenizdeki altınları, madenleri almaya geldik! Bu da hediyemiz askıdan ekmek, afiyet olsun!

Peki buyrun içeri!

Efendim öncelikle selamın aleyküm! Rahatsız ettiğimiz için özür dileriz! Duyduk ki herkes buraya gelip, altınları dünyaya taşıyormuş! Bizim püskevitimiz neden yok deyip bizde geldik. Hoşgeldiniz demediniz ama, biz hoşbulduk!

Efendim uzaylılarla akrabayız biz! Buralar bizim, gerekirse bu uğurda kan da dökeriz. Taş üstünde taşta bırakmayız! Kan da dökeriz kimsenin kanı yerde kalmaz havada asılı kalır! Espri yaptım hahahaha! Neyse ciddi olalım! Bizim merkez bankasının döviz rezervlerini arıyoruz! Uçmuş diyorlar! Siz görmediniz değil mi? Sahi sizce faizi düşürsek ekonomimiz buraya kadar gelir mi? Asgari ücret burda ne kadar! Sigortalı iş var mı? Off sıkıldım ya! Biz çok farklı yerden geliyoruz uzaylı kardeş! Ha şunu da söyleyeyim! Bakmayın kapıyı çaldığımıza, biz aslında neresi olursa olsun oraya istediğimiz an da gireriz!

-Avrupa birliğine giremediniz ama!

Geç onu, biz daha büyük yere girmek için uğraşıyoruz! Aramızda kalsın 2023´te öyle şeyler olacak ki siz UZAYLILAR Türkiye´ye yerleşmeye geleceksiniz! Bazı maddeler var ondan çekiniyoruz! Şimdi sevgili uzaylı yaratık kardeşim, biz buraya geldik ama niye geldik, nasıl geldik, bilmiyoruz! Arkadaşımın adı HAYAL, benimki de ALEMİ! Söyle bakalım Türkiye´miz hakkında ne biliyorsun ?

Bazen gezegenin kapısını açıyorum biraz hava alsın diye! Haritanızdan genel de hep aynı sesler gelir! Biraz kulak kabarttığımızda esip gürleyen politikacı naraları, asgari ücretlilerin karın guruldamaları, öldürülen kadınların çığlıkları, susmayan silahlar, korna sesleri, patlayan bombalar o kadar rahatsız oluyoruz ki uyutmuyorsunuz! Geçen bir kanalınızdan duyduk buraya gelip madenleri alıp gidecekmişsiniz. Vallahi kahkahalarımız yeri göğü inletti! Türkiye´den gelen her haber bizi önce hafif gülümsetiyor sonra gözlerimiz yavaşça kapanıyor, bir bakıyoruz uyumuşuz! Hakikaten iyi uyutuyorsunuz! Sonra sabah bir gümbürtü, bir bakıyoruz haritadan bomba haberler! Yani anlayacağınız siz burda- uzayda- olmasanız da varlığınızı hep hissediyoruz!

Yahu memleketimizden hiç mi iyi haber gelmiyor buraya! Derhal size A HABER açacağız!

Memleketiniz yanıyor efendi farkında değilsiniz! Adaletiniz batmış durumda! Gerisi iyi olsa ne olur! Ekonominiz... bak burda gülme tuttu hahaha! Geçen burdan bir gaz treni geçti sizin ülkeden geliyordu! Camdan bize bakanlar hamdolsun çok gelişiyoruz diyorlardı! Güldük tabi! Ne ironiktir şimdi burdan bir uçak göndereyim. Uzaya adam alacağım desem binler toplanır iş buldum zanneder! Anlayacağın kafanız binbeşyüz her halinizle uçuyorsunuz!

Sen ne biçim uzaylısın be ! Mistır SPEAK nerde!

Her şeyi film, dizi, miting zannediyordunuz değil mi? Yahu uyanın! Herkes burda uzayda, siz hala muratgilin damında! Geçen mesela, hani bir traktör yapmıştınız. 7 TL elektrikle 50 dönüm tarla sürecekti! Uzaylılar toplandık, baktık ?kendimize gelemiyoruz? birazda sallandık! ELON MUSK abimiz ?yaw he he? deyin dedi de, rahatladık! Şimdi siz ufaktan bir kafa üstü iniş ayarlayın artık! İşimiz gücümüz var. Giderken şu notu da yetkililerinize verin. Gidiyoruz çıvvvvvv!

Oku bakim ne yazıyor?
Siz zaten uzaydasınız! Gelmenize gerek yok! Öpücük imza uzaylılar !

DİPNOT:

Göl kenarındaki bir kasabada herkes yaklaşan sel baskınını ve fırtınayı konuşuyormuş, köyün papazı; "Tanrı bizi korur, korkmayın" diyormuş. Göl yükselmeye başlamış, kilise de gölün hemen kıyısındaymış. Yerliler kasabayı terk ederken kiliseye uğramışlar, papazı dua ederken bulmuşlar ve "papaz efendi, gel araçlarımızda yer var, seni de götürelim." demişler. Papaz "Tanrı bana yardım eder, ben ona inanırım, dua ederim" demiş. Kiliseyi yavaş yavaş su basınca tekneyle gelip "papaz efendi gel, gidelim" diye ısrar etmişler. Papaz; "Sizi imansızlar, ben tanrıya her gün dua ediyorum, o beni kurtarır." demiş. Su iyice yükselmiş, papaz çatıya çıkmış, helikopterle gelmişler, merdiven sarkıtmışlar; "papaz efendi, gel." demişler, papaz ise; "Siz gidin; Tanrı bana yardım eder!" demiş.

Bizim papaz boğulmuş, öteki dünyanın girişinde kuyrukta yüksek sesle sitem etmiş; "Tanrım o kadar inandık, ibadet ettik, şu yaptığına bak, beni kurtarmadın." yukarıdan gür bir ses cevap vermiş; "papaz efendi önce haber yolladık, sonra araba, sonra kayık, en son helikopter yolladım, daha ne yapayım?"

Ders alalım diye ne öğütler var Türkiye de!