GÜNDEM

Birkaç yıldır kapalı olan İzmir Besnililer Derneği yeniden faaliyete geçti. Derneğin yeni binası ise Erdemoğlu Vakfı tarafından satın alındı.

GÜNDEM

MİLLETVEKİLİ ERDOĞAN’A MOĞOLİSTAN BÜYÜKELÇİSİNDEN ANLAMLI HEDİYE

Türkiye'de ki görev süresi dolan Moğalistan Büyükelçisi hemşerimiz Gaziantep Milletvekili Mehmet Erdoğan'ı ziyaret etti.

GÜNDEM

Kaymakam Demir’den vatandaşlara aşı çağrısı

Besni Kaymakamı Nazlı Demir, sağlık ekibiyle iş yerlerini gezerek vatandaşları ve esnafı aşı olmaya davet etti.

GÜNDEM

Başkan Dişkaya’dan ikinci OSB açıklaması

Adıyaman Gazeteciler Cemiyet Başkanı Zeki Dişkaya, 6. Bölge teşvikinden yararlanan Adıyaman’da OSB’nin yetersiz olduğunu ifade ederek ikinci bir OSB’nin kurulması gerektiğini dile getirdi.


ALİ YILMAZ


YEDİ DÜVEL ADIYAMAN´A KARŞI


Siyasetin renkli simalarından biri kuşkusuz Süleyman Demirel´dir. Bazı sorulara verdiği cevaplar anlatılmak istenen herhangi bir konuyu özetler niteliktedir. Gazetecinin Türkiye´nin ekonomisini tek kelime ile değerlendirecek olursanız ne dersiniz sorusuna verdiği cevap İYİ´dir. Gazetecinin  şaşkın  bakışlarını görünce muzip bir ifade ile şöyle devam eder: Bak eğer iki kelime ile değerlendirecek olursak bu şu olur: İYİ DEĞİL.

Adıyaman´ın sorunlarının anlatılmakla bitmeyeceğinin farkındayım. Yedi düvel bir olmuş, güzelim Adıyaman´a çökmüş durumda. Sağlık ve eğitimin yetersizliği, işsizlik, alt ve üst yapının içler acısı halinin sebeblerini uzakta aramamak lazım. Biraz araştırılınca olayın, YEDİ DÜVEL´in işi olduğu hemen görülecektir.

YEDİ DÜVEL´den biri olan Amerikan eski başkanlarından BİLL CLİNTON Adıyaman´daki sağlık sorunlarının baş mimarıdır. CLİNTON hastanelerdeki cihaz yetersizliklerin, doktor eksiklerin ve ön önemlisi hastahane eksikliğinin tek sorumlusudur. Adıyaman´daki kaldırımların darlığından tutunda, gece olunca çöken dumanın, hava kirliliğinin mimarı olduğu tahmin ediliyor. Tanınmamak için şalvar giydiği, köşeli şapka taktığı, kaçak tütün sarıp içtiği biliniyor !! 

YEDİ DÜVEL´in bir başka adamı BARAK OBAMA´nın ise Adıyaman ve ilçelerinin eğitim yetersizliklerinin baş aktörü olduğu, tanınmamak için ise kendisini Antep Baraklı olarak tanıttığı bilinmektedir. Okul eksiklerinin giderilmemesi için elinden geleni yapan OBAMA, çocukları telefon bağımlılığı ile derslerden soğutmuş, iki de bir sınav sistemini değiştirip çocukları kafası karışık leylalara çevirmiştir. Taşıma sistemi ile çocukları beyin olarak okyanus ötesine taşıyıp orda biyonik robotlara çevirmiştir. Okullarda sorulan sorulara Allah bilir cevabı ile tam teşekküllü öğrenciler yetiştirip Adıyaman´ın eğitimdeki eksiklerinin baş mimarı olduğunu kanıtlamıştır. Yeni bir sınav sistemi getireceği hatta iki üç sistemi hazırda tuttuğu söyleniyor.

YEDİ DÜVEL´in diğer bir adamı ise MERKEL. Merkel´in Adıyaman ilçeleri ve köylerinde faal olduğu bilinmektedir. Merkel´in köylere kanalizasyon çalışması için giden araçların lastiklerini patlattığı, caddelere akan pisliklerin üstünü toprakla örtüp, iktidar milletvekillerinin görmemesine sebeb olduğu kılıktan kılığa girerek bizi çok kıskandığını da belli ettiği gelen bilgiler arasında. Sorunlara turistik gezi yapmaya devam eden valinin hiçbir şeyden haberi olmaması için, canla başla mücadele etttiği gerekirse bu uğurda canını bile vereceğini sosyal medya hesabından paylaştığı söyleniyor. YEDİ düvel olmak kolay mı kardeşim Merkel bu ne anasının gözü. Besni İznik köyü kanalizasyonu 2007´de yapılacaktı da Merkel devreye girip 2018´e erteledi. Ocakta başlanacaktı güya ama işte Merkel!

YEDİ DÜVEL´in bir diğer ADIYAMAN düşmanının PUTİN olduğu, PUTİN´nin ise Adıyaman´ın tarımdaki sorunlarının sebebi olduğu öğrenilmiştir. Pamuk buğday fiyatlarının düşük tutulmasında rol oynadığı bilinmektedir. Çiftçi kılığında gezdiği şapkasının altına mendil koyup kamufle olduğu böylece terden de korunduğu gizli bir tanık tarafından dile getirildiği biliniyor. Mazot fiyatlarını yüksek tutan PUTİN ürün fiyatlarını da bir o kadar düşük tutarak çiftçiye illallah ettirmiştir. Hayvancılığı bitiren hamlelerin de bu şahıstan kaynaklandığı söyleniyor. Adıyaman siyasetçilerinden açıklayan olmadı ama yedi düvelden başka kim olur ki...

Yedi düvelin bir diğer adamı yaptığı tuhaf hamlelerle bilinen civciv lakaplı DANOLT TRUMP olduğu bilgisi ağırlık kazandığı söyleniyor. İşini gücünü bırakıp Besni için yapılan tren yolundaki demirleri söküp sattığı ölürümde bu treni bu ilçeye getirmem diye bağırdığı söyleniyor. YEDİ düvelin adamıyım diye bağırdığında ise herkesin korktuğu gelen trenin bile geri geri gittiği ve hatta kara tren gecikir belki hiç gelmez diye şarkı söylediği gelen duyumlar arasında. Hayret ki ne hayret! Besni´de milletvekillerinden biliyordu. Vay Trump vayy!

YEDİ DÜVEL´in altıncı adamı ise Stephen Hawking olduğu söyleniyor. Kara delikler diye ortaya attığı tezine göre Adıyaman´ı ilçeleri ile beraber kara deliklerden sonsuzluğa uçurduğu söyleniyor. Yoksa bir il hiç mi görülmez sahibi çıkmaz. Demek ki adam yapmış yapacağını zamanında. Gider ayak yaktın bizi!

YEDİ DÜVEL´in son adamı ise birleşmiş milletler eski genel sekreteri BAN Kİ MON olduğu düşünülmektedir. Ban ki mon Adıyaman´da hiç birşeyin yolunda gitmemesi için özel seçilmiş biri. Diğer DÜVELLER eğer başarısız olursa, yeni sorunlar yaratıp ortalığı karıştırmak için görevlendirildiği söyleniyor. Zaten hiç bişey yolunda değil dolasıyla BAN Kİ MON´a cok iş düşmemiştir. Onun da ek görev olarak Nemrut´u başka bir ile taşımak için uğraş verdiği bunun için raporlar tuttuğu basına sızan bilgiler arasında. Atatürk barajında da faaliyetleri olduğu barajın altını delip suyu okyanusa taşıma işiyle de ilgilenmeye başladığını yakın çevresine anlattığı söyleniyor.!!

Görüldüğü üzere Adıyaman´ın işi zor. Milletvekilleri canla başla her gün gidip sorunları yerinde inceleyip geliyor. İcraat nasıl olsun kardeşim yedi düvel izin mi veriyorki sorunlarımızı çözsünler. Vekillerimizi yormayalım birazda kendimize kızalım. Yıllardır aynı iktidarın milletvekilleri bugüne kadar hangi sorunumuzu çözmedi! Turist gibi sorunlarımızı yerinde inceleyip gelmiyorlar mı daha ne yapsınlar ?

ADIYAMAN´da bir zihniyet devrimi şarttır. Bu şekilde devam ettiği sürece değişen tek şey takvim yaprakları olur. Süleyman Demirel yaşasaydı bu gün ADIYAMAN´ın durumu için vereceği cevap her halde ?İYİ DEĞİL? olurdu. Evet değerli okuyucu Adıyaman´ın durumu hiç iyi değil !

DİPNOT: Mazhar Osman, Neyzen Tevfik´e içki içmeyi yasaklamış.. İçmeye devam ettiği taktirde hayati tehlike doğacağını söylemiş.. İleri derecedeki samimiyetlerine dayanarak içki içmeyecegine dair bir de and içirmiş.. Aradan zaman geçmiş, Mazhar Osman, Neyzen Tevfik´e bir yerde içki içerken rastlamış.. Hemen hatırlatmış,

- Hani sen içki içmemek üzere and içmiştin?"

Neyzen şöyle cevap vermiş:

- Üstat, biz fakir adamız.. Bulunca içki içeriz, bulamayınca and içeriz!..