GÜNDEM

AGC’DEN ŞEHİTLERE VEFA PROGRAMI

Adıyaman Gazeteciler Cemiyeti, Şehitlere Vefa Programında 15 Temmuz darbe girişiminde şehit olan asker ve polislerin ailelerini ağırladı.

GÜNDEM

SASA’DA HEDEF TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK 10 FİRMASINDAN BİRİ OLMAK

Erdemoğlu Holding bünyesinde faaliyet gösteren SASA Polyester Sanayi A.Ş. ülke ekonomisinin adeta can damarlarından biri olarak hedeflerinin de üstünde rakamsal başarılar elde etmeye ve hızla büyümeye devam ediyor.

GÜNDEM

Kaymakam Nazlı Demir köy ziyaretlerine devam ediyor

Besni Kaymakamı Nazlı Demir, köy ziyaretleri kapsamında Çomak ve Kutluca köylerini ziyaret ederek vatandaşlarla bir araya geldi.

GÜNDEM

ENGELLİ VE ESKİ HÜKÜMLÜLERE HiBE DESTEĞi MÜJDESi

İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu 2021 yılı dördüncü toplantısı, Vali Mahmut Çuhadar başkanlığında gerçekleştirildi.


HÜSEYİN ÖZGÜLER


VE KADININ YERİ


Hayatımıza anlam katması için birçok güzelliklere belli günler belirleyerek o günleri etkinlikler tertipleyerek kutlarız.

14 Şubat sevgililer günü, sevgiden haberi olan, hayata mutlu bakan, kendisinin dışında birinin kendisini sevdiğini bilen insanlar için bir anlam ifade etmektedir.

Sevgi kelimesi ile kadının yan yana düşünülmediği, ikisinin birbirine yabancı olduğu topraklarda yaşamaktayız.

Yok, öyle kadınların dövülerek, sövülerek, öldürülerek yaşamın dışına itildiği dünyada sevgililer günü, Yıl boyu adam yerine koymadığı, güzel bir söz söylemediği karısına sevgililer gününde hediye almak ona iltifatlarda bulunmak, yok kardeşim bu coğrafyada öyle bir insan profili yok.

Alt yapı yok altyapı, hediye alacak paranın yanı sıra hediye alacak kültür yok, suçlu bu insanlar mı hayır, suçlu asırlardır hayatın dışına itilen, sen yönetilmek için varsın denilen anlayışın hala sürmesinden kaynaklanıyor bu illet sorun.

İnsanın birini sevmesi ona değer vermesi çok güzel bir duygu, işin en başında hoş görü ve paylaşmak var, birçok konuda ortak sevgi potasında insanları birleştiren bir sevgide olabilir, memleket sevgisi, doğa sevgisi, çocuklara daha iyi bir dünya yaratma sevgisi gibi örnekler çoğaltıla bilir.

Kavgaların olmadığı, insanların birbirine hakaret ederek isteklerini anlatmadığı, senin gibi düşünmeyen insanlarında senin yaşadığın dünyada yaşama hakkı olduğu bilinci ile sevginin yüce bir değer olduğunu bilerek bu kısa insan ömründe 14 Şubat sevgililer günü ile beraber yılın 365 gününde herkesi, Cahit Sıtkı Tarancı´nın o güzel şiirinden bir parça ile sevgiyle selamlıyorum.

Memleket isterim

Yaşamak, sevmek gibi gönülden olsun;

Olursa bir şikâyet ölümden olsun.