GÜNDEM

AGC’DEN ŞEHİTLERE VEFA PROGRAMI

Adıyaman Gazeteciler Cemiyeti, Şehitlere Vefa Programında 15 Temmuz darbe girişiminde şehit olan asker ve polislerin ailelerini ağırladı.

GÜNDEM

SASA’DA HEDEF TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK 10 FİRMASINDAN BİRİ OLMAK

Erdemoğlu Holding bünyesinde faaliyet gösteren SASA Polyester Sanayi A.Ş. ülke ekonomisinin adeta can damarlarından biri olarak hedeflerinin de üstünde rakamsal başarılar elde etmeye ve hızla büyümeye devam ediyor.

GÜNDEM

Kaymakam Nazlı Demir köy ziyaretlerine devam ediyor

Besni Kaymakamı Nazlı Demir, köy ziyaretleri kapsamında Çomak ve Kutluca köylerini ziyaret ederek vatandaşlarla bir araya geldi.

GÜNDEM

ENGELLİ VE ESKİ HÜKÜMLÜLERE HiBE DESTEĞi MÜJDESi

İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu 2021 yılı dördüncü toplantısı, Vali Mahmut Çuhadar başkanlığında gerçekleştirildi.


HÜSEYİN ÖZGÜLER


ZEHİR AKAN SU YATAKLARI NE ZAMANA KADAR HALKI TEHDİT EDECEK.


İnsanların günlük yaşamda gelecek kaygıları arttıkça bireysel yaşamda elde edemediği gelecek garantisi nedeni ile toplumsal konularda duyarsız kalmak zorunda kalıyor. Şehirlerimizin çoğunda kentlerin atık suları, fabrikaların kimyasal atıklarla dolu kirli suları insanların geleceğini tehdit etmekte her geçen gün kanser vakaları artarak nefes alan herkesi tehdit etmektedir. Bu günlerde haberlerde izlediğimiz Trakya´daki ergene çayının ölüm saçan vahameti gözler önünde, bu kentte bu kirlilik yeni değil, bu şehrin insanları, simsiyah zehir akan nehirde, en son balık 1999 da görüldü oda ölü idi diyorlar. Belediyelere verilen bütçelerin önüne bu konuda şart konulmalı arıtma tesislerini bakanlık yapmalı belediyenin bütçesinden kesmeli bu mutlaka olması gereken bir adım olmalı. Arıtma tesisi yapan Belediyelere bakanlık giderlerin önemli bir kısmını hibe olarak vermektedir. Birçok ilde, ilçede bu atık sular denetimsiz olarak tarımsal ürünlerin yetiştirilmesinde kullanılmaktadır, bu kullanım alanlarında denetlemenin olmadığı aşikârdır, bu nedenle bu konuda STK ların adım atmalarını. Konuyu kamuoyunda canlı tutmalarını bu kirlenmeye karşı hareket birliği sağlamalarını oluşturarak sonuç alabilirler.